Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-11-26

Jak wygrać 24 MacBooki

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś rozmawiamy z naszym bohaterem nagrania NieTylkoEtat.pl i łówcy okazji Kacprem Bisanzem ([email protected]) o okazjach, sprowadzaniu towarów z Chin i MLM. Jego strona to: http://Bisanz.pl

KOMENTARZE

marcin 2013-11-26

MLM? To te piramidy finansowe pod przykrywką szansy na ogromne pieniądze?

Kacper Bisanz 2013-11-26

Na szczęście z czymś pomyliłeś :) 
To ten system, w którym zarabiają Ci którzy rzeczywiście pracują :). 
W dobrym MLMie nie tak jak w klasycznej piramidzie korporacyjnej, zarabiają Ci którzy najwięcej pracują, a nie Ci którzy "są na górze":)

Kacper Bisanz 2013-11-26

Na szczęście coś pomyliłeś :) 
MLM to ten system w którym (nie tak jak np. w korporacji) zarabiają Ci którzy najwięcej pracują, a nie Ci którzy "są na górze":).

Bartekt 2013-11-26

Powiem, że odnośnie MLM, Kacper zwrócił moją uwagę na pewien problem z tą branżą. 
Mianowicie wiele osób nastawia się na budowanie swojej siatki, nie skupiając się na produkcie, nakręcając uległych ludzi łatwością zysku i późniejszych prowizji od sprzedaży. 
Widzę natomiast, że podejście Kacpra jest inne (albo takie lansuje ;). Warto wybrać produkt z którym FAKTYCZNIE się identyfikujemy i który chcemy polecać. I tutaj kładzie się nacisk na znalezienie osób, którzy też ten produkt kupują a nie nakłanianie ich do kupna i przedstawianiu zalet produktu osobie, która de facto go nie potrzebuje. 
Natomiast w Polsce ta branża niestety przedstawia ten pierwszy model - czyli nastawienie na budowę swojej siatki, produkt się nie liczy, liczą się ludzie pod nami. Ale to jest bańka mydlana, która z czasem pęka. 
MLM to jeden z kanałów sprzedaży i w myśl wolnego rynku, nie można go zakazać - jedynie unikać, jeśli nam nie odpowiada ;)

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-26

Hugo, do czego Cię Kacper przekonał w e-mailach, jeśli chodzi o MLM? 
 
Orchidee, diamenty, mercedesy (czyli marka wyłącznie dla pasjonatów i szpanerów, bo po zakupie od razu samochód jest wart połowę z tego, no i nie na polskie drogi) - wszystko to przypomina rzeczy, przed którymi Janek Fijor przestrzega, mówiąc (i powołując się na mądre książki i badania), że bogacze żyją dość normalnie, a kto eksponuje atrybuty bogactwa, ten prawdopodobnie żyje ponad stan i albo już jest głęboko w długach, albo na drodze do bankructwa. 
 
No i dlaczego żadna firma z tej branży nie publikuje raportów, z których można by wywnioskować, jaka część wchodzących w to ludzi cokolwiek na tym zarabia? Czy to nie ucięłoby podejrzeń, że jest to drobny ułamek, gdyby one były nieprawdziwe?

Grzesiek W 2013-11-27

Ja prezentacje wyłączyłem po tym jak Kacper zaczął mówić coś o tym że z kolegą robili sobie żart bo jeden miał białego mercedesa drugi czarnego i się zamienili.. Słabe strasznie.. 
 
Audycje włączyłem tylko dlatego, że chciałem usłyszeć opinie słuchaczy... Ale już wychodzę ... wracam za tydzień.. Pozdro

Mamoniak 2013-11-27

Witam, z przeprowadzonej przeze mnie lektury na kilku forach poświęconych temu tematowi wynika, że faktyczne lepiej wysyłać poczta niż kurierem, gdyż przy takiej liczbie przesyłek kontrole celne sa sporadyczne. Jeżeli chodzi o opłaty, to wyczytałem, że sprawa wyglada następujaco w zależności od zadeklarowanej wartości przesyłki: 
- poniżej 22 euro - zwolnione z VAT i cła 
- 22-150 euro - 23% VAT bez cła 
- powyżej 150 euro - 23% VAT i cło. 
 
Oczywiście płacimy w przypadku zatrzymania przesyłki przez Urzad Celny. Pisze o tym, aby odnieść się do tego, co usłyszałem w audycji, a o czym nie wspomniano w nagraniu ze szkolenia Kacpra - mianowicie że na elektronikę z Chin nie ma cła. Proszę o sprostowanie powyższych informacji, jeżeli ktoś lepiej orientuje się w temacie, bo ja dopiero będę zaczynał sprowadzać gadzety z Państwa Środka. :)

keneida 2013-11-27

niestety Hugo już nie kupisz sprzętu Philipsa bo wycofali się z rynku sprzętu użytkowego

STiL85 2013-11-27

witaj Kacper. 
Jak twój brat zapatrywałby się na wystąpienie w audycji, by opowiedzieć trochę o zakładach bukmacherskich ? 
Pozdrawiam i dzięki za szkolenie :)

STiL85 2013-11-27

Co do produktów z chin. 
byłem w niedziele na targach fryzjerskich. Widziałem masę produktów z chin z marżami od 30 do 80 % i niektóre stoiska były non stop oblegane . Także ukłony dla Kacpra za zwrócenie mojej uwagi na te tranzakcie , Pozdrawiam

KrzychuLibertarianin 2013-11-29

www.youtube.com - tutaj wszystko o MLM, jestes zwyciezca !

kjc 2013-11-30

Znam lepsze źródła niż aliexpress. Z ali korzystałem 3 lata temu. Teraz przeszedłem na inne strony gdzie można w niższych cenach kupić produkty bezpośrednio od producentów. Np towar A kupiłem za 4,5zł, na allegro jest za 55zł. Towar B, zakup za 0,75zł, sprzedaż za 5zł ( w tym przypadku na czystko co miesiąc można zarobić ok 600-1000zł ponieważ ten towar systematycznie jest sprzedawany na allegro ).  
Ciekawym rozwiązaniem jest też wysyłka dużej ilości towaru z Chin kurierem nie do Polski tylko innego kraju, np UK. Dlaczego? W Polsce od razu paczka zostaje zatrzymana, celnik powie że duża ilość na osobę prywatną wskazuję na dalszy hendelek,odprawią ją tylko i wyłącznie na firmę. W UK inaczej patrzą na takie paczki. 
Wiem co mówię ponieważ mam spory bagaż doświadczenia związany z importem z Chin oraz wyszukiwaniu przedmiotów na których jest marża 100%-400% i nie muszą to być podróbki, tylko zwykłe, no brand przedmioty. 
 
Mogę udzielić kilku rad początkującym lub pomóc przy wysyłce do UK. Korzystam z dobrego agenta który oferuje przystępne ceny na paczki wysyłane kurierem z Chin do UK, a potem inną firmą z UK do PL. 
Można pisać do mnie na 6900051 
 
pozdrawiam

0101 2013-12-02

kjc - ten kontakt do ciebie dosc enigmatyczny. (?)

kjc 2013-12-02

0101 - Jeżeli uważasz że enigmatyczny to zapraszam oficjalnie do kontaktu na mój adres: [email protected] 
Wolałbym jednak prowadzić luźną korespondencje na gg niż na służbowej skrz.pocztowej. 
 
Pozdrawiam 
Karol

Moneetor 2013-12-03

Odnośnie niechęci Polaków do konkursów, to ja myślę, że tu wyłazi tzw polactwo. Objawia się to tym, że przeciętny Polak, jak widzi, że coś jest zbyt łatwe do osiągnięcia, to myśli że to ściema, albo że jest to jak kopanie leżącego - niehonorowe. Niestety ja często też się przyłapuję na tym samym myśleniu w dziedzinie programowania - jako szanujący się programista nie uznaję drogi na skróty takiej jak JQuery, tylko piszę efekt samemu, bo przecież na 1 efekt nie będę ładował userowi 100kb skryptu i zużywał tyleż samo transferu z serwera!

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-12-04

Moneetor, oprócz tego, że cała biblioteka jQuery bądź już jest w lokalnej pamięci podręcznej, bądź w bardzo bliskim zasięgu (proxy, CDN), to jQuery od dawna jest zmodularyzowane, żeby dało się robić własne wersje (custom builds), które mogą być małe, gdy tylko niektórych rzeczy potrzebujesz (nawet istnieje automatyzujące ten proces rozwiązanie: jQuery Builder - projects.jga.me A będące w trakcie przechodzenie na Asynchronous Module Definition (AMD) zmierza do możliwości dynamicznego ładowania modułów jQuery w razie potrzeby, i to automatycznie, dzięki leniwemu wykrywaniu funkcjonalności (“lazy feature detects”, ale to słaba nazwa, więc pewnie dlatego w cudzysłowie i możliwe, że znajdą lepszą), gdy pierwszy raz się zdarzy, że użyjesz czegoś, co wymaga załadowania dodatkowego kodu (czyli w jądrze całe API byłoby zaimplementowane, ale w znacznej części przy pomocy zaślepek, które włączają ładowanie).

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

90% Kontestacji będzie zaorane (1) - przedwczoraj


Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 4 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesiące temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 5 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 8 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu

WK nareszcie wchodzi na giełdę! - 11 miesięcy temu

Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - ponad rok temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 8 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt