Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-05-29

Korwin wchodzi do Europarlamentu

Nadający:

I nieco o pracy w UK.

KOMENTARZE

Paweł S 2014-05-29

Bart od przyszlego roku, chyba nawet od kwietnia kwota wolna od podatku to 10k w UK :) a tak co do korwina to 100% popieram co powiedziales.

Hugo 2014-05-29

A od przyszłego roku 10500.

wierny słuchacz 2014-05-30

Fajne nagranie - dzięki i pozdrawiam !

rysiek 2014-05-30

Nie rozumiem częstego zarzutu skierowanego w stronę Korwina, że nadużywa słowa Hitler. Większość to dziennikarze jak hieny lgną do tego tematu i tyle. A swoją drogą jak ktoś zna kanon ko-liberlnej lektury to wie, że Hitler jest tam często poruszany, choćby przez Hayeka. Za dużo naoglądaliście się chyba Harrego Pottera, bo tam był taki jeden, którego imienia nie wolno było wymawiać.

Andrzej Ondrii Dubiel 2014-05-30

Rysiek, odpowiem Ci co się tak ludzie do Korwina i jego Hitlera czepiają. 
Zilustruję to na przykładzie. 
Kradzież jest zła. Nie wolno kraść. Jesteś wśród złodziei. Ale złodzieje postanowili, że nie będą okradać ludzi, ale jak ktoś powie Hitler, to zabiorą mu 100 zł za każdym razem. 
Powiedzmy dodatkowo, że nie jesteś w stanie się obronić przed nimi, sąd jest skorumpowany i nie skaże złodziei za to przestępstwo. 
Dodatkowo społeczeństwo nie lubi Hitlera, więc przymyka oko na działania złodziei i również ma w d... to, że człowieka okradają. 
I teraz jesteś sobie takim człowiekiem, w takie sytuacji. Wiesz, że z moralnego punktu widzenia jesteś ok, ale życie jest jakie jest. Złodzieje ustalili pewne zasady kiedy kradną, a kiedy nie. 
I teraz powtarzasz co 5 minut słowo Hitler i masz pretensje, że Cię okradają. Dziwisz się, że Cię okradają, Chcesz być bogaty, ale nie możesz, bo codziennie zabierają Ci dziesiątki tysięcy złotych. 
Dalej uparcie gadasz Hitler i Hitler. 
 
Wytłumacz mi, co jest mądrego w takim postępowaniu i czy ludzie słusznie takiego kogoś nazywają debilem, kretynem itp? 
To, że masz moralnie do czegoś prawo i nikomu krzywdy nie robisz, to pamiętaj, że nie wszyscy grają fair i lubią na innych coś wymuszać. I niestety czasem trzeba się ugryźć w język i do pseudo zasad przystosować. 
Oczywiście masz prawo tego nie robić i ponieść konsekwencje tego. Ale nie dziw się wtedy, że inni będą Cię okradać (żądać od Ciebie tych konsekwencji).

LordBlick 2014-05-30

Im bardziej, powiedzmy sobie jasno - ta banda złodziei w Sejmie ściśnie ludzi za dupy, tym Korwin ma większe szanse.

Piter 2014-05-30

Trzeba by sprecyzować stwierdzenie że “z Korwina się wyrasta” i czy to jest dobrze czy źle. Bo wiele polityków związanych z Korwinem po jakimś czasie przeszło do "prawdziwej polityki" i zarabiają niezły chajs - to ich sposób na życie . Inni co “wyrośli z Korwina” po prostu uważają że nic nie można zmienić w tym kraju wobec tego szkoda czasu. Tak więc dla mnie “wyrastanie z Korwina” ma znaczenie jednoznacznie pejoratywne. 
Nie wiem kogo bulwersują wypowiedzi o Hitlerze, Mao czy Stalinie bo ja nie miałem osobistych doświadczeń ) . Mój ojciec był wtedy jeszcze dzieckiem ale można z nim normalnie pogadać o tych czasach . Natomiast w polityce jest to niemożliwe bo język poprawności politycznej nakazuje wręcz abyśmy mówili tak jakby to osobiście Adolf kopnął nas w zadek i bardzo zabolało.  
Wypowiedzi Korwina zmuszają do myślenia i są swoistym testem czy jesteśmy gotowi na zmiany czy też zostaniemy na zawsze jakimś zapyziałym społeczeństwem kontestującym 
swoje porażki , lęki i fobie. Czas wreszcie się zastanowić dlaczego zawsze mieliśmy wspaniałych ludzi i dobre chęci , a jednak wszyscy nas ogrywali i nadal nas ogrywają.

Marriusz 2014-05-31

Bart to Ty jesteś teraz Gowinistą !:-))

y111 2014-05-31

Ostrzegam przed napaleniem się na robotę przez agencje, może to dobre na 3-5 miesiecy, przychodzi grudzien, styczeń i nie rzadko zwalniają bez ostrzeżenia. Jak pracodawca nie da umowy po 3-5 miesiacach to szukać czegoś na kontrakt.

Zerg 2014-05-31

Na Korwina nie trzeba głosować, wystarczy popierać i głosować na KNP, to jest w interesie każdego Polaka,

Daniel 2014-06-01

Sprzedaż lasów i oddanie energetyki "prywatnym" spółkom, a w rzeczywistości spółkom oligarchów i spółkom w których udziały mają rządy innych państw na pewno jest w interesie Polaków. Korwin często pierdoli, co nie znaczy że nie ma racji w innych kwestiach...

Anna Kuświk 2014-06-02

@Daniel 
A mógłbyś podzielić się konstruktywną krytyką pomysłu prywatyzacji energetyki ? Co takiego sprawiłoby wg Ciebie, że nie zadziałałoby to na wolnym rynku ? Proszę szczerze i merytoryczne. 
Pozdrawiam

Daniel 2014-06-02

Energia jest potrzebna do funkcjonowania przedsiębiorstw, każdego kalibru małego, średniego, dużego i im tańsza energia tym tańsze i bardziej konkurencyjne rodzime produkty. Nie widzę interesu by w nierynkowej i wąskiej przestrzeni globalnej odsprzedawać strategiczne przedsiębiorstwo energetyczne - bo o takiej prywatyzacji mówimy? Raczej starałbym się dywersyfikować zapotrzebowanie dając możliwość prywatnemu kapitałowi tworzyć alternatywne źródła energii, aby wprowadzali nową jakość, a nie odsprzedawać to co leży w naszych rękach i zostać bez niczego, z zagrożeniem że oligarcha czy skarb państwa obcego rządu będący udziałowcem spółki będą wprowadzać niekorzystną dla Polaków politykę cenową. Domyślam się że jak większość patrzysz na prywatyzację z perspektywy idealnych wolnorynkowych warunków. Niestety nie ma wolnorynkowych zasad.

Słuchacz 2014-06-02

Po primo - dziękuję za odpowiedź. 
 
Natomiast co do tematu wypowiedzi: zastanawiałeś się kiedyś skąd się bierze oligarcha ? Kiedy i dlaczego zwykły przedsiębiorca staje się oligarchą ? Warto to zrobić. A tymczasem podpowiem Ci, że oligarcha jest oligarchą tylko dlatego, że cieszy się brakiem swobodnej konkurencji na rynku. Dlatego też w wyniku monopolu lub quasi-monopolu w konszachcie z władzą może ustalać ceny znacznie powyżej rynkowych (wolnorynkowych) i czerpie z tego ogromny dochód mając jednocześnie ogromne zasoby i wpływ na ich odbiorców. Gdy jednak nie byłoby w Polsce żadnych problemów z otwarciem konkurencyjnej elektrowni oligarcha nie byłby oligarchą, bo powstałoby w Polsce błyskawicznie kilkaset mniejszych i większych elektrowni, które zaopatrywałyby miasta, miasteczka i wsie w elektryczność. I taki oligarcha musiałby z nimi konkurować. Oczywiście mógłby stosować dumping i eliminować konkurencję, ale jak tylko zaprzestałby tego natychmiast powstałaby nowa i tak w kółko - aż jego źródełko by wyschło. Co więcej miałby z tym ogromny problem, bo widzisz oligarchowie nie są zwykle żadnymi przedsiębiorcami, ale politykierami. Najlepiej widać to po analizie rosyjskich oligarchów, którzy otwierają od czasu do czasu jakieś prywatne biznesy na zachodzie europy bądź w ameryce, a te raz po raz ponoszą porażkę. Bo jak się okazuje, tam gdzie nie mają wsparcia politycznego i przez to państwa nie radzą sobie w konkurencji z innymi przedsiębiorcami. Swoją drogą w ten sposób doskonale widać również, że nasi pożal się Boże miliarderzy również nie są przedsiębiorcami żadnymi, bo jedyne gdzie potrafią robić biznesy to w PL lub na wschodzie, gdzie przekręty robi się tak samo. Natomiast milionerów przedsiębiorców już jak najbardziej mamy wielu. 
Wracając jednak do tematu - mielibyśmy świetną i tanią usługę w postaci przesyłu prądu o niskiej cenie. Warto jednak rozważyć - co jeśli jednak jakaś grupa rosyjskich, amerykańskich czy cypryjskich biznesmenów zechciałaby jednym skokiem przejąć elektrownie (te największe) w kraju, a następnie zaszantażować nimi władzę poprzez ustalenie zaporowych cen dla odbiorców. Na pewno nie wykupiliby wszystkich elektrowni, a te które byłyby dalej w rękach przedsiębiorców zwiększyłyby moce do maksimum wietrząc świetny interes i działając na rzecz całego rynku. Jeśli jednak to nie wystarczyłoby i zagrożone byłaby stabilizacja państwa, rynku, gospodarki to - uwaga, uwaga - rozwiązanie jest banalnie proste, co więcej jest ono obecne choćby w USA, gdzie elektrownie w większości są prywatne. Otóż w sytuacjach wyjątkowych (ściśle określonych) to państwo siłą przejmuje elektrownie i włącza do sieci. Póki co wojsko KNP chce zachować państwowe i znacznie silniejsze niż to co dziś nazywamy "polską armią".Tak więc nikt z oligarchów - znając te zasady - nie próbowałby takich numerów, bo po prostu umoczyłby sporą gotówkę wychodząc na tym jak Zabłocki na mydle. Z resztą przecież w USA, jak wyżej wspomniałem, elektrownie są prywatne i żadni oligarchowie nie wykupują ich i nie szantażują ameryki. Pomyśl nad tym. 
 
P.S. Dziś już o lasach nie chce mi się pisać, napiszę kiedy indziej. 
 
Pozdrawiam

robsonic 2014-06-03

Konkretnie w czym Korwin "pieprzy zbdury" - chociaz jeden przyklad...

robsonic 2014-06-03

W Anglii wolne od podatku jest 10k GBP a nie 8k...

Daniel 2014-06-03

Chodzi o to że postulaty liberałów gospodarczych są mocno zideologizowane. Jako usprawiedliwienie na wszelką "prywatyzację" podają kontrargument, jeśli tak można nazwać, samoregulację się rynku, do którego nie dochodzi i nie dojdzie bo nie ma wolnego rynku - od tego trzeba zacząć. Korwin podaje postulat prywatyzacji lasów czy strategicznych spółek nie podkreślając że zrobi to mając większość w rządzie, a NA JUŻ, NA TERAZ. KNP może być co najwyżej koalicjantem z kimś z bandy czworga i jeśli sprzedałby strategiczną spółkę to w nierynkowych realiach i wszyscy liberałowie mogą zapomnieć o konkurencyjności w tej gałęzi, ale żeby to zrozumieć trzeba mieć wolę zrozumienia obowiązujących zasad polityki (jej ciemna strona) i globalizmu (również jego ciemną stronę) i przyjąć do wiadomości że nie ma wolnego rynku, a nie wyrabiać sobie opinię na wszystko w oparciu o: "Co powie Korwin, to święte". 
Dlatego zawsze będę wspierał opcję, która nie chce ślepo pozbawić ludzi dobra wspólnego.  
Produkcja energii to nie produkcja pączków z nadzieniem...

LordBlick 2014-06-03

@Daniel: Likwidacja monopolu i akcyzy na energię… Teraz jest raczej niemożliwe domowe wytwarzanie energii (np. farma kolektorów słonecznych na własnym poletku) i sprzedaży sąsiadowi. Licencje na działalność są największym problemem.

Bart 2014-06-06

@robsonic 
 
Przykladow sa tysiace. Moze zrobie o tym video.

Tomasz 2014-06-07

8k EU jest w Niemczech

Pietras 2014-06-08

Kwota wolna od podatku w UK, to £10k od tego roku.

Dodaj komentarz...


Bart - nasz elbląski konstestklubowicz właśnie zdał maturę, i zamierza wyjechać do Wielkiej Brytanii. Zupełnie w ciemno, sam, bez żadnych znajomości, z minimalnymi pieniędzmi (ledwo starczy najedzenie :)).

Jak mówi - "udam się tam autostopem, a spał będę głównie przez Couch Surfing". I jednocześnie chce nagrywać videobloga. Pokazać wszystko: podróż i osoby, które na niej spotka, szukanie pracy i mieszkanie na wyspach od zera, oraz jak W OGÓLE przetrwać w takich warunkach. Jak to wygląda od podszewki.

Może go zaszytyletują. Może wróci zaraz, bo niczego nie osiągnie. A Może nie.

Inne audycje tego autora:
Multi kulti na Zachodzie (11) - 4 lata temu


Polscy rasiści (31) - 6 lat temu


Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

chwilówki online - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
Kuba - dla Barta, żeby częściej nagrywał - - 20.00
joAnna - - 15.00
Przemek z Poznania - - 50.00
I'm Krzysztof and I like Liberty - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt