Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2010-09-15

Kazimierz Korpowski i jego historia od nauczyciela do drukarza

Nadający: Kamil Cebulski

Rozmowa z Kazimierzem Korpowskim byłym nauczycielem, dyrektorem ośrodka kultury, a obecnie przedsiębiorcą z branży drukarskiej.

KOMENTARZE

jkl 2010-09-17

Gość miał trochę racji co do ostatniego MJM, oczywiście większość bardzo cenne informacje przekazała na temat funkcjonowania firm jak np Pan rajdowiec samochodowy, Pani która prowadzi sklep www z sukniami, Krzyworączka także mnie pozytywnie zaskoczył ale niektórzy ewidentnie przyszli się tylko poreklamować jak np gość od dozowania klejów. Jednym słowem kilka osób nie chciało się dzielić problemami jakie są przy prowadzeniu działalności i jak je rozwiązali. Oczywiście MJM bardzo sobie chwalę i polecam.

wierny słuchacz 2010-09-17

Czy ja wiem? Pan Marek Bernaciak rzeczywiście obrał trochę inny temat - bardziej polityczny, ale też kilkoma doświadczeniami, radami się podzielił, a gdyby zostawił więcej czasu na pytania, tak jak wspomniana Pani Urszula Czwartkowska to mógłby jeszcze więcej powiedzieć o prowadzeniu biznesu. Zresztą on zdaje się dużo ciekawych rzeczy powiedział tutaj w Kontestacji, rozmawiając z Kamilem i słuchaczami.

Paweł 2010-09-17

Środowa audycja Jana Fijora była odwołana.. więc najbliższa.. powinna potrwac 90 minut :) nie ma bata :)

Doro-ta 2010-09-17

W dyskusji padl problem proszenia o rade / o pomoc innych bardziej doswiadczonych i mozliwosc liczenia sie z odpowiedzia typu "spadaj, nie pomoge ci". Twardym sprowadzaniem na ziemie, ze jeszcze sie do tego nie nadajesz i do wszystkiego musisz dojsc sam. 
 
W zwiazku z tym mam pytanie do Kamila jesli chodzi o cechy osobowosci przedsiebiorcy. Zalózmy, ze ktos ma jakby to nazwac "slaby charakter" tzn. jest osoba nie tylko niesmiala ale i wrazliwa, nie ma jeszcze uksztaltowanej charyzmy, ma troche kompleksów i nie jest zbyt pewna siebie. Nie ma jakis specjalnych talentów, inni sa od niej lepsi w jej dziedzinie. Jest to osoba uczciwa i pracowita a mimo to ludzie na poczatku nie chca z nia wspólpracowac a nawet zatrudnic jej do pracy by sie mógla poduczyc, bo cóz ma na twarzy wypisane "jestem slabego charakteru" albo "wyglada jak osoba ufna i naiwna" wiec nie traktuje sie jej powaznie. Czesto ignoruje dajac malo ambitne zadania nie liczac sie z jej potrzebami. Osoba ta nieraz pala ofiara oszustów, którzy wykorzystali jej slabosc, naiwnosc i nadzieje. 
 
Osoba ta czuje ze stac ja na wiecej ale wciaz nie ma zapewnionej potrzeby bycia kims waznym i docenianym. Dlatego postanawia to zmienic, mimo swoich "slabocharakterowych wad" wykazuje sie pracowitoscia, nie rezygnuje za pierwszym razem gdy ktos ja odrzuca. Uczy sie na wlasna reke wspólpracowac z ludzmi, uczy sie autoprezentacji, stopniowo anbiera coraz wiecej pewnosci siebie. Zaczyna odpowiadac, jesli ktos znów chce ja wykorzystac. Sytuacja wymusza na niej kreatywnosc. Zdobywa umiejetnosci negocjowania by pokazac, ze ona tez tu sie liczy i ma ciekawe pomysly. Bo ma nie tylko marzenia ale i jest ambitna. Mimo wrazliwosci dziala. Bo ma swiadomosc, ze w jej przypadku poprzeczka jest wyzej podniesiona niz u osób z wrodzona sila charakteru, dlatego wie, ze musi dac z siebie wiecej. 
 
Co myslisz o takich osobach? Czy maja one sznse na odniesienie sukcesu? Znasz moze jakis przedsiebiorców, którzy otwarcie sie przyznaja ze w przeszlosci nie nalezeli do ludzi o niespecjalnie silnym charakterze i byli przez to odrzucani i pomiatani. A teraz odniesli sukces dzieki pracy nad soba, sa spelnieni i szanowani.  
 
Bardzo chetnie posluchalabym tu wywiadu z taka osoba. Pozdrawiam

uszczypliwy 2010-09-17

Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi, kiedy gościem Kontestacji był Pan Marek Bernaciak?, szukałem w archiwum bez owocnego skutku...

uszczypliwy 2010-09-17

10 marzec br.

SwiatStarodrukow.pl 2010-09-19

Prowadzę podobną lecz nieco inną działalność :) 
SwiatStarodrukow.pl

michał 2010-10-09

Zgadzam się książki to tylko inspiracja a jak zacznie się biznes to już jest trudno. 
 
Pozdrawiam  
Michał B 
ksiegarniaprzedsiebiorcow.pl

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...


Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt