Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-10-07

Fotoradary służą do wyłudzania pieniędzy

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś gościmy Tadeusza Peplińskiego, założyciela Stowarzyszenia Bezprawiu i Korupsji STOP oraz Andrzeja Jaworskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości - i rozmawiamy o tym, jak uniknąć mandatu

KOMENTARZE

sprae 2010-10-08

podczas słuchania tej audycji od 1:32 do 1:42 słychać strzały

michał 2010-10-08

Ja jestem za fotoradarami ale niech policja nie przesadza z mandatami. 
 
 
Michał B 
ksiegarniaprzedsiebiorcow.pl

Morszczuk 2010-10-08

Oczywiscie ze sluza w duzej czescie do wyludzania pieniedzy a raczej podatku i oplat dla prywatnych firm pilnujacych i wyporzyczajacych radary :( Niby spoko, ale jak prywatna firma kasuje 25% z mandatow albo samorzad placi firmie prywatnej za wynajem radaru przez rok jego wartosc to cos nie gra.

Janusz 2010-10-08

"Wypływa do prywatnych kieszeni" ;)

Mr D 2010-10-08

A ja nie jestem wrazliwy spolecznie a czare goryczy przelal fakt kiedy mojej mamie zostal odmowiony przejazd ambulansem z Choszczna to Szczecina po tym jak dostala wylewu. Musiala zalatwic prywatny samochod by dostac sie do kliniki w Szczecine. Tak to dziala publiczna sluzba zdrowia. Osoby niezamozne na maja pieniedzy zeby placic prywatnie po tym jak zabiera im sie polowe miesiecznej wyplaty. Zaznaczam ze moja mama pracuje i placi nieprzerwanie skladke od 36 lat !!!!!

dorota 2010-10-08

Nie jest tak jak mówi Hugo, że ludzie sami wiedzą ile należy jechać na samej drodze. Gdyby tak było, to dlaczego popularność GPS-ów ciągle rośnie? Bo ludzie jeżdżą coraz dalej - zwłaszcza na krajowych drogach poruszają się ludzie którzy pokonują znaczne odległości - oni nie wiedzą "sami" ile należy jechać. Poza tym kierowcy nie powinni być "ekperymentatorami" na drodze i sprawdzać w praktyce ile można jechać - pan X. jechał 110 i się zabił, pani Y jechała 90 i się nie zabiła, więc 90. 
 
Zgadzam się natomiast z tezą, żeby radary umieszczane były tylko i wyłącznie w miejscach gdzie wypadkowość jest duża i zawsze z ostrzeżeniem. w UK przed radarami się ostrzega. Ich zadaniem nie jest koszenie mandatów a właśnie poprawa bezpieczeństwa. Lepiej żeby kierowcy na niebezpiecznych odcinkach zwalniali, nawet jeżeli do utrzymania radaru państwo miało dopłacać to zawsze uratujemy parę istnień. 
 
Doskonały jest pomysł z tym, żeby ustawowo zapisać że cały zysk z obsługi fotoradarów przeznaczyć na poprawę jakości dróg.

dorota 2010-10-08

ps. bardzo proszę o drugą godzinę audycji. nigdy nie mamy z mężem czasu na słuchanie jej na bieżąco, a tylko pobieramy mp3. Temat bardzo ciekawy, dlateo byśmy prosili o upload :)

Hugo 2010-10-08

ad 6.  
What? Co ma popularnosc GPS do tego? 
Jak sie jedzie po drodze, to wiadomo jaka predkoscia nalezy jechać. Przecież jezdze i odruchowo wiem jaka predkosc obrac.  
 
Miernik predkosci jest calkowicie zbędnym narzędziem i uzywam go tylko po co by sprawdzic, czy mnie radar nie zlapie. Dodatkowo tylko rozprasza uwage, zamiast sie skupic na prowadzeniu.

marcins 2010-10-08

A propos budowania dróg w Polsce polecam artykuł z Najwyższego Czasu (nczas.com nr 39. z tego roku pt. "Za mało drogi w drodze" pana Wojciecha Jankowskiego. 
 
I mały cytacik, klejnocik wręcz: 
 
"...kiedy zapytałem jednego z moich rozmówców - dawnego inspektora nadzoru wojewódzkiej dyrekcji dróg, obecnie właściciela małej firmy budowlanej - czy budowy wszystkich dróg są okradane , odpowiedział mi : "Być może gdzieś są budowy dróg bez przekrętów , ja się z z taką nie zetknąłem".Pozostali dwaj też oświadczyli , że nigdy nie spotkali się z uczciwie przeprowadzoną budową drogi." 
 
A fotoradary, to na prawdę nie ma co zachodzić w pałę. Kasa jest potrzebna, bo gminy są finansowane z budżetu centralnego, a rok w rok rząd nadaje gminom nowe obowiązki płatnicze, a to na szkoły, a to na szpitale itp,itd. Stąd gminy i powiaty "ratują" swoje budżety łupiąc kierowców.  
Np. powiat Kraków w 2007 roku z samych mandatów (o ile mnie pamięć nie myli) "zarobił" na czysto koło 700 mln zł. Tu fragment : nczas.home.pl 
Taka patologia zalegalizowana w komunistycznym raju tusko-arshlochów.

Sebastian 2010-10-08

Zgadzam się z Hugo. 
 
Ja na prędkościomierz nie patrze za często, bo człowiek powinien patrzeć się na drogę a nie na to ile jedzie i się rozpraszać. Dodam, ze nie jeżdżę przepisowo bo mam to w dupie. Samochód jest do tego żeby jeździć szybko. 
To nie jest chyba normalne patrzeć się na prędkościomierz co chwile? Ekspert mógłby się na ten temat wypowiedzieć, ale z mojego doświadczenia wynika ze na drogę się powinno patrzeć nie na prędkościomierz.

Suszarka 2010-10-08

Brawo, brawo Hugo za polemikę z szanownym panem posłem. 
 
Co do ograniczeń prędkości to zauważmy, że inna jest bezpieczna prędkość 
na tej samej drodze w słoneczny dzień a inna, w deszcową noc, czy w czasie opadów śniegu. O dozwolonej prędkości powinien decydować projektant drogi. 
 
Od trzech lat mieszkam w Norwegii i bardzo rozśmieszyły mnie opowieści o jakości tutejszych dróg. Tak to jest, jak mówi się o czymś czego się nie widziało. 
Teren do budowy dróg jest bardzo trudny owszem, ale tu dróg prawie nie ma. Autostrad jest chyba mniej niż 500km w całym kraju. Drogi są bardzo kręte, bardzo wąskie (często jeden pas dla ruchu w obie strony), męczące kierowcę. Relana osiągana średnia prędkość przejazu to 50-60 km/h. 
Po za tym drogi są tu niszczone przez zimę, wymycia i osuwiska skalne, całkiem łatwo zgubić zaiweszenie. Tempo remontów jest zaś, według mojej oceny, strasznie powolne. 
Jeżeli chodzi o budowę drogi, to być może w górach czasem jest łatwiejsza, ponieważ budujemy na skale, w zasadzie nie trzeba żadnej podbudwy. Trochę tłucznia i leją asfalt. Trudniej buduje się na terenach podmokłych i piaskach. 
 
Akurat Norwegom nie mamy co zazdrościć dróg.

Lord Blick 2010-10-08

Dużym elementem ceny drogi są te chaszcze znaków... Świecące, pierdzące i nikt nie wie jakie jeszcze... Sam asfalt to pikuś... Inny aspekt - drogi nie wykonuje w całości firma wygrywająca przetarg, większość spraw typu oznakowanie jest zlecana innym firmom, w ten sposób, że jest jakaś preferowana i droga miejscowa oraz stosuje się zapytani ofertowe do firm z drugiego końca kraju, aby ta "swoja" miała bezpieczną pozycję. Narzuca się marżę na to i wychodzi cena całości. Do przetargu staje jako jedyna, no bo przetargi nie są reklamowane w TV...

Marcin 2010-10-08

Chwiałbym przyłączyć się do obrony ograniczeń prędkości. W PL władze cierpią na biegunkę legislacyjną i znakodrogową przez co wydaje nam się że znaki nie są potrzebne. Z mojego doświadczenia jazdy po US wynika że pomijając absurdalnie niskie ograniczenia na autostradach (ale to jakis socjalistyczny wymysł lat 70 mający na celu oszczędzanie paliwa) zdecydowania większość znaków ostrzegajacych o niebezpieczeństwie na drodze (np ostry zakręt zwolnij do 40) ma sens. I właśnie dzięki takim znakom można jeździć szybciej bo przed każdym zakrętem w lesie nie muszę zwalniać, bo on może być np o 120st, w dół i jeszcze źle wyprofilowany tylko tego nie widać. 
 
Korwin przytaczał kiedyś na blogu przypadek miasta w Szkocji (???) gdzie zlikwidowali wszystkie znaki - wypadków było mniej, ale ludzie też wolniej jeździli bo nie wiedzieli czego się spodziewać. 
 
A prędkościomierz jest potrzebny właśnie niedoświadczonym kierowcą, żeby wiedzieli co do nich znak na drodze mówi - względne poczucie prędkości łatwo zaburzyć - wystarczy że po kilku godzinach szybkiej jazdy na autostradzie zjedziecie na drogę boczna.

shiverr 2010-10-08

@Marcin 
Nikt chyba nie postuluje zniesienia znaków drogowych (przynajmniej ja nikogo takiego nie spotkałem). Ostatnio jednak doszedłem do wniosku (wygląda, że nie tylko ja, bo duża część towarzystwa o poglądach libertariańskich), że ograniczenia prędkości są bez sensu, tzn karanie za ich nieprzestrzeganie. Doskonale to widać na Polakach, którzy w przypadku szerokiej i prostej jezdni nie robią sobie za wiele z ograniczenia do 60 (czy tam ile) i jadą te 90-100. Równie dobrze tego zakazu mogłoby tam nie być. Myślę, że gdyby wszystkie ograniczenia zlikwidować, to ludzie nie zaczęliby nagle jeździć szybciej i bardziej nonszalancko, śmiem wątpić, że wypadków mogłoby być nawet mniej.  
 
Nie zmienia to faktu, że znaki są potrzebne, ale jedynie w celach informacyjno-regulujących. Jeśli jest ostry zakręt na drodze, gdzie się szybko jeździ, to można postawić ostrzegający znak, jeśli mamy na drodze niski tunel, to można wysokie pojazdy pokierować w inną stronę- etc.

dorota 2010-10-09

Ja się zgadzam. Hugo wydaje się, że wie ile powinien jechać. Ale jeżeli jedziesz po nieznanej drodze i masz przed sobą zakręt to nie wiesz co jest za tym zakrętem. Albo jedziesz sobie 130 szeroką drogą, a tu nagle przewężenie, trzeba zmienić pas i się wpierdzielasz w kogoś kto jechał obok bo miałeś za mało czasu na reakcję. 
 
Wszystko jest kwestią sensownego ustalenia ograniczeń prędkości przez ekspertów (a nie przez gminne widzimisie!), zlikwidowanie niepotrzebnie namnożonych znaków (czasami w jednym miejscu potrafi ich stać 10) i moim zdaniem będzie się znam jeździć komfortowo. 
 
Brak ograniczenia prędkości tak, ale tylko na autostradzie, która raczej niczym zaskoczyć nie może.

dorota 2010-10-09

"Doskonale to widać na Polakach, którzy w przypadku szerokiej i prostej jezdni nie robią sobie za wiele z ograniczenia do 60 (czy tam ile) i jadą te 90-100." 
 
właśnie tylko o to chodzi w tym całym zamieszaniu. Że ograniczenia prędkości w polsce są bez sensu. masz szeroką krajową i prostą drogę a ograniczenie do 70 na niej. Przecież to nonsens. Gdyby ograniczenia były ustawione sensownie, to nie byłoby z tym żadnego problemu.

dorota 2010-10-09

Aha, a popularność GPS-ów tłumaczy fakt, ze polacy coraz cześciej jeżdżą na drogach których nie znają.

dorota 2010-10-09

sorki za flood , ale jeszcze jedno: bo dzisiaj znaki wyznacza z tego co się orientuję, gmina. A gmina w jakim interesie ustawia ograniczenia prędkości? w takim samym jak radary. Żeby zaraz za znakiem z ograniczeniem postawić drogówkę z suszarkami i kosić kasę na mandatach. Bo zyski z mandatów idą oczywiście do gminy. No i na premie dla policjantów.

Eyjafjallajokull 2010-10-09

No - w końcu posły występują. Haha. Kiedy Napieralski?

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 4 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 6 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 8 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 2 miesiące temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 4 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesięcy temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 6 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 9 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 11 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temuEmigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 11 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 12 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt