Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (2)
przedwczoraj
Przeliczanie wynagrodzeń to nie taka oczywista sprawa!
O zagranicznych wynagrodzeniach, o tym co utrzymuje niemieck· gospodark· oraz czytanie listu s·uchacza. O tym wszystkim Jan Fijor!
Wydanie Główne (7)
6 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-10-13

Czy hipermarket powinien mieć prawo do zabrania niepokornemu rolnikowi działki?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Czyli dziś głównie o reprywatyzacji oraz embargu.

KOMENTARZE

Hugo 2014-10-14

Tutaj wspomniany wywiad reprywatyzacyjny wyborcza.pl

Edon 2014-10-14

W pełni zgadzam się z Krzyśkiem odnośnie reagowania państw na działania ruskich.

Animus 2014-10-14

wyrażę niepopularną opinię - ja czytam te licencje oprogramowania. Oczywiście nie tak że siadam na kanapie i zaczytuję się wieczorem :) Techniką szybkiego czytania da się to ogarnąć - większość tych licencji zawiera te same paragrafy które są rozpoznawalne - to da się szybko przelecieć. Część specyficzną dla danego produktu można poczytać nawet z zaciekawieniem już trochę wolniej.  
Czytania licencji nauczyłem się w pewnej pracy, musieliśmy miec pewność co instalujemy - i tak już zostało. Warto wiedzieć.

Animus 2014-10-14

jeszcze chciałem skomentować sprawę węgla. Oczywiście na pierwszy rzut oka lepiej jest kupować taniej. Ale popatrzmy bliżej - nie lepiej jest poprawić rentowność polskich kopalni, by cena stała się konkurencyjna do ruskiej?  
Ponadto polecam poczytać tekst który linkuję niżej. Konsultowałem go ze znajomymi Ukraińcami i mówią że jest to prawda. To jest o Ukrainie, ale stawiam że w Rosji jest podobnie - więc zanim się kupi węgiel ciut tańszy, może warto się zastanowić czy warto sponsorować mafię. I to obcą! Zysk może być pozorny... 
 
lodzermensch76.wordpress.com

Vombato 2014-10-14

Panie Hugo, z tymi siłami zbrojnymi nie jest tego aż tak mało. Trzeba mieć na uwadze, że sprzęt kosztuje krocie, a jego obsługa i użytkowanie jeszcze więcej. Wojsko jest drogie jak diabli. 
 
Tutaja mam przykładowy dokument podsumowujące nasze możliwości: 
https://www.youtube.com

Vombato 2014-10-14

Pewien człowiek na YT skomentował sprawę naszego wojska tak "przestarzałe czołgi,przestarzałe samoloty, 90% armii to ak47, słaba obrona przeciw rakietowa i przeciw lotnicza, praktycznie nie istniejąca marynarka wojenna. Oczywiście wypadało by powiedzieć o braku ciężkiego przemysłu, Wszystko co mamy to sprzęt z zagranicy, nawet części zamienne trzeba sprowadzać. Jedyne co mamy naprawdę dobre to wojska specjalne, wódkę i kiełbasę." W sumie ciężko się nie zgodzić, jednak coś tam mamy i nie ma co płakać :D

macbury 2014-10-14

Nowa aplikacja do słuchania kontestacji na telefonie: 
https://play.google.com/store/apps/details?id=macbury.kontestacja

Animus 2014-10-14

Vombato: nasz główny wróg, czyli ruscy mają podobnie: przestarzałe czołgi, przestarzałe samoloty, ak47... nawet na youtube można zobaczyć jak prymitywna jest to armia. Musimy się modernizować, i co ważne - sprzętem zachodu. Musimy robić wszystko by jak najbardziej odbiec od ruskich i wyznaczyć granicę że my jesteśmy zachodem a oni wschodem.  
Oni też części sprowadzają. Ich WIELKIE osiągnięcie czyli samolot sukhoj to jest składanka z europejskich i amerykańsich klocków. A jak posadzili za sterami swojego pilota to chciał się popisać i wleciał w ścianę góry sprawnym samolotem zabijając wszystkich na pokładzie.

Adam 2014-10-14

Czy moglibyście dodawać grafiki charakteryzujące podcast do plików mp3? Ten pikselowaty sęp wygląda nieprzeciętnie dziadowsko.

mgr inż. BlackEmperor 2014-10-14

Wspomniany materiał o Robin Hooding w TVN 
dziendobry.tvn.pl

Koncereyra 2014-10-14

W dyskusji o reprywatyzacji miesza się klika wątków – np przedawnienie. Dotyczy ono wszystkiego, nie tylko przestępst. Swoistym przykładem przedawnienia jest bankructwo, zarówno cywilne jak i gospodarcze. Brak przedawnienia rodzi trochę dziwnych sytuacji. 
Najprostszym i najmniej bolesnym rozwiązaniem jest w zależności od przypadku przedawnienie albo wypłacenie odszkodowania na podstawie rynkowej wartości rzeczy, ale nie w gotówce a w obligacjach. 
Z różnych dziwnych przypadków moglibyśmy sobie wyobrazić: 
- Ludzi pozywajacych rzą do inflacje (bo traca przez to majątek) 
- Rząd pozywający tych ludzi z roszczeniami, że przez nich źle do 1970 (kiedy odbudowywano Warszawę za publiczne pieniądze z kupy gruzów) zarządzał swoimi pieniędzmi, bo przecież miał napisane, żę to jego. 
- Jezuitów pozywających prawie wszystkich, za to że XVIIIw skonfiskowano ich wielki majątek. 
- Właścicieli chłopów pańszczyźnianych pozywających większość Polaków, o to że ich pra-pra-dziatkowie zostali uwłaszczeni i nie odrabiali pańszczyzny przez tyle lat i jaka się z tego zrobiła strata. 
Poza tym mamy jeszcze Ziemie Odzyskane, gdzie aż trudno powiedzieć kto miałby kogo pozywać. Niemcy Rosjan i Amerykanów za Jałtę? Polacy za to że niektórzy gineli tam na minach? 
No i jest mnóstwo obiektów do których roszczenia ma kilka osób na raz z różnych okresów: Np kupiłem działkę od miasta, ale ona była wywłaszczona po wojnie od Niemca, wcześniej za Bismarcka, też wywłaszczona od Polaków, a jeszcze wcześniej od Kościoła, a jeszcze wcześniej od Hunów i Celtów. A działka jest tylko jedna.  
Liberalnie rozwiązanie wywłaszczenia sugerował Korwin, gdzie ludzie mają podatek od nieruchomości jako % wartości (którą sami ustalają). ALE wszyscy mają prawo wywłaszczenia za np 2x wartość. 
BTW Prywante jest lepsze niż państwowe, ale świeży złodziej jest bardziej zdemoralizowany niż ten co już zapomniał jak kradł.

Kasia Te 2014-10-15

Z tym kazirodztwem to mi się kojarzy chyba tylko jeden sensowny argument...  
Tak się składa, że wiadomości, radia i telewizji słuchają dzieci, czytają gazety, obserwują co się dzieje wokół nich.  
Moja córka (3 lata) zapytała mnie ostatnio co robią państwo na tym plakacie: static5.milionkobiet.pl 
zazwyczaj ciężko mnie zagiąć, ale tu wymiękłam.  
Dla rodziców seks obecny w dyskusjach publicznych, przestrzeni reklamowej etc, jest bardzo problematyczny. Ciężko jest wyjaśnić trzyletniemu dziecku, że pani na zdjęciu nie robi tego, co robi. Dziecko widzi przecież, że pani nie śpiewa, widzi też, że pani jest golasem.  
Czy dziecko musi koniecznie słyszeć jeszcze o kazirodztwie? Wiem, że sex sells, ale litości, czy wszędzie musi być go aż tyle? Nie wystarczy we własnej sypialni?

Kasia Te 2014-10-15

Adrian 2014-10-15

Ciekawy jestem co blacha by mówił o reprywatyzacji, gdyby to jego rodzinie zabrano kiedyś jakąś nieruchomość...

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-10-15

Kasia Te, i co powiedziałaś? A czy byłoby tak straszne powiedzieć prawdę? :-) Tym bardziej, że nie robią przecież nic złego.

RAdesign 2014-10-15

Blachusiowi dedykuję -> 
krakow.gazeta.pl 
 
ten i inne przypadki to norma. nie dość, że okrada się właściciela zaniżonymi stawkami , to jeszcze nie może się doczekać swoich pieniędzy...

Kasia Te 2014-10-15

ByteEater, w przypływie refleksu zapytałam córkę co ona o tym myśli i powiedziała, że pani jest golasem i powinna się ubrać, bo jest zimno. Stwierdziła też, że goły pan się na nią rzucił i że to nieładnie tak robić.  
:)

DanielPiesto 2014-10-16

Żaden hrabia nie może się domagać odszkodowań, bo 3RP uznaje ciągłość od państwa PRL, która zaczęła się z PKWN w '44. Wcześniej na tych terenach były inne państwa, np 2RP. Dlatego jak normalni ludzie dojdą do władzy to zerwą z ciągłością z 3RP i ogłoszą repudiację, aby nie spłacać długów. Zdrówko

Maria Lasoń 2014-10-20

Od opublikowania taśm prawdy mamy już pewność jaki jest rzeczywisty stosunek rządzących do obywateli. No ale jeśli Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie to i szacunek do społeczeństwa jest teoretyczny. Świetnie oddaje go nowy utwór zespołu MAFIA To wolny kraj. 
 
www.youtube.com

panistefanin 2018-08-08

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! 
https://192-168-1.org/

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 3 tygodnie temu

10 groszy za indyka (1) - 4 tygodnie temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 6 tygodni temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 7 tygodni temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...

Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 2 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 2 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 3 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 3 miesiące temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 4 miesiące temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 4 miesiące temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 5 miesiące temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 5 miesiące temu

Czy będą matury? (1) - 5 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 6 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 6 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 6 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 7 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 7 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 8 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 8 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 8 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 9 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 9 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 10 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 10 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 10 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 11 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 11 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 11 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 11 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 2 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 2 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 2 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 2 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (38) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (42) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temuMożesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Sklep bhp nowy sącz, tarnów - Volpex.pl - - 20.00
Grzegorz z Zielonej Góry - - 100.00
okna dako complex - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz... - - 20.00
Rafał - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt