Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Branża budowlana - Łukasz Murat |#568
Łukasz Murat Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-05-07

Pani Prezydent

Nadający:

Carla Gericke pochodzi z RPA. Jak to się stało, że trafiła do FSP i została jego Prezydentem? Na czym polegają jej obowiązki? Co uznaje za największe sukcesy FSP. Odpowiedzi w tym odcinku.

KOMENTARZE

Rafiał 2014-05-07

Wszystkie świetnie tylko zatrzymałem się by pomyśleć w sprawie tej kary śmierci, czy to rzeczywiście sukces. Do tej pory byłem raczej za karą śmierci za największe i udowodnione zbrodnie, bo zniechęca do ich popełniania, ale jedno zdanie tej Pani "państwo nie potrafi zrobić niczego dobrze" mnie zastanowiło. Nie wiem co myśleć - to takie dziwne uczucie :>

Emper 2014-05-08

Caly problem z kara smierci w USA jest taki, ze kosztuje ona zdecydowanie wiecej niz dozywocie!  
Kolejnym problemem jest to, ze na smierc skazywani sa niewinni ludzie. W przypadku dozywocia maja oni szanse, ze wyjda na jaw nowe dowody, nowe technologie (spora rewolucje wprowadzily testy DNA). W przypadku kary smierci nic to juz nie da. 
Trzeba sobie zatem odpowiedziec na pytania: 
1. Czy smierc jednej niewinnej osoby jest mniej wazna niz smierc kilkudziesieciu winnych ?  
2. W obecnym systemie, smierc zasadza i zadeje monopolistyczne panstwo i ludzie w smiesznych ubraniach, ktorzy twierdza, ze maja nad nami wladze, a przy tym nie podlegaja praktycznie zadnej weryfikacji i tym samym nie maja motywacji, aby dzialac sprawiedliwie. Czy w tym systemie chcemy jedna z najwazniejszych decyzji oddac panstwu?

Rafiał 2014-05-08

Drugi punkt - absolutna racja, chociaż pewnie "przyczepiając się" do pierwszego złamię postanowienia tego drugiego :) Myślałem nad tym by kara śmierci była dopuszczana tylko kiedy dowody są niezaprzeczalne - np. nagranie wideo z morderstwa, ale, jak już pisałem, dalej nie wiem co o tym sądzić i chyba zawsze będę miał dylemat jeśli chodzi o te sprawy. Swoją drogą, to zawsze myślałem, że kara śmierci logicznie rzecz biorąc powinna być tańsza od dożywocia, nie wiem gdzie mogą wyjść jakieś większe koszty. 
Podobnych wątpliwości nabrałem co do powszechnego dostępu do broni. Tyle, że tutaj idę w przeciwną stronę. Do tej pory uważałem to za oczywiste, że każdy powinien mieć prawo do posiadania broni (nie zastanawiałem się nad typem itd., bo to jest sprawa "drugorzędna"), ale jednak statystyki co do zabójstw z użyciem broni są wyższe w krajach z powszechnym dostępem, są też ludzie którzy nie są zdolni do posługiwania się bronią itd. Dalej jestem raczej "za" posiadaniem, ale nabieram coraz więcej wątpliwości. Chełpię się jednak tym, że potrafię je mieć ;)

Adam 2014-05-10

Z tą karą śmierci to powinno być tak.... Jeżeli są wątpliwości, to dobrze byłoby wyjaśnić wszystkie okoliczności zanim kogoś posadzi się na krzesło. Chyba nie wierzycie, że kara śmierci byłaby ot tak wydawana jak Snickersy z automatu. Z resztą, za niesłuszne wydanie kary śmierci powinna być kara śmierci, tak żeby sędziowie byli pod kontrolą. Kara śmierci jest zarezerwowana dla takich buraków jak Breivika. Ten zbir powinien wisieć i tyle. Jest mordercą. Przyznał się. Sprawa jest absolutnie jasna. No i oczywiście powinny być dopuszczone prywatne firmy do obsługi śledztw i samego procesu skazania, żeby było taniej i wydajniej. Nie od dzisiaj wiadomo, że detektyw Rutkowski kopał dupę polskiej policji jeżeli chodzi o skuteczność znajdowania niezbitych dowodów, że X zrobił Y. To samo ze skazywaniem - ja chcę widzieć faktury ile kosztowało mnie jako podatnika elektryczne krzesło dla jakiegoś tam Iksińskiego. Jeżeli wraz z urną wyszło więcej jak 4000-5000 PLN to coś tutaj śmierdzi.

Dodaj komentarz...


Marek Zemsta: Z zawodu inżynier i przedsiębiorca . Od 2009 roku terenowy dziennikarz Kontestacji i lider krakowskiego KontestKlubu.

Lewoskrętny libertarianin. Współtwórca takich projektów jak Wolny Browar, czy Płyta Dla Posła.

Prowadzi program FreeStejt

Inne audycje tego autora:Robin Hooding "how to?" (1) - 6 lat temu

Robin Hooding Kraków I (8) - 6 lat temuDaj się aresztować! (5) - 7 lat temu

Więcej audycji...
Pani Prezydent (4) - 7 lat temu


Pierwszy człowiek w Keen (2) - 7 lat temu

W drodze - 7 lat temu

Bitcoin - Tutorial (3) - 7 lat temu

Rezerwacje (4) - 7 lat temu

Wiza (8) - 7 lat temu

Free Stejt - intro (9) - 7 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Regenerácia motora, vymena motora - - 20.00
Grzesiek W - Dokładam się na koszty... - - 20.00
Adrian: na audycję Free Stejt - na Robin... - - 70.00
EstEst - - 50.00
macbury.ninja - - 20.00
bee or fly? - - 1.00
bfo - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt