Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-02-28

Wolność finansowa z perspektywy trzydziestolatka

Nadający:

Emerytura w wieku 67 lat to już polskie realia, ale raz na jakiś czas, zdarza się, że ktoś nie musi już pracować mając mniej lat. Jak wygląda to z perspektywy 30-latka? O tym, o pomyśle na audycję i o pytaniu które wkurza, opowiada Jakub B. Bączek

KOMENTARZE

Filip 2014-02-28

Na pytanie o to co robisz, zawsze możesz odpowiedzieć, że sprzedajesz KOKS - nikt nie będzie dopytywał:)

A.B 2014-02-28

Polecam bardzo ten człowiek wie o czym mówi :)!

A.B 2014-02-28

Polecam ! ten człowiek wie o czym mówi. Mało jest takich ludzi na świecie !

MiroWing 2014-02-28

Generalnie nie jest do końca ważne, aby mieć dużo pieniędzy, tylko robić to co się kocha, uwielbia, co sprawia frajdę. Tak jest w moim przypadku. Pracuję jako nauczyciel, udzielam się w różnych organizacjach, piszę teksty (głównie recenzje) na Internecie - w zasadzie za grosze, ale za to z jaką pasją i nieskrępowaną radością. Dzięki pisaniu mam stały dostęp do wszystkiego co mnie interesuje, w zupełności za darmo, tzn. filmów, książek, komiksów. Nie muszę zatem wydawać na swoje, skądinąd kosztowne hobby - miesięcznie zamykałoby się wszystko w kwocie ok.1000-1500 złotych. Najważniejsze jest zatem robić to co się lubi i realizować się - co też jest, moim skromnym zdaniem, mottem przewodnim audycji Kuby.

Stop that Pigeon 2014-02-28

Filipie, moim skromnym zdaniem mylisz się bardzo - pierwsze pytanie będzie typu, czy masz w sprzedazy ekogroszek i po ile ?? 
Ja bym na powyższe pytanie odpowiedział prosto - "ROBIĘ PIENIĄDZE" - a jak? to już inna historia na dłuższą pogawędkę. Coś w rodzaju Kiyosaki'ego.

Marcin 2014-02-28

Z takich ludzi jak Jakub warto brać przykład. Sam miałem wielką przyjemność poznać z bliska tą osobę, która sprawiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie od pierwszego dnia. Chcesz odnieść sukces? Jakub wie jak to zrobić:D

Aga 2014-02-28

Kim jesteś? Człowiekiem wolnym finansowo :) Robiącym co lubi.  
Ciekawie się słucha audycji :) 
Interesujące wyodrębnienie IV etapów w życiu,skoro teraz jesteś na IV - pytanie czy będzie tez piaty?? czy na tym czwartym poprzestaniesz ??

MiroWing 2014-02-28

Generalnie nie jest do końca ważne, aby mieć dużo pieniędzy, tylko robić to co się kocha, uwielbia, co sprawia frajdę. Tak jest w moim przypadku. Pracuję jako nauczyciel, udzielam się w różnych organizacjach, piszę teksty (głównie recenzje) na Internecie - w zasadzie za grosze, ale za to z jaką pasją i nieskrępowaną radością. Dzięki pisaniu mam stały dostęp do wszystkiego co mnie interesuje, w zupełności za darmo, tzn. filmów, książek, komiksów.

MiroWing 2014-02-28

Nie muszę zatem wydawać na swoje, skądinąd kosztowne hobby - miesięcznie zamykałoby się wszystko w kwocie ok.1000-1500 złotych. Najważniejsze jest zatem robić to co się lubi i realizować się - co też jest, moim skromnym zdaniem, mottem przewodnim audycji Kuby.

Jakub B. Bączek 2014-02-28

Dzięki za miłe komentarze. To dopiero początki tej audycji ale mam już sporo pomysłów na kolejne jej odcinki. Widzimy się już we wtorek o 20:00 a potem cyklicznie o tej porze. Jak podpisuje swoje maile Kamil Cebulski: Wolności i Sukcesów!

Asia 2014-02-28

Tacy ludzie są właśnie dla mnie motywacją! Szacun Kuba :)

Asia 2014-02-28

Jesteś dla mnie motywacją. Szacun Kuba! :)

Asia 2014-02-28

Kuba, a jak wybierałeś kierunek studiów to kierowałeś się tym co Cię interesuje czy tym czy będzie po tym praca?

Jakub B. Bączek 2014-02-28

Asia, wybrałem pedagogikę:) Po tym ni ma pracy:) Wybrałem też wychowanie fizyczne - po tym też ni ma pracy. No i wybrałem (ale tego paskudztwa nie skończyłem) filozofię - a po tym to już k... w ogóle:) Także odpowiedź brzmi: TO CO INTERESUJE to dla mnie wskaźnik do wyborów:) Pozdrawiam i dzięki za miłe słowa!

Robert 2014-03-01

Nic tylko czekać na kolejny odcinek - zapowiada się bardzo ciekawie!

kosa 2014-03-01

Bardzo ciekawa audycja - chętnie będę stałym słuchaczem. Polecam.

wierny słuchacz 2014-03-01

Teraz Kuba możesz mówić, że zajmujesz się podcastingiem ( : Z drugiej strony to też wymaga wyjaśnień : /  
Możesz też odpowiadać tak jak w Świecie Wg Kiepskich pt. "Firma" nauczono Ferdka - "coachingiem, changingiem, investmentem, menagementem". 
 
Fajnie, że pojawiła się taka audycja zwłaszcza, że Sławek Muturi ostatnio rzadziej nadaje.

rafal 2014-03-02

Jak to czym się zajmujesz? To co słyszałem przed chwilą, prowadzisz audycje w radiu. Bez zbędnych tłumaczeń, każdy to rozumie gdyż każdy jakieś radio przecież kiedyś słuchał choć przez chwile.

Ann 2014-03-02

Niezwykle ciekawa, inspirująca i motywująca audycja. Chcę wiecej JBB ;)

sknerus 2014-03-03

Świetna audycja, czekam na kolejne!

Jarek1111 2014-03-03

Ja wolę póki co skupić się na tym jak móc więcej zarabiać (i takich osób pewnie jest znacznie więcej) potem można myśleć jak ograniczać swój udział w pracy. Jak ktoś zarabia kilkadziesiąt tys zł to zapewne bez problemu uda mu się zuatomatyzować firmę.

Jakub B. Bączek 2014-03-03

Jarek1111 masz sporo racji, choć uwierz mi, że automatyzacja pracy i Firmy to nie lada wyzwanie i nie jest tak, jak piszesz, że idzie to "bez problemu". Odpowiadając jednak na Twoją sugestię - już jutro o 20:00 (wtorek, 04 Marca) powiem o zwiększeniu dochodów - zapraszam:)

iTom 2014-03-03

Jarek1111, można też połączyć te dwie rzeczy, jak radzi Tim Ferris, i od razu budować biznes o strukturze łatwej do zautomatyzowania. Ja to właśnie próbuję zrobić, bo już jestem zmęczony moim dotychczasowym modelem opartym na osobistym świadczeniu usług.

Jakub B. Bączek 2014-03-03

A zanim spotkamy się we wtorek o 20:00 zachęcam do zobaczenia tego filmu: www.youtube.com (będzie o tym wkrótce)

darek 2014-03-04

Nie powiedziałeś chyba Jakubie nic o swoim backgroundzie, rodzicach, znajomych. Czy rodzice kazali ci szukać pracy na etacie, a ty zrobiłeś coś całkiem przeciwnego ? 
 
Wydaje mi się, że dobrze ująłeś "wolność finansową" jako 4 etap, niektórzy chcą być inwestorem zanim jeszcze zrobią cokolwiek w biznesie. Jest takie powiedzenie: zanim nauczysz się biegać musisz nauczyć się chodzić. Pomysł aby student lub osoba bezrobotna od razu chciał jutro (po przeczytaniu Kiosakiego)zostać inwestorem wydaje mi się absurdalny.  
 
Poza tym to obstawiam, że nie masz żony i dzieci Jakubie, kobiety zwykle potrafią wydać każdą ilośc pieniędzy, natomiast dzieci potrafią zająć każdą ilość czasu. Samotni mężczyźni mają zwykle umiarkowane potrzeby finansowe i potrafią żyć za kasę mniejszą od zarobków.

Maya 2014-03-04

Witam, przede wszystkim podziękowania dla Kuby, że postanowił podzielić się swoim doświadczeniami na łamach kontestacji. 
 
Odniosę się do końcówki audycji, która troszkę ze mną nie rezonuje. Bowiem nie rozumiem, dlaczego utożsamiać wolność finansową z nicnierobieniem. Czy naprawdę współczesny człowiek nie potrafi wyobrazić sobie żadnych innych absorbujących zajęć w życiu poza pełnoetatową pracą? (to już się Kuby bezpośrednio rzecz jasna nie tyczy). Nie rozumiem również, po co narzucać sobie jakieś 50 na 50 i przymuszać się do nicnierobienia, jeśli chcemy akurat coś zrobić. Nie rozumiem, czemu wolność finansowa została zrównana z niekorzystaniem z telefonu i internetu ;) Takie odcięcie się od cywilizacyjnych bodźców bardziej kojarzy mi się z jakąś praktyką duchową a nie wolnością finansową ;) Dla mnie wolność finansowa to sytuacja, w której stać nas na to, żeby nie pracować, jeśli nie mamy na to ochoty, natomiast jeśli tego chcemy, to czemu nie? Nie rozumiem, po co się zmuszać do niepracowania, jeśli kochamy to, co robimy, i „projektować” sobie jakieś sztywne proporcje czasu pracy i czasu wolnego.  
 
 
A tak poza tym relaksu i korzystania z życia też trzeba się nauczyć ;) Jesteśmy uczeni, jak zapieprzać w pracy i uczestniczyć w wyścigu szczurów, a nie jak cieszyć się życiem i z niego korzystać. 
 
 
Wyszło na to, że założyciel kompanii zajmującej się organizowaniem czasu wolnego innym sam sobie ze swoim poradzić nie potrafił ;P Taki żarcik ;) 
 
Oczywiście będę słuchać z uwagą. 
 
Pozdrawiam

Paweł 2014-03-19

Cześć Kubo, 
 
Wysłuchałem Twojej audycji i bardzo mi się podoba audycja, Ty i sposób prowadzenia. Zacząłem słuchać też Twoich kolejnych audycji, tak więc zyskałeś stałego słuchacza.  
 
Poruszasz ciekawe dla mnie tematy. 
Zdajesz się być spokojną, odpowiedzialną, sympatyczną i pokorną osobą - co mi bardzo odpowiada.  
 
Przyznaję, że jak zobaczyłem Twoją reklamę na kontestacji to wszedłem na Twoją stronę, ale niestety nie mogę sobie na razie pozwolić na Twój cennik coachingu. Dlatego bardzo cieszę się, że nagrywasz te audycje. 
 
Gratuluję też stworzenia marki Stageman!!! :) 
 
Pozdrawiam 
Paweł Stachyra

Nowhere Man 2014-05-18

może - życiem ;) 
Audycje inspirujące dzięki

SOCZ 2015-05-06

Cześć, dziękuję za audycję, nie jestem jeszcze na emeryturze ale walczę aby więcej mieć czasu na edukację - w tym słuchanie Twoich wartościowych audycji. 
 
Odpowiadając na pytanie “Czym się Kuba zajmujesz” możesz spokojnie odpowiedzieć, że jesteś coachem i mentorem ze specjalizacją na ludzi biznesu. 
Albo bardziej przekornie - "animuję życie ludzi":) 
 
 
Czy.. możesz polecić jakąś dietę oczyszczającą?:)

Marta 2015-10-14

Panie Jakubie poproszę z animować naszych polityków żeby wreszcie podzielili się "dobrem" i "sukcesem" jakie na nich spływa z całym narodem.

Dodaj komentarz...


Jakub B. Bączek: Złoty medalista Mistrzostw Świata jako trener mentalny kadry narodowej siatkarzy Stephana Antigi, założyciel firmy STAGEMAN, pisarz i podróżnik. A mówiąc po naszemu: marzyciel oraz zwykły facet, który znalazł pomysł za milion Euro i miał jaja by go samodzielnie od zera zbudować, zainteresowany siatkówką, golfem i buddyzmem, człowiek działania i konkretów. Ma na swoim koncie kilka firm, kilkadziesiąt publikacji i masę podróży po całym świecie. Prowadzi Jbbcoaching.pl

Wolność Finansowa 50 na 50

Inne audycje tego autora:

Pożegnanie z KonteStacją (28) - 5 lat temuSkąd czerpać motywację? (21) - 6 lat temu


Wywieranie wpływu na ludzi (10) - 6 lat temu

Jak reagować na zdenerwowanie (14) - 6 lat temu

Więcej audycji...
100 Marzeń (13) - 6 lat temu


Życie bez ograniczeń (12) - 6 lat temu

Uzależnieni od Facebooka (5) - 6 lat temu

15 książek i 3 piosenki (17) - 6 lat temu
Dlaczego siatkarze wygrali? (8) - 6 lat temuPolak na emigracji (6) - 6 lat temu


Twoje pole komfortu (4) - 6 lat temu


Sztuka zapominania (9) - 6 lat temu

Jak osiągnąć sukces? (7) - 6 lat temu


Zdenerwowany Klient (8) - 7 lat temuZjebka motywująca (3) - 7 lat temu

Naiwne pytania (12) - 7 lat temu

Skąd wziąć więcej energii? (17) - 7 lat temu

Kto pyta, ten... błądzi (10) - 7 lat temu

Język obcy w 6 miesięcy (40) - 7 lat temu

Eurowizja a... Twój biznes (11) - 7 lat temu

Rozmowa kwalifikacyjna (61) - 7 lat temu

Forma prawna twojego biznesu (17) - 7 lat temu

UWAGA! Złodzieje!!! (15) - 7 lat temu


Bestseller w 7 dni (6) - 7 lat temu

Buddowanie sukcesu (41) - 7 lat temu

Kuba, co ludzie powiedzą? (16) - 7 lat temu

Znam niezły skrót... (21) - 7 lat temu

Mieszkanie za 66% ceny... (24) - 7 lat temuA dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt