Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-02-03

Polska czy UK, a co to za różnica?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Od dziś kupujemy w Lidlu. A poza tym dyskutowaliśmy o edukacji w Polsce i Wielkiej Brytanii.

KOMENTARZE

Cezary 2014-02-04

Jak ktoś umie wyrwać laskę na "poglądy libertariańskie" to wielki szacun ;). Dla niego lub dla niej.

Siara 2014-02-04

Wielu tu obecnych ma żony/dziewczyny ;)

darek 2014-02-04

Jaka jest praktyczna funkcja mundurków ? 
 
Podobno mundurki kiedyś były po to aby widać było, jakby uczeń uciekł na wagary, że powinien być w szkole. Czyli funkcja dyscyplinarna. 
Inna funkcja mundurków to, że wszyscy wyglądają jednakowo i są częścią kolektywu, czyli szkoły. Czyli chodzi o negację jednostki i wstrętnego indywidualizmu. 
 
Poza tym to przyzwyczajanie do munduru pomaga, aby oswoić się z myslą, że trzeba będzie służyć w wojsku. 
 
Czy w Anglii mundurki nie są zależne od decyzji szkoły, a nie ministerstwa edukacji ?

darek 2014-02-04

Odnośnie pracy grupowej w szkołach to jest to nowa moda, a nie jakaś tradycja. 
U nas też jest praca grupowa, jak jedna osoba rozwiąże zadanie z matmy a wszyscy od niej ściągają to mamy doskonałą grupową współpracę.

dejwit 2014-02-04

Mundurki to na prawde dobry pomysl. Zapytajcie swoich rodzicow, dziadkow, co mysla na temat "kmunistycznych" mundurkow... zdziwicie sie ile z nich bedzie narzekalo, ze dzisiaj nie ma tego obowiazku. 
Osobiscie mieszkam w UK i moj syn chodzi do szkoly, w ktorej oczywiscie obowiazuje mundurek. I tez jestem zadowolony. Wszystkie dzieci ubrane sa schludnie, nie ma rewii mody (co zawsze irytowalo mnie w PL) dzieki czemu dzieci mniej zamozne nie musza sie wstydzic, ze np. nie nosza markowych ubran. Zalet jest wiecej, ale nie bede tu pisal wypracowania. Jak dla mnie mundurki - OK.

Pcimek 2014-02-04

@Darek - idea mundurka jest banalna - po pierwsze ma integrować ze szkołą a poza tym w szkole uczeń ma się wyróżniać intelektem, wiedzą i umiejętnościami a nie strojem lub jego brakiem.

Edon 2014-02-04

W Lidlu to ja od dawna kupuję, tak jak i w Biedronce.

Hugo 2014-02-04

ad 3.  
Chyba szkoły, bo są szkoly bez mundurków.

darek 2014-02-04

W przedwojennych szkołach też były mundurki - przynajmniej tak było na filmie kronika Wypadków Miłosnych Konwickiego. A nawet bodajżde w filmie Syzyfowe Prace w 19 wieku też były mundurki. 
 
To jest pomysł 19 wieczny - wywodzący się z uwczesnego autorytarnego modelu kształcenia - tak mi się wydaje.

Jarek 2014-02-04

Do Cezarego... 
Wydaję mi się że poglądy Libertariańskie są bardzo męskie;) cechują się przede wszystkim pewnością siebie i znajomością własnej wartości, własnych celów, bycia liderem itd... Zdarzyło mi wiele razy rozmawiać z dziewczynami na temat tych poglądów. I za każdym razem kiedy przedstawiała mi swoje poglądy bardziej feministyczne, w łatwy sposób ją gasiłem. Jeśli chodzi o dziewczyny w moim sposobie szukania partnerki życiowej to udowodnienie dziewczynie że się myli skutkuje zazwyczaj umówieniem się na kolejne spotkanie.

Leszek 2014-02-04

hehe,  
ja tam wyrwałam męża na poglądy libertariańskie :)  
polecam 
Kasia

Martin 2014-02-04

W przedwojennych szkołach były mundurki. 
A potem była wojna. 
 
Przypadek?...

RAdesign 2014-02-04

używanie zeszytów - czyli pisanie, szkicowanie, rysowanie - rozwija zdolności kognitywne mózgu w myśleniu i zapamiętywaniu. 
szkicowanie odręczne wzmaga wydolność kreatywną. 
ćwiczenia pisemne czy nauka za pomocą wrażeń kinestetycznych są skuteczniejsze w zapamiętywaniu i przyswajaniu. 
 
a.b.c. rozwoju człowieka Hugo... 
 
zaprzeczając konieczności ćwiczenia mózgu jak rozumiem postulujesz wytworzeniu społeczeństwa baranów, czyli na pewno nie wolnościowców, a na pewno posłusznych dronów. 
 
z mózgiem tak jak z mięśniami - nie ćwiczysz, zanika. 
 
ćwiczenie mózgu na początek bez pomocniczych narzędzi to podstawa jego prawidłowego rozwoju. 
 
bez znajomości podstaw rozwoju człowieka bez sensu jest nawiązywanie "prowokacyjnej" dyskusji, bo się z tego robi korwinizm.

lxlxlx 2014-02-05

Również ściągam audycje. 
 
Zabawne jest to, że czasami dziewczyna mimochodem słyszy, że słucham kontestacji i pyta się czy może coś powiedzieć, bo się potencjalnie nie zgadza czy to z Tobą @Hugo czy to z @Martinem. Udzielam dziewczynie odpowiedzi, że audycja nie jest na żywo, a aktualnie odsłuchuje :D

Cezary 2014-02-05

Jarek - Udowodnisz jej że się myli i umawia się na kolejną randkę? To co dopiero by się musiało dziać, gdybyś przyznał jej rację ;). A tak poważnie, to był kiedyś taki eksperyment i okazało się, że największe szanse na kontynuowanie znajomości mają ci, którzy na początku spotkania się nie zgadzają, a pod koniec dochodzą do porozumienia. No, ale ja od 7 lat jestem w stałym związku, więc nie wypada mi za wiele eksperymentować.

Krzysiek 2014-02-05

- Zakład penitencjarny 
- zakład poprawczy 
- zakład pracy  
- Zakład Opieki Zdrowotnej 
- Zakład Leczniczy 
...

Hugo 2014-02-05

ad 13.  
 
Ależ ja naprawdę mam pewne pojęcie o rozwoju mózgu. I wiem o korelacji między rysowaniem, a i nawet recznym pisaniem, a rozwoju aparatu mowy itd. Szczególnie istotne u dzieciaków z pewnymi problemami w tej sferze.  
 
Jednak to powinno wspomagać proces edukacji, a być jego corem.  
 
Szczególnie, że kinestetyka nie jest uniwersalnym sposobem nauki, a jedynie jedną z opcji. Ludzie uczą się na różne sposoby i mają różne predyspozycje.  
 
I z tego co piszesz wynika, że w obecnym systemie ze szkół wychodzą kreatywni masterzy. No, jakoś obserwacje kłócą mi się z taką teorią.

Sarmata 2014-02-05

Hugo, podczas rozmowy z Martinem wspomniales o kredytach podajc przyklad ludzi bioracych kredyt pod wynajem, dzieki czemu jakos sie to kreci. Chce zwrocic uwage, ze UK bedzie jeszcze mniej odporna na kryzys zadluzeniowy wlasnie przez to, ze tam wiekszosc tyc wynajmujacych ma sporo kasy od rzadu na wynajem, podobnie duza liczba eatatystow, ktorzy przy tapnieciu dostana mniejsze pensje tzn. rzad wyliczy sobie na ile ich stac a w efekcie bedzie to znacznie mniejsza sila nabywcza. W ten sposob jak domino posypia sie konstrukcje kredytow pod wynajem.

Robert ze Szkocji 2014-02-05

Mieszkam w Aberdeen (Szkocja) od prawie dziewieciu lat i zgadzam sie, ze glupich zasad tez maja tu od groma. Chociaz z edukacja dzieci jest duzo lepiej. Masz prawo do edukacji domowej w 100% wymyslonej przez rodzica. Nie musisz podazac za zadnym panstwowym sylabusem. Co chcesz i jak chcesz. W Polsce mozesz tez uczyc dziecko w domu, ale wedlug sylabusa z MENu… 
A jesli chodzi o mieszkania, to ceny najmu sa faktycznie troche wyzsze. Ale ceny mieszkan sa bardzo porownywalne. W Aberdeen za 50m kwadratowych trzeba zaplacic £110 000, w Edynburgu £100 000 a w Glasgow £85 000. Pomnozyc razy 5 i mamy ok. 400 000 zlotych (ceny w Warszawie albo Krakowie).

RAdesign 2014-02-08

ad 17 Hugo 
 
No to ok, że wiesz i znasz, tyle że w audycji brzmisz tak, jakbyś postulował wyrzucenie zeszytów bo to starodawne i złe i zastąpienie ich laptopami. 
 
Trochę to jak w tym dowcipie o radzieckich uczonych wyrywających musze nóżki i przemawiających do niej czule, aby szła dalej. 
Wniosek był taki, że po wyrwaniu ostatniej nogi mucha ogłuchła, bo przestała słuchać poleceń :P 
 
Czyli wylewanie dziecka z kąpielą i błędne wnioski. 
 
Generalnie ludzie mają różne sposoby działania mózgu i zapamiętywania, jak pewnie wiesz najprostszy podział na wzrokowe, słuchowe i kinestetyczne. 
Ale też różny jest sposób myślenia i układania danych - np.liniowy, szeregowy i wielokierunkowy/sieciowy. 
A więc i przekazywania wiedzy. 
 
Sposób liniowy jest najprostszy do masowego prowadzenia, i pochodzi wprost z pomysłów biurokracji carskiej czy pruskiej. 
Tak naucza polska szkoła - liniowo. Tak myśli wielu nauczycieli - liniowo, liniowy jest też program. 
Zamiast nauczać "sieciowo"-kontekstowo, czy łączyć wiedzę w sieci i pokazywać zależności pomiędzy nimi - uczy się liniowo. 
 
I to jest prawdziwe tak pogardzane nauczanie ogólne - chodzi o sporządzenie mapy zależności każdej wiedzy i umiejętności ogólnych i wybór rozwijania kilku - już na sposób liniowy, znacznie lepszy w kształceniu wąskich specjalistów. 
 
To błąd strukturalny i złe u podstaw myślenie jest przyczyną, że system zawodzi, a nie to, że dzieci piszą w zeszycie. 
Powinny pisać i rysować, bo to rozwija mózg.

jan M Fijor 2014-02-09

Cześć, wcianam siew nieswoje, ponieważ sprawa dotyczy UK. mam więc nadzieję, że dotrę do kogoś z UK. Otóż, szukam kogoś, kto się dobrze orientuje w statucie Jersey, wyspy Man i innych (o ile takie są) wolnych obszarów wydzielonych z UK, a także z UNii Europejskiej. Jak to zostało wydzielone? Na jakiej podstawie prawnej? Konstytucyjnej? Czy możliwe jest powtórzenie takiego myku? 
 
Będę wdzięczny chociaż za link czy jakąs lekturę w tej dziedzinie. 
pozdr

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-02-10

RAdesign, słusznie prawisz! M.in. uczę prywatnie kilku chłopców matematyki i informatyki, czyli kombinacji czegoś, co w pojęciu ich rodziców, płacących wszak za to, mogłoby odpowiadać przedmiotom szkolnym. Ale sam byłem od początku zdania, a im więcej praktyki w takiej pedagogice, tym bardziej się w tym utwierdzam, że nie powinienem się ograniczać i trzymać zbyt sztywno tego zakresu tematów. Dzieciom w tym wieku trzeba znacznie częściej niż starszym pokazywać coś ciekawego przy okazji, zwracać uwagę na rzeczy z innej dziedziny, nawet jeśli ich związek z głównym tematem jest luźny, czy też podążać za nimi i mieć im coś atrakcyjnego do zaoferowania intelektualnie, gdy same się zainteresują jakąś rzeczą. (Nauczyciele szkolni są do tego zwykle nieprzystosowani, bo albo są ćwierćinteligentami od nauczania początkowego, od których każdy ogarnięty uczeń już w pierwszych klasach jest lepszy w tym, czym się interesuje, albo niemal jak automaty wyrobieni w nauczaniu materiału zakwalifikowanego do ich przedmiotu, bez krzty interdyscyplinarnego kontekstu.) Czyli trzeba być erudytą, żeby efektywnie kształcić najmłodszych. Dzięki, RAdesign, za uświadomienie mi, że ktoś już coś na ten temat powymyślał, że jest jakaś teoria do tego. More of the same, please! Masz np. jakieś linki godne polecenia? 
 
A ten akurat problem ze szkołą, Hugo, leży w czym innym. Owszem, za dużo jest ręcznego pisania, tym bardziej piórem (to nie jest narzędzie dla europejskich dzieci), ale właśnie wtłoczenie tego w określone ramy wymagań powoduje, że uczniowie się z tym męczą i nie odnoszą prawie żadnych korzyści, które byłyby możliwe przy postawieniu na sieciowy sposób uczenia i indywidualną akumulację motywacji wewnętrznej.

RAdesign 2014-02-10

@ ByteEater 
Oj, z głowy Ci nie podam linków i książek, bo to jest pogląd który wyłonił się czytania w ciągu życia różnych dziwnych książek i czasopism w tym tak egzotycznych jak Nieznany Świat :D 
 
Mogę rzucić "tagi" jakie mi z tym się kojarzą - tzw. network learning, linear learning,  
ogólnie per analogiam przeniesienie zasad funkcjonowania sieci neuronowej mózgu zgodnie ze starą zasadą "Jak na górze tak na dole", czyli potraktowanie świata jako hologramu - skoro mózg uczy się sieciowo, to człowiek też powinien. 
 
Do tego na pewno artykuły o próbach budowania komputerów/procesorów biologicznych i jakieś tezy nad wyższością komputera opartego na cząstkach biologicznych nad komputerem czysto pierwiastkowym, z powodu większych możliwości połączeń. 
 
Plus wiedza o tradycjach nauczania - gimnazjony i szkoły antyczne gdzie jeden nauczyciel nauczał kilku dziedzin, ale miał też specjalizację, przykładowo - geometria, gimnastyka, mnemotechniki z pomocą liryki - deklarowanie z pamięci na wyrywki eposów do tego połączone z ćwiczeniem oratorskim i aktorskim, plus do tego lekcja wnioskowania na koniec - czyli historia+filozofia. 
Indywidualny tok studiów oparty na relacji mistrz-uczeń. 
Średniowieczno-renesansowe nauczanie 5 i 7 sztuk wyzwolonych - też razem. 
Mało mam info na temat nauczania w Bizancjum, chociaż to przecież bizantyjscy imigranci są odpowiedzialni za cały ten włoski renesans. 
 
Wiem, że mało to pomocne, ale network/neural learning powinny coś dać, trochę o nauczaniu jest też w tekstach speców, np Buzana, Andersona, trochę z klasycznego NLP - Bandler, McKenna - czyli różne ciekawe wnioski z badań funkcjonowania mózgu, trochę Huna pod kątem zapamiętywania wrażeniowego, które w wielu punktach się spina z klasycznym NLP. 
 
Ładnie spina kilka teorii skrypt dr. Lois Krause "How we learn and why we don`t" - nawiasem mówiąc jest to skrypt dla pierwszorocznych studentów mający pomóc im się nauczyć się uczyć i wybrać pasujące tzw. majors. =)

RAdesign 2014-02-10

errata. 
Skrypt ten skupia się na modelu kognitywnym, który bazowo został stworzony przez Junga na podstawie teorii astrologii. 
do tej pory stworzono wiele odgałęzień, aczkolwiek osobiście uważam, że system klasyfikacji psychologicznej oparty na uniwersyteckiej astrologii jest najlepszy i najbardziej precyzyjny. 
W końcu astrologia to suma wiedzy antropocentrycznej z co najmniej 6 tysięcy lat ludzkiej historii, całkiem sporo w niej psychologii indywidualnej, grupowej, rynkowej i politycznej.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 5 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 6 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 8 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt