Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-10-06

I tak wszystko będzie na imigrantów

Nadający: Jan Fijor

W kolejnej audycji wreszcie udało nam się poruszyć temat imigrantów w europie i na świecie. Doszliśmy do wniosku, że coby nie było imigrant zawsze dostaje po dupie.

KOMENTARZE

Archer 2010-10-08

O zatrudnianiu pracowników na co uważać . O typach ludzi właściwie to chyba charakterach jak wybrać z grupy chętnych najlepszego. Tak ogólnie o znajomości ludzi co by się podczas zatrudniania ich nie przejechać.

Słuchacz 2010-10-09

Jak zatrudniac ludzi do firmy?  
jakich?  
jak sobie dobierac wspólników?  
czy obcych czy rodzine? 
jak sprawdzic,po czym poznac czy dana osoba jest poważna do interesów? 
jak zwalniac ludzi?

Słuchacz 2010-10-09

Temat: 
 
- Jak i gdzie skutecznie zdobywać klientów ? 
 
Proponuje ten temat jako iż na antenie promuje się przedsiębiorczość, najczęściej taką bez dotacji i zewnętrznych ,,dopalaczy''. W związku z tym ,aby założyć business z własnych oszczędności najpeirw trzeba chwycić się pracy i zarobić na te oszczędności. Jako iż w którejś audycji poruszyliście temat pracy proponując pracę jako sprzedawca w postaci np doradcy finansowego ,pośrednika nieruchomości czy przedstawiciela handlowego, a i również Pan Jan posiada nie małe doświadczenie właśnie jako były świetny sprzedawca myślę ,że warto byłoby zrobić o tym audycję z tematem przewodnim o pozyskiwaniu klientów ,gdyż w/g różnorakich badań problemem ,który spędza sen z powiek ludziom zajmującym się sprzedażą jest właśnie pozyskiwanie klientów. 
 
Panie Janie, durga kwestia jaką tu poruszę , to seminarium które reklamowaliście pod koniec audycji. Strasznie to zabrzmiało: seminarium pośięcone ludziom zniszczonym przez urzędników. Jedna wielka demotywacja rodząca w młodych szczególnie ludziach niechęć do jakiegokolwiek działania w biznesie. Jak usłyszałem o tym seminarium to w głowie pojawiła mi się od razu myśl przywołująca skojarzenie do takiego zebrania ludzi skrzywdzonych, jak to sobie teraz ponarzekają, opowiedzą swoją historię, przestrzegą innych itp. Generalnie dla nich samych może to i będzie coś pozytywnego, ale dla słuchaczy raczej nie. Jeśli chcielibyście namówić kogoś do tego ,aby został smakoszem piwa, znawcą wytrawnych trunków jak np. wina nie zabieralibyście go na zjazd klubu AA (anonimowych alkoholików) ,gdyż to przyniosłoby efekt odwrotny do wcześniej zamierzonego celu. W tej sytuacji dostrzegam niestety dużą analogię. Już przecież na antenie podczas jednej z audycji zadzwonił jakiś młokos ze szczerym stwierdzeniem : po co coś robić jeśli wszyscy i tak rzucają kłody pod nogi i cię niszczą ? I ci młodzi ludzie, którzy Was tu słuchają, stawiają sobie za wzór, za mentorów życia zawodowego ,a może też i prywatnego mimowolnie nabierają takiego przekonania. Jest to sprzeczne ze sobą zupełnie. Owszem tematu nie wolno pomijać, bo to też ważne ,ale nie można mu poświęcać tak wiele czasu, bo proporcje czasu antenowego JUŻ zahaczają o demotywowanie raczej niż motywowanie do samodzielnego działania. Nieustannie piętnujecie to państwo (III RP) ,mając rację merytorycznie, jednak alternatywy lepszej już raczej nie ma, na zachodzie jest jeszcze gorzej, w stanach zaczyna się robić państwo policyjne, a i nawet sam Pan ,Panie Janie, radzi młodym by business i karierę lepiej robili w Polsce niż za granicą ,bo mimo wszystko jest tu jeszcze lepiej. W związku z tym, jeśli mamy tu zostać i budować kariery, business, rozwijać się to należy do tego zachęcać poprzez wskazywanie możliwości ,dawanie pozytywnych przykładów i tych wspomnianych na antenie zachęt ,a nie pokazując i promując wśród tej samej grupy ludzi ,jaką są słuchacze kontestacji, ludzi zniszczonych przez państwo, którzy mimo wielkich umiejętności ,ambicji, i determinaji nie mieli odrobiny szczęścia. Ja podkreślę jeszcze raz : nie należy o nich milczeć, bo to również bardzo istotny element naszego państwa ,ale nie poświęcajmy sie temu aż tak , tworząc specjalne seminaria i ściągając na nie ludzi ,których wcześniej zachęcaliśmy właśnie do takiego działalnia. To pewnego rodzaju schizofrenia. Kamil w tym roku (jeśli się mylę poprawcie mnie) zorganizował jeden MJM ,jedynie w Warszawie, i do tego robi teraz w/w seminarium. To dwie zuepłnie przeciwnie oddziałujące na ludzi imprezy, a proporcje to 50:50 (!!!) , jeden MJM na jedno seminarium z poszkodowanymi przez aparat ucisku. To chyba coś tu jest nie tak, nie wydaje Wam się ? 
 
Przeczytaj Janku tą wypowiedź , ochłoń 10 min popijając szklankę zimnej wody, i skomentuj. Jeśli się mylę i ja coś źle odbieram powiedzcie mi o tym, bo na ten moment mam takie wrażenie,że para zaczyna iść w gwizdek...

jan M Fijor 2010-10-10

No, dobrze, będzie o pozyskwianiu klientów, a potem o tym, jak szukać dobrych ludzi do pracy/współpracy. Wyjaśniam przy okazji o co chodzi w przypadku seminarium. Represje wobec rpzedssiębiorców, czego dowodzi chociażby świeży przypadek p. Dawida Bratko (a propos, może ktoś zna tego pana i mógłby nas nim skontaktoewać) dowodzą, ze nie znamy dnia ani godziny. A my chcemy wam pomóc, żebyście wiedzieli, jak się zachować. Co robić w chwili areztowania, kontroli, jak reagować na donos etc. Czy to jest depresyjne? Chyba nie. to szkoła przetrwania! Sięgnijcie po Zasady bezpiecznego biznesu, zobaczycie, jak ważna jest umiejętność przygotowania sie do represji.  
Pozdrówko

mgr inż. BlackEmperor 2010-10-11

Bardzo dziękuję Kamilu, że opowiedziałeś o przykładzie tego człowieka w 1:20. Moja żona właśnie jest od roku na ryczałcie, bo tak ją w urzędzie poinformaowali TELEFONICZNIE.  
 
Naciskam ją, żeby poszła po papier z decyzją, ale zwleka. 
 
Teraz na pewno się przestraszy i to załatwi.

Sebastian 2010-10-13

Pamiętam jak raz razem z żoną załatwiałem papiery do wynajmu mieszkania. Jak żona się pytałam Pani w urzędzie na jakich zasadach powinniśmy się rozliczać to Pani wręcz wprost powiedziała, że ona nie może nic powiedzieć i to żona powinna znać przepisy i wiedzieć jak się powinna rozliczać. W sumie chyba nie ma się czego spodziewać po Paniach w urzędzie. W końcu musieliśmy się rozliczyć na zasadach ogólnych a nie na ryczałt, bo jakoś było za późno na ryczałt czy coś, bo dostaliśmy już pieniądze od Pani która od nas wynajęła kawalerkę. Podobna sytuacja była jak sprzedawaliśmy te same mieszkanie. Dowiedzieć się czegokolwiek od urzędu to jest jakaś masakra. Nie mam pojęcia czy już mnie ścigają w Polsce, bo już nawet nie jestem zameldowany, ale możliwe, że jak kiedyś wrócę to jakaś urzędniczka się upomni o to, że za mało podatku zapłaciłem albo za dużo... 
A jak się idzie w Czechach do urzędu załatwić cokolwiek to pani o wszystkim informuje, pomaga i nie robi żadnych problemów a wręcz jest zadowolona że może pomóc. Przepaść jest między Polską a Czechami niesamowita.

jan M Fijor 2010-10-14

Nigdzie na świecie nie ma takiej niezyczliwosci i msciwosci urzedniczej co w Polsce. Chamstwo, zamiłowanie do upokarzania ludzi. Moja córka, która sie w Polsce urodziła, ale wychowała w USA nie może sobie z tym poradzić. Ciagnie ja tutaj, ale wystacrzy, że zetknie się z jakimś chamstwem i już ma dość. dwa lata temu jakaś pani doktór operawała jej rękę...bez znieczulenia. Rana była cięta, pod pachą, gdzie miejsce okropnie bolesne. Nie dała znieczulenia, bo chciała jej dokuczyć. Innym razem jakaś urzędnika ją ośmieszy, bo moja córka nie zna tego slangu urzędniczo - socjalistycznego i nie rozumie, co znaczy, wyciąga z aktu czy jakieś inne świadectwo. Nikt nikomu nie pomoże, nie doradzi, mimo iż biorą za to pieniądze. I to jest powzechne wśród Polaków na całym świecie. 
 
Pozdrawiam

Sebastian 2010-10-14

Zgadzam się z Jankiem.  
Dlatego zawsze jak myślę czy by nie wrócić do Polski to myślę sobie o urzędnikach, albo jadę sobie na dłuższy weekend do Polski i mi przechodzi.

kobza 2012-01-23

Chamy są wszędzie na całym świecie, a że u nas w urzedach jest przyzwolenie na takie poniewieranie ludzmi to już insza inszość. Jak by w Agnlii bylo przyzwolenie to i by w Anglii poniewierali. Ale Sebastianie, mieszkać poza Polską tylko dlatego, że jakaś pani urzędniczka sie krzywo na ciebie spojrzy, nie uśmiechnie, nie doradzi to taki troche zal... motywacja dla ubogich!

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt