Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
TerazWydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
6 dni temu
Państwo przepłaca za celebrytów?
Czy te pieniądze się im po prostu należały? Co na to zwykły podatnik? Państwowa aplikacja do hodowania roślin. Taxi - autobus. UK nie potrafi zablokować pornografii. Przebudowa strony...
Myśleć jak przedsiębiorca
wczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2014-01-30

Słuchacz w długach

Nadający: Jan Fijor

KOMENTARZE

darek 2014-01-30

Ten facet, co się zadłużył na milion - śmieszna historia. Banki sprawdzają dokładnie jak ktos bierze telewizor na raty, a tu dali kompletnie zielonemu w biznesie facetowi kredyty na milion. Co warte są te procedury bankowe ?

Adam 2014-01-30

Książka, którą reklamuje na końcu Janek jest dostępna za darmo w oryginale tutaj: mises.org

cracko 2014-01-30

16:40 CIekawe skąd Kamil wie czego chcą słuchać słuchacze hmm? Może jakby zajrzał na czata to by wiedział, że większość słuchaczy pisała tam o EPPA i chciała od Janka usłyszeć jakieś wieści o strefach po tak długiej przerwie... Zadzwonił słuchacz w tej sprawie i dostał po łbie, że załatwia "prywatne sprawy". Ciekawe podejście do sprawy. Także najpierw popytaj Kamil słuchaczy o czym chcą słuchać a dopiero potem zabieraj w tej sprawie głos. Do Janka mam prośbę, żeby w każdej audycji dał znać co słychać w sprawie EPPA a jeżeli nie ruszyło nic do przodu od czasu poprzedniej audycji to jedno zdanie komentarza w tej sprawie wystarczy. Pozdrawiam

Łukasz 2014-01-30

Odnośnie zadłużonego słuchacza, zastanawiam się czy takie coś byłoby możliwe (punkt 2): 
1. Rozwód (tylko w papierach, ludzie dalej mieszkają razem, nic się nie zmienia) 
2. Podział majątku, żona zatrzymuje majątek, mąż długi 
3. Ustawienie alimentów na dziecko w wysokości zarobków męża. 
Chodzi o to, że alimenty ściągane są w pierwszej kolejności, dopiero później inne długi. Czyli mąz oficjalnie oddawałby całą wypłatę jako alimenty na dziecku i nie da się ściągnąć innych długów z niego. Czytałem o przypadku, gdzie koleś ustawił alimenty na 80k zł, bo tyle własnie zarabiał i komornik nie mógł mu wejść na to. 
4. Wyjazd za granicę, np. do UK. 
Na wypadek gdyby uporczywy komornik dobierał się do majątku żony, ponieważ jest on w 'dysponowaniu' dłużnika. Przykład: jeśli pożyczymy auto od znajomego i pojedziemy do komornika, to komornik ma prawo zabrać to auto bo jest ono w naszym dysponowaniu.  
5. Przeczekać aż długi się przedawnią. 
6. Powrót do Polski, ślub cywilny, budowanie wolności finansowej.

jan M Fijor 2014-01-30

@cracko Bardzo chętnie dam znać, co się dzieje z EPPA, ale ostatnio wydałp mi się, że słuchaczom to już wisi. Prosiłem bowiem o jakieś reakcje, przemyślenia,inicjatywę, bo tro jest sprawa nowa, nikt nie ma doświadczenia, nie ma precedensów, ale audytorium to olało, więc.... ja w każdym razie nad tym pracuję, żeby przynajmniej pozostawić po sobie jakieś wytyczne na przyszłość.. 
pozdr 
@Adam, ja mówiłem o innej książce. Moja jest w języku polskim i nosi tytuł" Rynek i wolność. Autorzy ci sami.

Zadłużony słuchacz. 2014-01-30

Witam, to o mnie mowa w dzisiejszej audycji.  
Do Darka - niestety tak to wyglądało, że banki dawały to braliśmy - miałem wtedy 23 - 25 lat. 
Łukaszu mam intercyzę z żoną. Rozwód nie jest konieczny. Od początku było tak, że długi brałem na siebie a majątek jest w posiadaniu żony. Co do wyjazdu do UK wiele razy poruszanego. Nie chcę tego robić, chociaż miałem takie propozycje. Jestem patriotą, tu się urodziłem i tu chcę żyć i chcę żeby moje dziecko również żyło w Polsce mimo wszystkich problemów i kłód jakie rzuca nam pod nogi nasz miłościwie panujący obecnie premier, bo wierzę że nawet w tak idiotycznych warunkach jakie obecnie panują da się jedna jakoś w tym kraju przetrwać. A jeśli normalni ludzie tacy jak My wyjadą i zostaną sami socjaliści to kto wprowadzi zmiany w tym kraju? 
Do Marcina który wypowiada się w trakcie audycji mówiąc że trzeba wziąć się do roboty. Uwierz mi, że nawet kiedy prowadziłem ten feralny sklep pracowałem po 14 - 18 godzin dziennie. Nie wyobrażam sobie "odbębnić" swoich 8 godzin w pracy iść do domu i leżeć na kanapie oglądając debilny serial. Zasadniczo nawet teraz będąc na etacie każda strata 5 minut czasu dla mnie jest czymś niedopuszczalnym. Nawet jeśli nie muszę w danej chwili wykonywać czegoś w ramach pracy zarobkowej to poświęcam ten czas na pracę nad sobą, rozwijaniem swoich umiejętności w swoim zawodzie czy chociażby czytaniu literatury (grafika, design, ekonomia, polityka). Uwierz mi, że robimy wszystko co w naszej mocy, żeby z tego wyjść i naturalnym i logicznym krokiem wydało mi się napisanie do Pana Janka jako, że ma On więcej doświadczenia w tej dziedzinie.

Dyllu 2014-01-30

Chciałbym rozwinąć anegdotę Janka apropo akcji. Jeżeli akceptujemy stratę 30% i schodzimy ze 100k na 70k ,a następnie idziemy dalej w ryzyko i (mamy nie wiarygodne szczęscie) udaje nam sie odrobić owe 30% to mamy 91k bo 30% z 70k to właście 91 tys zł. Czyli nie licząc innych kosztów nadal jesteśmy 9% w plecy. Odchodząc w tym momencie od teorii takie ryzyko w realnym biznesie jest nie do zaakceptowania i zwykle prowadzi do bankructwa. I ten przykład pokazuje ,że nawet gdy podejmujemy w miare słuszne decyzje w biznesie ale nie potrafimy dobrać skali do zasobności naszego portfela to pomimo cięzkiej pracy możemy się bardzoi łatwo wyłożyć.  
 
p.s Co do sprawy EPPA ja także z chęcią bym posłuchał kolejnych audycji, dobrze by było stworzyć jakieś forum gdzie słuychacze mogli by wniesć także coś od siebie.

cracko 2014-01-30

@Dyllu, heloł, no przecież forum już jest, u góry strony trzeba kliknąć forum i tadam: forum.kontestacja.com

Dyllu 2014-01-30

@cracko ups cracko nie miałem o tym pojecia thx.

Grzesiek W 2014-01-30

@Łukasz, Takie działanie mogłoby zostać zakwalfikowane jako działanie na szkodę wierzyciela i tym by z pewnością było, a więc już nie komornik itp a sprawa karna. Niektóre działania przez Ciebie opisane zostałyby unieważnione poprzez skargę pauliańską. 
Całe szczęście prawo jeszcze w miarę choć rzadko skutecznie chroni wierzycieli. A takie działanie byłoby już jechaniem po bandzie i nie byłoby uczciwe. Takie jest przynajmniej moje zdanie

Grzesiek W 2014-01-30

@Zadłużony słuchasz. 
Od kilku lat zajmuje się windykacją a ostatnio głównie stawiam na dogadywanie się dłużnika z wierzycielem. Myślę że jest to do ogarnięcia nawet jeśli dług ma milion zł. Całe sedno tkwi w strukturze długu. Można go znacząco zmniejszyć z dnia na dzień przez mądre ugody. Jeśli chcesz to podaj swojego maila a Ja się z Tobą skontaktuje i chętnie pomogę przeanalizować strukturę długu i zaproponować rozwiązania.Nie chcę nic obiecywać, ale naprawdę dużo zależy od struktury długu a o tym nic nie napisałeś niestety. 
 
Pzdr

kobza 2014-01-31

O grupach interesów, miałam na myśli tą ciągłość po PRLu, mój błąd nie sprecyzowałam. O agenturze mówiłam o tych, którzy współpracowali z SB, UB, NKWD i ich teczkach w IPN - choć nie każdy kto miał założoną teczkę, był agentem. Ale rozumiem, takie czasy, więc możemy ich usprawiedliwiać i w sumie fajnie, że są w strukturach państwa.  
 
O tym otworzeniu Polski na kapitał zagraniczny, czyli o "wolnych handlu" wspominałam w kontekście zdławienia konkurencyjności samej gospodarki krajowej, uderzenie w przemysł i polskie prywatne firmy. Wyraźnie List pokazywał przykłady polityki gospodarczej Anglii, która otworzyla się na wolny handel wtedy, gdy byłą gotowa KONKUROWAĆ na arenie międzynarodowej. Polska za PRL nie realizowała tej polityki, gdyż tu nie chodzi tylko o wysokie cła - Pan nie rozumie lub nie zna jego założeń gospodarczych, założeń, które są oparte na obserwacji Wielkiej Brytanii, która w 1815 r zaczęła proklamować wolny handel, a wcześniej sama była obwarowana cłami dochodzącymi do 50 proc. Te założenia to - rozbudowa własnego przemysłu, wsparcie dla przedsiębiorców krajowych w każdej postaci, niskie podatki, stabilna polityka monetarna, wysokie cła. Tak Japonia wypromowala własne marki samochodowe - uniemożliwiła wejście na rynek Forda, barierami i restrykcjami prawnymi. Gdyby nie miala wysokich ceł ustanowionych, to kapitał zagraniczny po prostu zdmuchnął by konkurencyjność przemysłu Japońskiego. Więc tutaj się z Panem nie zgodzę.  
 
Gdzie Hitler, a gdzie List (List zmarł w 1 poł XIX w.)? List był sponiewierany przez wlasny kraj, to że był narodowościowo Niemcem nie znaczy, że to jakiś nazista czy psychol - warto się może bez uprzedzeń zapoznać z jego poglądami, bo jego poglądy to jest wypadkowa obserwacji Brytyjczyków plus, gdyby Niemcy nie poszły jego drogą nie byłyby obecnie 3 największym eksporterem na Świecie, krajem wysoko uprzemysłowionym.  
 
Jest tylko 50% prawdy w tym, ze na wolnym handlu wszyscy korzystają - że na wolności wszyscy korzystają - tj populizm, korzysta ten, który zdobywa nowe rynki zbytu tam, gdzie nie wytworzyla się konkurencja dla niego. Wymiana na zagraniczny produkt, jest po polskim zł, który jest mało wydajny, dlatego za proste produkty zagraniczne płacimy kilka razy drożej - a dlaczego pl zł jest mało wydajny? mam na myśłi siłe nabywcza i przelicznik jednocześnie. Niekonkurencyjny rynek wewn. jest tego efektem, ale Pan mówi, ze nasi posłowie BLOKUJĄ ROZWÓJ KONKURENCJI - to samo opisujemy, ale odwrotnie to Pan interpretuje. Takie są efekty, gdy wielki kapitał wchodzi na rynek i kupuje sobie ustawy, rozumie Pan - kraj reguluje prawo w taki sposob, że stwarza bariery dla wlasnych obywateli, przy preferencyjnych warunkach dla obcokrajowców np wpompowanie we Fiata 100 mln zł.  
 
Tak Panie Janku - moja rodzina ma jakikolwiek wplyw na decyzje legislacyjne rządu - więcej realizmu!

kobza 2014-01-31

Dziękuję że się Pan odniósł do moich wpisów - uważam, iż nie powinno być tematów tabu w kwestiach gospodarczych, ani mitów, których nie wolno obalać czy ruszać. Tych mitów w ekonomii jest strasznie dużo - tutaj żadne dogmaty, życzeniowe myślenie, ani wiary nie powinny mieć miejsca, tylko analiza. Tymczasem często jeden dogmat próbuje się zastąpić innym dogmatem!

Adam 2014-01-31

Janek, link do darmowego ebooka po angielsku, który podałem powyżej, to ta sama książka, którą wydałeś po polsku. Z Twojej strony: "Na okładce amerykańskiego wydania książki Tannehillów w tle tytułu widnieje charakterystyczne „A” w nieregularnym, odręcznie nakreślonym kółku." Widok okładki: lfb.org

Kwiat126p 2014-01-31

To ten dłużnik zarabiał kilka tysięcy, koło tego co żona a żona 6 tys! Mało kto w kraju tak zarabia ładnie, żyć nie umierać. Po co był ten głupi sklep wam? Sami się prosiliście o taki duży dług. Tak, Kamil mial racje, ten Pan nie myślał logicznie...Ja po prostu nie rozumiem tego ruchu ze sklepem. Janek tak trochę wybielał tych ludzi co w przeszłości zrobili coś złego a teraz są kryształowi tak a propos Balcerowicza. Że to trudno, stalo sie ale teraz jest fajny gość. Nie Janku, jak raz gość coś zrobił złego no na przykład doniósł na kolege to znaczy że jest do tego zdolny, dał świadectwo temu swoim czynem. Zdolny, nie znaczy że to zrobi drugi raz ale że zrobić to może, że jest to możliwe. Pokazał kim jest. A Balcerowicz i ten słuchaczyna co mu zarzucał że on szkoly Marksizmu i Leninizmu konczył czy tam instytuty to fakt, co z tego? A JKM w szkole socjalistycznej sie uczył i nie przemawia przez niego komunistyczna propaganda, tak jak Balcerowicz mowi rzeczy odwrotne do socjalizmu.

robsonic 2014-01-31

A mi sie wydaje, ze dluznik zyl ponad swoj stan. To prawda, ze malo kto zarabia w PL kilknascie tys miesiecznie do reki. P Janek ma racje, zeby najpierw zminimalizowac dlug w pierwszej kolejnosci sprzedajac na przyklad dom i moze wszystko co dluznik posiada. Skoro Marcin-dluznik jest patriota i nie chce z Polski nigdzie wyjechac musi pomyslec o scisnieniu posladkow. Przy takich zarobkach jakie macie nie zginiecie wynajmujac jakas mala kawalerke czy nawet kilkupokojowe mieszkanko (dla dziecka z pokojem). Tak sie w Polsce zyje niestety, moze czlowiek troche szczesliwszy ale i biedny. Oczywiscie troche uogolniam teraz :P. Mysle, ze takie konkretnie przypadki to idealna przestroga i lekcja dla sluchaczy. W biznesie nie wolno sie pakowac w cos o czym sie nie ma zielonego pojecia. Moim na przyklad marzeniem bylo zawsze otworzenie restauracji. Po zapoznaniu sie ze szczegolami i zdaniu sobie sprawy jak trzeba ciezko zasuwac pomysl zostal ''przeniesiony'' na inny termin. 
Mysle, ze dluznik ma szanse wyjsc z problemow, tylko trzeba w koncu zaczac oszczedzac. Mieszkanie w wypasionym domu do oszczednosci sie nie zalicza niestety. Samo ogrzanie zima wymaga wiekszego nakladu finansowego, remonty , itd, itp. Mieszkanie w malym wynajmowanym mieszkaniu na pewno znacznie obnizy koszty zycia. Poza tym pozbycie sie wszystkich waszch dobr znaczaco zmniejszy Wasz dlug i zapewne rate do splaty. 
 
Ciesze sie , ze audycja byla ciszej nagrana, przynajmniej P. Janek juz nie skwierczy :P Serdecznie pozdrawiam z tego miejsca i do nastepnego.

kobza 2014-01-31

@Kwiat126p - problem jest taki, ze MÓWIĆ TO MOZNA WSZYSTKO, nawet rzeczy odwrotne do socjalizmu - lol, wiesz "poznasz człowieka po czynach jego..." napewno nie po tym co mówi i głosi. Dla mnie Balcerowicz - ten stary Komuch - powinien iść tam gdzie jego miejsce, czyli na przymusową emeryture po '89 r. A że barwy teraz zmieniła z czerwonych na inne, wiesz, deklarowac i powiedzieć można wszystko.  
 
Fakty są takie że gospodarka leży i kwiczy, z wyeliminowaną konkurencyjnością i tym drobnym przedsiębiorcom coraz bardziej podkłada się nogę - ale tutaj Pan Jan twierdzi, ze to wina ludu, bo źle głosuje. Trochę w tym racji także jest, ale Korwin-Mikke się sam ośmiesza i nikt go poważnie nie traktuje - w zasadzie to nie ma alternatywy, bo z jednej strony socjalisci, a z drugiej ultraliberałowie-teoretycy - których fajnie się slucha, dopóki człowiek sobie nie uświadomi, ze czas się obudzić - to Polska przecież!

Ewlin 2014-01-31

Dobra odpowiedź Janka dla Kobzy. Szok, że takie osoby słuchają kontestacji i jakby grochem o ścianę.

Libert 2014-01-31

(Komentarz nie związany z audycją) 
 
@ Janek Fijor 
 
Drogi Janku czy słyszałeś może o koalicji Partii Libertariańskiej z Demokracją Bezpośrednią i Polską Partią Piratów do wyborów do PE 
partialibertarianska.org 
 
Chciałbym Cię serdecznie prosić abyś rozważył start jako kandydat NIEZALEŻNY z list tej koalicji wybory.db.org.pl 
 
Nie wiem jaki masz dokładnie stosunek do demokracji bezpośredniej ale chyba to zawsze coś lepszego niż to co jest obecnie w Polsce.  
 
Większość słuchaczy Kontestacji pewnie poprze Twoją kandydaturę i z łatwością w prawyborach osiągniesz pierwsze miejsce na liście z wybranego przez Ciebie okręgu. Później z połączonymi siłami PL+DB+3P i Kontestacji zebranie podpisów będzie bardzo realistyczne.  
 
Jakie będą plusy z kandydowania akurat z tej listy : 
 
- nie zostaniesz Janku oskarżony o "sprzedanie się" i powiązania z politykami głównego ścieku (możesz dodatkowo spisać przed notariuszem akt, że całą dietę europosła przeznaczysz na jakiś cel charytatywny), + jakbyś startował z list KNP od razu ludzie by Ci przypięli łatkę wariata i "tego od Korwina" a w przypadku "koalicji" jako nowego tworu nie będzie takich obaw, 
 
- podczas kampanii wyborczej będziesz występował w lokalnych telewizjach i gazetach gdzie będziesz mógł szerzyć na dużą skalę pomysł EPPA, a jakbyś dostał się do PE to można ten pomysł promować w całej Unii Europejskiej i skierować je szczególnie do najbiedniejszych krajów unii, 
 
Jeśli nie Ty Janku to kto? Masz bardzo dużą wiedzę o ekonomii, znasz języki, wiele podróżowałeś, masz doświadczenie w wystąpieniach telewizyjnych. Nie możemy czekać w nieskończoność aż Korwinowi uda się przedrzeć przez próg wyborczy. Spróbujmy razem coś zrobić aby zwiększyć wolność w tym nieszczęsnym kraju najwyżej się nie uda, ale jeśli nie spróbujemy to nigdy się o tym nie dowiemy, przynajmniej parę osób dowie się np. czegoś o austriackiej szkole ekonomii.  
 
Jestem sympatykiem PL i nie konsultowałem tej odezwy z żadnym "szefostwem" ;)  
 
Mam nadzieję że chociaż się nad tym zastanowisz Janku. 
 
Pozdrawiam serdecznie

Kwiat126p 2014-02-01

kobza gdyby nie kiedyś Balcerowicz to ty dziś musiałbyś odejść. Z głodu albo chłodu. A tak jako tako wyprowadził z gówna gospodarkę pokomunistyczną a potem te prymitywy Leppery, Kalinowskie i inne mowily "Balcerowicz musi odejsc, jeszcze nie jest dla Polski za późno".

kobza 2014-02-01

@Ewlin - naucz się czytac ze zrozumieniem i słuchać, a najlepiej podnieś wiedzę, abyś nie była taką ignorantką, która przyjmuje każdą informacje bezkrytycznie i ślepo podąża za autorytetami. W którym momenciePan Janek mi "dobrze odpowiedział"?  
 
@Kwiat 126p - zanim się zaczniesz wypowiadać, to może zdaj sobie troche trudu i poczytaj o Balcerowiczu i jego planie, a tak to wychodzisz na idiote i dyletanta, który nie ma wiedzy, ale najwięcej do powiedzenia. Fakty są takie ze po 89 r potraktowano całą gospodarke jako wielką mase upadłościową i nastąpiły przejęcia, wysprzedaż firm, przedsiębiorstw po 20-25% realnej wartości. Wyceną zajmował się Bank Światowy - bo nasi rządzący byli tak nieudolni, ze nawet tego zrobić nie potrafili. Balcerowicz był/jest tylko WYKONAWCĄ założeń Sorosa (lewicowca) i Sachsa, który także zainteresował się naszym "dynamicznym" rynkiem.  
 
Plan balcerowicza to opanowanie inflacji i restrukturyzacja. Rząd sam dodrukowywal pieniądz i doprowadził do hiperinflacji, gdzie ludzie potracili oszczędnosci całego zycia m in wkłady na ksiązeczki mieszkniowe, no ale potem "z nadania" wyskoczył Balcerowicz, gorliwy pracownik PZPR, socjalista i on zabrał się za uporządkowania tego niedobrego stanu pohiperinflacyjnego. 
 
Zanim zabierzesz głos, to sobie poczytaj, niekoniecznie tylko ultraliberalne poglądy wielkich-bogatych na sprawy wolnego rynku. Wygoogluj sobei Balcerowicz-Soros, poszukaj informacji na temat Konsensusu Waszyngtońskiego i zobacz jaka jest przeszłość Miedzynarodowego Fundusza Walutowego. Pan Jan jest typowym ultraliberałem i także rozumiem jego punkt widzenia - w wielu kwestiach się z nim zgadzam i podpisuję pod tym co mówi, ale w kwestiach makroekonomicznych i to jak faktycznie polityka gospodarcza wpływa na kraj - tutaj nie ma szans, abym się zgodziła, bo fakty są inne. Ja nie szukam ideologii, ja szukam wiedzy. Jesli pewne tezy nie przekładają się na fakty, to je odrzucam - choćby to była terapia szokowa. Powiem tak, gospodarka jest tak skomplikowana, ze z wielu płaszczyzn można na nią patrzec i każda płaszczyzna ma swoje racje, swoj punkt widzenia - Pan Janek patrzy od strony jednostkowego-małego przedsiębiorcy. Obserwując jednak sprawy szerzej, perspektywa się bardzo zmienia. John Rockeffeler mowił, ze nie wierzy w "wolny rynek" ;)

kobza 2014-02-01

www.kurkiewicz 
 
Info dla tych, ktorzy faktycznie chcą zobaczyć jak działa "niewidzialna ręka rynku".... 
 
Polecam ksiazke Cenkciewicza : "Długie ramie Rosji" - opisał przekręty agentury zlikwidowanych juz Wojskowych Służb Informacyjnych - np afera FOZZ, czy inne afery gospodarcze, w których maczały służby gł rosyjskie.  
 
Polecam także ksiązke prof. Kieżunia "Patologia transforamcji"  
 
"Resortowych dzieci" Targalskiego czy Kani chyba polecać nie muszę - a na pewno czekam na ich książke o służbach specjalnych w godpodarce, finansach. Libertarianie w szczególności powinni zainteresować się tą tematyką.

Irek Woszczek 2014-02-02

Podpowiedź dla zadłużonego Kolegi. 
Zauważyłem tu jeden zasadniczy problem. 
To problem mentalny. Musisz zacząć myśleć w inny sposób. Myśląc ciągle o długu nie dasz rady z niego wyjść. 
Weź kartę i napisz jak zarobić np. 1.000.000 zł. Pisz wszystko co przyjdzie Ci do głowy i przeanalizuj te możliwości. W każdej sytuacji gdy zaczniesz myśleć o posiadanym długu zacznij myśleć w sposób następujący "Jak Zarobić", "w jaki sposób".  
Kolejna rzecz to odpowiedni ludzie, których możesz spotkać. Zazwyczaj na wartościowych szkoleniach. Wiedza teoretyczna jest OK, to bardzo ważne, książki są bardzo ważne ale kolejny krok to odpowiedni ludzie. Takie osoby możesz spotkać choćby na kursach ASBIRO. Jest takich wartościowych miejsc wiele ale nie chcę tu o tym Pisać. Jeżeli chcesz uzyskać informację to skontaktuj się ze mną osobiście. 
Jeden z przedmówców zaproponował renegocjację warunków kredytu. To dobra i w miarę szybka droga. Jeżeli udasz się do banku i powiesz uczciwie, że nie masz możliwości dalszej spłaty rat to pracownik ma obowiązek odnotować ten fakt. Najlepiej zrobić to drogą pisemną. Potem wystarczy, że nie zapłacisz jednej raty (wcześniej sprawdź zapisy umowy). Dostaniesz pismo w sprawie spłaty. Napisz pismo w sprawie refinansowania, złóż je osobiście i zabierz potwierdzenie. Bank na 100% zaproponuje Ci refinansowanie, czyli obniżenie oprocentowania rat. Dlaczego? Bo musi utworzyć rezerwę w wysokości posiadanego przez Ciebie kredytu. Zamiast pożyczyć te pieniądze innym w stosunku 1;9 (chyba tyle jest dzisiaj), czyli mając ten milion (zamiast tworzyć rezerwę) bank pożyczy innym 9.000.000, powiedzmy że na 10% w skali roku to zarobi 900.000 zł !  
W ten sposób możesz zyskać kilka % oraz wydłużyć okres spłaty a to z pewnością obniży twoją ratę. 
Na koniec przestroga. Unikaj jak ognia ludzi, którzy będą Ci udzielać dobrych rad na temat tego w co masz zainwestować swoje pieniądze. Jeżeli ktokolwiek będzie Ci obiecywał ile to możesz zarobić na inwestycjach poproś o gwarancję na piśmie ! Pamiętaj pisemna gwarancja zakończy te propozycje. 
Powodzenia.

KamilS 2014-02-03

Była kiedyś mowa o chęci stworzenia filmu o Mengerze i z tego co pamiętam znajomi pana Jana jakoś dużo chcieli, a ktoś zna realny koszt stworzenia takiego filmu? Może dałoby się sfinansować go poprzez crowdfunding? Czy była taka rozważana opcja?

Witek 2014-02-03

Janek radzi by Twoja żona zaczęła zarabiać 20k, ja życzę jej nawet i miliona ale to jest mało prawdopodobne, Kamil radzi wyjazd - ja bym obstawał przy tej opcji. Plusy są takie: 
 
-nie zabierasz większości rzeczy (domu również) więc możesz je sprzedać 
- żona ma w pełni odtwarzalny zawód na tamtym rynku 
- grafik komputerowy jako self-employed zarobi (strzelam) 300 funtów dziennie - żyjąc nawet nieskromnie można odłożyć z 5000zł 
- konstrukcje prawne ułatwią ci ochronę kapitału przed wierzycielami (nie mówię żeby nie spłacać ale mieć za co się rozwijać jednocześnie spłacając)

cracko 2014-02-04

@Janek, przed kolejną audycją zajrzyj na forum, pojawiło się tam już kilka pomysłów działań w sprawie EPPA:  
forum.kontestacja.com 
To tak na początek, może zechcesz skomentować coś z tego w jutrzejszej audycji. Pozdrawiam

Artur Sarnecki 2014-08-12

Jan nie zna realiów upadłości w Anglii, a w stanach chyba.  
 
Da się zrobić procedurę upadłości tam, wystarczy pokazać powiązanie z tym krajem a robi się to zakładając spółkę i po pół roku składa się wniosek. Raz trzeba pojechać do anglii no i potem na rozprawę która trwa kilka minut. 
 
Tracisz majątek i zadłużenie. Syndyk sprzedaje majątek ale dostajesz papier który zatrzymuje postępowania w Polsce. 
 
Ma to moc na terenie całej UE. 
 
Znam firmę która się tym zajmuje nawet, ale pewnie samemu też jest to do zrobienia. 
 
W Polsce jak najbardziej trzeba pokazać że zadłużenie nie wynikało z głupoty. 
 
www.artursarnecki.eu

Kendrick Hill 2014-08-23

Do wiadomości: Do kogo to może dotyczyć! 
 
Czy jesteś człowiekiem biznesu czy kobieta? Czy jesteś w jakikolwiek finansowy bałagan lub potrzebujesz funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy potrzebujesz pożyczki 
osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki lub rozpocząć miły biznesu? Czy masz niską ocenę kredytową i jesteś trudno jest uzyskać 
Kredyt obrotowy z lokalnego banku lub firmie ?. Uzyskać bezpieczny kredyt tutaj w Kendrick Hill Loan Company i adres e-mail [email protected] 
 
Potrzebne dane 
 
1.Full Nazwa: 
2.Sex 
3.Age 
4.Phone: 
5.Fax: 
6.Country: 
7.Amount potrzebne: 
8.Duration okres: 
 
Dzięki temu, kiedy czeka piękny transakcji z nami. 
 
Kendrick Hill. 
C.E.O

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 9 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt