Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-09-27

Jak robią nas w balona

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

O tym, jak za nasze pieniądze probuje się nas przekonać, że zabieranie ich jest fantastyczne. Na antenie gościmy przedstawicieli Inicjatywy Społecznej "TAK dla utrzymania zerowej stawki VAT na książki".

KOMENTARZE

Grzegorz 2010-09-28

Coś słabo się nagrało chłopaki i słychać tylko Hugo.

Martin 2010-09-28

Ja tam słyszę innych. Siebie też.

dorota 2010-09-28

btw ostatnio jakieś dzieciaki się zatruły dopalaczami. Obawiam się że zaraz Donek ruszy z ofensywą przeciwko dopalaczom i zacznie się wielkie zakazywanie.

dorota 2010-09-28

btw. balcerowicz ma zamiar odsłonić w warszawie licznik zadłużenia panstwa (taki jak w USA) - media oczywiście o tym fakcie ani słowa.

dorota 2010-09-28

a tiry powinny zrobić wypad na tory ale nie te które rozwożą żywność. Tylko musielibyśmy mieć kolej która byłaby w stanie rozładować miliony ton towaru dziennie, a na to liczyć niestety nie możemy. 
 
w większości rozwiniętych krajów wygląda to tak: kolej rozwozi na stacje kolejowe, pod stacjami stoją ciężarówki (czasem tiry, czasem nie) dzięki czemu tiry jeżdżą znacznie mniej. 
 
myślę że obserwując koleiny na polskich drogach prawie każdy kierowca byłby za zmniejszeniem ich liczby ;)

dorota 2010-09-28

jeszcze jedno, sorki za flood: a z vatem na książki to jest niestety tak, że unia europejska tego wymaga :/ nasza kochana ue ma ogromne udziały w podatkach vat i nie przewiduje W OGÓLE zerowych stawek na COKOLWIEK...

Claude mOnet 2010-09-28

@dorota (6) 
 
Nie wymaga! Irlandia i Wlk.Bryt. mają VAT 0% na książki. Odpowiedzialni są za to nasi politycy co się na to zgodzili.

dorota 2010-09-28

No dobra, masz rację - dali dupy nasi politycy którzy nie umieli wynegocjować tej zerowej stawki :)

Janusz 2010-09-28

Ciężarówka poruszająca się po drodze z prędkością 50 km/h to "zawalidroga" i "norma". Pociąg towarowy rozwijający 50 km/h to istny "Sokół Millenium".

sprae 2010-09-28

Pociągi towarowe z tego co wiem to najczęściej jeżdżą z prędkością 80 km/h (mogą też szybciej). Często też są dużo tańsze niż ciężarówki. Ale nie wiem czy sumując czas dostarczenia towaru to wszystko będzie szybsze. U mnie w mieście nie ma raczej takiej stacji przeładunkowej. Dałoby się taką otworzyć w dwóch miejscach. Ale trzeba zwrócić uwagę na 2 problemy. Musiałby się tym zająć samorząd i firmy kolejowe najczęściej są państwowe. Państwo ciągle też do nich dopłaca (mimo, że chwalą się ciągle wzrostami obrotów), 
 
Co do stawek VAT, to wolałbym tak jak proponuje UE zrównanie wszystkich. To by uprościło wiele spraw. Oczywiście co do wysokości stawek to lepiej by było gdyby były możliwie niskie, ale jakoś nie ufam pod tym względem naszym mężykom stanu.

Kreator z koczowiska :) 2010-09-28

Centrum A.Smitha kilka lat temu robiło symulację gdy LPR wymyśliło likwidację PIT dla najbiedniejszych a potem klasy średniej czy dało by się to zrobić bez dużych długów. 
 
DAŁO BY SIĘ, ujednolicić VAT, żeby na wszystko był ten sam i duzo większe wpływy z 22% na wszystko, ale o ile więcej byśmy zarabiali gdyby nie było PIT I CIT, szef nie płaci i ja nie płace, w sumie 20-30% wzrostu pensji od ręki. Moge wydać na co chcę czy lubie czytać czy oglądać M jak MASAKRA kasę mam na co chcę. 
 
Oczywiście w OPCJI PLATFO-MATOŁKI czyli podnoszą VAT a nic innego nie obniżą to: MAM W NOSIE RZĄD I JEGO PROBLEMY, będę walczył słowem, komentarzem czy artykułem o to by każdy podatek nowy nagłośnić i zmieszać go z błotem na co zasługuje! 
 
NA POHYBEL PO (dziś jeszcze nie krzyczałem tego:P)

Kreator z koczowiska :) 2010-09-28

PS. Centrum A.Smitha kiedyś policzyło, że gdyby zrobić VAT 25% można by wtedy z większych wpływów zlikwidować całkowicie PIT I CIT dla wszystkich. 
Oczywiście był by 2-3 lata większy deficyt, ale wpływy z wyższego VAT by to zniwelowały. ALE NIKT POZA UPR, WIP I LPR takich cudów pod uwagę nigdy nie weźmie. I trzeba mieć jaja!

Jozin z bazin 2010-09-28

Ha Martin jeśli wyrzucasz chleb i mówisz że to dobrze bo napędzasz gospodarke to przecież mit zbitej szyby

mgr inż. BlackEmperor 2010-09-28

@dorota  
 
Mylisz się dzisiaj w METRO widziałem na pierwszej stronie artykuł o długu publicznym i zegarze Balcerowicza! Jutro też ma być na ten temat. (www.emetro.pl 
 
Jest jeszcze jeden sposób wspierania Kontestacji. Przeznaczony dla wyjątkowo leniwych tudzież obłożnie chorych. Mianowicie można promować na Facebooku, wykopie itp. nasze akcje.  
 
Proszę wykopać: 
www.wykop.pl 
 
Proszę kliknąć udostępnij/zaproś znajomych przy wydarzeniach: 
 
Warszawa (wyjście z Metra Centrum)  
www.facebook.com  
 
Poznań (ul. Półwiejska koło Starego Marycha oraz Kupca Poznańskiego) 
www.facebook.com  
 
Kraków (Rynek Główny) 
www.facebook.com  
 
Katowice (Rynek) 
www.facebook.com  
 
Bielsko-Biała (pod Pierwszym Urzędem Skarbowym, Teodora Sixta 17) 
www.facebook.com  
 
Łódź (Plac Wolności) 
www.facebook.com 
 
PS. 
Nie przyjmuję tłumaczenia "Nie mam konta na wykopie/FB". Średnio inteligentnej osobie rejestracja zajmuje 1-2 min.

ArnoldUPR 2010-09-28

zalaczam link z Dziennika Gazety Prawnej, gdzie pisza o podwyzce podatku VAT i pojawia sie nazwa KonteStacja. jakies lewactwo z Wikipedii podobno czepia sie ze "wpis Radio KonteStacja nie ma przypisow i jest nieencyklopedyczny" i ciagle go usuwaja. tymczasem sa tam hasla dotyczace malo znanych radyjek o smiesznych nazwach, ktore maja znacznie mniej sluchaczy niz my. tyle tylko ze pewnie nie stanowia one opozycji dla PO, czy szerzej - dla sluzb specjalnych. pamietam tez ze usuwano z Wikipedii informacje o tym ze ojciec D. Hubner byl UB-ekiem i to bardzo "krwawym" - dzialo sie to przed wyborami do PE i pisal tez o tym sam JKM. a oto obiecany link: www.gazetaprawna.pl

ArnoldUPR 2010-09-28

i pare kolejnych linkow: www.wprost.pl niezalezna.pl www.polskatimes.pl www.bankier.pl - brak przypisow to tylko pretekst - gdybysmy byli prorzadowi, to afery by nie bylo

Martin 2010-09-28

Jozin, zwróć uwagę, że przy rozbitej szybie nastąpiła konkretna strata, którą trzeba i tak naprawić. I ta strata jest większa niż zyski szklarza i jego z kolei klientów. 
 
Natomiast kupując nadmiar chleba albo nie gasząc żarówki na godzinę, tylko paląc sobie światło w najlepsze niczego nie niszczę i nie ma tu żadnej szkody dla całości gospodarki. To są moje potrzeby, które sobie mam takie i już. Moja rozrzutność jest zyskiem piekarza i elektrowni. Oni swoje zyski wydadzą na następne rzeczy i interes się kręci lepiej. 
 
W przypadku zbitej szyby był w tym rozumowaniu oczywisty minus: ktoś stracił szybę, którą trzeba zastąpić. 
 
W przypadku nie-oszczędzania-światła - co tu jest na minus dla gospodarki? 
 
Przecież właśnie na tym polega cały problem rolnictwa w Europie, że ludzie ZA MAŁO jedzą, piją i marnują jedzenia w stosunku do możliwości rolnictwa. Gdyby ktoś chciał więcej kupować żarcia, to wszyscy byliby zadowoleni: i ci co jedzą i ci co im to sprzedają. 
 
Oczywiście nie ma sensu tworzyć sztucznie potrzeb, których tak naprawdę nikt nie ma, ale na rynku konsumenta (a nie rynku producenta, jak bywało dawniej) problemem jest popyt, a nie podaż. Dlatego oszczędzanie światła i jedzenie np. suchego chleba zamiast świeżego, zmniejsza ogólne bogactwo, a nie zwiększa. Choć intuicyjnie wydaje się, że jest inaczej.

Mateusz z Kanady 2010-09-29

Bardzo dobra audycja i znacznie faniejszy gosc niz poprzednio zaproszony pan od angielskiego. Dzisiejszy gosc od razu nie ma zludzen co do zasadnosci podnoszenia VATu i walczy o ulge - tak trzymac. Poprzedni gosc dla odmiany dyplomatycznie sie nie wypowiadal co do zasadnosci podnoszenia VATu czyli znaczy ze byl gotowy wdziecznie klaskac Tuskowi tak dlugo jak jego bylo nie tkniete... bo jego bylo tak arcywazne.  
 
I dobrze ze dzisiaj Hugo bardziej prowokowal. 
 
**************** 
 
@ Dorota, re 5: 
 
"w większości rozwiniętych krajów wygląda to tak: kolej rozwozi na stacje kolejowe, pod stacjami stoją ciężarówki (czasem tiry, czasem nie) dzięki czemu tiry jeżdżą znacznie mniej" 
 
No moze jezeli wiekszosc to socjalistycznyny EUnuchistan. W Stanach, Kanadzie i Australi kolej dawno zostala wyparta przez transport kolowy. I bardzo dobrze. Zamiast jednej czy dwoch firm zwiazanych z rzadem istnieja tysiace malych i duzych konkurujacych ze soba firm przewozowych. Mimo dotacji i ku rozpaczy zielonych debili kolej w tych krajach nie potrafi skutecznie konkurowac z ciezarowkami.  
 
 
"myślę że obserwując koleiny na polskich drogach prawie każdy kierowca byłby za zmniejszeniem ich liczby ;)" 
 
A jam mysle ze gdyby panstwo nie wypieprzalo pieniedzy w dziure bez dna zwana PKP (np na doprowadzanie torow do stanu w jakim byly pare dekad temu po ktorych jak za starych dobrych czasow pedza otoczone spalinami Gagariny) to moze by starczylo na zbudowanie nowoczesnych autostrad...  
 
A jeszcze dodam do tego ze w Stanach, Kanadzie i Australi czyli tam gdzie ciezarowki dominuja jest z reguly znacznie dalej od portu niz w EUrabii. Zaludnienie poza miastami tez jest znacznie mniejsze a odleglosci o wiele wieksze. Czyli to wlasnie tam jezeli gdziekolwiek mial by sens transport kolejowy ... a jednak on upada. I cale sczescie. A w EUSSR macie ciuchcie...

Mateusz z Kanady 2010-09-29

A takwygladal "Car free day" w Toronto:  
torontoist.com 
 
Jag widac przyszly tlumy, za to tylko kilka (dziesiat tysiacy) samochodow stalo w korku palac tylka kilka wiecej litrow benzyny na samochod (patrz piate zdjecie): www.680news.com

Mateusz z Kanady 2010-09-29

A tak apropo tytulu to ja uwazam ze w ramach zrownowazonego transport EU powinna promowac ekologiczny transport balonowy. I tak na przyklad kazda linia lotnicza poza lotami samolotem powinna zostac zmuszona do oferowania polaczen balonowych. Rozniez nalezy wprowadzic kwoty na zaglowce i galery (och zeby tylko na te galery dalo sie zapedzic rzadzacych...). A pospulstwo niech pedaluje ku pokrzepieniu prostaty. Zawsze dzieki temu wzrosnie zapotrzebowanie na publiczna sluzbe zdrowia ... utrzymywana z akcyzy na paliwa... o ku... nikt juz nie bedzie uzywal paliwa. No to w takim razie "popierajcie partje czynem, umierajcie przed terminem" tylko zeby mi ktos nie ekologicznie nie umieral. No, na kompost babcie prosimy.

dorota 2010-09-29

@Mateusz z Kanady: zgadzam się w zupełności! Ale ja niestety nie mam złudzeń. Łatwiej w tym kraju byłoby przenieść transport na kolej niż zbudować porządne drogi :) 
 
Zdaję sobie sprawę z tego, że dobre drogi by załatwiły sprawę tirów niszczących je. Ale zdaję sobie też sprawę z tego jak małe szanse są na dobre drogi w naszym pięknym kraju. 
 
Jakbyśmy mieli porządne drogi z chociaż dwoma pasami w każdą stronę to i problem niszczenia by odpadł i większość groźnych wypadków z udziałem tirów dałoby się ograniczyć!

Michał Łabuś 2010-09-29

Liczyłem jeszcze raz procent płaconych przez przeciętnego człowieka podatków. Oto co mi wyszło. 
 
ZUS pracodawca 696,44 3652,40 
pensja brutto + ZUS pracodawcy 4348,84 
ZUS pracownik 500,69 3151,71 
składka zdrowotna 283,65 2868,06 
PIT z uwzględnieniem ulgi na dzieci 284,55 2583,51 
VAT 335,86 2247,66 
akcyza i VAT na paliwo 650 1597,66 
akcyza na używki 100 1497,66 
OC 150 1347,66 
mandaty i inne 100 1247,66 
 
Procent płaconych podatków = 71% 
 
Więcej niż sądziłem, jednak mniej niż podawał kreator.

Jozin z bazin 2010-09-29

Martin,zniszczenie i wyrzucenie szyby jest to marnowanie tak samo jak wyrzucenie i zniszczenie chleba , gospodarka zyska ale klient straci , w wolnym rynku to klient jest najważniejszy a w komunie pracownik, a ty się cieszysz że klient straci a piekarnie (czyli pracownicy) zyskają, przecież jeśli nie kupię w nadmiarze chleba to kupie sobie za zaoszczędzone pieniądze np piwko i też tak samo "pobudze" gospodarke a mój dobrobyt będzie większy . Co do rolnictwa znów myślisz komunistycznie to nie ludzie za mało jedzą tylko rolnicy z dużo produkują, gospodarka ma się ustawic pod klienta (czyli zmniejszyć/zwiększyć produkcje ,produkcja pod klienta) a nie na odwrót. Mówisz jak Keynes im więcej wydasz tym lepiej bo pobudzasz gospodarke , patrzysz na wskażniki ,na produkcje ,sprzedaż a powinieneś patrzeć oczami klienta, bogactwo to nie to że wpakujesz w gospodarke kase i ile wyprodukujesz ,tylko ilość potrzeb jakie zaspokoisz, a skoro wyrzucasz chleb to jest ci niepotrzebny wiec to nie jest zaspokajanie potrzeb 
ps. sorry za to jak pisze ale od kiedy mam neta to jestem wtórnym analfabetą

EstEst 2010-09-29

Michale - mógłbyś rozpisać bardziej te wyliczenia? Tj. skąd brałeś dane, co dokładnie oznacza która pozycja - i możnaby wrzucić to jakiejś kontestacyjnej bazy danych, coby każdy skorzystał. 
 
Np. 650 zł na akcyzę w paliwie to chyba nie jest średnia krajowa (a może się mylę?).

Mateusz z Kanady 2010-09-30

@Dorota, moze masz racje ale mi sie wydaje ze szansa ze polskie koleje beda dobrze dzialaly jest porownywalna z szansa ze bedziecie mieli dobre drogi. A gdyby jedno i drugie moglo dzialac to transport kolowy jest generalnie kozystniejszy. 
 
********************* 
 
@ Jozin: 
 
"Martin, zniszczenie i wyrzucenie szyby jest to marnowanie tak samo jak wyrzucenie i zniszczenie chleba, gospodarka zyska ale klient straci , w wolnym rynku to klient jest najważniejszy a w komunie pracownik,... " 
 
Tu nie masz racji. Jezeli ja jezdze szybciej niz mosze to marnuje benzyne ale mam z tego przyjemnosc jest ok. Jezeli kupuje wiecej chleba niz zjadam, powiedzmy bo jestem paranoikiem i przezylem glod to tez jest w pozadku. I tak, jezeli dla jaj potluke sobie w domu szyby bo zawsze chcialem to zrobic ale jak bylem dzieckiem tata mi nie pozwalal to tez nic zlego sie nie dzieje. Tak dlugo jak na wlasny rachunek dysponuje moimi finansami i dobrami zeby zaspokoic moje subiektywne potrzeby i zachcianki to jest super. Problem pojawia sie dopiero wtedy gdy ktos bez mojej zgody dysponuje moim majatkiem i wybija mi szyby pozbawuiajac mnie przez to mozliwosci wybicia jej samemu. 
 
 
" Co do rolnictwa znów myślisz komunistycznie to nie ludzie za mało jedzą tylko rolnicy z dużo produkują, gospodarka ma się ustawic pod klienta (czyli zmniejszyć/zwiększyć produkcje ,produkcja pod klienta) a nie na odwrót. Mówisz jak Keynes..."  
 
Tu oczywiscie masz racje.

jozin z bazin 2010-09-30

Mateusz z Kanady 
"Jezeli ja jezdze szybciej niz mosze to marnuje benzyne ale mam z tego przyjemnosc jest ok. Jezeli kupuje wiecej chleba niz zjadam, powiedzmy bo jestem paranoikiem i przezylem glod to tez jest w pozadku. I tak, jezeli dla jaj potluke sobie w domu szyby bo zawsze chcialem to zrobic ale jak bylem dzieckiem tata mi nie pozwalal to tez nic zlego sie nie dzieje. Tak dlugo jak na wlasny rachunek dysponuje moimi finansami i dobrami zeby zaspokoic moje subiektywne potrzeby i zachcianki to jest super"  
 
oczywiście zgadzam się z tym ale ty chyba zbyt dosłownie interpretujesz mit zbitej szyby, w nim nie chodzi o to że ktoś komuś zniszczył coś tylko o to że ludzie uważają , że jakiekolwieg zniszczenia powodują "pobudzenie" gospodarki bo trzeba to znów wyprodukować . 
Martin wyrażnie powiedział że w kapitalizmie sie nie oszczędza bo to pobudza gospodarke , czyli nie miał (jak mniemam) na myśli osób które marnują bo tak chcą tylko ogólnie potępił oszczędzanie twierdząc ze to dusi podaż

Mario 2010-09-30

W Kielcach aparat panstwowy o nazwie Policja od 8-zamkniecia legitymuje kazdego kto zblizy sie do drzwi sklepu. Ponoc wyniki zostana przekazane wydzialowi do narkotykowemu. Ciekawe kto placi za te patrole? Retoryczne pytanie. Ciekawsze natomiast jest kto wykorzystuje aparat panstwowy do zamkniecia konkurencji. Ja nie mam zludzen na zlecenie kogo.

Mateusz z Kanady 2010-10-01

@ Jozin: 
 
Nie oto mi chodzi. Uzywales slowa "marnuje" sugerujac (moze zle odebralem) ze marnowanie swojego chleba jest zle tak jak wybijanie cudzych szyb. Z tym sie nie zgadzam. Jak ja cos konsumuje dla przyjemnosci, nawet jak polowe tego konsumuje wyzucajac to do smieci, to jestem przez to bogatszy o moje doznania przezyte podczas konsumpcji. Wyzucanie nie zjedzonego chleba, (tego kawalka na wszelki wypadek) jest takim samym marnowaniem jak "bezsensowne" wydawanie pieniedzy na wyjazdy za granice lub chodzenie do opery.  
 
I jeszcze Martin slusznie mowil ze te wszystkie spoleczne nawolywania do oszczednosci traca PRLem. "PKO – oszczedzaj i ucz oszczedac" na murach pisalo.

dorota 2010-10-01

czyli tak: ja kupiłam ostatnio pizzę ale nie byłam na tyle głodna i zostawiłam połowę pizzy niezjedzone. Jest to taka sama "strata" dla piekarza jak bym mu tę pizzę podpier.doliła według Jozina?

Jozin z bazin 2010-10-02

"I jeszcze Martin slusznie mowil ze te wszystkie spoleczne nawolywania do oszczednosci traca PRLem. "PKO – oszczedzaj i ucz oszczedac" na murach pisalo."  
też nie popieram tych kampani czepiam sie stwierdzenia że niszczenie/marnowanie jest dobbrre bo pobudza gospogarke , przecież w socjalizmie urzędnicy marnują pieniądze i dlatego jest bieda a w kapitaliżmie ludzie oczędzają i wydają pieniądze roztropnie dlatego są bogaci, tak więc to w komunie sie marnuje a nie w kapitaliżmie, siłą wolnego rynku jest że ludzue mało marnują, a Martin wyskakuje że to dobrze jak marnuje chleb bo sie piekarnie rozwiną. Oczywiscie moge marnować swoje pieniądze, moge też się zaćpać, ale to nie jest dobre. W micie zbitej szyby najważniejsze jest to że ludzie się cieszą ze straty szyby (Martin się cieszy ze zmarnowanego chleba) w obu przypadkach myślą ze to dobrze bo inni będą mieć prace/pieniądze. 
 
"Jak ja cos konsumuje dla przyjemnosci, nawet jak polowe tego konsumuje wyzucajac to do smieci, to jestem przez to bogatszy o moje doznania przezyte podczas konsumpcji."  
 
no połowe którą wyrzucasz to marnowanie . marnowanie według słownika to zużycie czegos wiecej niż potrzebujesz  
 
""bezsensowne" wydawanie pieniedzy na wyjazdy za granice lub chodzenie do opery."  
 
jeśli to są potrzeby to nie jest to marnowanie  
 
Martin  
"Oczywiście nie ma sensu tworzyć sztucznie potrzeb, których tak naprawdę nikt nie ma, ale na rynku konsumenta (a nie rynku producenta, jak bywało dawniej) problemem jest popyt, a nie podaż. Dlatego oszczędzanie światła i jedzenie np. suchego chleba zamiast świeżego, zmniejsza ogólne bogactwo, a nie zwiększa. Choć intuicyjnie wydaje się, że jest inaczej." 
 
jeśli jem suchy chleb to jestem bogatszy (klient) a biedniejsza jest piekarnia(producent/pracownik/sprzedawca), sam powiedziałeś klient jest wazniejszy 
 
Dorota 
 
"czyli tak: ja kupiłam ostatnio pizzę ale nie byłam na tyle głodna i zostawiłam połowę pizzy niezjedzone. Jest to taka sama "strata" dla piekarza jak bym mu tę pizzę podpier.doliła według Jozina" 
 
zmarnowałaś pół pizzy mała strata dla Ciebie zysk dla pizzeri, Martin powie dobrze, że zmarnowałaś bo pizzeria zarobiła i interes sie lepiej kręci, a ja mówie żle bo straciłas jakieś 10zł

dorota 2010-10-02

niczego nie straciłam. Nawet przez chwilę nie pomyślałam o tych 10 zł. Taka jest różnica Jozin. Jeżeli sam marnujesz swoje dobra, wybijasz sobie szybę to nie można mówić o marnowaniu czegokolwiek. Jeżeli państwo cię zmusza do wymiany szyby, której nie chcesz wymieniać, to wtedy możesz liczyć straty. 
 
inaczej popadasz w paranoję. sprawność każdej maszyny wynosi mniej niż 100%. Płaczesz nad utratą energii elektrycznej kiedy włączasz telewizor i żarówke?

Jozin z bazin 2010-10-02

Dorota 
"Jeżeli sam marnujesz swoje dobra, wybijasz sobie szybę to nie można mówić o marnowaniu czegokolwiek" 
 
dobre , jeśli sam marnuje to nie można mówić o marnowaniu czegokolwiek :) 
 
 
"niczego nie straciłam"(wyrzucając pół pizzy) 
 
przypominam marnowanie według słownika to zużycie czegos wiecej niż potrzebujesz 
no wyrzuciłas czyli zmarnowałaś pół pizzy a twoja pottrzeba to pół ,masz do tego prawo, nie bronie ci  
 
"sprawność każdej maszyny wynosi mniej niż 100%. Płaczesz nad utratą energii elektrycznej kiedy włączasz telewizor i żarówke?" 
 
jak jesz chleb to część wydalasz bez użytku czy ja się tego czepiam czy tego że się wyrzuca?  
 
nie płacze ,mówie że to mała strata, czy ja powiedziałem że nic nie wolno marnować? nie da się nic nie zmarnować ,ale jak coś zmarnuje to jest to strata i nie należy się z tego cieszyć 
 
Mateusz 
"marnowanie swojego chleba jest zle tak jak wybijanie cudzych szyb. Z tym sie nie zgadzam." 
chodziło mi o to, że: 
a) ktoś wybije ci szybe 
b)sam zmarnuje/zniszczye szybe(nie specjalnie) 
nie ma różnicy jeśli chodzi o gospodarke, tzn w obu przypadkach: 
-trace szybe 
-szklarze mają prace 
-ja za to płace 
i teraz tak wg Martina 
a) to jest złe , nieprawda że to stworzy miejsca pracy ,tylko przeniesie je z np.szewców na szklarzy , a ja zbiednieja(tutaj zgoda) 
b) to świetnie jeśli zmarnuje szybe, to szklarze będą mieć więcej kasy i lepiej to wszystko się będzie krecić  
dla gospodarki nie ma różnicy między jednym a drugim, wiec dlaczego w pierwszym przypadku to nie "pobudzi" gospodarki a za drugim "pobudzi" (bedzie się to wszystko lepiej krecić)? 
ps. nie mówie tu o przypadku kiedy CHCE stłuc szybe i mieć z tego frajde

Mateusz z Kanady 2010-10-03

Ok, to jestesmy w zgodzie.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 5 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt