Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-12-12

Kraj absurdów i drogich autostrad

Nadający: Jan Fijor

Janek narzeka na polskie drogi, a następnie narzeka ogólnie. Za sprawą słuchaczy przechodzi do mówienia o rozwiązaniach, po czym motywuje ich do oddolnych działań na rzecz projektu EPPA (LEAP, polski Hongkong).

KOMENTARZE

Adam 2013-12-12

Witam Panie Janie! 
A propos tematu audycji, chciałbym zaproponować temat o który prosiłem Pana ok. pół roku temu. Chodzi mi o sposoby i metody - bardziej i mniej znane - zabezpieczania się właściciela firmy przed nieuczciwymi kontrahentami, partnerami, pracownikami, instytucjami, z punktu widzenia praktyka. Co zrobić, aby pracownik nie odszedł z ukradzionym pomysłem; aby wspólnik nie wyszedł bogatszy z firmy :); aby kontrahent zapłacił gładko i na czas, itp. Wg. statystyk 1/3 firm w Polsce (i nie tylko) po prostu oszukuje swoich partnerów biznesowych. Zaufanie i naiwność to często dwie strony tej samej monety, więc proszę o kilka słów na temat zabezpieczenia i kontroli, tym bardziej że, o ile dobrze pamiętam z audycji, ma Pan doświadczenie w tym obszarze. 
Pozdrawiam.

Moneetor 2013-12-12

Ja myślę, że to nie jest żaden bojkot, tylko przygotowania do saturnaliów, nowego roku i snu zimowego. 
Co mnie drażni? 
Otóż presidente mAłegostoku wyssał całą kasę z handlarzy, tak że zaczęli plajtować lub wynosić się ze śródmieścia, żeby zmarnować ja na nikomu niepotrzebne przejście podziemne pod skrzyżowaniem. Dodatkowo wywalił większość kiosków i praktycznie wszystkie małe sklepiki bo niereprezentacyjne. Jeszcze trochę i śródmieście mojej wioski będzie przypominało Detroit, chociaż w niektórych miejscach już przypomina.

dinozaur 2013-12-12

Biznes i droga w rozumieniu p. Janka ,a pojmowaniu urzędnika. Wg mnie PL wymusza się popty na korzystnie z drogich pseudo autostrad. Na altrnatywnych droch ustala sie ograiczenia dla przewozów ciężąrowych w imię dobra społeczności lokalnej, instaluje się barmownice czy wszem obecne foto śmietniki okraszone kamapnią społeczną w mediach,dla poprawy bezpieczeństwa na drogach.Wiem co piszę rodzina prowadzi sporą firmę przewozową Masz wybór podatniku - rymowane z niewolniku :stres na krajówce , albo bulisz jak za zboże na dwupasmówce. Osobiście miłem sytuację :100złotówką płaciłem za kawałek Gdańsk - zadupie zjazd aby później pokonać 3/4 drogi do domu dobrze znanymi koleinami.Pani opryskliwie w budce, że nie ma wydać i żąda odliczoną kwotę. Ja na to: proszę podnieść szlaban nie mój problem pieniądz to pieniądz ( dopiero co podjełem złotówki z bankomatu na lotnisku).Pani zaczeła mnie ustawiać i twierdzić, że jestem opriskliwy itd. Pomyślałem witamy w kraju dziadów.

Adrian 2013-12-12

Audycje Jan Fijor z Kamilem Cebulski były ciekawsze. Teraz brakuje płynności

LordBlick 2013-12-12

@Adrian: To fakt, proponuję wstawki encyklopedyczne Krzysztofa ubrać w formę pytań do Dżanka, który jednak nadaje ton audycji... 
@Adam: Rada moja - postanowienia umów pomiędzy wspólnikami/kontrahentami zapisywać w odpowiednim miejscu. 
Co do audycji, to kolejny po bitcoinie(tam też się nie pokusił Janek na zrozumienie działania) ból d... bez wcześniejszej próby sięgnięcia po jakiekolwiek informacje. To się nazywa dobre dziennikarstwo ? 
Mi dotarcie do tego siskom.waw.pl zajęło kilkanaście sekund na wpisanie Googlowi "finansowanie budowy płatnych autostrad". To nie jest długi tekst. 
Ja rozumiem konwencję wzburzenia w audycji, emocje są nośnikiem współczesnych mediów, ale warto się przygotować chociaż odrobinę merytorycznie. 
Co do EPPA/LEAP jestem całym sercem i chętnie wesprę oddolną inicjatywę na miarę własnych możliwości. Czekam na szczegóły dotyczące seminarium z Klugmannem.

Michał 2013-12-12

@Adrian 
 
Zgadzam się. Z Kamilem było ciekawiej.

Bonobotak 2013-12-12

Co do dziennikarstwa i ogólnie mediów to prawda leży po środku. Po pierwsze to poziom jest dziadowski, po drugie to "rynek" wyparł ambitnych ludzi w mediach. Jednak nie stało się to samo z siebie. Moim zdaniem jest to proces, który na początku ukształtował chłonne oraz mało wymagające masy na potrzebę przyjmowania informacji na poziomie BigBrothera, Matki Madzi itp. a teraz samo się już kręci. Ludzie inteligentni nie szukają informacji w klasycznych mediach tylko w internecie. Chodzi o to, że mądry człowiek wie czego chce się dowiedzieć, chociażby "mniej-więcej" i dzięki temu jest w stanie znaleźć interesujące go informacje w sieci. Człowiek-zombi, który poprzez swoje ograniczenie umysłowe jest dolny tylko do biernego chłonięcia tego co mu się poda działa prosto. Włącza TV/radio i czeka na informacje następnie przyjmując ją do wiadomości jako fakt. Tak to działa. Testowałem i obserwowałem na wielu osobnikach o różnym potencjale umysłowym :) 
PS: Panie Janku, Pan się nie boi! la la la 
Ja mam pytanie co do EPPA. Czy jest sens tworzyć taką strefę w obszarze nie mającym portu morskiego? Pochodzę z Mazur i infrastruktura logistyczna opiera się tutaj o drogi oraz kolej. Istnieje jednak projekt stworzenia połączenia międzynarodowego Rail Baltica en.wikipedia.org oraz w najbliższym czasie ma powstać mały port lotniczy w okolicach Szczytna. Czy EPPA ma sens w tym obszarze?

MK 2013-12-13

@Adam 1: 
Możesz się Janka prosić i prosić o temat audycji a On i tak będzie robił swoje. Bo on musi stosować swój "strumień świadomości" i podobnie jak Jan Pospieszalski "wróci do tego tematu przy okazji następnych spotkań-jeśli będziecie chcieli". Każda audycja wychodzi OBOK tematu - jak ktoś dzwoni i się nie zgadza to po 5 minutach sporu jest "nie możemy gadać tyle o JEDNYM''. I audycja liże temat, po łebkach. Jakby nie można było dogłębnie jednemu tematowi poświęcić się, bez wchodzenia w dygresje. Chyba udało się to TYLKO RAZ w wywiadzie z Klugmanem, ale to chyba właśnie przez (dzięki) gościowi - Janek się skupił na problemie i Z SZACUNKU do niego trzymał się tematu. Szkoda, ze nie ma takiego szacunku do słuchaczy którzy się z nim nie zgadzają :(

Jan M Fijor 2013-12-13

@MK możesz podać jakiś przykład? Jeśli się z kimś nie zgadzam, to wyraźnie to mówię. Nie uciekam od tematu. Co do tematu, to często tworzę go ad hoc. Kto powiedział, ze to są audycje tematyczne? Czy ja jestem instruktorem? Nauczycielem? Nie mam żadnego kontraktu z właścicielem stacji, więc robię to, co jest dla mnie wygodne,wydaje mi się ważne, albo akurat przyjdzie na język. Nie wgłębiam się w temat, a jedynie przedstawiam to, co uważam za słuszne. Mogę się mylić, walczę o swoją prawdę, jeśli mnie ktoś przekona, że jej nie mam, to mu przyznam rację. Jeśli chcesz mnie wynająć na swoich zasadach, to zadzwoń, pogadamy,m spiszemy kontrakt, ale na razie jestem free man i niech tak zostanie. pozdrawiam.

jan M Fijor 2013-12-13

@Lordzie Blick (nr 4), czy ty uważasz za niepodważalną prawdę, co ci napisze Rada Ministrów? Bo ja nie. A na pewno nie w kwestii tzw. partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest przykładem super korupcji. Ja protestuię przeciwko temu partnerstwu, bo uważam, że nie ma powodu dla tego, aby rząd, który nie umie sobie trafić z palcem do nosa, miał być dysponentem i zarządcą wielu miliardów ciężko przez nas zarobionych pieniędzy.  
 
czołem

LordBlick 2013-12-13

Nie traktuję przekazu RM ani jakiegokolwiek innego jako prawdy objawionej. Daję nawet Rodtbardowi prawo do pomyłki, jednak, jak ktoś w miarę poważnie o czymś napisał, to jest to jakiś trop, do którego warto się odnieść. 
Nie było żadnej wzmianki o PPP w audycji, ani pozytywnej, ani negatywnej, więc poczułem nieodparta chęć odnieść się do tego. Ja tylko proszę o odrobinę meteorytyki z korzyścią dla odbioru audycji.

robsonic 2013-12-13

Zaraz chwileczke. Panie Janku! Czy zarzuca Pan kradziez i jazde po pijaku konkretnie temu czlowiekowi: fundacja.lexnostra.pl 
 
???

jan M Fijor 2013-12-13

@11 przed sądem rejonowym w Warszawie toczy się kilka spraw przeciwko temu osobnikowi. Kolejne trzy wchodzą na wokandę. pomyśleć, że prowadzi fundację, która chroni ludzi przed bezprawiem. 
 
Ukłony

LordBlick 2013-12-13

robsonic, tamten pan ma jakąś paranoiczne wizje: 
www.fundacja.lexnostra.pl 
Tutaj, chociaż od afrykańskiej inicjatywy się odpimpał: 
fundacja.lexnostra.pl

mac 2013-12-13

No nie wierze! Janek narzekający na prywatyzacje! Przecież wiadomo, że skoro autostrady są w prywatnym zarządzaniu to robione jest to lepiej. Janek mówi, że skoro budowane są z pieniędzy podatników to obywatel powinien mieć darmo, to w sumie całkiem tak samo jak np komunikacja miejska. Więc zgodnie z tym tokiem myślenia: darmowa komunikacja miejska! Darmowe szpitale! Viva la..! oh... 
 
No ale plus za aspekt humorystyczny w audycji: słuchacza, który zapisał się do knp żeby ludzie traktowali go poważnie, haha.

Edon 2013-12-14

JMF niby lubi polemiki ale tak naprawdę chcialby, żeby się z nim tylko zgadzano.

Jąkała 2013-12-14

@14 Macu, ciebie z pewnością nie należy traktować poważnie, skoro nie potrafisz ani słuchać, ani tym bardziej: myśleć.

mac 2013-12-14

@Jąkała zaorałeś, Ale gdybyś chciał się wymienić argumentami to namawiam. Jeśli nie to trudno, w końcu i tak zaorałeś ;)

Jąkała 2013-12-14

Już dawno zaorałem misiu - i posiałem ozimine.

RAdesign 2013-12-15

Dżanek znowu przerywa i krzyczy, niczym jakiś poseł w telewizyjnym odcinku Gadających Głów. 
 
Krótki kurs prowadzenia rozmowy: 
1.Strona A przedstawia swoje argumenty i poglądy. Strona B milczy i słucha i zastanawia się, jak i co odpowiedzieć. Strona A kończy myśl, lub sprawę i przerywa. 
2.Strona B przedstawia swoje argumenty i poglądy. Strona A milczy i słucha i zastanawia się, jak i co odpowiedzieć. Strona B kończy myśl, lub sprawę i przerywa. 
 
W przypadku, kiedy trzeba koniecznie coś wtrącić, kiedy mówi druga strona, wypada użyć formuły grzecznościowej, np: 
"Przepraszam, czy mogę Ci przerwać?" 
albo  
"Przepraszam, czy mogę na to odpowiedzieć już teraz?" 
 
Poradnik gratis. 
 
A`propos zdziwienia, czemu tak wyglądają stosunki gospodarczo-polityczne, jest jedna odpowiedź, konsekwentnie ignorowana przez wolnorynkowego Dżanka - tzw. układ biznesowo-polityczno-przestępczy. 
No ale lepiej wypierać, a potem się dziwić na antenie.  
A to przecież zwyczajne zarządzanie mafijne w stylu rosyjskim. 
Tylko "zarządzający" noszą ładne jewropejskie krawaty i lakierki, a nie kufajki i walonki. 
Przykładową drogą naprawy, było by - metodą wschodnią - koniecznie spektakularne i publiczne - fizyczne wyeliminowanie kilkunastu tysięcy najbardziej skundlonych politycznych mafiozów. 
Pokazowo. A reszta się pochowa po norach i być może zacznie żyć uczciwie. 
Sanacyjnie - Bereza Kartuska dla całego POPiSu i reszty bandy czworga też mogła by coś rozwiązać. 
No ale tego to raczej nie ma się co spodziewać w obecnej rzeczywistości. Zmiany przed 2018 nie ma co się spodziewać. 
 
Strefa LEAP - "Druga Gdynia" - a co mówi na ten temat partia libertariańska ?

kobza 2013-12-15

A Frankiewicz, prezydent Gliwic, na wykładzie opowiadając o PPP, stwierdził, ze to pomysł średni, gdyż naród nieuczciwy! Samorządy działają nieracjonalnie, ale to mało kto widzi. Niestety, ale w Polsce prawo jest pisane tak, ze każdy samorząd jesli tylko chce może założyć sobie spółkę handlową, która będzie swiadczyla okreśłone usługi publiczne i tworzyła konkurencje dla podmiotów prywatnych!, Tzw "usługi publiczne" są nieostro zdefiniowane w ustawach, ze praktycznie większą cześć sfer życia gospodarczego można pod to podpiąc, no i oczywiscie spółki publiczne, czy w udziałem gminy, czy innej spółki publicznej nie muszą się martwić o brak płynnosci, czy fundusze na start, nieruchomosci czy pełne wsparcie prawne itd.

kobza 2013-12-15

RAdesign, to nie układy mafijne, to zwykłe wykorzystywanie prawa pod siebie - niestety ale za cały bałagan odpowiada prawo, które daje pewnym podmiotom ogromne uprawnienia, zażynając inne! Legalnie się przeprowadza wszelkie działania, jak mozesz porownywac np przekręty PPP do karków, ktorzy Ci wbiją na chate i wywiozą do lasu i zakopią? Bez przesady! A dlaczego takie prawo? Jaki ustawodawca takie prawo - libertarianie powinni zainwestować w dobrą partie :( Ja tego nie widze, bo komuś się roi, ze nawet LEAP mozna stworzyc, dogadując się z władzami gminy i juz zastanawianie się, gdzie ta strefa ma byc utworzona, zamiast zastanowić się JAK!

blaze 2013-12-15

nie bez powodu umowy są utajnione na dziesiątki lat w sprawie obsługi autostrad

fuks 2013-12-16

@LordBlick - o PPPPwP czyli praktyce PPP w Polsce była ostatnia audycja Huga. 
Jeśli komuś się audycja nie podoba to może w tym czasie grać w grę. 
Jeśli komuś się nie podoba i sądzi, że potrafi lepiej to Martin zaprasza do enklawy :)

LordBlick 2013-12-16

@fuks: Pokrętna twoja logika, którą sprowadzę do absurdu - "Jak nie przeczytałeś piardyliona książek Misesa, Hayeka, to nie słuchaj Kontestacji, idź na plac zabaw..." 
Nie wszystko dla wszystkich jest oczywistością. Nie zauważyłem, aby Janek chociaż w jedynym zdaniu nawiązał do audycji Hugo, co więcej wyraźnie powiedział coś w stylu "ja w sumie nawet do końca nie wiem, z jakich pieniędzy wybudowano tą autostradę(...)", więc strzelasz kulą w płot. 
To co pisałem, starałem się ubrać w konstruktywną krytykę, co jest solidniejszą formą feedbacku od słuchacza, niż samo ubolewanie. Nie muszę przy tym wykazywać, że jestem radiowcem-bombowcem.

LordBlick 2013-12-16

@RAdesign: 
Podejrzewam, że nie tyle Janek wchodził w słowo Krzyśkowi z powodów nieznajomości zasad rozmowy, co po prostu jego łącze na Skype jest słabe i nie do końca dobrze słyszy swoich rozmówców.

fuks 2013-12-16

@Lord do Ciebie było tylko pierwsze zdanie :) Pozostałe dwa do innych osób, które wypunktowują Janka jakby same potrafiły cokolwiek lepiej. Szanuję konstruktywną krytykę i feedback w dobrym stylu

Maciej Lisowski 2013-12-16

Panie TW "Bereta" czyli Janie Fijor (choć kiedyś byliśmy po imieniu), mam nadzieję że równie ochoczo będziesz pan zadawał relacje z procesu w którym jesteś oskarżonym. Takiej zakłamanej osoby wcześniej w życiu nie spotkałem.

jan M Fijor 2013-12-16

Pan Lisowski mówi do lustra, czy mi się zdaje? Czy nazwisko Leszek Szymowski mówi panu coś? Mam też pytanie, kiedy odda pan pieniądze (56 tys. zł), które miał pan obowiązek zwrócić akcjonariuszom spółki Lex Nostrum, która nie została zarejestrowana?  
 
Ukłony

0101 2013-12-17

Bawi mnie, ze pan Lisowski (ktorego nie znam i dzialalnosci nie moge oceniac) nie pisze zadnych zarzutow pod adresem p. Fijora, a chetnie publikuje na swoich stronach paszkwil, ktory de facto, gdyby go ubrac w nieco zgrabniejsze slowa jest tym, co sami zainteresowani (JMF i K. Cebulski) sami o sobie mowia. Jednym slowem - wyglada na to, ze nic na nich nie ma, a stara sie jedynie robic w internecie czarny PR, ot chocby tytulujac JMF "TW Bereta". To troche dziwne w kontekscie tego, ze JMF poswiecil cala dluga audycje tlumaczac okolicznosci swojej rzekomej wspolpracy z SB (a wiec p. Lisowski zadnej sensacji nam tu niby to mimochodem nie sprzedaje). Tymczasem JMF wysuwa konkretne oskarzenia wzgledem p. Lisowskiego (z czego najpowazniejsze to powazne malwersacje finansowe). Tak to wyglada. Czekam na rozwoj zdarzen. Pozdrawiam.

kobza 2013-12-17

@Maciej Lisowski - oskarżóny, nie znaczy winny - niech sąd to rozstrzygnie, a nie pomyje będzie pan na kogoś na forum wylewał.

Krawiec 2013-12-17

Pan Jan pewnie myślał, że jak wybierze sobie na pseudonim nazwisko panieńskie swojej żony, to będzie to wystarczające mrugnięcie okiem do ewentualnych "rozliczaczy" w przyszłości. Przecenił zdolności intelektualne tychże! Chorzy na sprawiedliwość pewne teraz plują sobie w brodę, że nie zrobili tak samo i swoją frustrację wyładowują na tych, którzy byli sprytniejsi. Po co mają mi wyrywać paznokcie albo niszczyć życie, skoro mogę zgodzić się na współpracę a potem się od tej współpracy migać? Zrobiłbym dokładnie tak samo. To zresztą jedyne rozsądne wyjście, bo mało kto wytrzymuje tortury, nie ma tez sensu narażać siebie i rodziny na kłopoty tylko "w imię zasad". Dla Polaka zawsze liczą się bardziej symbole a nie zdrowy rozsądek. Przypuszczam, że tak krytykowani przez Polaków za współpracę z bezpieką Czesi podchodzili do sprawy właśnie w taki sposób. W Irlandii mieszkałem kiedyś z Czechem, oni tacy właśnie są. Podpiszą dla świętego spokoju, a potem będą grali głupa. Są po prostu sprytni, zdystansowani, praktyczni... Dlatego u nich rozliczono się z komuną szybko i sprawnie, dlatego nie dają się dymać kościołowi, dlatego mają legalne zioło, są weseli i spokojni. Polak będzie patrzył jak jego dziecku wyrywają paznokcie a nie podpisze! Bo ma zasady... i pusty łeb. Doskonale rozumiem dlaczego Hugo tak gardzi "pseudo-patriotami" dla których fetyszem jest narodowość i symbole a którzy zachowują się jak debile. Przykład Cejrowskiego - ostatnio wypowiadał się o papieżu Franciszku w taki sposób, jak to by był jego niezbyt lubiany kolega z pod budki z piwem. JP2 to by bez względu na wszystko wylizał tyłek, tylko dlatego, że to Polak. Ludzie tutaj w ogóle mają gęby pełne górnolotnych frazesów, a jak przyjdzie co do czego to zachowują się jak gnidy. Dzisiaj zgubiłem telefon, już po 5 minutach ktoś wymienił sobie kartę i nie pomyślał aby oddać "rodakowi" jego własność. Spec od internetu z Dialogu 3 razy przychodził narąbany w 3 dupy naprawiać nam internet i nie naprawił, żartuje sobie do sprzedawczyni w sklepie a ta patrzy z ponura miną jakby chciała zabić, widzę kolesia leżącego na ulicy, nikt nie podszedł i nie spytał czy nic mu nie jest, za to co 10 metrów psia kupa...Tak tutaj jest cały czas, ale za to każdy wielki katolik - patriota z gębą pełną górnolotnych słów. Mówi się że młodzi uciekają z kraju za forsą, nie sądzę aby to był jedyny powód, po prostu mają dość tego klimatu i zachowania rodaków.

Witek 2013-12-18

Janku 
Drogi należy oddawać prywatnym podmiotom, ponieważ państwo nie może ich utrzymywać 
 
Film na ten temat 
https://www.youtube.com

Filozofus 2013-12-18

Pięknie pękła bańka bitcoinowa: bitcoinity.org - wykres z ostatnich 6 miesięcy, widać tu wyraźnie kto miał rację. Bitcoin nie jest oparty na żadnym realnym towarze więc nie istnieje żadna realna wartość tej waluty. O kursie decydują w 100% moda i emocje. Nic ponad to. Zatem raz bitcoin może być raz wart 1 dolara, a raz i 10000 dolarów. Dobro które ma tak ulotną wartość nie może prawidłowo spełniać roli pieniądza bez względu na jego ilość w obiegu. 
 
Zatem bitcoin nie jest i nie będzie pieniądzem. 
 
Co nie oznacza, że nie można na nim zarobić :D 
 
Jesteśmy chyba w dołku, kto chciał kupować i lubi ryzyko może teraz kupować :D

Glen 2013-12-19

Bitcoin jest wart teraz trzy razy więcej niż półtora miesiąca temu ;)  
Teraz moje wróżenie z fusów. Bitcoin czeka niedługo skok do ~$800 a potem spadek do poziomu poniżej aktualnego. Nieciekawie zacznie się robić dopiero kiedy cena spadnie do $266 lub znajdzie się bardzo blisko tej granicy, ale moim zdaniem to się nie stanie bo jest ogromna masa ludzi chętnych do kupienia w okolicach $350.

Robi 2013-12-19

Co czyta i poleca Bill Gates: 
www.thegatesnotes.com

Łukasz 2013-12-19

evenea.pl 
 
Proponuję wcześniej mówić o takich występach w audycji. Przegapiłem to, a tak chętnie bym przyjechał. Poza tym nie jest mówione także o występach w SuperStacji. 
 
Można tutaj odsłuchać: 
www.youtube.com

dudi 2013-12-20

Słaby jest prowadzący zastępujący Kamila. W ogóle nie ma osobowości radiowej, czy jakby to inaczej określić. Nie obraź się, ale ciężko się ciebie słucha. Co do Janka, to jak zwykle świetna i wyrazista audycja :)

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt