Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Branża budowlana - Łukasz Murat |#568
Łukasz Murat Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-08-26

Przebudzenia (do kupna nieruchomości)

Nadający:

To że mamy stereotypy, nawyki, poglądy i utarte sposoby myślenia to nic złego, ale problem zaczyn się wtedy kiedy zamykamy się na bardzo dobre pomysły, na uczciwych ludzi i na własne szczęście tylko po to by obronić pielęgnowane w sobie od lat schematy. Jak je przełamać i kupić swoją pierwszą nieruchomość, polecieć do Tajlandii i zmienić swoje życie? O tym będzie ta audycja:)

KOMENTARZE

luki 2014-08-27

Jakubie, w jakie przedsięwzięcia aktualnie inwestujesz, żeby uzyskać "dochód pasywny"? Czy masz jakieś doświadczenia co do sposobów uzyskiwania takiego dochodu, które kompletnie się nie sprawdziły?

ja 2014-08-28

Jakubie Bączku, jesteś taki niezależny, taki wspaniały, ty mój wizjonerze i twórco. Marzę, aby choć trochę twego geniuszu na mnie spłynęło. Udanego pobytu na Islandii. Wulkan pewnie się wstrzyma z wybuchem na czas twego przyjazdu. A tak poważnie, słucham twoich audycji już od jakiegoś czasu, ale naprawdę już mam dość gościa z takim rozdymanym ego i audycji na temat Jakub Bączek i jego fascynujące historie. Pozdrawiam szczerze i do nieusłyszenia.

Jakub B. Bączek 2014-08-28

@2. ja - dzięki za feedback, pozdrawiam:)

Andrzej 2014-08-29

Jakubie nie wydaje mi się, że mieszkaniu w III RP można w ten sposób zarobić. Nawet jeśli kupię mieszkanie 10 % taniej to muszę doliczyć zbyt dużo moim zdaniem - koszty notarialne, złodziejsko wysoki podatek PCC 2 %, a jak jeszcze dołożę remont na to nie ma często szans na zwrot nie mówiąc o zysku.  
PS. Od wielu lat zajmuję się pośrednictwem na rynku nieruchomościami. Pozdrawiam.

Jakub B. Bączek 2014-08-29

@1. luki - o tym więcej w jednej z pierwszych audycji: www.kontestacja.com 
 
@4. Andrzej - owszem podatki są dość "drogie" ale mimo wszystko zarobić można całkiem sporo - przy licytacjach komorniczych "zniżka" na mieszkanie może wynosić nawet 25% a sprzedawcy na rynku wtórnym opuszczają czasem znacznie więcej niż 10% - Powodzenia!

Davvid 2014-08-29

Witam,  
myślę, że powyższy komentarz Pana Andrzeja jest niezwykle ciekawy i warty odpowiedzi ze strony Pana Bączka.  
Również ciekawi mnie jak wygląda kwestia podatków i formalności - jak sobie z tym radzić aby wyjść na plus.

Jakub B. Bączek 2014-08-29

@4 i @6, Davvid - super, że Was to interesuje. Ciągle uważam, że kupno mieszkania jest doskonałą inwestycją. Owszem notariusz i PCC to wysokie koszty, ale... jednorazowe. Remont tez robi się raczej rzadko (załóżmy co 5 lat). A tymczasem wypływy z najmu są co miesiąc, a wartość mieszkania w ciągu 5-lat z 99% pewnością wzrośnie. Krótko mówiąc: warto kupować mieszkania. Warto też poszerzać swoją strefę komfortu i dostrzegać rozwiązania, które dotychczas widzieliśmy stereotypowo. To jednak prywatna decyzja i często bardzo trudna. Ja nie czuję się na siłach, żeby nikogo przekonywać ani też, żeby tłumaczyć krytykantom jakie mam argumenty. Po prostu robię swoje i się tym dzielę, choć wcale nie muszę. Wiem, że reakcję mogą być różne i przyjmuję to ze spokojem. 
 
A co do szerszej audycji o podatkach i kosztach zakupu nieruchomości + kilka moich ostatnich doświadczeń z tego typu inwestycji to myślę, że już w październiku poświęcę temu zagadnieniu osobny odcinek - myślę, że wiele zagadnień może Was w nim pozytywnie zaskoczyć. Do usłyszenia:)

Marek Zemsta 2014-09-01

Dzięki za polecenie mojej audycji :) 
 
Nieruchomości to bardzo ciekawy temat. Najważniejsze jednak jest profesjonalne podejście i ZDOBYCIE wiedzy, której brakuje Waszej konkurencji (czyli po prostu osobom, które wynajmują i kupują 1 mieszkanie z przypadku, raz na kilkanaście lat) 
Polecam książki Sławka Muturiego. Swoją drogą goni on Jakuba na liście bestsellerów Empiku. KS może być dumna. 
 
Nawet się nie obejrzałem jak udało mi się skończyć remont 3 mieszkania i wynająć je następnego dnia :) Teraz czas poszukać kolejnego. Wbrew pozorom nie trzeba mieć dużo gotówki jeśli potraficie budować zdolność kredytową.

Raq 2014-09-15

Panie Jakubie audycja bardzo inspirująca ale ciągle uważam, że przeciętny "Kowalski" pracujący od 8 do 16 w korporacji nie jest w stanie kupić drugiego mieszkania (oprócz tego, w którym mieszka) pod wynajem ot tak. Skąd wziąć na to pieniądze gdy spłaca się już kredyt na mieszkanie i nie ma się wkładu własnego (lub jest bardzo niewielki)?

Dodaj komentarz...


Jakub B. Bączek: Złoty medalista Mistrzostw Świata jako trener mentalny kadry narodowej siatkarzy Stephana Antigi, założyciel firmy STAGEMAN, pisarz i podróżnik. A mówiąc po naszemu: marzyciel oraz zwykły facet, który znalazł pomysł za milion Euro i miał jaja by go samodzielnie od zera zbudować, zainteresowany siatkówką, golfem i buddyzmem, człowiek działania i konkretów. Ma na swoim koncie kilka firm, kilkadziesiąt publikacji i masę podróży po całym świecie. Prowadzi Jbbcoaching.pl

Wolność Finansowa 50 na 50

Inne audycje tego autora:

Pożegnanie z KonteStacją (28) - 5 lat temuSkąd czerpać motywację? (21) - 6 lat temu


Wywieranie wpływu na ludzi (10) - 6 lat temu

Jak reagować na zdenerwowanie (14) - 6 lat temu

Więcej audycji...
100 Marzeń (13) - 6 lat temu


Życie bez ograniczeń (12) - 6 lat temu

Uzależnieni od Facebooka (5) - 6 lat temu

15 książek i 3 piosenki (17) - 6 lat temu
Dlaczego siatkarze wygrali? (8) - 6 lat temuPolak na emigracji (6) - 6 lat temu


Twoje pole komfortu (4) - 6 lat temu


Sztuka zapominania (9) - 6 lat temu

Jak osiągnąć sukces? (7) - 7 lat temu


Zdenerwowany Klient (8) - 7 lat temuZjebka motywująca (3) - 7 lat temu

Naiwne pytania (12) - 7 lat temu

Skąd wziąć więcej energii? (17) - 7 lat temu

Kto pyta, ten... błądzi (10) - 7 lat temu

Język obcy w 6 miesięcy (40) - 7 lat temu

Eurowizja a... Twój biznes (11) - 7 lat temu

Rozmowa kwalifikacyjna (61) - 7 lat temu

Forma prawna twojego biznesu (17) - 7 lat temu

UWAGA! Złodzieje!!! (15) - 7 lat temu


Bestseller w 7 dni (6) - 7 lat temu

Buddowanie sukcesu (41) - 7 lat temu

Kuba, co ludzie powiedzą? (16) - 7 lat temu

Znam niezły skrót... (21) - 7 lat temu

Mieszkanie za 66% ceny... (24) - 7 lat temuA dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt