Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-10-14

Czy wskaźnik PKB rzeczywiście pokazuje zamożność społeczeństwa?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś rozmawiamy z Szymonem Chrupczalskim, ekonomistą Instytutu Misesa nt. tego, czy wskaźnik PKB jest słusznie ubóstwiany przez media i rządy. I czy Polska może zbankrutować.

KOMENTARZE

Janusz 2010-10-14

Bardzo fajna, ciekawa i pouczająca audycja! Wcale nie jest jakaś z kosmosu i nawet taki laik jak ja, rozumie i nie czuje jakiejś czarnej magii. Oby takich więcej! 
 
Niech żyje JKM!

terminatriks 2010-10-15

Audycja bardzo dobra i ciekawa, a jednocześnie dość rozległa.  
Dobrze że nawiązujecie współpracę z Instytutem Misesa, bo brakowało mi jakiś zagadnień ekonomicznych sensu stricto, jednak audycja nie była ciężka-była lekka, za lekka, po tych audycjach oczekuję jakiś cięższych zagadnień dotyczących działania rynku itp 
Fajnie by było gdyby panowie z IM przychodzili do KS i robili coś w stylu godzinnych wykłądów. 
Jeżeli mogę coś zaproponować to temat "historia Szkoły Austriackiej"

shiverr 2010-10-15

Mam nadzieję na więcej takich audycji, bardzo przyjemnie się słuchało, gość opowiadał z odpowiednim zainteresowaniem, ze strony prowadzących padały ciekawe pytania, zabrakło mi trochę większej ilości telefonów od słuchaczy, oby niedługo 1.5h godzinne audycje staną się chlebem powszednim :) Bardzo dobrze, że został zaproszony gość, którego jakoś wcześniej nie miałem okazji usłyszeć, środowisko liberalne ma to do siebie, że liczba publicystów i agitatorów dla tego ruchu jest mocno ograniczona (co na szczęście zmienia się ostatnio), powiedziałbym że inicjatywa zwalczania anegdociarzy ("a opona?") poprzez promowanie nowych "twarzy" wyjdzie ruchowi libertariańskiemu na dobre, w końcu im więcej różnych wypowiedzi tym lepiej. 
 
Aha, jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że Kontestacja ma zacząć również współpracę z Instytutem im. Adama Smitha, jak i czy w ogóle układa się ta współpraca?  
 
Aha2, wielkie gratulacje dla osoby odpowiedzialnej za pomysł na ulotkę reklamową Kontestacji, która była rozdawana na Wrocławskim Rynku podczas manifestacji. Nie jestem pewny czy ta sama ulotka była rozdawana w innych miastach, natomiast ta co ja dostałem zawierała labirynt, który to ma być dobrym treningiem przed urzędowymi korytarzami przepisów- moja reakcja była tylko jedna, salwa gromkiego śmiechu. Mam cichą nadzieję, że takie zaskakujące pomysły będą dłużej towarzyszyły Kontestacji i ruch wolnościowy stanie się zauważalny.

shark 2010-10-15

Jestem za a nawet bardzo za nawet trochę trudniejszym audycjami dotyczącymi ekonomii. Tematów jest tu cała masa. Można zahaczyć o twórczość Rothbarda, Hoppego, Huelsmanna i wielu innych.

Marcin 2010-10-15

Niepodobała mi sie audcyja. W sumie miało być profesjonalnie a było bardziej prześmiewczo. 
 
1. Jak dla mnie to wyszła tu niechęć austryiaków do matematyki. I "nabijanie się" z tego czego się nie da zmierzyć wprost. 
Szarą strefe można szacować np na podstawie zużycia prądu, kupowanych nieruchomości (bo to akurat jest rejestrowanie) etc.. 
 
2. Poza tym PKB jest abstrakcyjną operacją matematyczną która pozwala nam porównywać sumryczne bogactwo kraju. To że podajemy to w PLN czy USD to tylko dla wygody czytania. Ważne żeby wyniki były porównywalne między krajami 
 
3. Moją ulubioną miarą dobrobytu kraju jest mediana zarobków netto po uwzględnieniu siły nabywczej. Polecam poogladać w wikipedi które kraje są bogate wg tej miary. 
 
4. PL i USA nie ma jeszcze takiego wielkiego długu (w % do PKB) - np dług zagraniczny Nimcy 400%, Irlandia 1000%, Luksemburg 3500% 
en.wikipedia.org 
Dług publiczny: Japonia 190%, Włochy 115% 
en.wikipedia.org

Kissblade 2010-10-15

Szczerze mówiąc to z pewną obawą podszedłem do tej audycji; spodziewałem się katowania językiem akademickim, za sprawą którego (aby cokolwiek zrozumieć) będę musiał co drugie słowo wyguglać, by cokolwiek ogarnąć.  
 
Tymczasem audycja była bardzo przystępnie przedstawiona - chętnie posłucham kolejnych. Pojęcia nie miałem, że tak nierzetelny może być wskaźnik PKB. Dotychczas traktowałem go jako obiektywną miarę rozwoju kraju, a tu taki psikus...  
Dzięki!

psychowico 2010-10-15

Jestem bardzo za i ma nadzieję, że będzie przybywać tego typu audycji. A poziom może być i wyższy, myślę, że nikt nie miał problemów ze zrozumieniem.

otmar 2010-10-15

Oczywiście jestem za takimi audycjami, ale muszę przyznać, że godzinka, to troszkę zbyt mało czasu, biorąc pod uwagę pytania telefoniczne.

Szymon 2010-10-15

@5 Marcinie 
1. Takie szacunki są obarczone gigantycznymi błędami i statystycy to też wiedzą. Tego nie przeskoczysz! 
2. Wyniki są porównywalne tylko jeśli stosujemy identyczną metodologię (to jest OK, bo standardy są w miarę światowe), ale PKB (per capita) NIE mówi dokładnie o dobrobycie obywateli i pomija ogromną ilość aspektów związanych ze standardem życia.  
3. Dobry wskaźnik, jeśli założymy, że chcemy wiedzieć jaka jest mediana zarobków netto po uwzględnieniu siły nabywczej :) Zauważ, że dyskutowaliśmy o PKB, ponieważ jedynie PKB pojawia się w mediach, a bardziej precyzyjne wskaźniki tylko czasem przebijają się w prasie specjalistycznej.  
4. Mówiliśmy o relacji dług/PKB, w kontekście Polski padały argumenty, że porównując do NP. Włoch, Belgii czy USA, jest to wskaźnik niższy. NA wiki nie masz aktualnych danych, np. obecny dług publiczny USA to 100% w relacji do PKB. O długu zagranicznym tylko wspomnieliśmy, to inna bajka i nie warto epatować dużymi procentami :).

dekoderek 2010-10-15

Świetna audycja! Więcej takich proszę. Im bardziej ekonomiczno-gospodarcza, praktyczna i naukowa, tym lepiej. Plus gość z dużą wiedzą kontra Martin i Hugo z luźnym podejściem. Czegoś takiego oczekują po tym radio. :) 
 
PS. Byłem wczoraj na patelni. Moim zdaniem mało ludzi i cicho było, ale i tak dobrze, że było. 
PPS. Sponsoring będzie, jak projekt skończę i kasę dostanę.

Suszarka 2010-10-15

No właśnie, kto pożycza? Cały czas słyszymy o astronomicznych kwotach zadłużenia, ale kto pożycza? Państwa są zadłużone, banki upadają, ludzie nie mają na spłatę kredytów hipotecznych, więc kto pożycza?  
Tylko nie mówcie mi, że Żydzi.  
Może te zadłużenie jest tak samo fikcyjne jak fikcyjna jest wartość waluty w której dług jest zaciągnięty. Wystarczy trochę kontrolowanej inflacji i rzeczywista wielkość długu spadnie w bezpieczne granice. (co właśnie uskutecznia USA), a pożyczkodawcy zostaną z ręką w nocniku. Więc kto jest pożyczkodawcą? Jak Kamil słusznie przypomniał, w Polsce OFE są zobowiązane ustawą do kupowani za 60-80% swoich środków obligacji państwowych. Państwo więc, w założeniu tej ustawy ma być zawsze zadłużone, zawsze ma emitować obligacje. Może więc ten Polski dług jest w miarę bezpieczny, bo sprytna ustawa zagwarantowała stałego nabywcę obligacji jakimi są OFE?

Marcin 2010-10-15

@Szymon 
Dzięki za komentarz! Właśnie czegoś takiego oczekiwałem w audycji. 
Przynajmniej trochę rozwiałeś mój stereotyp misesowców jako ludzi którzy nie lubią matematyki:)

EstEst 2010-10-15

1) Bardzo mi się podobało. Oby więcej takich audycji! Może cykliczna, cotygodniowa audycja o ekonomii z punktu widzenia IM?  
 
2) Matematyka a szkoła austriacka: 
Mój temat :). Jako matematyk od układów dynamicznych częściowo podzielam zastrzeżenia niektórych austriaków (z Rothbardem na czele) co do matematyzacji ekonomii. Trochę się bawiłem obecnymi modelami rynków i moim zdaniem są one cholernie uproszczone, a jak się próbuje poprawiać i uściślać, to momentalnie wpada się w dynamikę chaotyczną i to wielowymiarową, która ciągle jest w powijakach, albo w obliczenia, przy których kończy się nam pamięć wszystkich komputerów instytutowych ;) Sensowne matematyczne modele mikroekonomiczne się czasem tworzy. Sensowne modele makroekonomiczne mają szanse powstać za jakieś 100 lat. 
 
Statystyka też nas nie ratuje - mamy już taką gigantyczną bazę danych, że ciężko jest oszacować, co jest ,,ogonem'' rozkładu normalnego (czy jaki tam akurat nam wypada), a co tendencją wiodącą. Myślę, że można znaleźć parę milionów danych, które po odpowiedniej manipulacji potwierdzą, że gospodarka Korei Płn. jest najbardziej konkurencyjna w świecie. Pomijam już to, jak statystyka jest używana przez niematematyków (u nas na wydziale mówią: ,,jak kodeks karny przez przestępców''). Szacowanie szarej strefy prawdopodobnie ma błąd pomiarowy większy niż uzyskany wynik - i zapewne nikogo to nie dziwi. 
 
Podsumowując: matematyka w ekonomii to przyszłość. Ale nie teraźniejszość. Jeszcze długo nie. 
 
3) PKB jednak jakąś korelację z dobrobytem ma. Ciężko porównywać współczynniki różnych krajów, ale w obrębie jednego kraju (lub krajów stosujących podobne metody liczenia PKB), jeśli nie wystąpiły ,,osobliwości'', typu zmiany inflacji, czy zadłużania, czyli przy zachowaniu zasady ceteris paribus, możemy powiedzieć, kiedy kraj się rozwijał, a kiedy nie bardzo. 
Póki nie mamy za bardzo innych danych... 
 
WIĘCEJ TAKICH!!! 
 
Może być nawet mniej ,,jajcarsko'' (przy czym mówi to człowiek, który ma kij w d... , co można wnioskować po jego audycjach).

EstEst 2010-10-16

A jakby był potrzebny ciekawy temat ekonomiczny to podsuwam: monopole (i ewentualnie oligopole). 
 
Tzn. jakie są zalety i wady monopolu na rynku, jak wtedy rynek działa, jak sobie z tym rynek radzi lub nie, jak sobie z tym państwo radzi lub nie, jakie prawa antymonopolowe i antytrustowe mamy i co o tym sądzą Austriacy. 
 
Jak obserwowałem różne dyskusje, to jest dla skrajnych wolnorynkowców dość niewygodny temat, więc warto go poruszyć.

Paweł 2010-10-16

Cały pomysł lekkiej modyfikacji przeliczania PKB, aby móc zadłużać państwo na więcej, bez konsekwencji zawartych w prawie, dobrze podsumowuje cytat, który jakiś czas temu na swoim facebooku zamieściło Centrum im. A. Smitha: 
"Reforma kalendarza nie skróci ciąży" S. J. Lec :-)

PLrc 2010-10-16

Becia, omg! Woman, Know Your Limits! ;)

PLrc 2010-10-16

EstEst: jaką dziedziną matematyki się zajmujesz? I gdzie wykładasz? ;)

shark 2010-10-16

Nie na temat ale polecam. Wrzućcie do kontestkina:  
www.youtube.com

wicehrabia de Bragelonne 2010-10-16

Witam serdecznie! 
 
Tak sobie czytam i widzę, że wszysko zostało już powiedzine przez moich poprzedników, ale postanowiłem że jednak napiszę mały komentarzyk, na wypadek gdyby "włodarze KonteStacji" :-), mieli jakieś wątpliwości co do kontunuowania nagrywania audycji właśnie tego typu, tzn. mówiących "ludzkim językiem" o poważnych zagadnieniach ekonomii.  
 
Myślę, iż pomysł wykreowania cyklu takich audycji jest wart realizacji, więcej nawet, staje się koniecznością w świetle dramatycznie niskiego poziomu trdycyjnych mediów z jednej strony, a trudnościami w selekcji informacji wartościowych spośród niewartościowych w internecie z drugiej strony.  
 
Prekursorska rozmowa wypadła, moim zdaniem, dobrze, w zasadzie jedynym mankamentem był relatywnie krótki czas, który pozwolił tylko na "prześlizgnięcie" się po problemie, ale na pełną ocenę tego zjawiska o heterogenicznych przecież skutkach i to w różnych sferach życia społeczno - polityczno - medialnego, niestety już nie. Dlatego mam propozycję, a raczej dwie - alternatywne: albo więcej czasu antenowego, albo bardziej wąsko zakrojone tematy. Osobiście proponuje rozważyć bliżej opcję nr 1, bo druga niesie za sobą zagrożenie nadmierną specjalizacją. 
 
Na koniec, jako student prawa, idąc za rzmską paremią ubi societas, ibi ius(tzn. gdzie jest jakaś zorganizowana społeczność, tam muszą funkcjonować normy prawne) zachęcam do zajęcia się w podobnej formule także problematyką ukształtowania polskiego porządku prawnego (jak również porządku prawnego UE), bo bez nich nie sposób zrozumieć naszej rzeczywistości (i nie ukrywajmy - jej absurdów też). To naprawdę ważne bo w tej sferze ignorancji i zakłamań, a w konsekwencji zagrożeń dla ludzkiej wolności, nie brakuje. 
 
Pozdrawiam!

WAR 2010-10-17

Warto przed takimi merytorycznymi audycjami zrobić porządny wstęp teoretyczny. Przed ta akurat trzeba by porządnie wyjaśnić co to jest wartość, cena i dobrobyt i zależności miedzy nimi. 
 
Na takie audycje czekałem, raz na tydzień wystarczy :)

EstEst 2010-10-17

@PLRc: Na Jagiellońskim. Zajmuję się układami dynamicznymi (w tym troszkę chaosem) i metodami topologicznymi w równaniach różniczkowych.

Mateusz z Kanady 2010-10-18

Nie bede sie powtarzal ze ostatnia serja wywiadow prowadzonych przez Hugo jest na coraz wyzszym poziomie itp itd.  
 
Pomysl na przyszly temat: "Zwiazki zawodowe? I dlaczego nie?" chodzi przede wszystkim o obalenie parszywego argumentu z cyklu: "No ale ludzie moga zyc godnie i utrzymywac rodziny" 
 
A teraz merytorycznie kilka luznych punktow:  
 
Pare lat temu czytalem opublikowany chyba w profesjoinalnym pismie artykul gdzie autor stworzyl alternatywny index mierzacy standard zycia. Byla nim proporcja hamburgera w MacDonaldzie do sredniej pensji krajowej. O ile pamietam to ten index zupelnie niezle mimikowal PKB na osobe. 
 
Trzeci punkt EstEst z post #13 wydaje mi sie bardzo wazny. PKB nie jest doskonaly ale tez nie jest bezuzyteczny. Raczej zamiast go bezceremonialnie odrzucac nalezy rozumiec jego ograniczenia i bardzo uwaznie stosowac. Nalezy rownierz oczywiscie analizowac alternatywne wskazniki i jak sie nie zgadzaja zastanowic sie dlaczego. Ja wiem ze to truism ale czuje (moze dla tego ze za duzo wypilem) pewna chec wsrod prowadzacych i sluchaczy do odrzucenia PKB i wolnej drogi to kierowania sie doktryna....  
 
Zastanawiam sie jaki producent by wyprodukowal tysiac par lewych butow nie produkujac prawych? Ja wiem ze Che Guevara jak byl ministrem rolnictwa na Kubie to sprowadzil tam plugi sniezne produkcji bratniej Tatry. No ale jest to raczej ekstremalny przyklad.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodnie temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu


Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 6 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 9 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temuIle zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt