Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2014-10-01

Jan Fijor prawdopodobnie ostatni raz na żywo

Nadający: Jan Fijor

Dziś pada propozycja, by młodych protestujących rozpędzić, jak pod Tienanmen, ze strony Dawida słuchacza. Janek komentuje expose Ewy Kopacz i odpowiada na maile.

KOMENTARZE

Piotrek 2014-10-02

Fajnie, ze bedziesz dalej nagrywal. Dzieki, ze jestes z nami!

Maciejka 2014-10-02

Nie no , audycja musi być. O czym ja bym myslał przez reszte tygodnia?

hmp 2014-10-02

Kontestacja to Jan Fijor. Mysle, ze zdecydowanie wiecej ludzi slucha podcastow niz online.

Tomasz 2014-10-02

Wspaniale! Gratuluję Janku, czekam na Kraków.

farelek 2014-10-02

Nie wiem dlaczego ale audycja przypomniała mi o tym przejawie przedsiębiorczości :) stare ale jare czerski.art.pl

Jacek_vel_Blacha 2014-10-02

@hmp  
 
Ooo Nie ! tylko nie to ! Jak na razie to Kosinski to Kontestacja i mimo pewnego bałaganu od czasu do czasu niech tak lepiej zostanie ,myślę ,że tak będzie lepiej dla zdrowia psychicznego słuchaczy.

Piter 2014-10-02

Panie Janku wydaje się iż problem emerytur jest nie do przejścia, po prostu za daleko to zaszło. Demografia jest nieubłagana i są dwa wyjścia albo przyszli emeryci nie dostaną pieniędzy albo też przyszli pracujący będą musieli ponosić o wiele większe koszta aby utrzymać obecny system. Działa tutaj zasada piramidy finansowej jaką jest obecny system ubezpieczeń. Państwo czy konstytucja gwarantuje emerytury ale nic nie mówi o ich wysokości , tak więc może to być np 300 zł i też będzie zgodne z prawem. Zresztą temu miała służyć ostatnia "reforma emerytalna" gdzie procent świadczeń z zarobków może być dowolnie zmieniany w zależności od sytuacji budżetowej. Oczywiście można z tego wyjść gdy ludzie zaczną się bogacić (ale nie w tempie 2% rocznie)i w stosunkowo krótkim czasie np 10 czy 15 lat i osiągną dochody porównywalne z krajami zachodnimi . Tyle że trzeba do tego bardzo radykalnych zmian jakie proponuje KNP.

Adam 2014-10-02

Proponuję podawać tutaj propozycje tematów przyszłych audycji i nad nimi głosować, bo ostatnio jest monotonnie i jałowo. Gdyby Kontestowicze mieli wpływ na tematy przyszłych audycji, to mielibyśmy to, co chcemy, a i Janek miałby czas zgłębić temat z pożytkiem dla wszystkich. 
Zwracam też uwagę, że zwracanie się z epitetami do słuchaczy (jacy by nie byli), szczególnie do takich, którzy nie mogą zripostować od razu, jest nie tylko nieprofesjonalne (tu akurat trudno wymagać), ale i niekulturalne, szczególnie ze strony JFK (Jan Fijor, Kontestacja). :-)

DareDevil 2014-10-03

ad 8 Adam 
 
 
głosować, że co??? 
 
 
a co to Szwajcaria czy jak?

Tomasz 2014-10-03

Nie, to ukraina, czyli mys głosujemy, a wynik będzie taki jak zechce Janek.

Slawson 2014-10-06

Drogi Janku, 
Jeśli przejdziesz na audycje off-line, to też z przyjemnością posłucham. Wolę jednak te na żywo - są mniej reżyserowane, bardziej spontaniczne. W pewnych kwestiach mam odmienne poglądy od Ciebie, ale na tym właśnie polega pluralizm, żeby nie wszyscy mówili jednym głosem. Mogę tylko podejrzewać, czemu ludzie nie dzwonią do audycji na żywo. Świetnie kiedy wyprowadzasz z błędu, obalasz mity, tworzysz teorie dające do myślenia. Jednak czasem oponentów nie próbujesz przekonać, tylko sprowadzasz "do parteru". 
Pozdrawiam serdecznie i do następnej audycji! 
... oby na żywo.

AREKB52 2014-10-07

Na żywo jest o wiele lepiej.Pozdrawiam.

Adam 2014-10-08

Ludzie będą dzwonić, kiedy treść audycji będzie przydatna w ich życiu lub tak kontrowersyjna, że się zbulwersują. :-) Poza tym można podzielić audycję na bloki: 10 minut na wydarzenia aktualne, 15 minut na teoretyczne rozwinięcie tematu, 15 minut na wskazówki praktyczne, tj. z życia wzięte, 20 minut na pytania od radiosłuchaczy. Nikt nie dzwoni, bo młodych nie interesuje kolejna konferencja libertarian czy sytuacja polityczna za granicą. Posłuchajcie jakie było "branie" w audycjach o kredytach, nieruchomościach i kobietach. :-) 
Zamiast audycji dla orłów raczej taka dla myślących, pracowitych i oszczędzających mrówek. 
Do tego jednorazowe nagrody książkowe dla pierwszych dwóch słuchaczy (z wyjątkiem Blachy;-)) za ciekawe pytania. Janek będzie miał luźniej w domu a linia telefoniczna będzie gorąca.

Dyllu 2014-10-08

A kto miałby dzwonić skoro nie ma tematu audycji.. A jak już się jakiś pojawi to pod sam koniec.

Faraday007 2014-10-08

Trochę mi mi smutno że nie będzie dziś audycji. Jednak offline to nie będzie to samo. Uwielbiam takie momenty np. jak Kamil jest współprowadzącym i Janek podchodzi do jakiegoś tematu emocjonalnie. Kamil atakuje tezę logiczny kontrargumentem, a Janek wtedy próbuję to zbić jakimś przykładem z życia, a Kamil nie daję za wygraną itd. 
 
Chociaż rozumiem że zdrowie i dobre samopoczucie są najważniejsze. Jednak głęboko zachęcam żeby może spróbować za jakiś czas online z nieco zmieniona formułą programu. Nawet eksperymentowania z nią. 
 
PS 
Dziękuję Janku za tyle wspaniałych audycji, które nagrałeś!

Dyllu 2014-10-09

Może trochę nietrafnie to ująłem ,że brak tematu w audycji, chodzi mi o to ,że Janek zwykle przez pierwsze 30 minut opowiada o bieżących sprawach ewentualnie program przybiera formę wykładu ekonomii w skutek czego audycja jest o wielu sprawach naraz. Gdyby od początku dać konkretny temat być może sprowokowało by to dyskusję. Drugą sprawą jest to ,że wszyscy a co najmniej spora większość zgadzamy się z Jankiem w 100% wobec tego po co dzwonić?? Może to sygnał dla Hugo ,że czas pokusić się o nowych odbiorców kontestacji i zainwestować w reklamę w miejscu gdzie nigdy wcześniej o wolnym radiu nie słyszano?

arek 2014-10-09

Ja zawsze słuchałem offline, wieczorami muszę wychowywać dziecko i słuchać sprawozdania żony z minionych wyrażeń dnia :) . Poza tym nigdy bym nie zadzwonił do Janka, ponieważ mam inną "formę ekspresji" . Po prostu nie znoszę napięcia w dyskusji, przerywania i wybuchu emocji. Gubię się wtedy, nie wiem co powiedzieć. "Człowiek jest taki, jaki jest i nie należy go zmieniać na siłę", jak to wyraziłeś Janku we wspaniałym wykładzie n/t. szkoły austriackiej. Natomiast przepadam za Twoim stylem gawędziarskim i mnóstwem dygresji. Dla mnie nic się nie zmienia. Nadal w czwartek będę sprawdzał, czy jest nowy podcast, czasami coś kupię w Fijorr... a w rozmowach że znajomymi będę wtrącał: 'na ten temat austriacka szkoła ekonomii mówi tak...' . Dziękuję Janku (wcale nie chcę się podlizywać) i pozdrawiam wszystkich Współsłuchaczy .

jan M Fijor 2014-10-09

Hey,nie róbcie mi pogrzebu. Jeszcze żyję, lubię to intro Lukasza Skóry i w ogóle lubię wszystkich. Ot, zmęczenie materiału. Trzeba trochę odpocząć od siebie. Później będziemy prowadzić formy mieszane z Kamilem i bez: podcasty, dialogi i może rozmowy ze słuchaczami.  
 
Pozdrówko

about 2014-10-11

Panie Janie niech pan nie robi jaj-lewactwo atakuje nam tu pana potrzeba!!!!!! I to już!!!!!!!

Kwiat126p 2014-10-14

Janku słyszę w radiu że sadownicy domagają się GWARANCJI sprzedania swoich jabłek.(też bym chciał mieć gwarancję wyżywienia i dachu nad głową no ale nie jestem pokrzywdzony i musze se radzić). Jak to jest że jak tej tepej tłuszczy dopiero się zabierzę michę sprzed nosa to idą protestować i się budzą z ręką w nocniku. A zanim nastapiło embargo i kiedy to nasi durni politycy wystrugani z banana wtrącali się non stop miedzy Rosję a Ukrainę aż się Putin naturalnie wkur.... i zrobił nam to embargo to wszyscy w euforii popierali politykę polskich polityków. To oni są winni temu embargu no bo co to obchodzi Tuska że komuś biznes spieprzy - nie jego interes, teraz niech se kopacze radzą z tym. W tedy należało protestować przeciwko pchaniu palca między drzwi, przewidując to że grozą nam sankcje gospodarcze ze strony Rosji. To nie..."jakoś to będzie, Unia nam wynagrodzi" i co teraz? Zesrali się z frustracji bo UE kasy dla nich nie ma i mieć nie będzie bo już drzew brakuje żeby dodrukować chyba.

Maria Lasoń 2014-10-18

To wolny kraj? - MAFIA 
 
https://www.youtube.com

margareta z chicago 2014-11-09

super audycja p. Janku!!

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt