Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2014-05-14

Jan Fijor - Kolokwium dla posłów

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj o kiełbasie i całkiem ciekawym pomyśle organizacji kolokwium dla posłów.

KOMENTARZE

Paweł S 2014-05-15

Janku wszystko wydaje się ok i popieram ale jest pytanie "KTO" będzie robił te egzaminy? Bo w teorii to ładnie brzmi a wiadomo w jakim kraju żyjemy, wszystko jest skorumpowane od wójta wsi przez sądy po ministerstwa, siedzą tak albo "zasłużeni w walce partyjne"j, znajomki albo rodzinka, jeśli utworzymy dodatkowy organ, który miałby rozliczać prace posłów to zasiądą tam delegowani przez partie, czyli nic to nie da, bo pytania będą znali tydzień przed głosowaniem.

AREKB52 2014-05-15

łuchamy, a powiem więcej-jest to moja ulubiona audycja.Więc coco-jambo i do przodu.

Robi 2014-05-15

Za mało o sukcesach Nowej Prawicy w sondażach. A już Kamilowe beznamiętne stwierdzenie, że mamy 10% w sondażach, poraziło mnie. Może Kamil nie wie, nie pamięta, ale Pan Jan na pewno to wie, że kiedyś to nawet nie mogliśmy pomarzyć o 3%. Ludzie, jesteśmy świadkami historycznych wydarzeń. Mam nadzieję, ze Pan Jan, jak i cała Kontestacja, po wyborach zrobi duży program na ten temat.

jmf 2014-05-15

Robi, jasne ze zrobie. Za tydzien zaczne. Przypomnijcie mi gdybym sie zagapil. Czolko! Nasi gora. Teraz k.... my!

Pcimek 2014-05-15

Conchita Wurst - w wolnym tłumaczeniu dziewica z parówą. A tu link do znaczenia imienia Conchita www.thinkbabynames.com

Piter 2014-05-15

Podstawa to zmienić ten system. A można to teoretycznie zrobić przez wybory odpowiednich polityków. Inna opcja to czekać na kogoś kto weźmie wszystkich "za pysk" i zaprowadzi porządek. 
 
A dzisiejszy układ to republika kolesi. Nie mają oni najmniejszej motywacji do tego by coś zmieniać na lepsze bo po co? Czerpią z tego korzyści i jest im dobrze, po co mają coś zmieniać ? Tak więc wszelkie rozważania co "poprawić" nie mają sensu. Jedyne co ma sens to radykalna "rozwałka"obecnego systemu. A jak ktoś nie jest gotowy na takie zmiany to lepiej nie interesować się polityką (strata czasu) tylko wyjechać gdzieś albo w ogóle nic nie robić i jakoś tam żyć. Jest jeszcze trzecia opcja - dostać się do "koryta" ) . 
Jakaś szansa na normalność jeszcze jest ale wymaga ona bezkompromisowej walki. Pozdro.

RAdesign 2014-05-15

@5 Pcimek - bardzo łagodne. 
W tłumaczeniu potocznym, Conchita Wurst = Cipa Kutas.  
Serio. 
Taki "prześmiewczy" sceniczny pseudonim drag queen.

jan M Fijor 2014-05-15

@ RADesign zaimponowales mi. Masz calkowitą rację. Cinchita pochodzi o concha, a to jest po hiszpańsdku: muszla, czyli cipka. Wurst to kielbasa, czyli kutas. .A to sobie brodacz pożartowal. Nie ma to jak finezyjny humor teutoński. Jaki tam ona Austriak? Austriacy mają w sobie smaczki, a nie kiełbaski. czółko

Bezimienny 2014-05-16

Korwin-Mikke obraża kobiety i wygaduje bzdury więc nie ma się co dziwić, że ludzie mu to wypominają. I dobrze, że to robią.

Pcimek 2014-05-16

@Bezimenny - od kiedy mówienie prawdy kogoś obraża. Pokaż mi inteligentną kobietę w polityce. Środa ??? przecież to okaleczona psychicznie porodem biedna istota (jej własne słowa), Szczuka ??? pół zdania z sensem nie umie powiedzieć, chyba że jako zdania uznawać zestaw sloganów z podręcznika młodego komunisty, te z PiS-u to przecież biedne kobieciny od garów oderwane, no TREP - jak jej tam Pani Marszałkini (lol nie ma takiego słowa w słowniku) kobieta nie umie zdania wypowiedzieć bez uuuuuu eeeeee yyyyyyy co drugą sylabę. Korwin mówi tylko starą prawdę do każdego zawodu trzeba mieć predyspozycje i tyle. Inna sprawa że przecież każdy chciałby być cesarzem. Na szczęście być nie może.

Robi 2014-05-16

@9 
jak obraża? kiedy to zrobił? Niedługo powiedzenie, że kobiety mają delikatniejsza skórę będzie uznane za obrażanie. Paranoja. Czy wiecie, że portal Tomasza Lisa zrobił aferę z tego, ze Korwin powiedział 6 lat temu, iż Grzegorz Przemyk dostał pałą i zmarł. To jest tragedia co się dzieje. I mówi, że jest wolność słowa. 
O jakiej wolności słowa mówimy, skoro do czasów Korwina nikt nie mówił takiej prawdy(bo to jedna z najprawdziwszych prawd jakie są) jak o, że równość jest zła. "Nie wierzę w równość" itp. Przy okazji Panie Janie, spytałem Piotra Kuczyńskiego, czy wierzy w równość. Napisałem mu, że nie wierzę, iż on w nią wierzy i większość lewaków też nie wierzy, więc niech nie mówi o demagogii korwinowców, bo sami są największymi demagogami i hipokrytami. Co na to Kuczyński? Ominął temat. Miałem rację. Nie wierzy. Czyli kim jest?

kobza 2014-05-16

@!0 Sroda i Szczuka to dwie radykalne feministki, niestety sporo kobiet na świeczniku to genderystki, które nie są reprezetnacją wszystkich kobiet, ale jedynie są wyznawczyniami "jedynej słusznej" ideologii marksistowskiej.  
 
Niemniej jednak nie jest to powód aby o WSZYSTKICH kobietach mówić, ze są mało inteligentne, nieagresywne, ciapowate i lubiące dzieci. Jest to taka sama prawda jakby powiedzieć, że każdy męzczyzna jest inteligentny, silny, przebojowowy i agresywny.  
 
"Korwin mówi tylko starą prawdę do każdego zawodu trzeba mieć predyspozycje i tyle." 
 
Noo, do zawodu polityka to trzeba mieć parszywy charakter, najlepiej być wypranym z emocji narcyzem, idącym po trupach karierowiczem, aaa ELOKWENTNYM karierowiczem, aby nie było eeee, oooo..., płynna mowa i wplatanie poważnie brzmiących słów i ciach ... wszyscy myślą jaki to ja nie jestem inteligentny... 
 
Patrząc na pasożytniczy "zawód" polityka, nie specjalnie przeszkadza mi to, ze jestem kobietą i że Korwin (którego lubię) lub jakiś fasadowy liberał-tępak wrzuca wszystkie kobiety do jednego worka i poprawia sobie ego kosztem drugiej płci.

Rysiek 2014-05-17

Mam pytanie odnosnie fridomfest bo w ostatnim roku byl chyba wyjazd a nie widzialem zadnej recenzji chocby ani filmiku cos sie stalo ? chce wiedziec co to jest czy posiedzenie dla za przeproszeniem starych dziadow czy konkretny zjad , dlaczego guru milinorek najmlodszy nie zamiescil zadnych filmikow , co sie z nim stalo :) :?  
 
Ryszard z klanu borsukÓw

Pcimek 2014-05-17

@Kobza - ci wyprani z emocji karierowicze mają dość często tendencje do popełniania samobójstw w nie wyjaśnionych okolicznościach.  
A co do agresywności to niestety kobiety są bardziej agresywne i do tego pozbawione umiejętności ocenienia kiedy skończyć. 
Niestety również bardziej "lubią" dzieci co związane jest z posiadaniem macicy i jajników, z wyjątkiem tych sukowatych ździr co ich nikt kijem nie trąci, czyli w większości tzw. feministki. 
Kobiety nie są mało inteligentne jako takie. One są mało inteligentne w rozumieniu mężczyzn. Inteligencja kobiet jest ściśle związana z funkcjami biologicznymi. Tak samo jest u mężczyzn. Kobiety widzą mężczyzn jak duże dzieci które wymagają matkowania, mężczyźni w kobietach widzą matki własnych dzieci. Taka jest już natura rasy ludzkiej, jak z nią będziemy walczyć to wymrzemy jak dinozaury.

Piotrek 2014-05-17

Podoba mi się pomysł z testowaniem wiedzy o ustawie. Można by ten system zautomatyzować. W czasie tworzenia projektu ułożyć zestaw pytań. Nawet jeśli posłowie nauczą się tego na pamięć, to i tak będzie znacznie większa znajomość ustaw, niż obecnie. 
 
Problemem może być tu przejrzystość wyników testu.

Piotrek F. 2014-05-17

Zadajesz już od dłuższego czasu pytanie, dlaczego słuchacze nie dzwonią?  
 
Dla mnie to, że nikt nie dzwoni jest wielką zaletą audycji:)  
Kiedy ktoś włączy się do rozmowy, Janek podnosisz głos, robisz się agresywny, a rozmowa przebiega w emocjonalnej - niemiłej atmosferze. 
 
Dobrą radę daje w ostatniej audycji Jakub B. Bączek - problemu trzeba poszukać w sobie, a nie gdzie indziej. Prawidłowo zadanie pytanie powinno brzmieć "Dlaczego ludzie nie dzwonią do mnie?".  
 
Mam nadzieję, że moja rada była cenna i coś zmieni:)

Piter 2014-05-17

Jedyna nadzieja że Nowa Prawica w tych czy następnych wyborach przekroczy próg wyborczy. To będzie znak że coś się ruszyło i jakieś tam szanse na zmianę systemu . JKM dwoi się i troi odbywając setki spotkań wyborczych - więc jeśli nie teraz to już nigdy. 
Jeżeli nie przełoży się to na sukces wyborczy to nie warto się interesować polityką bo nic to nie zmieni. Oznaczałoby to że poziom indoktrynacji Polaków jest już nieodwracalny a pewne sprawy zaszły za daleko. Coś jak lobotomia mózgu dokonana przez naszych panujących na obywatelach.

Tomasz 2014-05-17

kobza, tu chodzi nie o politykę tylko, liczba kobiet i mężczyzn, która mają tutaj pod tematami coś do powiedzenia coś mówi...

Tomasz 2014-05-17

Piotrek F. 
- jak chcesz miłą rozmowę to zadzwoń do Bączka, 
- jak chcesz pogadać z facetem to dzwoń do Janka

Tomasz 2014-05-17

Piter 
- czas dla polski się skończył wiele lat temu, dla ambitnych polaków zawsze jest miejsce za granicą. 
Nawet jak sie ustrój zmieni, to historia mówi, że na krótko, szkoda życia na funkcjonowanie w miejscach, gdzie gęstość polaka jest powyżej 10% populacji. 
Mimo, że smutna, ale jednak prawda i warto ją brać pod uwagę.

Tomasz 2014-05-17

Co do piwa, to w niemczech jest tańsze i lepsze piwo, już najtańsze jest poniżej 40 centów. To o czym mówicie o przepłacaniu, to właśnie po części już was dotyczy jak kupujecie produkty z PL, bo już w De, można taniej kupić, nie wszystko, ale za jakość się płaci. 
A jeść trzeba tak, żeby zdrowo żyć, szkoda tylko, ze te jabłka takie drogie :) najtaniej 1EU za 1kg. Co do oktoberfestu, to ja nic nie zapłaciłem, a jadłem i piłem :)

kobza 2014-05-17

@Pcimek - skąd ty czerpiesz te mądrości życiowe?  
 
"A co do agresywności to niestety kobiety są bardziej agresywne i do tego pozbawione umiejętności ocenienia kiedy skończyć" 
 
Zapewne twoja kobieta taka jest ;) 
 
"Niestety również bardziej "lubią" dzieci co związane jest z posiadaniem macicy i jajników, z wyjątkiem tych sukowatych ździr co ich nikt kijem nie trąci, czyli w większości tzw. feministki" 
 
No chłopie, chłopska mądrość życiowa przez ciebie przemawia, tylko mało wiesz o kobietach, skoro posiadanie "macicy i jajników" ma się przekładac na lubienie dzieci, tzn swoich dzieci, czy cudzych? I też nie rozumiesz fenomenu feministek.  
 
"Kobiety nie są mało inteligentne jako takie. One są mało inteligentne w rozumieniu mężczyzn" 
 
Czyli w jakim rozumowaniu? bo ja zawsze uważałam, że inteligetnym się jest albo nie, ale widzę, że płeć ma tutaj dla ciebie znaczenie, wyjaśnij.  
 
"Inteligencja kobiet jest ściśle związana z funkcjami biologicznymi." 
 
Buahahahahaha - wiesz co, lepiej już nic nie pisz. No - w twoim przypadku, nawet płeć nie pomogła hahahahahah. A czy z twoją funkcją wydalniczo-rozrodczą, także jest powiązana twoja inteligencja? po tym co tu piszesz, mniemam, że TAK.  
 
"Tak samo jest u mężczyzn" 
 
Czyli dobrze nadążam za tokiem twojego rozumowania - uważasz, że człowiek to takie zwierzątko.  
 
"Kobiety widzą mężczyzn jak duże dzieci które wymagają matkowania, mężczyźni w kobietach widzą matki własnych dzieci. Taka jest już natura rasy ludzkiej, jak z nią będziemy walczyć to wymrzemy jak dinozaury." 
 
Nieee, taka jest natura zapewne twojego związku. Oceniać innych po sobie jest najłatwiej. Nie pisz o "naturze rasy ludzkiej" bo się ośmieszasz.

Jarosław Zięba 2014-05-18

Ech, szkoda słów po prostu, ale i tak skomentuję, bo po prostu nie mogę. Czy naprawdę ludzie nie potrafią już czytać i słuchać ze zrozumieniem, bez przeinaczania wszystkiego w swoją stronę? 
 
Jedna rzecz: Pan Korwin Mikke nigdy nie twierdził, że kobiety są gorsze, tylko że są statystycznie - powtarzam: statystycznie - mniej inteligentne. Mają za to np. lepszą pamięć i inteligencję emocjonalną, która to zresztą jest bardziej istotna w dzisiejszych warunkach. Ale, i to jest bardzo ważne ale, to odnosi się tylko do średniej arytmetycznej inteligencji obu płci, bo prawdą jest, że największymi idiotami ją mężczyźni. Mamy więcej geniuszy, prawda, ale za to mamy więcej idiotów, socjopatów, żuli, alkoholików, narkomanów, morderców, gwałcicieli, pedofilii, czy też polityków. I jest to całkowicie naturalne z punktu widzenia ewolucji: kobiety są ważniejsze, bo każda kobieta musi się z grubsza nadawać do rodzenia dzieci, a faceci to tylko dodatek do kobiet. Jeśli zginie 80% mężczyzn to pozostałe 20% spokojnie da radę zapłodnić i utrzymać nadwyżkę kobiet. W takim razie jesteśmy niejako dla ewolucji polem do eksperymentów. Eksperyment się nie udał i powstał nowy nieudacznik? Kto by się przejmował... To tylko facet, niech zdechnie z głodu, jeśli się do życia nie nadaje. 
 
Można oczywiście polemizować czy człowiek to jeszcze zwierzę, czy już nie, ale fakt pozostaje faktem: bagaż ewolucyjny będzie nam jeszcze towarzyszył przez ładnych parę tysięcy lat - dopóki nie dokonamy pełnej cyborgizacji naszego ciała z mózgiem włącznie - i trzeba się z tym pogodzić, a nie pajacować. 
 
BTW: Potrafię zrozumieć racjonalnie myślącą kobietę, która mimo to jest zwolennikiem równo uprawnienia. Po prostu kobiety z natury są bardziej życzliwe i chcą nas trochę odciążyć od nadmiaru obowiązków. Jednakże: jeśli facet rozumie, że równouprawnienie to de facto odbieranie przywilejów kobiet, a mimo to jest za, to zasługuje na potępienie, jako cham i nierobol bez kręgosłupa moralnego. 
 
PS: polecam wszystkim kanał Mariusza Maxa Kolonko na yt. Bardzo ciekawe filmiki, choć czasem bardzo niepoprawne politycznie.

Piotrek 2014-05-18

My lubimy słuchać Janka, a nie słuchaczy, a Janek lubi, gdy ktoś zadzwoni porozmawiać. 
Trzeba wypracować jakiś kompromis =D

Pcimek 2014-05-18

@Kobza  
Lol rozumiem, że ty faceta walisz wałkiem po głowie na dzień dobry a on ciebie naparza paskiem od spodni. Ja już troszkę żyję na tym świecie, z kobietami miałem dużo do czynienia i matkowanie jest standardem. Nawet w pracy kiedy kobiety dominują, matkowanie jest wszech obecne. Oczywiście tzw. kobiety wyzwolone zwane czasem singielkami a w starych czasach starymi pannami, będą mówiły na to życzliwość lub empatia. Ale jest to genetycznie uwarunkowany instynkt macierzyński.  
A co do fenomenu feministek, to normalnie nazywa się to praniem mózgu. A podłoże praktyczne brzmi tak, w XIX wieku paru cwaniaków znalazło sposób jak pożyczyć sobie kasę bez konsekwencji, nazwano to dla niepoznaki system ubezpieczeń emerytalnych. No ale jak się mężczyznom zabrało połowę wynagrodzenia to zaczęło brakować na jedzenie i należało zagonić "baby" do roboty. I tak narodził się feminizm.  
W 90% domów gdzie mężczyźnie udaje się zarabiać powyżej 6000,- kobieta zajmuje się domem, dziećmi i sobą, wierz mi one za żadne skarby nie zechcą zrezygnować z takiego stylu życia.

kobza 2014-05-19

@23 - człowiek to czlowiek, zwierzę to zwierze, ale oczywiscie mamy wiele cech wspólnych, nawet w kodzie genetycznymi widać, ze jesteśmy powiązani.  
 
Sprecyzuj z tym "bagażem ewolucyjnym".  
 
Skąd ty to bierzesz ze kobiety mają lepszą pamięć i inteligencję emojconalną? moze jakies badania, statystyki, zastosowaną metodologię proszę.  
 
"każda kobieta wg ciebie musi się nadawać do rodzenia dzieci", a jak nie urodzi to co? na banicje ją wyślemy?

kobza 2014-05-20

Wiesz co Pcimek, opowiadasz jakieś banały, bardzo popularne wśrod tzw "liberałów/libertarian", ale częściowo tylko pokrywające się z rzeczywistością.  
 
@Pcimek: "Lol rozumiem, że ty faceta walisz wałkiem po głowie na dzień dobry a on ciebie naparza paskiem od spodni." 
 
Czyli rozumiem, że dla ciebie nie ma innych rodzajów związków poza matkowanio-synkowaniem oraz sado-maso? czyli kobieta jest albo "mamuśką" albo "suką" albo lubiącą dostawać po gębie "masochistką" - lol, Twój świat musi być bardzo interesujący. Podoba Ci sie rola "syneczka"? Lubisz jak ci się pupke i nosek podciera? Znamienne masz poglądy dla tego typu mężczyzn ktorych reprezentujesz - widaje Ci się, że ogarniasz rozumowo rzeczywistość, podpierasz się jakimiś teoraimi naukowymi, a tym czasem jesteś zakamuflowanym.... (cenzura). No wybacz za szczerość, wiesz wychodzę z założenia, że "prawda wyzwala" ;D  
 
Nie klep o genetyce i teoriach o których nie masz zielonego pojęcia i widzisz to, co chcesz widzieć i ani ciut więcej!  
 
Nie - tak nie narodził się feminizm - gł celem feminizmu tego radykalnego, który widzimy obecnie to rozwalenie rodziny, wywrocenie wszystkich wartosci do gory nogami - kobiety zawsze pracowały, od tysiącleci. Emancypacja kobiet to zrównanie je wobec prawa, mozliwość kształcenia, a nie, że wcześniej tylko mąż pracował. Zresztą liberałowie mówią gł o środowisku robotniczym, gdzie zona robotnika musiala się tymi wieloma dziecmi zająć. Z kolei w chlopskich rodzinach również kobiety harowały jak woły. O tym zapominacie.  
 
"W 90% domów gdzie mężczyźnie udaje się zarabiać powyżej 6000,- kobieta zajmuje się domem, dziećmi i sobą, wierz mi one za żadne skarby nie zechcą zrezygnować z takiego stylu życia." 
 
A skąd ty to wiesz? latasz po domach i robisz ankiety? prowadzisz jakies statystyki? O jakim stylu zycia mowisz? O nianczeniu dzieciaków i czyszczeniu kibli w domu, chodzeniu do fryzjera i kosmetyczki? Zabawianiu męza? Wystarczy ze kobieta jest ciut inteligetniejsza i ambitniejsza - bo nie każda ma "ambicje" matki polski - i wyrywa się z takiego kieratu. Odchowanie dziecka to raptem kilka lat, a zostaje całe zycie - te które utykają w domu i wycierają nosek męzusowi, zapominając, że to dorosły facet, a nie dziecko - kończą na stare lata w samotności, bo mężuś przechodzi druga młodość i własnie znalazł szczęście w ramionach innej, która nie lata nachalnie za nim z papierem toaletowym aby mu tyłek podetrzeć. Ty najwyrazniej utknąłeś w jakiejś takiej infantylnej relacji i wydaje cie się, ze skoro ja... to inni też... ;) 
Pozdrawiam

jan M Fijor 2014-05-23

Cześć, zawiadomił mnie właśnie Kamil, że audycja przedwyborcza n.t. szans Nowej Prawicy i Korwina NIE NAGRAŁA SIĘ I JEJ NIE BĘDZIE.  
KONKLUZJA AUDYCJI BYŁA NASTĘPUJĄCA: 
 
GŁOSUJEMY NA IDEOLOGIĘ, NA RUCH, DLATEGO NIE ZWRACAMY UWAGI NA KOMENTARZE ODNOŚNIE JKM! 
 
W NIEDZIELĘ WSZYSCY KONTESTATORZY PRZY URNACH. JEŚLI PRZEJDZIEMY W NIEDZIELĘ, WEJDZIEMY DO SEJMU, DO SAMORZĄDÓW, GDZIE BĘDZIEMY MIEĆ OKAZJĘ POKAZAĆ, KTO TU MA RACJĘ.  
 
POZDRAWIAM I PRZEPRASZAM

Kwiat126p 2014-05-24

Lichwa to podatek od głupoty :) Jak ktos bierze wysokooprocentowana pożyczkę to w terminie spłaty otrzymuje karę za głupote.

kobza 2014-05-24

@29 - co za prosta logika, wiadomo, że najwygodniej powiedzieć, że to ofiara ponosi winę. Oszust przecież ma prawo być oszustem - wracaj do piaskownicy lepiej!

jan M Fijor 2014-05-25

@Kobza, @30 w jaki sposób kredytobiorca (lichwiarz) oszukuje kredytobiorcę? Jeśli jesteś taka wrażliwa, to może uruchom pożyczki tańsze, albo może bez procentowe - humanitarne. ciekawe tylko skąd weźmiesz na to kasę? w ludzie pieniędzy potrzebują. Jeśli ich nie dostaną będą mieć sie gorzej, niż płacąc wysokie procenty. A dobrze wiemy, że człowiek .działa po to, aby mu było lepiej niż jest.  
 
pozdr

kobza 2014-05-25

Panie Janku, chyba ma Pan na myśli kredytodawcę, a nie kredytobiorcę. Po drugie mowa była o lichwie, a nie o każdym kredytodawcy. Po trzecie - bank nie musi brać na to kasy, po prostu sobie ją wypłukuje z powietrza - jakkolwiek to dziwacznie nie brzmi, takie są efekty bankowej rezerwy cząstkowej.  
 
W polskich warunkach, osoby świadczące usługi pożyczkowe (mówię o prywatnych osobach) to często oszuści - znam osobiście przypadek ludzi, którzy aby dokończyć budowę domu zastawili mieszkanie własnościowe, nie pamiętam jak umowa się nazywała dokładnie, ale efekt był taki, że chłop z Gdańska stał się jedynym właścicielem nieruchomości, w akcie notarialnym był zapis, że oni muszą go wykupić do jakiegoś tam czasu i on ma obowiązek zbyć nieruchomość na nich - nie może jej zbyć dalej, ale w KW widniał jako prawowity właściciel. Nie zgodził się na wpis do KW w dziale obciążeń. Wiem tyle, że to małżeństwo zbyło mieszkanie za 5 razy niższą cenę i było w sytuacji podbramkowej. Prawo ich nie chroniło, ani jakiś świstek aktu notarialnego, gdyż gość mógł dalej zbyć nieruchomość. Nie wiem jak to się dla nich skończyło, ale jeśli Pan uważa, że żerowanie na czyimś nieszczęściu jest uzasadnione aby zrobić dobry interes, to nic dziwnego, że wasze społeczne poparcie jest bardzo niskie. No, ale oczywiście można powidzieć, że ci ludzie byli głupi, naiwni, a takich trza doić - wracamy do czasów barbarzyńskich, gdzie słabego można zatłuc jak psa. To, ze ktoś jest naiwny i nie zna prawa nie uzasadnia nikogo aby go jeszcze dobijać. 
 
"Człowiek działa po to, aby mu było lepiej niż jest" - i czego to niby ma dowodzić? że jak został okradziony, to sam sobie na to zapracował? proszę nie doprowadzać do absurdu zasadę iż chcącemu nie dzieje się krzywda.  
 
"ludzie pieniędzy potrzebują. Jeśli ich nie dostaną będą mieć sie gorzej, niż płacąc wysokie procenty" 
Daleko posunięte uogólnienie - nie zna Pan przypadków osób zniszczonych prze prywatnych pożyczkodawców? Często są to osoby albo w podbramkowej sytuacji, albo osoby proste, starsze - tak też oszuści wyłudzali mieszkania w Łodzi, a najpiękniejsze jest przejmowanie całych kamienic w Warszawie przez mafie. Pewnie Pan nie słyszał o tych przypadkach? Dla liberałów są to oczywiście sprytni przedsiębiorcy, tak samo jak sutenerzy i inne ludzkie gówno.

Jarosław 2014-05-25

Janek, ostatnio lecisz w kulki, audycja raz na miesiąc, co to ma być?

jan M Fijor 2014-05-26

Audycja była, ale się nie nagrała. Sorry, ale to nie moja wina.  
Tak, kobzo, masz rację. Chodzi o kredytodawcę. Pomyliłem się. 
Kobzo, a co to jest lichwa? Od jakiej stopy procentowej zaczyna się lichwa? Podaj jakąś liczbę.  
 
ukłony

Radomski 2014-05-26

Jak zwykle stek głupot i bzdur. 
Czy wy nie macie nic lepszego do roboty ? 
Czasami słucham tego potoku idiotyzmów, żeby się upewnić co do opinii jak krąży o Polakach, że to wyjątkowo głupi naród. 
Utwierdza mnie to w przekonaniu , że ludzie zza granicy, generalnie, właściwie diagnozują poziom głupoty Polaków.

kobza 2014-05-26

Dla mnie lichwa jest wtedy gdy kredytobiorca nie ma albo szans na spłatę (pożyczka go dobija), albo za bezcen przejmuje się to co on posiada. W tym dwóch przypadkach żeruje się na czyimś czy to nieszczęsciu, czy głupocie, niezaradności, ułomności, celowej dezinformacji itd. To nie jest kwestia stopy zwrotu. Nie neguję chęci zarobku, stopa zwrotu może być wyśrubowana, ale nie powinna iść w parze z dobijaniem drugiej strony. Pytanie, czy ktoś zarabia na czyjejś potrzebie i mamy tu wymianę usług czy doi już i tak poturbowanego?  
 
W kapitalizmie występują te dwa elementy - ten drugi jest oszustwem.

kobza 2014-05-26

@35 - głupota jest wtedy, gdy ktoś rozciąga swoją opinię na 37 milionów mieszkańców plus kolejne 20 mln na emigracji. To już hipergłupota.  
 
"Utwierdza mnie to w przekonaniu , że ludzie zza granicy, generalnie, właściwie diagnozują poziom głupoty Polaków." 
 
Rozumiem, że na twoim przykładzie diagnozują ten poziom?

Tomasz 2014-05-29

to czy statystycznie polak jest głupi zależy od kryteriów. 
moje są takie, że głupota prowadzi do ubóstwa, przegranego życia.  
człowiek mądry nie może pozwolić na krzywdzenie siebie, ustępując chociażby. 
reasumując, gdyby ród (bo nie naród) polski był mądry, to nie był by biedny ... teraz można się czepiać definicji biedy.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt