Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-10-09

Systematycznoœść w życiu i biznesie

Nadający:

Dziś audycja przepełniona pytaniami, które warto jest sobie zadać. Oprócz tego staram się udowodnić, że systematyczność jest w życiu i biznesie bardzo potrzebna. Sprawdź czy mi się udało...

KOMENTARZE

Ernest 2014-10-09

Link do materiałów, o których wspomniałem w audycji: 
 
edukatorium.com

kontestator 2014-10-09

Systematyka (gr. systematikos) – w różnych naukach: układ, podział na grupy według pewnego systemu przedmiotów lub pojęć danej nauk

Ernest 2014-10-10

@2 Oczywiście miałem na myśli systematyczność jak wynika z całej audycji. 
 
Dziękuję za zwrócenie uwagi. 
 
Zapraszam ponownie :)

TeeM 2014-10-10

Świetna audycja, mistycznie postrzegany "talent" jest bardzo przeceniany. Moim zdaniem można mówić o "predyspozycjach", które mogą skrócić czas potrzebny na perfekcyjne opanowanie danej dziedziny. Ale to właśnie codzienna praca przynosi efekty.

Piotrek 2014-10-10

Pytanie do Ernesta: 
Witaj. Fajne audycje, zawsze czekam na kolejną, a w związku z dzisiejszą audycją mam następujące pytanie: 
 
Problem wybiega poza systematyczność, choć jest z nią powiązany. Jest wielu ludzi (w tym ja), którzy do realizowania zadań potrzebują nadzorcy. Może masz jakieś sposoby na wyrobienie w sobie takiej postawy, by samemu dla siebie być nadzorcą. Chętnie posłuchałbym audycji na ten temat. 
 
Pozdrawiam 
Piotrek

Ernest 2014-10-10

@5 Piotrek doskonale wiem jak to jest i myślę, że mam dla Ciebie rozwiązanie. 
 
W ciągu 2-3 tygodni powstanie audycja na temat produktywności, będzie to mega dawka praktycznych rzeczy, które u mnie działają najlepiej, ale będzie też zawierać elementy, które testowałem i się nie sprawdziły, a mają szanse sprawdzić się u innych osób.  
 
Do audycji powstanie również artykuł i prezentacja Video i zbiegnie się to z uruchomieniem mojego bloga. 
 
Proszę o chwilę cierpliwości, bo mam sporo na głowie, a chcę żeby to była dla wielu ludzi audycja przełomowa, żeby problem "Jak sprawić, żeby chciało się chcieć?" zamienić w problem "Dajcie mi coś do zrobienia!". 
 
W oczekiwaniu na audycję zastosuj tylko jedną rzecz: 
 
Zaplanuj codziennie wieczorem 2 zadania, które wykonasz następnego dnia i po prostu je wykonaj. Żebyś w ogóle rozpoczął to wpisz coś banalnego typu: umyję naczynia, wyniosę śmieci itp - po prostu zapisz, wstań rano, zjedz śniadanie i zrób to co sobie zaplanowałeś, rób tak codziennie i daj mi znać jak Ci idzie, może być na FB lub na [email protected] 
 
Powodzenia :)

Ernest 2014-10-10

@4 Świetnie to ująłeś. Talent, nawet jeśli istnieje, to bez systematycznej pracy nie przyniesie ponadprzeciętnych rezultatów, o to właśnie chodzi.  
 
Trzeba cierpliwie i systematycznie pracować nad czymś, żeby urosło :)

konintv 2014-10-12

Hugo. Zdrowiej nam

Mateusz 2014-10-12

Czy ma Pan jakieś videoszkolenia na temat biznesu? Bardzo wartościowa audycja i chcialbym sięgnąć po więcej i zapłacić :)

Ernest 2014-10-12

@9 Mateusz póki co szkolę głównie zespoły sprzedażowe, od czasu do czasu - nie jest to moje zajęcie pełnoetatowe, ponieważ prowadzę też firmę w innej branży i przygotowuję Start-Up w branży e-commerce - co mnie aktualnie najbardziej kręci.  
 
Natomiast faktem jest, że coraz więcej osób pyta mnie o szkolenia, więc pojawią się one w moim portfolio najszybciej jak to możliwe. 
 
Jeszcze w tym roku będzie się można ze mną spotkać w Warszawie (być może w innych miastach), niebawem uruchamiam też bloga skierowanego do osób zainteresowanych szeroko pojętą przedsiębiorczością na którym będę dawał masę ciekawych i praktycznych informacji zupełnie za darmo - na pewno będzie można dowiedzieć się wielu wartościowych rzeczy. 
 
Jeśli chcesz być na bieżąco, to najlepiej znaleźć mnie na FB - chętnie przyjmuję do grona znajomych osoby zainteresowane ruszeniem tyłka i zrobieniem czegoś dla siebie i innych. Po prostu kliknij Obserwuj na Facebooku i nic Ci nie umknie :) 
 
Pozdrawiam i dziękuję za to, że doceniasz moją pracę.

GrafikaBiznesowa 2014-10-17

Dobra audycja. Wspominasz Erneście o "metodzie małych kroków". Jakby ktoś był zainteresowany bardziej tematem, to jest na to nawet słowo: Kaizen - wywodzi się z języka japońskiego. Bardzo fajną książkę na ten temat napisał Robert Maurer. Dość cienka i przyjemnie się czyta. 
 
Swoją drogą wielu ludzi nie docenia w pełni potęgi systematyczności (np. ja kiedyś), a bardzo często wspominają o niej ludzie tacy jak Brian Tracy, T. Harv Eker czy MJ DeMarco. Można się z nimi w różnych kwestiach zgadzać lub nie, szanować lub nie, ale trudno odmówić sukcesu. 
 
MJ DeMarco ujął to sprawnie: "sukces jest procesem, a nie wydarzeniem". Miał przez to na myśli, że np. jedno czy kilkukrotne zjedzenie czegoś zdrowego nie przeważy nad skutkami jedzenia na co dzień śmieciowego jedzenia. 
Analogicznie jeden nawet najlepszy post nie sprawi, że blog będzie nagle super popularny. 
 
@Piotrek 
Co prawda pytanie nie było do mnie, ale się wypowiem - może Ci się przydadzą te informacje.  
 
Myślę, że pytasz między innymi o to jak radzić sobie z prokrastynacją - czyli zwlekaniem wykonania zadań mimo wewnętrznej chęci i świadomości ich wagi.  
 
Poza planowaniem zadań (np. GTD Davida Allen'a) może przydać się wspomniane powyżej Kaizen. Polecam też metodę "Pomodoro". W skrócie polega na wykonywaniu zadań w maksymalnym skupieniu np. przez pół godziny. Potem przerwa i tak dalej. Bez telefonów, robienia w tym czasie kawy itp.  
 
Wspomniany też wcześniej Brian Tracy napisał książkę, w Polsce zatytułowaną "Zjedz tę żabę". Widziałem też cytat Marka Twain'a na ten temat - a jak wiadomo, był to mądry facet. Chodzi o to, aby rozwiązywać najbardziej paskudne zadanie na początku dnia. Wtedy inne nie będą wydawały się już tak nieatrakcyjne. 
 
Jakby ktoś miał jakieś pytania w tym temacie lub pokrewnych to nie wahajcie się pisać na: [email protected]

Paweł 2015-02-13

Erneście, pod koniec audycji podałeś przykład ze zrobieniem czegoś nowego, innego. Jak to się ma do systematyczności, gdyż nie zrozumiałem?  
(wydaje mi się też, że przeszkodą w systematyczności, czyli robieniu tego samego może być znużenie, nudę). 
 
Paweł S

Dodaj komentarz...


Ernest Gurgól - Kiedyś etatowy pracownik korporacji, dziś przedsiębiorca z dużym doświadczeniem handlowym i marketingowym. Pracował w takich branżach jak FMCG, budownictwo, energetyka, telekomunikacja, IT oraz nieruchomości. Absolwent Psychologii Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz Szkoły Trenerów Umiejętności Psychospołecznych. Z zamiłowania pasjonat rozwoju osobistego i kompetencji przedsiębiorczych. Zwolennik wolnego rynku, łamiący schematy, wielki fan kreatywności, człowiek, który ma w głowie więcej pomysłów niż byłby w stanie zrealizować.

Prowadzi audycję Wokół Biznesu .

Inne audycje tego autora:

Bieda to przywilej? (12) - 6 lat temu
Perfekcjonizm w biznesie (8) - 6 lat temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Magda - - 25.00
Internet mobilny - - 30.00
Atlas nieba - - 30.00
MARCIN BRZESKO - - 10.00
Jupiter - przeprowadzki międzynardowe - - 20.00
Wiecej filmików proszę - - 10.00
xtra numer - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt