Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
wczoraj
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (2)
6 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-10-13

Zasypani górnicy, Chile i manifestacja

Nadający: Jan Fijor

Komentujemy sytuację w Chile i całej Ameryce Południowej. Poruszamy też temat ostatniej manifestacji przeciwko podwyżce VAT.

KOMENTARZE

magz 2010-10-15

Trochę się z Jankiem muszę zgodzić, jeśli chodzi o organizację. Z zewnątrz (znaczy z perspektywy rozdawacza ulotek) wyglądało to tak: stoi gęsta ciżba stłoczona wokół nie-wiadomo-czego. Słychać, że ktoś coś mówi przez nagłośnienie, ale nie słychać, co. Szczerze mówiąc, sama nie miałam ochoty się tam wpychać, więc nie dziwię się, że się ludzie nie dołączali. 
 
Dość dużo (może Janek rzadko w pośpiechu przebiega przez patelnię obok jakiegoś kolejnego zgromadzenia ratujących świat, ale ja mam za sobą parę lat tego doświadczenia i wiem, co w tej sytuacji znaczy dużo) ludzi pytało mnie o coś więcej. Na ekranie i w środku zbiegowiska na pewno jakieś autorytety mówiły mnóstwo mądrych rzeczy, ale ani ja, ani przechodnie nie mieliśmy szansy tego usłyszeć. Wyszło tak, że paru kolegów z KontestKlubu, pojedyńcze sztuki z KoLibra i trochę podobnych do mnie ludzi znikąd byli dla przechodniów "twarzą" całej imprezy. 
 
Dużo było reakcji typu - przecież i tak nic nie zmienicie. Odpowiadałam, że moim rodzicom trzydzieści lat temu też tak mówili. 
 
Sporo też było reakcji - to teraz się dzieje i teraz rozdajecie info? Gdybym wiedział wcześniej, przyszedłbym, ale jak teraz się dowiaduję, jak już jestem poumawiany, to nie mogę zostać. Następnym razem trzeba wziąć to pod uwagę i zrobić wcześniej jakieś bardziej publiczne info. 
 
Najbardziej interesujący był na oko pięćdziesięcioparoletni mężczyzna, który z uporem chciał się dowiedzieć, co to za organizacja i gdzie ma siedzibę (nie należę do żadnej organizacji, więc wtedy nie wiedziałam, potem dopytałam - warszawski KoLiber nie posiada siedziby. Kontestacja, jak rozumiem, również) i nie mógł zaakceptować, że można być aktywnym sympatykiem idei, a nie konkretnego stowarzyszenia. A na końcu powiedział, że jest z milicji i się pożegnał 8-O 
 
Zgadzam się, że Polacy są ponurzy i burkliwi, ale może właśnie dlatego banan na twarzy i miła uprzejmość wobec każdego tak silnie do nas przemawia, bo sama nie wiedziałam, kiedy kończą mi się ulotki. 
 
Podsumowując - z tej perspektywy, z której patrzyłam - BARDZIEJ TWARZĄ DO LUDZI! Zbity tłumek otaczający marny sprzęt nagłośnieniowy i niewidoczny ekran zniechęcał nawet mnie. Dodatkowo obawiam się, że ten tłumek składał się z samych sympatyków, których nie trzeba przekonywać. Można oczywiście tworzyć ekskluzywny klub ludzi podobnie myślących, ale wydaje mi się, że nie o to chodzi. 
Forma marszu jest chyba lepsza, bo naturalnie rozbija tę konfigurację. Obława - chyba potrzebujemy szkolenia. Zrobisz jakieś? Choćby nagrać kilka porad i tu puścić. 
 
Trzeba to robić dalej i coraz lepiej, bo nawet wśród przypadkowych przechodniów są potencjalnie zainteresowani i o nich nie wolno zapominać. Może nawet regularnie, to chyba byłoby najlepsze. 
 
Pozdrawiam, 
Magda

Alvaroo 2010-10-15

Oczywiste, że CoLiber się kłóci z WiP (JKM), przecież jedni i drudzy to politykierzy, a korytko jedno...

Claude mOnet 2010-10-15

Zdarzało mi się współorganizować nielegalne dema nawet na ponad 5000 osób! Nigdy Policja nas nie pałowała (chociaż wiele razy chcieli, ale bali się mediów ;). 
 
Na Forum umieszczę moje przemyślenia (także dotyczące reklamy), bo faktycznie z tego co mówił Jan Fijor to organizacja protestów kompletnie leży!

Claude mOnet 2010-10-15

Organizacja w sensie prowadzenia dema (a nie zorganizowania ludzi przed!). :)

uup 2010-10-20

56-57 min. kiedyś wyjdzie, kiedyś zaskoczy, na razie niech sobie działa kontestacja i inne ruchy wolnościowe, kluby, ruchy i niech to powoli się rozwija. Może w kolejnym kroku trzeba będzie się powoli grupować, zebrać grupę i zamieszkać w jednej okolicy(proces trwający wiele lat), potem wybrać lokalne władze, zlikwidować lokalne podatki i przyciągać biznes ??, I jeszcze, w mojej prywatnej opinii i obserwacji mentalność Polaka - biedaka rozsiewa KK, nierzadko czynii też Polaka typu "krwawe gały" - Polak, Polakowi wilkiem, może tu winna jest mentalość płynąca z religii tego narodu ??. Kler KK - nierzadko nie wierzy w Boga i głosi swoje "ludzkie nauki, filozofie" - nawet sam JKM to publicznie stwierdził. Kraje zaliczane przez ekonomistów do grupy "PIIGS" - to Portugal, Italy, Irleand, Greek, SPAIN (chodzi o poziom zadłużenia i inne kwestie) - to kraje mocno katolickie z wyjątkiem chyba Grecji gdzie jest prawosławie - ale to w zasadzie to samo co katolicyzm. Kraje o wyraźnym stężeniu protestantyzmu mają się najlepiej w Europie (nawet jeżeli jest tam sporo socjalu - to przynajmniej administracja jest nieco bardziej przyjazna obywatelowi, niż u nas)??? Jak to ?? W 16 wieku w Polsce wśród szlachty też modny był protestantyzm i jakoś w tym okresie w naszym kraju o dziwo działo się najlepiej. ALE TO PEWNIE GŁUPIE SKOJARZENIA, PRAWDA ?? I dalej, czy ten zbieg okoliczności to wynika z faktu, że "inna grupa" chrześcijaństwa czerpie znacznie głębiej i poprawnie interpretuje księgę o nazwie Biblia?(statystycznie). Czerpanie z tego źródła(nie z ludzkiej filozofii w przypadku KK) czyni człowieka statystycznie lepszym ? OSOBIŚCIE JESTEM SCEPTYCZNY CO DO PRZYWRÓCENIA NORMALNOŚĆi W TYM KRAJU. Z WYLICZEŃ EKONOMISTÓW WYNIKA ŻE JESTEŚMY ZNACZNIE W GORSZEJ SYTUACJI NIŻ GRECJA. Zobowiązania Polski obecne i przyszłe to 1550 % PKB, podczas gdy GRECJI około 2,5 raza niższe. Wniosek, podatki prawie z każdym kolejnym rokiem będą rosły aż do upadku tego kraju. Proces ten może trwać nawet kilkadziesiąt lat, przez kreatywną księgowość - długie powolne konanie. Ja nie mam zamiaru tak długo czekać, aż przyjdzie rebelia i potem wolność. Chociaż tu pracuje i żyje jako tako i mi stopniowo się poprawia , to bije się z myślami, że życie w tym kraju jest stratą czasu i skończy się wielkim rozczarowaniem ...

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Obligacje dla debili (2) - 6 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 tygodnie temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 tygodni temu

40 lat i fajrant! (27) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 2 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 3 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 3 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 6 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 7 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 8 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt