Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2014-03-12

Jan Fijor - Łukraina

Nadający: Jan Fijor

Janek po powrocie z ŁUSA opowiada o tym co myśli o Łukrainie. :)

KOMENTARZE

Marcin 2014-03-13

P.Janie, 
Drobne uscislenie, jezeli mozna: 
Krym Ukrianie oddal Chruszoczw a nie Jelcyn. Nie mialo to zadnego znaczenia, jak dlugo wszystko razem bylo w ramach ZSRR. 
 
Co do emaila od czlowieka postulujacego masowa nauke boksu: 
Mysle, ze Libertarianizm/Anarchokapitalizm - czy jakkolwiek to zwac - lad spoleczny oparty o zasade "Non-aggression principle" nie moze zostac wprowadzony sila.  
 
To znaczy ludzie musza "wyrosnac" mentalnie z instytucji panstwa, tak jak wyrasta sie z pryszczatego okresu dojrzewania, kiedy to niektorzy robia rzeczy, z ktorych nie sa pozniej dumni. 
 
Klucz w relacjach miedzyludzkich oraz edukacji np "de-schooling" i "unschooling". 
 
A co do sily/broni itd - to oczywiscie powszechne prawo do posiadania broni, jak najbardziej. 
 
pozdrawiam serdecznie

Spozniony 2014-03-13

Doskonała audycja. Warto propagować tą wiedzę i budzić ludzi, zanim ręka wyląduje w nocniku... a może nie ma innego wyjścia?

Danzig 2014-03-13

Ashton sraszton, hahaha :-) uśmiałem się. Jak mówi Michalkiewicz, ta angielka podobna do konia ;-)

sprae 2014-03-13

Fajna audycja i przyjemnie się słuchało.

Piter 2014-03-13

USA nie są już tym samym krajem jak kiedyś , podobnie jest z Rosją. Amerykanie zniszczyli ekonomicznie i fizycznie takie kraje jak Libia, Iran i inne . A Rosja puki co przyłączyła (albo przyłączy) Krym praktycznie bez jednego wystrzału i za zgodą większości. Więc poglądy typu Rosja - imperium zła a Ameryka dobry Superman trochę już się zdeaktualizowały. 
W każdym razie izolowanie się od Rosji jak czyni nasz Rząd jest totalną głupotą. Z kolei podlizywanie się USA też nic nam nie da . Co najwyżej przyjedzie ten Kerry poklepie nas po plecach i powie że jesteśmy "ekonomiczną potęgą" ) .  
Generalnie za cała awanture zapłacimy chciażby wysokimi cenami gazu. Co do Ukrainy to oligarchowie już się ślinią na kasę z Unii. Ukraińcom chodzi głównie o prace w Unii (najlepiej lagalną). To jest zwykła przestawka polegająca na wymianie stanowisk, rewolucje to by im trzeba było w głowach zrobić żeby naprawdę coś się tam zmieniło.

Pcimek 2014-03-13

Ja Panu Fijorowi powiem tak: 603 700 km² jest więcej warte niż cała giełda w Moskwie. A jak trzeba będzie to się paru maklerów w Moskwie i na Wall Street "powiesi" ze względu na wyrzuty sumienia i będzie po sprawie. Ameryka od czasów Clintona to jest już tylko cień dawnego mocarstwa,a za murzynka Obamy nie wiele zaczyna się różnić od dawnego ZSRR. Putin od 6-8 lat przygotowuje inwazję na dawne republiki ZSRR a może i na satelity dawnego demoludu (z grubsza od czasu jak zmienił konstytucję i może być dożywotnio prezydentem). Amerykanie od czasu Wietnamu nie wygrali żadnego konfliktu zbrojnego. Gdyby nie dwie atomówki zbudowane nomen omen przez europejskich naukowców, nie wygraliby nawet z japońcami. W sumie jakby na to nie patrzeć zwycięskie wojny ameryki to wybicie Indian i jedna wojna domowa.

Sarmata 2014-03-13

Na Krymie Rosjanie sa bardzo krotko, przywiezieni przez Stalina, ktory rozkazal wywozic tatarow. Historycznie Krym byl wolny od Rosjan zawsze. Czym innym sa Rusini z ksiestwa Kijowskiego-oni zostali wyparci z Krymu po najazdach Mongolow, ale Rusini to nie Rosjanie, ci ostatni to kolaboranci mongolscy zamieszkujacy okolice Moskwy po czym 350 lat temu zawladneli ludami dawnych ksiestw rusinskich.

Pakun 2014-03-14

Tylko czy akcja Putina na Krymie nie pokazała trochę miałkość wolnościowej ideologi? Bo biznes biznesem, ale jak ktoś chce zrobić coś "nieracjonalnego" to żadne dogmaty go od tego nie odwiodą. W końcu, nawet jeśli masz racje a nie żyjesz to niewiele ci z tego przychodzi. Zresztą, to ostatnie zdanie dobrze pasuje jako uzasadnienie całej socjalnej ideologie z punktu widzenia większości społeczeństwa. 
 
I choć w obecnej sytuacji zgadzam się z Jankiem, że ta akcja raczej odbije się Putinowi czkawką, to co w sytuacji odwrotnej? Jak brzmiałyby hasła np. obniżki vatu gdyby Rosja swoją agresję kontynuowała? W końcu pieniądze z podatków poszłaby też na czołgi i samoloty (musiałyby, takie w Polsce prawo). 
 
Marcin, na szczęście na razie ludzie częściej wyrastają z libertarianizmu/anarchokapitalizmu.

LIGHTOWSKI 2014-03-14

Z tymi bilbordami to się już w dupach poprzewracało. Opary absurdu. Za niedługo będzie w niektórych stanach zakaz oddychania od 12 do 12:10 bo mało tlenu na ziemi i trzeba oszczędzać. Kto wie, może genialny polski urzędnik na to wpadnie najpierw i dostanie eko medal od euro czegoś tam. Chyba, że już nie dożyje.  
Dzięki za świetną audycję Panowie, szybkiego powrotu do zdrowia Kamilu.

Robi 2014-03-14

Co Pan myśli o narzekaniach Kai Malanowskiej? Przyzna Pan, że jest to jakaś tam wada wolnego rynku?

Jan M Fijor 2014-03-14

@Robi Wolny rynek to wolna wymiana różnych dóbr między ludźmi. Jeśli pani Malanowska dobrowolnie decyduje się na pisarstwo, to jej problem. A co powie, jeśli za 3 lata tej męczarni dostanie Nobla - 1 milion dolców? Albo Hollywood kupi od niej scenariusz za bańkę zielonych? Podobnie jak Malanowska, Michael Jordan czy inny sportowiec może narzekać, że w sporcie zarabia się pieniądze 10-maksimum 15 lat. A co potem? z czego ma żyć Tyson, który już kasę wydał a zarobić mu trudno? To nie ma nic wspólnego z wadą rynku. To dowód na to, że należy się lepiej zastanowić, lepiej policzyć i dopiero wtedy decydować. Bo przeciwieństwem, wolnego rynku jest przymus. Pani Malanowska miałaby się lepiej, ale Kowalski czy Nowak musiałby ją wziąć na swoje utrzymanie.

Jan M Fijor 2014-03-14

@Robi Wolny rynek to wolna wymiana różnych dóbr między ludźmi. Jeśli pani Malanowska dobrowolnie decyduje się na pisarstwo, to jej problem. A co powie, jeśli za 3 lata tej męczarni dostanie Nobla - 1 milion dolców? Albo Hollywood kupi od niej scenariusz za bańkę zielonych? Podobnie jak Malanowska, Michael Jordan czy inny sportowiec może narzekać, że w sporcie zarabia się pieniądze 10-maksimum 15 lat. A co potem? z czego ma żyć Tyson, który już kasę wydał a zarobić mu trudno? To nie ma nic wspólnego z wadą rynku. To dowód na to, że należy się lepiej zastanowić, lepiej policzyć i dopiero wtedy decydować. Bo przeciwieństwem, wolnego rynku jest przymus. Pani Malanowska miałaby się lepiej, ale Kowalski czy Nowak musiałby ją pod przymusem wziąć na swoje utrzymanie. Ukłony

Piotr 2014-03-14

Janku, Tesla robi elektryczne samochody o mocy ponad 400KM, którymi możesz przejechać 500km na jednym ładowaniu, do tego nie najgorzej wyglądające, co jest rewolucją w motoryzacji. Do tego ich polityka jest taka, żeby ciąć koszty jak się da - samochód zamawiasz bezpośrednio u producenta i przywożą Ci go pod dom. Chcą mieć kontrolę nad ceną więc i minimalizować koszty więc po prostu nie chcą opłacać dealerów. Tesla się więc rozwija, a wpływowe koncerny trzęsą portkami więc nic dziwnego, że próbują Teslę krępować dodatkowymi przepisami i kosztami. 
Co ciekawe właścicielem Tesli jest Elon Musk. To gość, który jest szefem pierwszej komercyjnej firmy, SpaceX, która dostarcza zaopatrzenie na międzynarodową stację kosmiczną (ISS). Opracowali rakietę wielokrotnego użytku, która potrafi pionowo startować i lądować. Prawdopodobnie będzie to pierwsza firma, która wyprawi człowieka na Marsa - nad tym teraz pracują. Ten facet to mistrz, pokazujący potęgę wolnego rynku, jego przewagę nad rządowymi agencjami i korporacjami jadącymi na dotacjach :)

Piter 2014-03-14

Trudno powiedzieć czy Tesla robi opłacalne ekonomicznie samochody. Cena benzyny zawiera jak wiadomo 2/3 akcyzy i innych opłat. Dodając te koszty do "prawie" darmowego ładowania elektrycznego wózka to opłacalność całej inwestycji jest pod znakiem zapytania. 
Trzeba jeszcze brać pod uwage wymiane akumulatorów (średnio co pięć lat ) których cena to około 1/3 samochodu elektrycznego albo i więcej. Po prostu jak samochody elektryczne staną się bardziej dostępne (czyli tańsze) to rząd walnie odpowiednią akcyze na samochód ewentualnie na energię z gniazdka. Niestety w socjaliźmie ciężko wyobrazić sobie wynalazek który sprawiłby że więcej $$$ zostawałoby w naszych kieszeniach (

Robi 2014-03-14

@13 
Ten Elon Musk to faktycznie rzutki facet. Ale rekord pobił tym, że samochód kupił za 1 mln USD, a sprzedał za 1,5 mln USD :)

KamilS 2014-03-15

@14 Piter 
 
Tesla nawet daje 8 letnią gwarancję na akumulatory, a cena aku tez była niższa niż 1/3 ceny samochodu.

Putin_Zły 2014-03-16

Krytykujesz Janek Putina za przeszkadzanie oligarchom w ich "byznesach" (ukrainscy oligarchowie sie chowaja przy ich rosyjskich kolegach), czyli co, Carlos Slim to teraz jest wielki biznesmen tak? Rownie dobrze mozna wskazywac Afryke (postkolonialna) jako symbol libertarianizmu. 
 
Nie żebym był przeciwnikiem tylko z tego względu, że posiada jakies wady. Mój Boże...

ralphieBoy 2014-03-18

Z Krymem sprawa nie sprowadza sie tylko do tego czy jest czescia Rosji czy Ukrainy. Kiedy rozpadalo sie ZSRR Amerykanie obiecywali ze nie beda rozszerzac granic NATO pod same granice Rosji, w miedzyczasie NATO zbiera czlonkow w Srodkowej Europie jeden po drugim. Rosja w latach 90-tych byla bardzo slabym krajem i dalej zachowuje sie troche jak uspiony niedzwiedz, ale bezpardonowe pchanie sie Ameryki w ich strefe wplywow moze ich znowu obudzic/uaktywnic, co z mozliwa silniejsza wspolpraca z Chinami moze doprowadzic do powstania nowego, przeciwaznego Zachodowi ukladu na swiecie. Nie mozna tez zapominac ze pomimo ze Rosja nie ma konkurencyjnej gospodarki, to caly czas ma kupe glowic nuklearnych i caly czas stanowi realne zagrozenie. A na koniec, na Krymie maja jedyna nie-zamarzajaca baze floty i po prostu jej sobie nie odpuszcza, tak jak zadne inne znaczace panstwo by nie odpuscilo, z Putinem na czele czy bez.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt