Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Branża budowlana - Łukasz Murat |#568
Łukasz Murat Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-07-01

Jak w 3 miesiące zarobić gotówkę na kupno kawalerki pod wynajem?

Nadający:

Kilkadziesiąt tysięcy złotych przychodu w 3 miesiące? Kupno kawalerki za gotówkę? Tak, dokładnie! Poznaj przynajmniej jeden ze sposobów, jak to zrobić. A przy okazji trochę o kreatywności, trochę o Islandii i ciut o Ramadanie w Egipcie!

KOMENTARZE

Sebastian 2014-07-01

Ciekawa audycja :) 
Kiedyś myślałem aby napisać jakieś książki tylko z nastawieniem do najmłodszych odbiorców, lecz dawno mi ten pomysł wyleciał z głowy a tym bardziej jak zaginęła moja wena, ale kto wie może z czasem do tego wrócę. 
Było wspomniane prowadzenie audycji w kontestacji i to jest to co cały czas mi chodzi po głowie, ale nie mam niestety dobrego pomysłu na audycje a tym bardziej takie które by regularnie prowadzić. Ogólnie jestem dość nieśmiały, małomówny i do tego nie mówię zbyt wyraźnie, ale jakoś mi to nie przeszkadza by wziąć udział w takim przedsięwzięciu i naprawdę tego chcę tylko brak mi dobrego tematu, ale ciągle czegoś szukam :) 
Ostatnio by zarobić próbowałem bukmacherki, lecz przyniosło mi to dość spore jak na mój portfel straty i póki co dałem sobie z tym spokój, ale za jakiś czas spróbuję znów w tym sił tylko z większą rozwagą. 
Ogólnie rzecz biorąc fajnie by było zarobić te 80tys zł, ale sam chciałbym - nawet w rok, choć może być i w dłuższym okresie czasu - zarobić 30tys by móc zająć się swoimi zainteresowaniami, kupić trochę sprzętu, który kosztuje nie małe pieniądze i zaistnieć na yotube realizując swoje projekty od których pęka mi głowa :) 
Pozdrawiam

Magic 2014-07-02

Wyliczyłeś Kuba 90 000 przychodu, a nie podałeś jakie miałeś koszty.

Przemysław Michalak 2014-07-02

Ja mogę sobie zrobić 1000 000 przychodu nie znaczy to że kupię sobie apartament w warszawie. Przy sprzedaży 3000 książek musiała by być marża 30 zł na książce co jest przy cenie 27 zł w empiku nie realne.

Paweł 2014-07-02

Kubo, 
 
Mam pewne "ale" co do wygenerowania kilkudziesięciu tysięcy złotych przez prawie każdego człowieka. Sądzę, że sprawa jest bardziej skomplikowana niż racjonalizacja.  
Często budowanie biznesu to dłuższa droga i nie przynosi od razu dużych zysków.  
Poza tym, napisanie książki na temat jak zarobić duże pieniądze/osiągnąć wolność finansową, pisane przez człowieka który takie bogactwo osiągnął, mają większy potencjał rentowności niż jeśli np. ktoś zna się na wychowaniu małych dzieci, ale ma jeszcze za mało doświadczenia by pisać książkę na ten temat. 
 
Po prostu obawiam się, że Twój przykład może jednak upraszczać pewne sprawy, np. to że łatwo i szybko można zbudować zyskowny biznes.  
 
P.S. Chętnie wszedłbym z Tobą tutaj w dyskusję. Chociażby dlatego, że ostatnio poleciłem Ciebie jako mentora i jesteś dla mnie wartościowym biznesmenem. :-)

Jakub B. Bączek 2014-07-02

@2. Magic - słusznie, ale jak zerkniesz na audycję "Bestseller w 7 dni" to zobaczysz / usłyszysz, że koszty są niewspółmiernie niższe niż przychód wygenerowany z dobrze sprzedającej się książki: www.kontestacja.com

Jakub B. Bączek 2014-07-02

@3. Przemysław Michalak - chyba, że sprzedasz tę książkę sam w odpowiedniej ilości egzemplarzy, zanim przekażesz ją do dystrybucji przez EMPIK:)

Jakub B. Bączek 2014-07-02

@4. Paweł - dzięki za wiadomość / komentarz. Tak, masz rację - budowanie biznesu to dłuższy proces, ale... trzeba od czegoś zacząć - najlepiej dziś:) 
 
Masz rację - łatwo mi napisać książkę o czymś co zrobiłem, ale czy oznacza to, że wolność finansowa jest jedyną tematyką, która może być bestsellerem? A czy gdybyś napisał dobrą powieść, to musisz mieć do tego doświadczenie biznesowe?  
 
Tak, masz rację - moja audycja upraszcza sprawę. Świadomie i z premedytacją, bo widzę, że wielu ludzi lubi z kolei wiele spraw komplikować:) 
 
PS. Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa i polecenie mnie jako mentora - do usłyszenia na KonteStacji:)

Wojtek 2014-07-02

Po wysłuchaniu audycji przypomniał mi się fakt, który obrazuje pewną zależność. Otóż Joanne K. Rowling miała dużo problemów aby wydać swoją pierwszą książkę. Wiele wydawnictw odrzucało jej powieść tłumacząc to różnymi powodami. Ale już kolejne jej książki były mocno wyczekiwane przez czytelników (także książka The Casual Vacancy, gdzie zadziałała magia nazwiska i sprzedaż wyniosła ponad 6 milionów kopii). Ale już jak autorka postanowiła nieco przechytrzyć czytelników, wydała powieść The Cuckoo's Calling pod pseudonimem (Robert Galbraith). Okazało się wtedy, że bez znanego nazwiska sprzedała około 1500 sztuk. Oczywiście jak prawda wyszła na jaw to sprzedaż gigantycznie wzrosła.  
 
Przykład obrazuje, że jeśli nawet mamy niesamowite predyspozycje do jakiejś czynności (np. pisania książek) to musimy na chwałę zapracować. Początki są przeważnie trudne i osiągnięcie sukcesu może trwać latami. Morał jest prosty, aby osiągnąć sukces należy działać (w tym co jest naszą pasją), systematycznie i ciągle. Unikać nadmiernego polemizowania, racjonalizowania itd., a zamiast tego energię wykorzystać na coś twórczego. 
 
Pozdrawiam autora audycji i czytelników :)

PAndy 2014-07-03

Z tym Ramadamem pojechałeś po bandzie. Nie masz zieluniutkiego pojęcia o Ramadanie. Spostrzegawczość masz zdecydowanie wybiurczą. Czy zauważyłeś, że Egipcjanki są niewysokie? Czy zauważyłeś, że dzieci mdleją w szkole z odwodnienia i braku pożywienia (przecież rosną, potrzebują go nie tylko, żeby dla samej energii). Czy zauważyłeś, że kraje Arabskie to kraje charakteryzujące się bardzo niskim wykształceniem społeczeństw? Bycie szczupłym często wynika po prostu z nieurozmaiconego jedzenia lub jego niedostatku (patrz Egipt). Wyciągasz wnioski zupełnie, zupełnie opaczne. Można być entuzjastą odmienności, ale niech to nie zamyka oczu, nie prowadzi do naiwności. Akurat żyję w kraju, gdzie reprezentowane są wszystkie religie świata. Muzułmanie tutaj są grubi jak beczki. Praktycznie wszyscy bez wyjątku. Dlaczego? Bo to bogaty kraj. Wszyscy mogą jeść do woli, może też kwestia różnic w samej kuchni (więcej tłuszczów). A chudzi są Chińczycy. Oni nie mają żadnych ramadanów ani przerw. Ale pojechałeś po bandzie, aż mi wstyd to opisywać. Nie wypada już w tym wieku. Ręce opadają. Za dużo masz w koło siebie ludzi, którzy Ci schlebiają. Tracisz łączność z rzeczywistością. Samo budowanie niczym niepodpartych teori i kończenie ich stwierdzeniem "nie jestem specjalistą w tym temacie" - po prostu Cię dyskwalifikuje. Jesli nie jesteś, jeśli nie wiesz, to po co mówisz? A już zupełnie pominąłeś 'katolicki Wielki Post'. Poczytaj, porozmawiaj i wróć na ziemię.

Edon 2014-07-04

Sam zauważyłeś, że masz wyobraźnię do pisania oraz umiejętność przekazywania tego co dzieje się twojej głowie. Sęk w tym, że nie wszyscy tak mają. Choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość to ludzie się od siebie różnią, mają różne zdolności, nie są tacy sami. Poza tym, czy przy pierwszej swojej książce zarobiłeś od razu 80 tyś w 3 miesiące?

Jakub B. Bączek 2014-07-04

@9. Edon - szczerze? Na "Animacji czasu wolnego" zarobiłem dotychczas duuuuż o więcej, ale tam było kilka wydań, w kilku krajach. "Zarobić Milion..." dopiero się rozkręca:)

Wojtek 2014-07-04

Ja też przychylam się do opinii, że jednak nie każdy człowiek może z sukcesem wydawać własne książki. Według mnie jest to umiejętność jak na przykład śpiewanie, gdzie co prawda każdy może śpiewać ale efekty tego są różne. Pisanie książek jest dobrym przedsięwzięciem, ale jest jednym z wielu pomysłów i każdy człowiek powinien w sobie odnaleźć ten w którym czuje że osiągnie sukces.

Paulina 2014-07-04

Kuba, rzadko coś komentuję ale muszę się odnieść do Twoich obserwacji Egiptu jako że jest mi to temat bardzo bliski :) Rzeczywiście w Hurghadzie, Sharmie czy Marsa nie spotkasz otyłych czy schorowanych osób, jednak spędzenie choćby kilku godzin np. w Kairze zmieni Twój punkt widzenia :) Nie chcę generalizować, ale Egipcjanie to naród naprawdę bardzo mało dbający o zdrowie (aktywność fizyczna, zdrowe posiłki itd.). Wynika to z bardzo niskiego poziomu edukacji prozdrowotnej, naprawdę wiele osób choruje na choroby tzw. cywilizacyjne (cukrzyca i nadciśnienie wiodą prym). Kolejną moją obserwacją jest to, że otyłość dotyczy głównie kobiet, rzeczywiście wśród mężczyzn ciężko spotkać pana "z brzuszkiem" (wydaje mi się że, wynika to też z abstynencji, nie spotkamy tam mięśnia piwnego :D ). Ramadan sam w sobie fascynuje mnie od wielu lat, jest to rzeczywiście wielkie święto: stacje telewizyjne emitują nowe filmy, seriale (niektóre kręcone specjalnie na czas postu), codzienny posiłek po zmierzchu w miarę możliwości spożywa się z całą rodziną (np. codziennie u kogoś innego). Ech, o Egipcie i moich obserwacjach mogłabym godzinami. Chyba właśnie o tym napiszę moją książkę! :D Dzięki za wszystkie pomysły i wsparcie, które może nieświadomie dajesz wszystkim urodzonym z potrzebą wolności. Ja już zaczęłam dążenia do wolności finansowej, właśnie kiedy Twoja książka do mnie dotarła (a było to w pierwszych dniach maja) byłam w Egipcie rozkręcając biznes, także trafiłeś w punkt. Pozdrawiam!!

Kamil 2014-07-04

Dziękuję za audycję!

ja2 2014-07-05

Podniecasz się tym ramadanem przecież możesz nie jeść i nie pić kiedy i ile chcesz wystarczy tylko chcieć. 
Pozatym muzulmanie w ciągu dnia nie jedzą zato na wpierniczają się o 5 rano przed świtem i po zachodzie słąńca to o jakim poście tu mówimy. Po prostu zmiana trybu jedzenia. 
Pracowałem kiedyś z jednym takim co psełdo pościł i jeszce w to wieżył. Pozatym spoko koleś

FizykaTV 2014-07-17

Mam bardziej konkretne pytanie. 
Chodzi o koszt kawalerek. 
Może wynika to z regionu, w którym mieszkam. 
Kawalerki w okolicach Pruszków, Grodzisk Maz. kosztują od 150 do 200tyś zł. Z drugiej strony nie zainwestuje 200km dalej w miejscu, którego nie znam.

luki 2014-08-03

Tak się składa, że napisałem książkę. Nawet próbowałem ją promować w internecie, ale z marnym skutkiem. I na kawalerkę nie zarobiłem... Mogę nawet podać adres, który specjalnie założyłem do książki www. generatorodszkodowan. pl Czemu nic z tego nie wyszło?

Nemo 2014-10-27

Przykład równie dobry na zdobycie 90tys, w 3 mies jak np. - Jak zostać najbogatszym człowiekiem na podstawie biografii Billa Gatesa... 
Poważnie albo się chwalimy albo zmieniamy tytuł na: Ile dała mi zarobić moja książka...

Dodaj komentarz...


Jakub B. Bączek: Złoty medalista Mistrzostw Świata jako trener mentalny kadry narodowej siatkarzy Stephana Antigi, założyciel firmy STAGEMAN, pisarz i podróżnik. A mówiąc po naszemu: marzyciel oraz zwykły facet, który znalazł pomysł za milion Euro i miał jaja by go samodzielnie od zera zbudować, zainteresowany siatkówką, golfem i buddyzmem, człowiek działania i konkretów. Ma na swoim koncie kilka firm, kilkadziesiąt publikacji i masę podróży po całym świecie. Prowadzi Jbbcoaching.pl

Wolność Finansowa 50 na 50

Inne audycje tego autora:

Pożegnanie z KonteStacją (28) - 5 lat temuSkąd czerpać motywację? (21) - 6 lat temu


Wywieranie wpływu na ludzi (10) - 6 lat temu

Jak reagować na zdenerwowanie (14) - 6 lat temu

Więcej audycji...
100 Marzeń (13) - 6 lat temu


Życie bez ograniczeń (12) - 6 lat temu

Uzależnieni od Facebooka (5) - 6 lat temu

15 książek i 3 piosenki (17) - 6 lat temu
Dlaczego siatkarze wygrali? (8) - 6 lat temuPolak na emigracji (6) - 6 lat temu


Twoje pole komfortu (4) - 6 lat temu


Sztuka zapominania (9) - 6 lat temu

Jak osiągnąć sukces? (7) - 7 lat temu


Zdenerwowany Klient (8) - 7 lat temuZjebka motywująca (3) - 7 lat temu

Naiwne pytania (12) - 7 lat temu

Skąd wziąć więcej energii? (17) - 7 lat temu

Kto pyta, ten... błądzi (10) - 7 lat temu

Język obcy w 6 miesięcy (40) - 7 lat temu

Eurowizja a... Twój biznes (11) - 7 lat temu

Rozmowa kwalifikacyjna (61) - 7 lat temu

Forma prawna twojego biznesu (17) - 7 lat temu

UWAGA! Złodzieje!!! (15) - 7 lat temu


Bestseller w 7 dni (6) - 7 lat temu

Buddowanie sukcesu (41) - 7 lat temu

Kuba, co ludzie powiedzą? (16) - 7 lat temu

Znam niezły skrót... (21) - 7 lat temu

Mieszkanie za 66% ceny... (24) - 7 lat temuA dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt