Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-12-10

Jak zabrać 15 milionów?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Czy na polskich budowach się kradnie? Czy państwo zakłada, że nie zapłaci za usługę? Dziś dwóch poszkodowanych przy budowie autostrad, Renata Szewczyk i Arkadiusz Bąk, pełnomocników firm BrukBud i IwiTrans, którym państwo zalega na grube miliony zł.

KOMENTARZE

KamilS 2013-12-10

Pewnie, że chcemy więcej. Super audycja. Każdemu polecam przesłuchać do końca.

Radek W 2013-12-10

Jestem całym sercem po stronie Pani Renaty i Pana Arka ale ciężko mi uwierzyć w jakikolwiek pozytywny sukces ich walki w bliskiej czy dalekiej przeszłości. Ci którzy są w stanie czerpać horrendalne zyski.z wielkich wielkich inwestycji państwowych to nie przypadkowi ludzie i pewnie działają w tej swojej przestępczej działalności od wielu lat i nie są w tym sami, tak jak w mafii powiązani lub nawet kierowani przez innych bezkarnych. Trudno uwierzyć w to aby jakiś nowy minister podjął jakikolwiek działania ( oprócz telewizyjnych pełnych frazesów ) aby winni trafili za kratki. Według mnie to niemożliwe. Ja w ogóle uważam, że po to nasi politycy i stojący za nimi inni ważni prawdziwi decydenci wprowadzili nas do unii aby przez kolejne lata czerpać sobie lewą kasę na takich własnych inwestycjach. To taki nowoczesny sposób obecnie, w zgodzie z prawem i w czysty sposób można kraść miliony kosztem wielu uczciwych naiwnych firm. Jedyne rozwiązanie do koniec jakichkolwiek inwestycji państwowych. Autostrady i drogi wyłącznie prywatne a zwrot kosztów z ich wybudowania z pieniędzy przyszłych użytkowników.

Jacek z Danii 2013-12-10

Zimno mi sie robilo gdy sluchalem tej audycji. 
 
Potem sobie przypomnialem ze nie mieszkam w Polsce... 
 
i troche sie uspokoilem.

AKSORZ 2013-12-10

Kapitalna audycja , będę ją rozpowszechniał gdzie się da. Natomiast Hugo ... czy ty nie potrafisz zaakceptować tego że ktoś jest patriotą ... albo powiedzmy czuje się silnie związany z tym krajem i jego historią. Kurde audycja się spiepszyła od momentu kiedy Hugo na siłę jak zwykle próbuje wszystkim narzucać swoje poglądy anty-patriotyczne. Uszy mi więdły od głupkowatych drwiących argumentów Hugona na temat patriotyzmu Renaty i Arkadiusza. Tyle.

Mariusz 2013-12-10

Hugo już nie potrafi się dogadać z normalnymi ludźmi bo gada korwinowską nowomową :D Ale audycja super tylko retoryka prowadzącego jest nieprzyjemna.

Ninja 2013-12-10

Przyłączam się. też chcę więcej. 
Bardzo dobra audycja, krwista rzekłbym. 
To jest masakra to co się dzieje. 
 
Spodobało mi się stwierdzenie że dla czego my mamy uciekać jak tchórze... niech oni spieprzają. Jest coraz więcej organizacji i odważnych ludzi. Małymi krokami może kiedyś znormalnieje ten kraj.

Ninja 2013-12-10

@AKSORZ a czy ty nie jesteś w stanie zaakceptować tego że ktoś nie jest patriotą? Hugo zadawał pytania i to bardzo istotne w zaistniałej sytuacji, dziennikarskie tylko z innego punktu widzenia. Dla czego nagle "w drodze wyjątku" "powstrzymania się" czy czegoś innego miał by odłożyć swoje poglądy na półkę? Bo ty sobie tego rzyczysz?  
 
@Mariusz kto to są normalni ludzie? Co to jest ta nowomowa? To że ktoś nie chce wszywania w ciało kolektywizmu nazywasz czymś nienormalnym?  
Są dwie drogi  
1. nie będę walczył z mafią spieprzam stąd i robię swoje. 
2. nie będzie mafia panoszyła się po moim podwórku trzeba zrobić porządek. 
To jest kwestia wyboru nie mistyki.  
Pierwszy to wyrodny tchórz drugi patriota idiota. Który jest normalny?

Jacek, Dania 2013-12-10

@Ninja 
"Pierwszy to wyrodny tchorz..." 
 
Czyli USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia sa zbudowane przez tchorzy. Jedz do Los Angeles albo do Sydney, stan na ulicy i powiedz ze ze te kraje zostaly zbudowane przez tchorzy. 
 
Potem opowiesz na forum jak to dostales wpier...l od potomkow tchorzy.

Sławosz 2013-12-10

zajebista audycja! proszę zapraszać kolejne osoby! 
już nie mogę się doczekać konferencji o bankrutach

Mariusz 2013-12-10

@Ninja 
 
Podstawą relacji jest dobra komunikacja. Tu wewnątrz możecie sobie mówić na chleb pep - ale inni mogą tego nie rozumieć. 
 
Można powiedzieć, że ja uważam, że podatki w jakiejkolwiek formie to kradzież i rabunek i z tego wyprowadzić pytanie. Natomiast Hugo przyjął retoryki feministki mówiącej, że przecież oczywiste jest że gender istnieje i kłócenie się z tym jest jak przeczenie że 2+2=4. Ja tu nie mówię, że Hugo nie ma racji - ja mówię o sposobie komunikacji która jest nieprawidłowa. Mówienie, że coś jest oczywiste gdy dla 90% ludzi nie jest - jest błędem komunikacyjnym. Możecie to olać ale wtedy mniej osób będzie zainteresowanych poznaniem naszych poglądów. Naszych napisałem bo miałem na myśli wolnościowych których sam jestem zwolennikiem. 
 
Nie nazywałbym ludzi z sentymentem do kraju "patriota idiota", znowu pod względem logiki może i masz racje. Natomiast daje to wiele możliwości... od złych jak budowanie bojówek typu hitlerjugend do społeczeństwa ogarniętego potrafiącego brać sprawy w swoje ręce na rzecz wspólnego dobra.  
 
Ciekawostka: www.youtube.com

deith 2013-12-10

Więcej!

Maciek 2013-12-10

jak najbardziej trzeba kontynuować

Ninja 2013-12-10

@Jacek Dania 
@Mariusz 
Hehe widzicie chłopaki? Niech każdy z was przeczyta swoj komentarz :)  
Czyż nie mówią niektórzy że tu zrobił studia brał zasiłki i uciekł? 
Czyż nie mówią inni że obowiązkiem Polaka jest "walka za ojczyznę" lub podobne? 
A inni nie mówią że to idiotyczne dać się walić w dupę all the time "bo jestem patriotą"?  
Nie ja jestem autorem stwierdzeń z mojego poprzedniego komentarza (ost. zdanie). Mówię o istniejących podejściach. 
Chodzi mi tylko o to: jakie mamy prawo negować czyjś wybór? 
Bronię Hugo a właściwie nie jego tylko własnego podejścia bo chyba o to tu chodzi w tej kontestacji prawda? o wolność. Jestem przeciwnikiem kolektywizmu i zwolennikiem pozostawienia wyboru każdemu w takich sprawach.  
 
Pięknie podsumowała Pani Renata: Jedźcie za granicę zarabiać pieniądze a my tu zrobimy porządek żebyście mogli przyjechać i zakładać tu firmy. Piękne stwierdzenie.  
Dziękuję Pani Renato.

RAdesign 2013-12-10

Chyba przydał by się taki polski Dexter - bo zło tak naprawdę nie boi się już kary. Ci źli, doszczętnie skorumpowani ludzie mogą się dziś bać tylko bólu i fizycznego cierpienia, bo prawo i państwo nic im nie zrobi... 
Ale gdyby taka skorumpowana świnia miała w perspektywie za swoje przestępstwa krojenie na żywca, to kto wie - może niejeden od razu by się poprawił.

lubczasopisma 2013-12-10

Wszystko trzeba robić z umiarem: trzeba być patriotą, trzeba wiedzieć kiedy uciec w las, zarabiać z umiarem i dawać od siebie z umiarem. Każdy ekstremizm jest zły. Lubimy być bezpompromisowi, no taka nasza natura ale trzeba to przytłumić i włączyć rozum. 
 
Pani Renato i Panie Arku - jesteśmy z Wami.

Mariusz 2013-12-10

@RAdesign 
Sądzę że jest pewien bat który możemy wykorzystać. Publikowanie dowodów bez owijania w bawełnę z wszystkimi osobami postronnymi (tak żeby można w łatwy sposób zweryfikować dane). Oczywiście wszystko przez TOR bo inaczej mafia sobie znajdzie delikwentów. Jak będzie dużo tego szybko się zaczną ludzie interesować... 
 
@Ninja 
"Chodzi mi tylko o to: jakie mamy prawo negować czyjś wybór? " 
Nie neguje wyboru i podejścia - lecz go krytykuje. Nie wymagam zmiany, nic nie oczekuje.

kontestator 2013-12-11

No tak. Współczuję wszystkim przedsiębiorcom, bo wiadomo w jakiej popapranej rzeczywistości przyszło nam działać. Ale…. No właśnie: jak to jest, że do porządku dziennego przechodzimy nad korumpowaniem przez przedsiębiorców łapówami dla złodziei??? No rzesz kurwa! Dając Omegę łapówkarzowi wchodzisz w układ i eliminujesz nieuczciwie innych kontrahentów, którzy być może w życiu łapówy by nie dali. Gdyby nikt tym kutasom z ministerstw i korporacji nie dawał łapówek, to musieliby uczciwiej organizować przetargi. Trudno mi to pisać, bo nie lubię oceniać innych, ale przyjmując chujowe umowy za psie pieniądze sami sobie kręcimy bat. Skargi powinniśmy zaczynać od siebie. KORUPCJA NIE JEST CZYMŚ NORMALNYM…!

kontestator 2013-12-11

Dosłuchałem do końca. Dżizus krajs, jacy Ci przedsiębiorcy naiwni. Będzie się dawać doić do końca, bo "nie ma równowagi, nie ma kontroli, ludzie nie mają pojęcia o podstawach tego co robią i Panowie zacierają ręce na drugą transzę". Liczą na środki unijne i sowite interesy na kontraktach ze złodziejską budżetówką. Gotowi dawać łapówki za nowe kontrakty i płaczący, że ich dymają. Pani Renatka "nie może bojkotować dotacji, bo wpłaciła do Unii", a "podatnicy okradają budżet państwa".  
I w końcu hasło "nie traćcie swoich domów" na "psich kontraktach" jest doprawdy powalające. No gratuluję refleksu. Zachodni koncern be, polski cacy. W dupę z taką filozofią! Co za demagodzy i lewacy. Lewacy próbujący nieudolnie działać w kapitalizmie. O rzesz w dupę…Współczuję słuchaczom

KT 2013-12-11

Do kontestator - łapówki nie były wstępem do interesu, a wynikiem szantażu. Na początku nie było o nich mowy - podpisano kontrakt i obie strony miały go wypełniać. Podwykonawca miał budować a wykonawca płacić. Jednak po wykonaniu budowy okazało się, że wykonawca - choć jest renomowaną spółką giełdową - płaci jak zechce, a jak nie zechce "to co mu zrobisz". Przedsiębiorca stał przed dylematem - otrzymać zapłatę za już rzetelnie wykonaną pracę w dniu dzisiejszym i dać wprost żądaną łapówkę, albo czekać na uczciwie zarobione pieniądze wiele miesięcy a w przypadku procesu sądowego o zapłatę wiele lat. To oznaczało upadłość firmy, bo środków w kasie nie wystarczyło na wypłatę 120 pensji pracownikom i na zapłatę za użyte materiały budowlane. Gdy Arkadiusz przestał płacić łapówki musiał wytoczyć powództwo. Po 3 latach! ma za sobą już PIERWSZĄ rozprawę a pozwana spółka wezwała kilkunastu świadków, co oznacza, że wyrok w pierwszej instancji zapadnie za jakieś 3-4 lata, a potem apelacja... Lewicowe są twierdzenia, że trzeba nie płacić łapówek, bo co można było zrobić...? Iść do sądu? A sąd będzie wolnorynkowym rozwiązaniem i szybko uratuje przedsiębiorcę? Jak widać chyba nie bardzo. Szantaż był dlatego skuteczny, bo wykonawca wiedział, że może w Polsce bezkarnie zniszczyć podwykonawcę i ten jak nie da łapówki to zbankrutuje. Korupcja nie jest czymś normalnym - ale jest czasem warunkiem przetrwania. Dlatego czerwonoarmistom ludzie oddawali złote zegarki, w zamian za łaskawą rezygnację z rozstrzelania. Ot, życie. Samo życie a nie ideały filozoficzne.

adam 2013-12-11

Droga Pani. Proszę nie kończyć każdego zdania na "TAK", bo ucho boli ;)

mgr inż. BlackEmperor 2013-12-11

Ja też mam pewnien interes, który prowadzę od 5 lat razem z żoną interes i nie wyciągam ręki po państwowe (kradzione) pieniądze. Ustalam swoje zasady współpracy, a nie gram jak mi w przetargu zatańczą. 30% zaliczka to jest absolutna podstawa, bo inaczej wszystko musisz robić na kredyt, a jak ci nie zapłacą to jesteś w długach. Ja kredytów nie biorę i jestem szczęśliwym człowiekiem.  
 
Nie piszcie, że Hugo wciska swój anty-patriotyzm, bo to jest tutaj kluczowa kwestia. 
Ludzie zaufali SWOJEMU państwu, które to ponoć to ma ich chronić, bronić i ubierać, zostali przez nie wycyckami i dalej w nie wierzą!  
 
Chcą się odwoływać do ministra, prokuratury, a nie po prostu zbojkotować ten twór. Jasno w oczy powiedzieć - Ci ludzie mnie nie reprezentują, ja od nich nic nie chcę, nie będę z nimi współpracował, nie będę im płacił podatków. Jeśli trzeba to wyjadę za granicę i dopiero wtedy coś się zmieni.

mgr inż. BlackEmperor 2013-12-11

PS. 
 
Wykopta 
www.wykop.pl

Marcin 2013-12-11

Oczywiście, że chcemy więcej. Zawsze to jakieś konkrety. Dołują, ale przy okazji są świetnym ostrzeżeniem dla przedsiębiorców nie tylko z branży budowlanej.

Nailman 2013-12-11

Hugo, 
 
Gdy w jakimś kraju zaczną terroryzować Polaków, ja NIE chciałbym uciekać statkiem „St. Louis", którego z racji braku istnienia "kraju dziadów", nikt nie chce przyjąć. I nikomu tego nie życzę.

Tailor 2013-12-11

Przecież wiadomo, że słowo "państwowe" to synonim "nie działające", chociaż bardziej pasowało by słowo na "ch". Poza tym wiadomo, że jak się robi interesy ze mafią, to może to się źle skończyć. W sumie to wolałbym robić deale z prawdziwymi gangsterami niż z państwem, mniejsze ryzyko, lepsze warunki i przyjemniejsza atmosfera. Czy państwo kiedykolwiek stworzyło jakiś produkt dobrej jakości, albo zaproponowało jakąkolwiek usługę na lepszych warunkach niż prywatna firma lub osoba? Sofixy? Kalkulator Bolek? Lody Bambino? Wszystko jeden wielki badziew! Tak samo usługi, media i różnej maści służby. Prywatny ochroniarz obroni cię skutecznie, policjant albo strażnik będzie stał, gapił się a jak już skończą cię kopać to podejdzie i da mandat za zabrudzenie ulicy krwią. Jedyny sposób w jaki państwo potrafi konkurować to narzucanie monopolu i terroryzowanie obywateli przepisami zmuszającymi do korzystania z danej usługi czy produktu. Kradną, oszukują i wiedzą, że zwykły człowiek nie ma się potem do kogo odwołać, bo nasza Temida to państwowa zdzira, która co chwile zdejmuje z oczu opaskę i patrzy czy oskarżony nasz czy nie nasz...Jak najdalej od wszystkiego co państwowe!

Batou 2013-12-11

Bardzo dobra audycja i w pełni popieram postulaty gości- można uciekać z kraju- i owszem, ale tak czy inaczej jakiś zaczyn pod zmiany należy uczynić. Hugo natomiast ma sporo racji pytając czy te zmiany mieliby wprowadzić ludzie zawiadujący systemem, który w podobnie złodziejski sposób zarabia na swoją, wątpliwie potrzebną, egzystencję.

Grzegorz 2013-12-12

Tailor, a przypadkiem teraz nowej firmy nie robisz za państwowe pieniądze? ;)

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-12-12

No dobra nie lubie kopac lezacego (chyba ze lewaka w tyl glowy ale to osobny temat) ale sluchajac mialem mieszane uczucia.  
Najpierw brawa dla pani. Szybka rekacja, poprawna anliza i zdecydowane dzialanie, brak zludzen i dzieki temu straty zminimalizowane.  
A potem slucham pana. No mam sympatie bo bez dyskusji zgwalcony. Wspolczuje bo nalezy wspolczuc ofiarom gwaltu. I swiadomie uzywam tej analogii. Jak sie nie raz czyta albo slyszy o gwaltach to nasuwa sie pytanie ktorego nie wypada zadawac w politycznie poprawnych czasach, a mianowice: ”Co ty kurwa myslalas, idac na impreze z banda nie znanych ci facetow, chlejac z nimi na umor i nawet nie zakladajac majtek zeby nie przeszkadzaly?” No w ktorym momencie latwowiernosc (a bo to spolka gieldowa, a bo to panstwo – slusznie to komentuja powyzej BlackEmperor i Krawiec wiec nie bede papugowal) staje sie jakas patologiczna glupota czy tez wersja syndromu sztokholmskiego? Najpierw podpisuje cyrograf, potem widzi ze go gwalca i caly czas sobie wmawia z bedzie ok, na kurwy wozi, na safari, nawet zegarek oddaje. I co? No przeciez z pana wlasnej relacji bylo oczywiste ze wpadl pan jak sliwka w kompot? Stalo sie, madry po szkodzie ale po co dalej brnac? Dlaczego bandyci pozbawieni skrupulow mieli panu cokolwiek zaplacic jak rownie dobrze mogli nie zaplacic? Bo co? Bo dostali Omege? Bo zawiozl ich pan po raz kolejny do burdelu? Bo pan Polak? No ludzie litosci. Daje pan lapowki zeby nie czekac latami na process? No dal pan. I co? Pomoglo?

Pawinho 2013-12-12

@Hugo,tak jak kilka tygodni temu pisalem ze z poziomem audycji zjechales,tak teraz bija brawa!!!!Audycja, jedna z lepszych jakie sluchalem na Kontestacji. Musisz pociagnac temat i brac kolejnych rozmowcow. 
 
Naiwnosc tego Pana jest jednak irytujaca niedosyc ze pogrywal nieczysto to jeszcze ta polskosc?Jakby to mialo jakies znaczenie.

Tailor 2013-12-12

@Grzegorz: teoretycznie tak, ale to jest jakoś inaczej rozwiązane niż zwykłe "dotacje unijne" (zresztą nie wiem jak to jest z tymi dotacjami standardowo). Po pierwsze na początku trzeba wydać kupę kasy samemu i to się zwraca dopiero po czasie. Współwłaścicielem spółki jest agencja przyznająca dotacje. Mają udziały, podobnie jak ja i 2 pozostałych właścicieli spółki. Z każdej złotówki trzeba się rozliczać, wydawać oszczędnie itd. Agencja która przyznaje dotacje cały czas patrzy na ręce i interesuje się jak przebiegają prace, czy biznes plan jest wypełniony na czas itd.. Teraz przykładowo mamy określony deadline na skończenie projektu. Co jak nawalimy? Mogą zabrać nam wszystko, łącznie z moim komputerem, mikserem i mikrofonem który wniosłem jako majątek spółki. Ile trwało staranie się o dotację? Około 2 lata ciężkiej pracy, inwestowania, jeżdżenia na spotkania, prezentacje produktu, stworzenie porządnego biznesplanu, nawet film z prezentacją zespołu trzeba było przygotować. Przede wszystkim trzeba było wygrać konkurs i udowodnić że zasługuje się na tą kasę bardziej niż inni. 
 
Jak widać nie jest to sytuacja w której dostaliśmy ot tak kasę od państwa na własną firemkę. Może i jest to "państwowe" ale jak widać działa na zasadach bardzo "nie państwowych".  
 
. Poza tym to państwo to Unia a nie Polska ;) Produkty które tworzymy będą pomagały ludziom bardzo tanio i prosto robić dla siebie super kreatywne rzeczy, pojawią się też na pewno miejsca pracy. No i jak widzicie sprawa jest dość transparentna.

Grzegorz 2013-12-12

Krawiec, ja nic nie mówie o waszym produkcie i zaangażowaniu. Chodzi o to że innych pouczasz aby nie zadawać się z państwem, bo można popłynąć, a sam wszedłeś w taki interes i "mogą wam zabrać wszystko" ;) 
 
Rok temu byłem podwykonawcą, podwykonawcy wykonawcy. Mało brakowało a bym pod mostem wylądował. Teraz mam proste zasady: 
- żadnej roboty gdzie zaangażowani są nawet odrobine urzędnicy / państwo 
- żadnej roboty z firmami, które nie przestrzegają poprzedniego punktu i podzlecają 
 
Są firmy których biznesem jest wygrywanie przetargów, bez zaplecza techniczego, które dopiero po fakcie szukają jelenia. Jak wygrali przetarg to niech się sami w to bawią. Ja się na podwykonawcę nie piszę.

Teowis 2013-12-12

Jak najbardziej kontynuować, trzeba nagłośnić takie sytuacje!

kontestator 2013-12-13

Do KT:  
No cóż, babcia mawiała: "jak się wchodzi między wruny, trzeba krakać, jak i uny". Jak idę na mecz piłkarski "na żyletę", to podskakuję z innymi w rytmie, a nie krzyczę, że "to głupie"! :-). 
 
Przepraszam, ale naiwność w pogoni za zyskiem jest czasem powalająca. Współczując wszystkim ofiarom systemu trzeba sobie zdawać jednocześnie sprawę, że to te ofiary były do czasu bankructwa częścią chujowej maszynki. W tym przypadku maszynki do budowania chujowych dróg za kurewsko drogie pieniądze. Samo podpisanie kontraktu było wstępem do procederu. Potem to tylko pokłosie tej decyzji. 
 
W pełni zgadzam się ze zdaniem Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista i mógłbym równie dobrze wkleić jego wypowiedź zamiast swojej. Porównanie do gwałconej jest bardzo a propos. 
 
"Gdy Arkadiusz przestał płacić łapówki musiał wytoczyć powództwo. Po 3 latach!" Co to kurwa za argument? To się pytam: czy Arkadiusz nie wiedział o chujowym systemie sądowniczym 3 lata wcześniej? Czy nie wiedział, jak odbywają się przetargi i dlaczego nie może wygrać?  
 
Gdyby przedsiębiorcy postępowali racjonalnie, jak mgr inż. BlackEmperor, to mielibyśmy ostatecznie mniej złodziejstwa i możliwości dymania przez skorumpowanych politykierów, urzędasów i inne mendy. A tak, chęcią zysku uzasadniamy łapówkarstwo i udział w popierdolonym systemie, który rzekomo chcielibyśmy zmienić!  
Może za tą całą niesprawiedliwością kryje się lekcja dla wszystkich, którzy próbowali się dorobić na wspólnym przekręcie pod nazwą "autostrady polskie" i innych "państwowych inwestycjach". Ale należałoby znaleźć tu dla siebie lekcję. I wyciągnąć wnioski. A nie tylko broczyć na oczach ludzkich krwią niewinnie pokrzywdzonego przez system.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-12-13

I jeszcze chcialem odniesc sie do tezy, wyrazonej przez goscia pod konice audycji, ze zwasze jakies lapowki beda ale zeby to bylo w UWAGA: "granicach przyzwoitosci"? Taki dialog mi sie przypomina: 
- Czy oddala by mi sie pani za million dollarow? 
- No ... tak. 
- Czy oddala by mi sia pani za 100zl? 
- Jak pan smie? Kim pan mysli ze ja jestem? 
- To juz ustalilismy, teraz negocjujemy cene.

Daniel 2013-12-13

Patriotyzm to umiłowanie do KRAJU, a nie państwa. To że system wycackał kogoś to nie powód by się obrażał na Polskę i miał gdzieś jej sprawy. Chopin, Mickiewicz dla kogo tworzyli? Dla niebytu? Dla Polski, która nie istniała. Podziemie antykomunistyczne dla kogo walczyło? Dla niebytu? PRLu? Dla Polski. Ci ludzie też walczą o Polskę, o jej lepsze oblicze. Po co Hugo prowadzi KonteStację i stara zmienić się światopogląd Polaków? Bo rozumiem że to Polacy są grupą docelową... nie Rosjanie, Niemcy czy Hiszpanie. To też forma patriotyzmu. Niektórzy mają niewytłumaczalny ból dup jak się mówi o patriotyzmie i polskości. Kompleksy? Nieoczytanie?

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2013-12-14

Hugo,mimo że nie odczuwam zbyt wielkiego umiłowania do ojczyzny to wzbudzasz mój niesmak swoim neofickim antypatriotyzmem, ale najsmutniejsza jest Twoja naiwność w pojmowaniu mechanizmów patriotycznych jakie da się odczuć w innych krajach; są to często skrywane przez osoby decyzyjne antypatie do cudzoziemców decydujące o przyznaniu hipotetycznych benefitów właśnie rodakowi a nie imigrantowi. Czyli po ludzku; wydaje si cię że jeśli Ty nie jesteś patriotą to urzędnik np.brytyjski w momencie gdy ma moc decyzyjną potraktuje Ciebie na równi z autochtonicznym brytolem? W grubym tkwisz w błędzie. Nie żyjemy w egalitarnym USA tylko kryptonacjonalistycznej a przez to zakłamanej UE, a i w USA często obowiązuje mechanizm narodowościowy, czyli Włoch np.ułatwi sprawę prędzej Włochowi niż Polakowi, zapytaj Janka, mówił on o tym wielokrotnie. Tak działa natura, w razie niebezpieczenstwa albo kryzysu każdy odruchowo wspiera swoje stado w nie osobników ze stada obcego. Twoje zaś odruchy i brak odczuć solidaryzujących z własna nacją nie są statystyczną normą więc nie promuj ich nachalnie bo przestajesz być wiarygodny zaczynając przypominać swoją elastycznością poglądów i nad-relatywizmem redaktora Lisa. 
pozdrawiam.

Hugo 2013-12-15

No to zbiorczo do każdego, kogo razi, to że nie jestem patriotą.  
 
W sumie już wielokrotnie o tym mówiłem, ale trzeba odświeżać wiedzę co jakiś czas, więc pewnie znów zrobie audycję o tym. Ja nie tylko nie popieram ideologii patriotyczno-narodowo-nacjonalistycznej, ale wręcz uznaję ją za szkodliwą z punktu widzenia zdrowego rozsądku.  
 
Wartościowanie ludzi ze względu na pochodzenie jest nie tylko idiotyczne, ale konsekwentnie stosowane dość groźne.

mgr inż. BlackEmperor 2013-12-16

Czy naprewdę trudno Wam zrozumieć, że ktoś nie wartościuje ludzi ze względuna to, że akurat urodzili się 100km za lewo od wymyślonej kreski na mapie, która to kreska została mu narzucona przez historyczne potyczki między państwami na które nie miał on żadnego wpływu?  
 
 
Proponuje następujące ćwiczenie umysłowe: do wybranego z poprzedniego komentarza: 
"obowiązuje mechanizm [] czyli [b] np.ułatwi sprawę prędzej [b] niż [a]" 
 
podstawiamy sobie na próbę słowa: 
a) murzyn b) biały 
a) kobieta b) mężczyzna 
a) brunet b) blondyn 
 
Owszem patriotyzm jest silny, ale nie zmienia to faktu, że z gruntu niesparawiedliwy i nielogiczny! Możecie szukać "swojego stada", ale nie brońcie nam mówić otwarcie, że stada jako takie są reliktem epoki kamienia łupanego.

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2013-12-16

A czy ktoś tu próbuje narzucać Ci Hugo patriotyzm? Bynajmniej nie ja, bo przerobiłem już w życiu bezrefleksyjny antypatriotyzm w Twoim wydaniu Hugo a i ojczyzna dała mi niezle w de... Przyjmij jednakże do wiadomości że patriotyzm jest również b.silny w innych krajach niż Polska, tyle że z powodów poprawności politycznej i lewicujących elit nikt się z nim póki co nie wychyla, co nie oznacza że nie sprzyja swoim właśnie ziomkom a Tobie np.Hugo, bo z daleka dłuuugo jeszcze będziesz rozpoznawany jako polak przez takiego niemca np. w wypożyczalni aut gdzie , zaręczam nikt na tych samych zasadach co niemcowi auta nie pożyczy, mimo że to UE jest. To samo będzie obowiązywać w small i middle size buisness. Te same mechanizmy obowiązują w Azji i są jeszcze silniejsze niż w UE, bo nikt np. w Azji nie ułatwi niczego znienawidzonym tam Japończykom. Wiem że to głupie, ale w biznesie liczy się pragmatyzm i przyjęcie rzeczywistości takiej jakiej jest a nie bezrefleksyjno-idealistyczny hunwejbinizm w Twoim Hugo wydaniu. Próbujesz kształtować poglądy niedoświadczonych słuchaczy krzywdząc ich tym samym bo sam niestety nie przekonałeś się o cudzoziemskim patriotyzmie na skórze własnej, gdyż nie piętnujesz jego, a jedynie, wybiórczo, piętnujesz patriotyzm rodzimy, powielając niepotrzebnie znój i trud GW i okolic. Logika sobie , instynkt i atawizmy - sobie.I takie są realia, nie ma co ich naginać.Szkoda prądu.

kobza 2013-12-17

Bosz, przesłuchałam audycje i szkoda mi gościa, który się tak upierniczył.  
Niestety upierniczył na własne życzenie - w zyciu bym swojemu zleceniodawcy nie zafudnowała wizyty w burdelu lub wycieczki zagranicznej, na co ten pan liczył? To powinno być przestroga dla innych-naiwnych, którzy myślą, że jak ich "tylko trochę podymają", to im się to finalnie opłaci!  
 
Na co te pan liczył wjezdzając na budowe bez umowy? Dlaczego dał się postawić pod ścianą?  
 
Po prostu straszne! A te gnoje nauczeni tym, że takich ludzi jak ten pan może być więcej, tylko zacierają rączki. Niedomogi polskiego prawa są przyczyną syfu - to mnie tylko przekonuje, ze w rządzie libertarianie powinni mieć bardzo silnego przedstawiciela, to jest fundamentalne. Nie tylko praca u podstaw.  
 
Wg ci ludzie powinni nagłośnić całą sprawę, nie mają nic do stracenia-sąd przeciągnie całą sprawe tak, ze po kilku latach, pewne sprawy rozmyją się w pamięci. Nagłośnijcie to, zróbcie syf - nie można dać się zastraszyć historyjkom o lasach, zakopywaniu - w ten sposób każdy będzie zahukany, zastraszony siedział i bał bąka puścić, bo przecież "wielka mafia wbije mu na chate". To nie mafia, to złe prawo i niezreformowane od PRLu sądownictwo.

Casey 2014-01-20

Audycja rewelacyjna. Dziękuję Hugo i zaproszeni. Powodzenia. 
 
Słuchanie, jak Hugo edukuje rozmówców na temat podstaw ekonomii - bezcenne. Jakoś mnie nie dziwi, że ludzie, którzy wierzą w Polskę, państwo, administrację, podatki pozwalają się oszukiwać urzędnikom.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 4 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 5 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt