Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-02-17

Boże, czego wy uczycie te biedne dzieci?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Rozmawiamy z Angeliką Gąsior, pedagogiem stojącym za firmą Godmother zajmującą się uczelniem rodziców, jak wychować przedsiębiorcze i kreatywne dzieci. Współautorka naszego darmowego kursu www.PrzedsiebiorczeDziecko.com

KOMENTARZE

Sylwek 2014-02-18

Mega!

TeeM 2014-02-18

Genialny temat i niesamowity gość! Teraz chcę mieć dzieci ;)

darek 2014-02-18

Jeżeli chodzi o nauczanie przedsiębiorczości to wydaje mi się, że pominęliscie w audycji jeden - chyba najważniejszy aspekt sprawy. Bardzo często używane było słowo kreatywność, ale zabrakło słowa empatia. Z tego co widzę, ludzie młodzi jak są kreatywni to wymyślają najczęściej biznesy czy usługi dla siebie - zamiast patrzeć na potrzeby innych ludzi. Nie rozumieją, że inni ludzie mają inne od nich potrzeby.

darek 2014-02-18

Powiedz mi Hugo, jak można dzieci uczyć grupowo matematyki ? Co to oznacza, że nauczyciel daje do rozwiązania zadanie matematyczne grupie uczniów zamiast każdemu z osobna ? I co, najmocniejsza osoba w grupie rozwiąże zadanie, a reszta od niej przepisze ?

pablo 2014-02-18

Kapitalny pomysł i realizacja. Fajnie, że dajecie ludziom możliwość posłuchania czegoś innego niż mainstreamu. Bardzo bardzo wielki plus! Będę polecał rozgłośnie!

darek 2014-02-18

Kolejne moje spostrzeżenie to, że w USA jest coś takiego jak kursy, zazwyczaj weekendowe, w których uczestniczą i rodzice i dzieci razem - czegoś się ucząc. U nas też to się zaczyna pojawiać, moim zdaniem bardzo ciekawa idea.

Sylwek 2014-02-18

Darek, fajny pomysł z tymi kursami z dziećmi i rodzicami. Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Masz jeszcze jakieś spostrzeżenia? 
 
Sylwek (to ja jestem ten pasjonat edukacji i matematyki, co dzwonił do audycji).

kosa 2014-02-18

Dziękuje. Świetna audycja.

KamilS 2014-02-18

Co do matematyki to właśnie ciekawą prezentacje obejrzałem co sposobu nauczania 
Dan Meyer: Math class needs a makeover 
www.ted.com

slawko 2014-02-18

Genialna audycja! Powróćcie jeszcze kiedyś do tego tematu!

Godmother 2014-02-19

To ja odnosząc się do matematyki polecam kompletnie odjechanych gości: 
- https://www.youtube.com 
- https://www.youtube.com 
 
Dwa kanały na YT, jeden gdzie goście udowadniają dziwne rzeczy w matematyce, a drugi gdzie gościu tłumaczy np. dlaczego nigdy nie należy pisać programu uwzględniającego strefy czasowe na świecie. Oglądam do poduszki:)

Sylwek 2014-02-19

Wielkie dzięki kochani :)

slawko 2014-02-19

Warto jeszcze tego TEDa obejrzeć... choć nie wiem czy jeszcze jest ktoś kto tego nie widział :) 
 
www.ted.com

kemotr 2014-02-19

Super...chcemy wiecej!!!!

kemotr 2014-02-19

Super Angelika i Hugo ...chcemy wiecej!!!!

Antysocjal 2014-02-20

Jestem pełen podziwu zarówno dla radia jak i prowadzącego Hugo. Każda kolejna audycja to stanowczy progres, gdzie od gadania ideologicznego ( przemłucanego już dziesiątki razy ) przechodzimy do konkretów, niezwykłych gości i rozmówców, praktycznych spraw i przydatnej wiedzy, a to wszystko w sposób mistrzowsko merytoryczny. Na koniec jeszcze żeby te lody przyozdobić wisienką, porcja darmowej wiedzy na edukatorium. To się nazywa profesjonalizm, to jest jakość jakiej nigdzie w naszym "biednym" kraju nie uświadczysz. PS. Pani Angelika wspaniała, super inteligentna, dziękuję za tą wiedzę, skorzystam. Wpłacam dzisiaj na radio :)

szaman 2014-02-20

Chyba słuchacze Kontestacji zasługują na komentarz w sprawie donosicielstwa pana Fijora?

KamilS 2014-02-20

@17 szaman  
 
Skąd tyś się urwał i zapewne tego nie widziałeś www.kontestacja.com

Raf 2014-02-20

Dwie niezgodności, które cieniem się kładą na audycji: 
-gdzie jest zakaz uczenia dzieci pisania i liczenia w przedszkolu? Moje dzieci oficjalnie uczą się w przedszkolu pisać i liczyć i nikt tego nie zakazuje. 
 
-Montessori nie polega na dyscyplinie. Dokładnie na odwrót - mam wrażenie, że jest jej troszkę za mało. A już na pewno montessori nie próbuje zabijać kreatywności. Każdemu dziecku pozwala się na odnalezienie własnego sposobu na rozwiązanie problemu. To jest wręcz idea montessori - pozwolić dziecku na to, na co jest gotowe.

slawko 2014-02-20

No właśnie, to jak to w końcu jest z tym Montessori. Ja też lekko się zdziwiłem tym co Angelika opowiadała. Wydawało mi się, że szkoły Montessori raczej stawiają na kreatywność i pozwalają dzieciom mniej lub bardziej samemu wyznaczać sobie ścieżki edukacji. Ciekaw jestem odpowiedzi na to co Raf napisał.

Oskar_aka_Godfather 2014-02-21

Nie słuchałem, ale po przeczytaniu opisu wiem, że na pewno to zrobię :)

Godmother 2014-02-21

@19, 20 
 
Odpowiedź do pierwszej wątpliwości. Nauka czytania i pisania w przedszkolu jest nie - niezgodna z prawem. Jest niezgodna z programem nauczania, dlatego w większości placówek z którymi się dotychczas spotkałam jest "silnie odradzane" nauczanie do przodu dzieci, bowiem kładzie się to cieniem na wygodę nauczycieli z klas 1-3. Słyszałam o przypadkach nagan i zwolnień dla przedszkolanek które nie podporządkowywały się tej "zasadzie". 
 
Odpowiedź dotycząca Montessori. Ja wiem co się o Montessori opowiada i wiem, że jest szalenie modne. Wnioski wysnułam nie na podstawie luźnej obserwacji, tylko na podstawie fachowej literatury szczegółowo opisującej zasady oraz historię powstania owej pedagogiki oraz na podstawie oficjalnego kursu/szkolenia przeprowadzanego przez pedagogów od kilkudziesięciu lat specjalizujących się właśnie w pedagogice Montessori. Przyznaję - nie jest to łatwy temat, gdyż montessori ma ogrom elementów godnych polecenia i praktykowania, łącznie ze wspomnianą zasadą "dziecko uczy się tego na co jest gotowe" - co potwierdzam i widziałam na własne oczy.  
Zachęcam by nie polegać na opinii "przedszkolanek z przedszkola dziecka, które tak powiedziały", jak również opinii mediów które montessori promują (z pewnych względów słusznie), ani nawet nie wierzcie mi na słowo - zachęcam do poczytania książek (książek nie artykułów, artykuły z założenia są stronnicze), chętnie poznam Wasze spostrzeżenia po lekturze.

Godmother 2014-02-21

@19, 20 
Ale za to Panowie zainspirowaliście mnie do napisania obszernego artykułu na temat Montessori, nad którym własnie pracuję:) Czy zatem mogłabym cytować w nim Wasze powyższe wątpliwości?

slawko 2014-02-21

@23 - jak najbardziej :) 
Dziękuję za wyjaśnienia w @22.

slawko 2014-02-21

@22 - Gdybyśmy jednak mieli się czepiać to nie zgodziłbym się z tezą, że książki w przeciwieństwie do artykułów nie są stronnicze. Gdzie miałby leżeć mechanizm stojący na straży obiektywności książek. Tak samo artykuł może być obiektywny jak i książka może być zupełnie jednostronna i krzywdząca. Teraz każdy może książki wydawać :)

Godmother 2014-02-21

@25 True. Zgadzam się i wplótł się tam niepotrzebny błąd logiczny - oczywiście, że książki bywają stronnicze. W przypadku Montessori mam na myśli, że artykuł może napisać każdy (np. ja) i ciężko to zweryfikować. Książki o Montessori, zwykle nie mają na celu wyrażenia opinii jako takiej, lecz opisanie metody nauczania (i podają bilbiografię, co dla upartych i drążących temat bywa zbawienne).

John Freeslow 2014-02-22

Super audycja. 
Promujcie to na lewo i prawo

slawko 2014-02-22

@27 - a Ty nie będziesz? :)

szaman 2014-02-22

@ KamilS; nie każdy podpisywał; polecam przysłowie o żonie Cezara, mój post był przed audycja! 
pozdrawiam

KamilS 2014-02-22

Przed jaką audycją? Przecież tamta audycja jest z 2011-01-24 :D

namek 2014-02-23

Akurat najciekawsze uszło na sam koniec - co z tymi tabletami?

Godmother 2014-02-23

Zgodnie z obietnicą - wyczerpująco na temat montessori :) 
www.godmother.pl 
 
@31 
Tu znów, pewnie musiałabym napisać artykuł by wyczerpać temat. Krótko mówiąc elektronika i wszystko komputero-podobne jest w porządku. Choćby dlatego, że to będzie naturalnie środowisko dla naszych dzieci gdy dorosną. Więc 2latek z tabletem i odpowiednią(!) grą - spoko. Wszystko jednak w granicach rozsądku. Proszę nie traktować tej wypowiedzi jako przyzwolenia do zatrudniania komputerów i komórek jako niań dla dzieci - jest to powszechna praktyka, która budzi we mnie głęboki sprzeciw.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 4 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 5 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt