Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne (3)
przedwczoraj
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (3)
7 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-10-06

I tak wszystko będzie na imigrantów

Nadający: Jan Fijor

W kolejnej audycji wreszcie udało nam się poruszyć temat imigrantów w europie i na świecie. Doszliśmy do wniosku, że coby nie było imigrant zawsze dostaje po dupie.

KOMENTARZE

Archer 2010-10-08

O zatrudnianiu pracowników na co uważać . O typach ludzi właściwie to chyba charakterach jak wybrać z grupy chętnych najlepszego. Tak ogólnie o znajomości ludzi co by się podczas zatrudniania ich nie przejechać.

Słuchacz 2010-10-09

Jak zatrudniac ludzi do firmy?  
jakich?  
jak sobie dobierac wspólników?  
czy obcych czy rodzine? 
jak sprawdzic,po czym poznac czy dana osoba jest poważna do interesów? 
jak zwalniac ludzi?

Słuchacz 2010-10-09

Temat: 
 
- Jak i gdzie skutecznie zdobywać klientów ? 
 
Proponuje ten temat jako iż na antenie promuje się przedsiębiorczość, najczęściej taką bez dotacji i zewnętrznych ,,dopalaczy''. W związku z tym ,aby założyć business z własnych oszczędności najpeirw trzeba chwycić się pracy i zarobić na te oszczędności. Jako iż w którejś audycji poruszyliście temat pracy proponując pracę jako sprzedawca w postaci np doradcy finansowego ,pośrednika nieruchomości czy przedstawiciela handlowego, a i również Pan Jan posiada nie małe doświadczenie właśnie jako były świetny sprzedawca myślę ,że warto byłoby zrobić o tym audycję z tematem przewodnim o pozyskiwaniu klientów ,gdyż w/g różnorakich badań problemem ,który spędza sen z powiek ludziom zajmującym się sprzedażą jest właśnie pozyskiwanie klientów. 
 
Panie Janie, durga kwestia jaką tu poruszę , to seminarium które reklamowaliście pod koniec audycji. Strasznie to zabrzmiało: seminarium pośięcone ludziom zniszczonym przez urzędników. Jedna wielka demotywacja rodząca w młodych szczególnie ludziach niechęć do jakiegokolwiek działania w biznesie. Jak usłyszałem o tym seminarium to w głowie pojawiła mi się od razu myśl przywołująca skojarzenie do takiego zebrania ludzi skrzywdzonych, jak to sobie teraz ponarzekają, opowiedzą swoją historię, przestrzegą innych itp. Generalnie dla nich samych może to i będzie coś pozytywnego, ale dla słuchaczy raczej nie. Jeśli chcielibyście namówić kogoś do tego ,aby został smakoszem piwa, znawcą wytrawnych trunków jak np. wina nie zabieralibyście go na zjazd klubu AA (anonimowych alkoholików) ,gdyż to przyniosłoby efekt odwrotny do wcześniej zamierzonego celu. W tej sytuacji dostrzegam niestety dużą analogię. Już przecież na antenie podczas jednej z audycji zadzwonił jakiś młokos ze szczerym stwierdzeniem : po co coś robić jeśli wszyscy i tak rzucają kłody pod nogi i cię niszczą ? I ci młodzi ludzie, którzy Was tu słuchają, stawiają sobie za wzór, za mentorów życia zawodowego ,a może też i prywatnego mimowolnie nabierają takiego przekonania. Jest to sprzeczne ze sobą zupełnie. Owszem tematu nie wolno pomijać, bo to też ważne ,ale nie można mu poświęcać tak wiele czasu, bo proporcje czasu antenowego JUŻ zahaczają o demotywowanie raczej niż motywowanie do samodzielnego działania. Nieustannie piętnujecie to państwo (III RP) ,mając rację merytorycznie, jednak alternatywy lepszej już raczej nie ma, na zachodzie jest jeszcze gorzej, w stanach zaczyna się robić państwo policyjne, a i nawet sam Pan ,Panie Janie, radzi młodym by business i karierę lepiej robili w Polsce niż za granicą ,bo mimo wszystko jest tu jeszcze lepiej. W związku z tym, jeśli mamy tu zostać i budować kariery, business, rozwijać się to należy do tego zachęcać poprzez wskazywanie możliwości ,dawanie pozytywnych przykładów i tych wspomnianych na antenie zachęt ,a nie pokazując i promując wśród tej samej grupy ludzi ,jaką są słuchacze kontestacji, ludzi zniszczonych przez państwo, którzy mimo wielkich umiejętności ,ambicji, i determinaji nie mieli odrobiny szczęścia. Ja podkreślę jeszcze raz : nie należy o nich milczeć, bo to również bardzo istotny element naszego państwa ,ale nie poświęcajmy sie temu aż tak , tworząc specjalne seminaria i ściągając na nie ludzi ,których wcześniej zachęcaliśmy właśnie do takiego działalnia. To pewnego rodzaju schizofrenia. Kamil w tym roku (jeśli się mylę poprawcie mnie) zorganizował jeden MJM ,jedynie w Warszawie, i do tego robi teraz w/w seminarium. To dwie zuepłnie przeciwnie oddziałujące na ludzi imprezy, a proporcje to 50:50 (!!!) , jeden MJM na jedno seminarium z poszkodowanymi przez aparat ucisku. To chyba coś tu jest nie tak, nie wydaje Wam się ? 
 
Przeczytaj Janku tą wypowiedź , ochłoń 10 min popijając szklankę zimnej wody, i skomentuj. Jeśli się mylę i ja coś źle odbieram powiedzcie mi o tym, bo na ten moment mam takie wrażenie,że para zaczyna iść w gwizdek...

jan M Fijor 2010-10-10

No, dobrze, będzie o pozyskwianiu klientów, a potem o tym, jak szukać dobrych ludzi do pracy/współpracy. Wyjaśniam przy okazji o co chodzi w przypadku seminarium. Represje wobec rpzedssiębiorców, czego dowodzi chociażby świeży przypadek p. Dawida Bratko (a propos, może ktoś zna tego pana i mógłby nas nim skontaktoewać) dowodzą, ze nie znamy dnia ani godziny. A my chcemy wam pomóc, żebyście wiedzieli, jak się zachować. Co robić w chwili areztowania, kontroli, jak reagować na donos etc. Czy to jest depresyjne? Chyba nie. to szkoła przetrwania! Sięgnijcie po Zasady bezpiecznego biznesu, zobaczycie, jak ważna jest umiejętność przygotowania sie do represji.  
Pozdrówko

mgr inż. BlackEmperor 2010-10-11

Bardzo dziękuję Kamilu, że opowiedziałeś o przykładzie tego człowieka w 1:20. Moja żona właśnie jest od roku na ryczałcie, bo tak ją w urzędzie poinformaowali TELEFONICZNIE.  
 
Naciskam ją, żeby poszła po papier z decyzją, ale zwleka. 
 
Teraz na pewno się przestraszy i to załatwi.

Sebastian 2010-10-13

Pamiętam jak raz razem z żoną załatwiałem papiery do wynajmu mieszkania. Jak żona się pytałam Pani w urzędzie na jakich zasadach powinniśmy się rozliczać to Pani wręcz wprost powiedziała, że ona nie może nic powiedzieć i to żona powinna znać przepisy i wiedzieć jak się powinna rozliczać. W sumie chyba nie ma się czego spodziewać po Paniach w urzędzie. W końcu musieliśmy się rozliczyć na zasadach ogólnych a nie na ryczałt, bo jakoś było za późno na ryczałt czy coś, bo dostaliśmy już pieniądze od Pani która od nas wynajęła kawalerkę. Podobna sytuacja była jak sprzedawaliśmy te same mieszkanie. Dowiedzieć się czegokolwiek od urzędu to jest jakaś masakra. Nie mam pojęcia czy już mnie ścigają w Polsce, bo już nawet nie jestem zameldowany, ale możliwe, że jak kiedyś wrócę to jakaś urzędniczka się upomni o to, że za mało podatku zapłaciłem albo za dużo... 
A jak się idzie w Czechach do urzędu załatwić cokolwiek to pani o wszystkim informuje, pomaga i nie robi żadnych problemów a wręcz jest zadowolona że może pomóc. Przepaść jest między Polską a Czechami niesamowita.

jan M Fijor 2010-10-14

Nigdzie na świecie nie ma takiej niezyczliwosci i msciwosci urzedniczej co w Polsce. Chamstwo, zamiłowanie do upokarzania ludzi. Moja córka, która sie w Polsce urodziła, ale wychowała w USA nie może sobie z tym poradzić. Ciagnie ja tutaj, ale wystacrzy, że zetknie się z jakimś chamstwem i już ma dość. dwa lata temu jakaś pani doktór operawała jej rękę...bez znieczulenia. Rana była cięta, pod pachą, gdzie miejsce okropnie bolesne. Nie dała znieczulenia, bo chciała jej dokuczyć. Innym razem jakaś urzędnika ją ośmieszy, bo moja córka nie zna tego slangu urzędniczo - socjalistycznego i nie rozumie, co znaczy, wyciąga z aktu czy jakieś inne świadectwo. Nikt nikomu nie pomoże, nie doradzi, mimo iż biorą za to pieniądze. I to jest powzechne wśród Polaków na całym świecie. 
 
Pozdrawiam

Sebastian 2010-10-14

Zgadzam się z Jankiem.  
Dlatego zawsze jak myślę czy by nie wrócić do Polski to myślę sobie o urzędnikach, albo jadę sobie na dłuższy weekend do Polski i mi przechodzi.

kobza 2012-01-23

Chamy są wszędzie na całym świecie, a że u nas w urzedach jest przyzwolenie na takie poniewieranie ludzmi to już insza inszość. Jak by w Agnlii bylo przyzwolenie to i by w Anglii poniewierali. Ale Sebastianie, mieszkać poza Polską tylko dlatego, że jakaś pani urzędniczka sie krzywo na ciebie spojrzy, nie uśmiechnie, nie doradzi to taki troche zal... motywacja dla ubogich!

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Obligacje dla debili (3) - 7 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 tygodni temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 tygodni temu

40 lat i fajrant! (27) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 2 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 3 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 4 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 6 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 7 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 8 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt