Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (4)
5 dni temu
Bitwa o wozy rozstrzygnięta!
Czyli komentarz po I turze wyborów. Czy iść głosować? CHAZ umiera? Czy Trzaskowski będzie hamulcowym? Biurokracja. Spadek ruchu w Galeriach. Słuchacz opowiada o mandacie za brak maski....
Bez Montażu, Bez Cenzury
dziś
[18+] Rozmowy o tym, co nas cieszy, wkurza, tak po prostu o życiu....
Zapraszam na moją prywatną stronę internetową pod adresem: wiejaczka.com
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Firma na emigracji 2014-09-16

Socjal w Niemczech

Nadający: Maciej Bienert

Rozmowa z gościem o tym, jak współcześnie wygląda niemieckie państwo opiekuńcze, i jak z tego korzystają imigranci.

KOMENTARZE

Piter 2014-09-16

Dla mnie jako konserwatywnego liberała jest zupełnie niedopuszczalne jakiekolwiek wspieranie przez Państwo młodych, zdrowych ludzi. Młody człowiek powinien zaiwaniać jak mały robocik bez oglądania się na pomoc państwa. Niestety demoralizacja ludzi rozpoczyna się już we wczesnej młodości przez 'darmowe studia' , potem są extrasy jak wspomniany w audycji 'kurs języka' następnie będą rozmaite dotacje i dopłaty. I w ten sposób młody człowiek staje się klientem Państwa zaprogramowanym że państwo powinno dać i coś załatwić. Tak zabija się w ludziach inicjatywę, przedsiębiorczość a przede wszystkim wolność decydowania o swoim życiu. 
Socjaliści zawsze twierdzą że są przypadki losowe które wymagają pomocy państwa. Owszem są ale na nich opiera się cała ideologia państwa socjalnego. Jeżeli raz dopuścimy że państwo może zabrać coś obywatelowi X i dać obywatelowi Y to nie ma już żadnych granic. Bismarck wprowadził obowiązkowe ubezpieczenia jako absolutny wyjątek od reguły , dzisiaj brak ubezpieczeń jest wyjątkiem. Socjalu nie da się kontrolować bo jest on spełnieniem ukrytych pragnień ludzi ; aby dostawać pieniądze za darmo. Dla polityków socjal to narzędzie przekupywania wyborców czyli dostępu do władzy. Rozdawanie pieniędzy ludziom to element gry wyborczej i naiwnością jest myślenie że jest to pomoc dla naprawdę potrzebujących.

Rafał 2014-09-16

Obecnie jestem w Niemczech i przypomniała mi się sytuacja kiedy to jeden gościu z mojej byłej pracy (Polak) opowiadał o tym, jak załatwił socjal kilku swoim kumplom z Polski, którzy to byli wniebowzięci, kiedy zobaczyli, tu cytat "jak można cały tydzień w palnik dawać a państwo ci jeszcze auto i mieszkanie opłaci". Śmiać mi się chciało, jak w innej rozmowie narzekał, że z nadgodzin mu tylko połowa kasy zostaje po podatkach. No cóż, za coś "elita" emigrantów musi w końcu balować. Pozdrawiam :)

Jaro 2014-09-18

Jak panstwo nie wyda na zasilki to wysle wojo do innego kraju. Nie wiem co jest bardziej oplacalne. W mojej opini pieniadze publiczne zebrane z podatkow, to pieniadze ogolu i moga byc redystrybulowane.. w sposob racjonalny. 
 
P.S Czy mozna prosic prowadzacego o udostepnienie 
danych tego polskiego prawnika Tomka. Moj e mail 
[email protected] 
 
Swietna audycja

Maciej Bienert (care24.pl) 2014-09-19

ad.3  
 
Dziękuję za miłe słowa. 
 
Z Tomkiem można się kontaktować pod emailem: [email protected]

krzysztof 2014-09-20

Maciek czy możesz uzasadnić dlaczego ktoś ma u Ciebie pracować za 1200euro skoro wyłudzając pieniądze od ludzi pracujących dostaje zapomogi 1100euro? Dlaczego wybrałbyś pracę za 100euro różnicy?

Maciej Bienert (care24.pl) 2014-09-20

ad.5  
tylko z jednego powodu: jest nim poczucie honoru  
pobieranie zapomóg, zasiłków itp.- celowo ,nie podejmując pracy jest kradzieżą

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-09-21

Drugim powodem jest doświadczenie. NA początku się będzie zarabiać 1200 €, ale np. po roku, jak się będzie umiało robić więcej i lepiej, to już 1500 €.

RAdesign 2014-09-21

Z racji problemów z transferem niestety audycji przesłuchać nie mogę. 
Ale 1200 EUR pensji to na serio? Miesięcznie czy na akord ? 
Tyle to zarabiałem na miesiąc w mojej pierwszej robocie (drugiej w ogóle) w DE...w 2002 roku =) 
Plus do tego opłacona kwatera i deputat na jedzenie (2,5 EUR dziennie,przy tamtym poziomie cen). 
Pensje w DE nie ruszyły od tego czasu w górę ? ;>

Adam Kobus 2014-09-24

Witam Macieju, 
a jak ustosunkujesz się do niemieckiego świadczenia na dzieci tzw kindergeld. Jest to również świadczenie socjalne jednakże przeznaczone na dzieci. W komentarzach odwołujesz się do braku honoru osób które pobierają tzw socjal, a z relacji Twoich znajomych wynika że również pobierasz od Państwa tego typu świadczenia socjalne zasilając rodzinny budżet pieniędzmi pochodzącymi z państwowej kasu. Myślę że jest to sprawa podobna do dotacji którą wcześniej pobrałeś z UE na prowadzenie lumpeksu o czym ludzie na kontestacji już szeroko dyskutowali.

Maciej Bienert (care24.pl) 2014-09-25

ad.9 
 
Witaj, 
kindergeld jest elementem systemu podatkowego ,a nie socjalnego. Najpierw musisz płacić podatki -następnie można otrzymać kindergeld. KG otrzyma osoba wychowująca dzieci ,niezależnie od tego czy jest biedna czy bogata. Jest to element szeroko rozumianej polityki prorodzinnej i uważam ją za rozsądną. Uzyskanie KG nie wymaga udowadniania przed urzędnikami ,że "sobie nie radzisz" oraz wypisywania upokarzających formularzy. Wystarczy tylko ,że masz dzieci i płacisz podatki - nie ma żadnych dodatkowych pytań. 
 
Nigdy nie słyszałem ,aby na kontestecji ktoś dyskutował o jakieś dotacji z UE bo takiej nie było.Gdyby nawet była to co to kogo obchodzi? 
 
I tym razem temat socjalu wywołał emocje. Od razu przypominałem sobie jak po nakręceniu filmiku pewna cześć widzów wypisywała obelgi itp. Rozumiem ,że ich autorzy poczuli się dotknięci tym ,że ktoś może krytykować wyłudzanie zasiłków. Potwierdziło to tylko tezę zawartą w tym materiale o wątpliwym morale ludzi biorących socjal. Rozmawiając z osobami "na zasilaczach" odniosłem wrażenia ,że traktują one taki sposób na życie jako wyraz cwaniactwa ,zaradności ,obrotności itp. bo przecież "niemieccy frajerzy płacą nam za siedzenie w domach" Na szczęście jest to marginalne zjawisko -co nie znaczy ,że nie trzeba tego tematu poruszać.

dawid 2014-12-26

ja uwazam ze powinismy miec prawo wyboru nie kazdy w zyciu jest dobrze wksztalcony i sobie tak swietnie raci jak pan po pierwsze a podrugie moze my niechcemy robic za 700e jak tyle samo mam na socjalu prawda moze powini troszke podniesc pensje dla pracowników produkcyjnych a nie pensje stoja w miejscu od 20 lat prawie wiec wcale sie niedziwie ze komus sie poprostu niechce i ma do tego prawo pewnie ze niema sensu cale zycie nic nie robic ale mówienie o ludziach miej radzacych sobie w zyciu ze sa kretynami to zenada

Danuta 2018-01-04

Krótko!!! Mogę podać kilka przykładów niemieckich kobiet , które opowiadają mi o koszmarze bytowania z mężem, tudzież synem, zięciem i.t.d pernamentnie pobierającym to Hartz IV . To są mężczyźni kompletnie wyzuci z honoru, męskości. Nieumiejący przykręcić gniazdko elektryczne. Z nieróbstwa poziom agresji wzrasta lawinowo. Jedynie pilot w ręce i piwsko. Nawet sprawy damsko-męskie na bakier bo co to za facet. Jest to totalna degeneracja narodu. Boże chroń Polske przed taka degeneracją!!!! za duzy parasol socjalny to równia pochyła!!!!

Dodaj komentarz...

Maciej Bienert

Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

o tym dlaczego warto emigrować i jak żyje się polakom za granicą.

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 3 miesiące temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 6 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - ponad rok temu

Powrót po 9 latach (3) - ponad rok temu

Polowanie na dzieci w Niemczech (2) - ponad rok temu


Więcej audycji...



Konflikt Polska - Izrael (1) - 2 lata temu







Ubóstwo w Niemczech - 3 lata temu









O przetargach - 3 lata temu





Idę na studia (2) - 3 lata temu







Plany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu




Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temu







Emerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu





Terror w Monachium - 4 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu


Audycja niedokończona - 4 lata temu









Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 4 lata temu




Niemcy państwem bezprawia? (3) - 4 lata temu




Polskie materace dla Niemców (7) - 4 lata temu



Kochajmy się wszyscy! (1) - 4 lata temu






Maćkowa codzienność - 4 lata temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lata temu














Komentarz Maćka... (1) - 5 lata temu

O problemach z firmą Drutex... (10) - 5 lata temu




Wybory... na emigracji? - 5 lata temu

Problemy w branży budowlanej? (2) - 5 lata temu


Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lata temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lata temu



Jakich klientów unikać? (2) - 5 lat temu


Wspomnień czas (1) - 5 lat temu



Co tu produkować? (4) - 5 lat temu




50 tys. VAT Maćka (1) - 5 lat temu

Okna z Polski (1) - 5 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 5 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 5 lat temu





Fitblogerka w Kontestacji (1) - 5 lat temu










Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu






O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temu



Bytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu





Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


















Niemcy moich marzeń (5) - 6 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temu



Drutexomania (3) - 7 lat temu




Mała firma, a cieszy - 7 lat temu








MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu








Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temu



Rozmowy o emigracji - 7 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 7 lat temu





O walucie Euro - 7 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 7 lat temu






Polska: pierwsze wrażenie (41) - 7 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 7 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 7 lat temu






Układ zamkniętych okien (5) - 7 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 7 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 7 lat temu





Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu






Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temu



O interesie Maćka (3) - 8 lat temu



Wybuchowy Klient (1) - 8 lat temu







Maciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu





Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu








Samochód dojechał - 8 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 8 lat temu





Pytania do emigrantów (10) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00
Salon kosmetyczny Nowy Sącz - Kosmetyczka... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt