Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
3 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (3)
8 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-11-26

Jak wygrać 24 MacBooki

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś rozmawiamy z naszym bohaterem nagrania NieTylkoEtat.pl i łówcy okazji Kacprem Bisanzem ([email protected]) o okazjach, sprowadzaniu towarów z Chin i MLM. Jego strona to: http://Bisanz.pl

KOMENTARZE

marcin 2013-11-26

MLM? To te piramidy finansowe pod przykrywką szansy na ogromne pieniądze?

Kacper Bisanz 2013-11-26

Na szczęście z czymś pomyliłeś :) 
To ten system, w którym zarabiają Ci którzy rzeczywiście pracują :). 
W dobrym MLMie nie tak jak w klasycznej piramidzie korporacyjnej, zarabiają Ci którzy najwięcej pracują, a nie Ci którzy "są na górze":)

Kacper Bisanz 2013-11-26

Na szczęście coś pomyliłeś :) 
MLM to ten system w którym (nie tak jak np. w korporacji) zarabiają Ci którzy najwięcej pracują, a nie Ci którzy "są na górze":).

Bartekt 2013-11-26

Powiem, że odnośnie MLM, Kacper zwrócił moją uwagę na pewien problem z tą branżą. 
Mianowicie wiele osób nastawia się na budowanie swojej siatki, nie skupiając się na produkcie, nakręcając uległych ludzi łatwością zysku i późniejszych prowizji od sprzedaży. 
Widzę natomiast, że podejście Kacpra jest inne (albo takie lansuje ;). Warto wybrać produkt z którym FAKTYCZNIE się identyfikujemy i który chcemy polecać. I tutaj kładzie się nacisk na znalezienie osób, którzy też ten produkt kupują a nie nakłanianie ich do kupna i przedstawianiu zalet produktu osobie, która de facto go nie potrzebuje. 
Natomiast w Polsce ta branża niestety przedstawia ten pierwszy model - czyli nastawienie na budowę swojej siatki, produkt się nie liczy, liczą się ludzie pod nami. Ale to jest bańka mydlana, która z czasem pęka. 
MLM to jeden z kanałów sprzedaży i w myśl wolnego rynku, nie można go zakazać - jedynie unikać, jeśli nam nie odpowiada ;)

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-26

Hugo, do czego Cię Kacper przekonał w e-mailach, jeśli chodzi o MLM? 
 
Orchidee, diamenty, mercedesy (czyli marka wyłącznie dla pasjonatów i szpanerów, bo po zakupie od razu samochód jest wart połowę z tego, no i nie na polskie drogi) - wszystko to przypomina rzeczy, przed którymi Janek Fijor przestrzega, mówiąc (i powołując się na mądre książki i badania), że bogacze żyją dość normalnie, a kto eksponuje atrybuty bogactwa, ten prawdopodobnie żyje ponad stan i albo już jest głęboko w długach, albo na drodze do bankructwa. 
 
No i dlaczego żadna firma z tej branży nie publikuje raportów, z których można by wywnioskować, jaka część wchodzących w to ludzi cokolwiek na tym zarabia? Czy to nie ucięłoby podejrzeń, że jest to drobny ułamek, gdyby one były nieprawdziwe?

Grzesiek W 2013-11-27

Ja prezentacje wyłączyłem po tym jak Kacper zaczął mówić coś o tym że z kolegą robili sobie żart bo jeden miał białego mercedesa drugi czarnego i się zamienili.. Słabe strasznie.. 
 
Audycje włączyłem tylko dlatego, że chciałem usłyszeć opinie słuchaczy... Ale już wychodzę ... wracam za tydzień.. Pozdro

Mamoniak 2013-11-27

Witam, z przeprowadzonej przeze mnie lektury na kilku forach poświęconych temu tematowi wynika, że faktyczne lepiej wysyłać poczta niż kurierem, gdyż przy takiej liczbie przesyłek kontrole celne sa sporadyczne. Jeżeli chodzi o opłaty, to wyczytałem, że sprawa wyglada następujaco w zależności od zadeklarowanej wartości przesyłki: 
- poniżej 22 euro - zwolnione z VAT i cła 
- 22-150 euro - 23% VAT bez cła 
- powyżej 150 euro - 23% VAT i cło. 
 
Oczywiście płacimy w przypadku zatrzymania przesyłki przez Urzad Celny. Pisze o tym, aby odnieść się do tego, co usłyszałem w audycji, a o czym nie wspomniano w nagraniu ze szkolenia Kacpra - mianowicie że na elektronikę z Chin nie ma cła. Proszę o sprostowanie powyższych informacji, jeżeli ktoś lepiej orientuje się w temacie, bo ja dopiero będę zaczynał sprowadzać gadzety z Państwa Środka. :)

keneida 2013-11-27

niestety Hugo już nie kupisz sprzętu Philipsa bo wycofali się z rynku sprzętu użytkowego

STiL85 2013-11-27

witaj Kacper. 
Jak twój brat zapatrywałby się na wystąpienie w audycji, by opowiedzieć trochę o zakładach bukmacherskich ? 
Pozdrawiam i dzięki za szkolenie :)

STiL85 2013-11-27

Co do produktów z chin. 
byłem w niedziele na targach fryzjerskich. Widziałem masę produktów z chin z marżami od 30 do 80 % i niektóre stoiska były non stop oblegane . Także ukłony dla Kacpra za zwrócenie mojej uwagi na te tranzakcie , Pozdrawiam

KrzychuLibertarianin 2013-11-29

www.youtube.com - tutaj wszystko o MLM, jestes zwyciezca !

kjc 2013-11-30

Znam lepsze źródła niż aliexpress. Z ali korzystałem 3 lata temu. Teraz przeszedłem na inne strony gdzie można w niższych cenach kupić produkty bezpośrednio od producentów. Np towar A kupiłem za 4,5zł, na allegro jest za 55zł. Towar B, zakup za 0,75zł, sprzedaż za 5zł ( w tym przypadku na czystko co miesiąc można zarobić ok 600-1000zł ponieważ ten towar systematycznie jest sprzedawany na allegro ).  
Ciekawym rozwiązaniem jest też wysyłka dużej ilości towaru z Chin kurierem nie do Polski tylko innego kraju, np UK. Dlaczego? W Polsce od razu paczka zostaje zatrzymana, celnik powie że duża ilość na osobę prywatną wskazuję na dalszy hendelek,odprawią ją tylko i wyłącznie na firmę. W UK inaczej patrzą na takie paczki. 
Wiem co mówię ponieważ mam spory bagaż doświadczenia związany z importem z Chin oraz wyszukiwaniu przedmiotów na których jest marża 100%-400% i nie muszą to być podróbki, tylko zwykłe, no brand przedmioty. 
 
Mogę udzielić kilku rad początkującym lub pomóc przy wysyłce do UK. Korzystam z dobrego agenta który oferuje przystępne ceny na paczki wysyłane kurierem z Chin do UK, a potem inną firmą z UK do PL. 
Można pisać do mnie na 6900051 
 
pozdrawiam

0101 2013-12-02

kjc - ten kontakt do ciebie dosc enigmatyczny. (?)

kjc 2013-12-02

0101 - Jeżeli uważasz że enigmatyczny to zapraszam oficjalnie do kontaktu na mój adres: [email protected] 
Wolałbym jednak prowadzić luźną korespondencje na gg niż na służbowej skrz.pocztowej. 
 
Pozdrawiam 
Karol

Moneetor 2013-12-03

Odnośnie niechęci Polaków do konkursów, to ja myślę, że tu wyłazi tzw polactwo. Objawia się to tym, że przeciętny Polak, jak widzi, że coś jest zbyt łatwe do osiągnięcia, to myśli że to ściema, albo że jest to jak kopanie leżącego - niehonorowe. Niestety ja często też się przyłapuję na tym samym myśleniu w dziedzinie programowania - jako szanujący się programista nie uznaję drogi na skróty takiej jak JQuery, tylko piszę efekt samemu, bo przecież na 1 efekt nie będę ładował userowi 100kb skryptu i zużywał tyleż samo transferu z serwera!

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-12-04

Moneetor, oprócz tego, że cała biblioteka jQuery bądź już jest w lokalnej pamięci podręcznej, bądź w bardzo bliskim zasięgu (proxy, CDN), to jQuery od dawna jest zmodularyzowane, żeby dało się robić własne wersje (custom builds), które mogą być małe, gdy tylko niektórych rzeczy potrzebujesz (nawet istnieje automatyzujące ten proces rozwiązanie: jQuery Builder - projects.jga.me A będące w trakcie przechodzenie na Asynchronous Module Definition (AMD) zmierza do możliwości dynamicznego ładowania modułów jQuery w razie potrzeby, i to automatycznie, dzięki leniwemu wykrywaniu funkcjonalności (“lazy feature detects”, ale to słaba nazwa, więc pewnie dlatego w cudzysłowie i możliwe, że znajdą lepszą), gdy pierwszy raz się zdarzy, że użyjesz czegoś, co wymaga załadowania dodatkowego kodu (czyli w jądrze całe API byłoby zaimplementowane, ale w znacznej części przy pomocy zaślepek, które włączają ładowanie).

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 2 tygodnie temu

10 groszy za indyka (1) - 3 tygodnie temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 5 tygodni temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 6 tygodni temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...

Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 2 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 2 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 3 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 3 miesiące temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 4 miesiące temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 4 miesiące temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 5 miesiące temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 5 miesiące temu

Czy będą matury? (1) - 5 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 6 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 6 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 6 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 7 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 7 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 8 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 8 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 8 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 8 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 9 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 9 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 10 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 10 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 11 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 11 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 11 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 11 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 2 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 2 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 2 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 2 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 2 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (38) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (41) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temuMożesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Sklep bhp nowy sącz, tarnów - Volpex.pl - - 20.00
Grzegorz z Zielonej Góry - - 100.00
okna dako complex - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz... - - 20.00
Rafał - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt