Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2010-10-26

Mariusz i Monika Tomaszewscy i drukowanie jadalnych tortów

Nadający: Kamil Cebulski

Naszym gościem będą tacy trochę stereotypowy emigranci, którzy wrócili i zbudowali swoją już zupełnie niestereotypową firmę.

KOMENTARZE

Bezimienny 2010-10-27

Ile bylo tych "ze tak powiem" ?:) 
Na czacie naliczyli chyba 121...

Tailor 2010-10-28

Bardzo się, że tak powiem przyjemnie słuchało. Szkoda trochę, że nie padła, że tak powiem cena takiej drukarki, a może padła, tylko akurat kiedy byłem siku, że tak powiem, ale jeszcze sobie drugi raz odsłucham, że tak powiem.

sprae 2010-10-28

Jakieś 1.62 na minutę

Kamil Cebulski 2010-10-28

Jak czytam takie złośliwe komentarze to mi po prostu wstyd, że słuchają nas tacy złośliwi ludzie.

Tailor 2010-10-28

Przecież to w żartach, rany... Poza tym przy takim zagęszczeniu tego "wtrącenia" nie ma możliwości żeby nikt tego nie skomentował. Trzeba czasem rozładować atmosferę. Sama audycja bardzo fajna, ciekawi goście wraz z ich tortowymi drukarkami.

Mario 2010-10-28

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że tak powiem, że mnie trochę trema zjadła i dlatego nie słyszałem co mówię ;) Następnym razem poprawię nawijkę.

Radek O 2010-10-28

Ludzie słuchajcie merytorycznej treści audycji a nie czepiajcie się słów które waszym mniemaniem ktoś mówi za często lub używa niepoprawnej formy. Nie jesteśmy na lekcji języka polskiego. WIdzę ,że wieloletnia indoktrynacja w polskiej szkole niektórym zaszkodziła. Nie liczy się się treść ale forma na podstawię liczby "ortografów stawia się jedynkę lub piątkę za wyprawcowanie". 
Teraz do meritum. Gratulacje dla gości ,że daliście sobie radę za granicą oraz powróciście do PL i robicie coś ciekawego i pożytecznego. 
Ja byłem w 2006 roku w UK ,miasto Southampton ok 6 miesięcy. Taki pobyt nie jest rzeczą łatwą. Ja czyłem się jakbym wyglądował na innej planecie np na Marsie. Z językiem to jest tak ,że raz go znacie raz go nieznacie w zależności z kim romawiacie. Ja np miałem tak ,że z jedną osobą mogłem rozmawiać po angielsku o wszystkiem a z inną osobą całkowity brak porozumienia nie rozumiałem ani jednego wyrazu. Np podchodzi do mnie młody człowiek na ulicy pyta o coś a ja nic zero go nie rozumiem. Okazało się ,że pytał o godzinę. Ale nie powiedział "what time is it"? Czy coś w tym stylu jakiś zwrot który znajdziecie w książce. On powiedział coś innego całkowicie niezrozumiałego. W angli są bardzo różne akcenty i ten akcent południowy jest naprawdę bardzo trudny. Niektórzy bardziej edukowani ludzie mówią tak jak w bbc ale cała reszta mówi całkowicie inaczej. CIężko jest to naprawdę zrozumieć. Wogle po ok 2 miesiąćach dopiero wasz móżg się przestawia na język angielski ,że już prościec wam przychodzi mówienie po angielsku i rozumienie. Ogolnie mój wyjazd to była totalna klapa. Zarabiając tam jedne z najniższych stawek i kupując normalne jedzenie oraz mieszkając normalnie nie po 10 w pokoju nie dam się odłożyć żadnych pieniędzy. Wróciłem do Polski bo tutaj czuję się najlepiej. Nie po to mamy swój kraj żeby szukać szczęscia po świecie.

Martin 2010-10-28

A nie ma się co nabzdyczać, bo to nie TVP, że tak powiem. :-)

Michał Łabuś 2010-10-28

To nie złośliwe komentarze, ale że tak powiem zwrócenie uwagi na to, iż sposób wysławiania się, opowiadania o swojej ofercie wpływa na możliwość przekonania klientów do zakupu naszych produktów, bądź usług. Ja rozumiem, że Pan Mariusz był zestresowany i plątał mu się język. Ja też bym na pewno popełnił wiele gaf w czasie takiej audycji. Mam nadzieję, że nie potraktuje tego jak jakieś zniewagi tylko jako motywację do pracy nad swoimi wystąpieniami publicznymi, bo to też jest ważne w biznesie, a ilość powtórzeń była jednak dużo poniżej poziomu przy którym można zignorować jakieś niedociągnięcia językowe. 
 
"Nie liczy się się treść ale forma na podstawię liczby "ortografów stawia się jedynkę lub piątkę za wyprawcowanie"." 
Według mnie liczy się zarówno treść jak i forma. Szczególnie jak rozmawia się z klientem, bądź kontrahentem. Popełnianie częstych błędów językowych wywołuje u naszego rozmówcy wrażenie, że ktoś jest nieprzygotowany i traktuje nas niepoważnie. Ja mam nadzieję, że Pan Mariusz popełnia nader często błąd "że tak mówienia" dlatego, że nie miał na razie czasu nad tym popracować, a nie dlatego, iż uważa, że nie ma problemu.

Kreator z koczowiska :) 2010-10-28

a mój wujek czasem mówi "PRZYSZŁEM" no ale zrobił największy biznes w całej rodzinie i o robieniu kasy i inwestycjach wie więcej niż cała reszta rodziny. I co mam mu wypominać "przyszłem", czy uczyć się od niego robienia kasy bym miał tyle kasy co on i na dodatek nie mówił przyszłem czasami :P wtedy moge mu zwrócić uwagę przy ludziach. 
 
Co innego zwracać komuś uwagę dla żartu a co innego jak piszecie tu na forum i obcy ludzie to czytają. Jaki oni będą mieli pogląd o audycji jak powaznych gości traktujecie jak kumpli z podstawówki. 
 
Ruszcie głowami a jak nie możecie chociaż nie kopiujcie tego co piszecie na chacie w komentarze których nie da się usunąć i ktoś to widzi i sie śmieje "ci lyberałowie to się o wszystko tylko umieją kłócić"!

Tailor 2010-10-28

A mi się właśnie taka KonteStacja podoba! Przynajmniej wiadomo, że po drugiej stronie siedzi żywy człowiek a nie T1000. To są takie "smaczki", które sprawiają, że dana audycja staje się charakterystyczna, trochę zaskakująca, można sobie potem na jej temat pożartować... Profesjonalizm najczęściej jest przewidywalny i do tego szablonowy, bo tworzy się według sprawdzonych, ustandaryzowanych reguł. Ma to swoje plusy, ale osobiście zawsze marzyło mi się właśnie takie completelly unprofessional radio Czasem ktoś coś palnie, czasem coś nawali, to jest piękne i takie bardziej życiowe!  
 
Jestem tez na tak jeśli chodzi o nową strategię KonteStacji aby było jeszcze luźniej, weselej, aby była satyra, skecze itd. Po prostu wtedy oprócz warstwy edukacyjno-informacyjnej jest jeszcze odskocznia i relaks, może chodzi też o przesyt tym całym patosem, megalomanią, nadymaniem się, nabzdyczaniem, martyrologią, uroczystościami, pogrzebami, zniczami i majteczkami z brązu. 
 
A co do poprawności językowej, to w komercyjnych stacjach wcale nie jest tak różowo jak mogłoby się wydawać. TOK FM tutaj nieźle wypada IMO. Na końcu rankingu Radio Maryja :)

sprae 2010-10-28

Mi się merytorycznie podobało, bo lubię działających ludzi. Wada językowa bohatera audycji wprowadziła element humorystyczny i dzięki niej zostanie zapamiętany dużo lepiej niż inni goście. Z resztą sam chyba kiedyś Kamilu pisałeś, że z grubych się trzeba naśmiewać bo mają motywację do schudnięcia. Teraz zgodnie z Twoją teorią (z którą się nie zgadzam) gość ma motywację do poprawy wyrażania się. Jak by co będziesz miał dowód na jej słuszność. Myślę, że Mariusz jako mężczyzna weźmie uwagi na klatę i nie będzie płakał. 
Zgadam się z innymi dyskutantami, że to daje do myślenia i jest przestrogą, aby dbać o jakość przekazu.

Leszek B. 2010-10-29

nie chce byc zlosliwy, ale gdzie promotorzy mieszkali, że *dywan był mokry* a w dwoch swetrach było zimno? (że tak powiem) :-) :-) :-)

Mario 2010-10-29

Nad samym morzem kolego. Gdzie byś nie mieszkał w Irlandii, to powietrze jest wilgotne i zupełnie inaczej odczuwa się temperaturę. Mnie to nie przeszkadza, bo ma nie co grzać. Żona natomiast w tropiku chętnie polar zakłada. Na Cyprze w marcu jest 25 stopni i wszyscy chodzą w puchowych kurtkach i puchowych botkach. Wiem, że wam to z trudem przychodzi zrozumieć, bo Polakowi z trudem przychodzi zrozumieć odmienność.  
Zachęcam wszystkich Polaków, by wyjechali na kilka lat i odetchnęli „innym” powietrzem. Przyglądajcie się ludziom, obyczajom. Polak na emigracji w każdej nacji widzi debila i głupka. Nigdy człowieka.  
Polak wytknie każdemu i przylepi łatkę. Czasem, gdy poznajesz nowych ludzi i pytają skąd jesteś, naprawdę masz ochotę powiedzieć dowolny inny kraj. 
Chcecie kontestować? Pokontestujmy razem dlaczego jako naród jesteśmy malkontentami umysłowo zamkniętymi w naszym M3 i nie akceptujemy nic. 
Dobrze że to nie telewizja, bo wtedy pewnie pokazały by się „porady” o zmianie wizerunku, diety i namowy do eutanazji.  
Jak chcecie zachęcić ludzi zwłaszcza młodych do dzwonienia i wyrażania swojego zdania. Taki człowiek się 10 razy zastanowi nad tym, czy ma składnię poprawną, czy dykcja jest poprawna, czy zostanie zaakceptowany przez słuchających?  
W Irlandii, na Cyprze nikomu nie przeszkadzały problemy językowe, gramatyczne. Każdy cieszył się, że drugi człowiek może w czymś pomóc. W Polsce zawsze źle. Nie pomoże, źle. Pomoże też źle bo źle pomagał. 
Chcecie zmian. Taki przynajmniej założenie jest tej stacji. Zmieniajcie siebie. Słuchajcie opinii innych i obok swojej znajcie też i akceptujcie inne opinie na dany temat.  
Już wiem czego mi w Polakach brakuje a co posiadają inne narody. Polak zupełnie wyzuty jest z empatii. Jest tylko JA i Moje.  
Za granicą 
- Cześć co u Ciebie? 
- A wiesz kupiłem auto. Peugeota. 
- Super, cieszę się że już nie jeździsz rowerem. 
Godzinę później  
- Wiesz Paweł kupił Peugeota, będzie do nas częściej wpadał. 
- Super zróbmy imprezę. 
 
W Polsce 
- Cześć co u Ciebie? 
- A wiesz kupiłem auto. Peugeota. 
- Pogrzało Cię? 
Godzinę później 
- Ty Pawła powaliło zupełnie, kupił Peugeota 
- No debil, nie wie że francuzów się nie kupuje? 
 
Tym akcentem pozdrawiam wszystkich i zachęcam do aktywnego kontestowania naszego życia. 
 
PS.  
Nie mam do nikogo żalu. Chciałem się tylko podzielić moim poglądem na polskie malkontenctwo.  
Nie zmieniajcie tej stacji w malkontenstacje.

Leszek B. 2010-10-30

czesc Mario, tak sie akurat sklada ze juz prawie piąty rok mieszkam w Irlandii (w chwili obecnej nad samym morzem, wiec wilgotnosc jeszcze większa ;-) ) i pomimo kilku przeprowadzek jakos zazwyczaj udawalo mi sie mieszkac w mieszkaniu gdzie dywan byl zawsze suchy, a przynajmniej parkiet, bo nie lubie za bardzo dywanow.  
 
Pozdrawiam Was serdecznie i dalszych sukcesow życze!

terminatriks 2010-10-30

a ja się pokusiłem żeby to policzyć i "że tak powiem" zostało użyte: 
- 6 razy przez Kamila 
- 6 razy przez Monikę 
- i 151 razy przez Mariusza 
łącznie 163 razy, a audycja trwała 1:15:07 co daje ~~ 2,36 na minutę

Tailor 2010-10-30

@Mario: Mam podobne obserwacje. Można jeszcze dorzucić taki dziwny rodzaj postawy roszczeniowej wśród Polaków na emigracji. Jesteś ziom z Polski, to masz pomóc znaleźć pracę i przenocować, a jak nie to jesteś ch... Do tego dochodzi brak umiejętności czerpania radości z nowych warunków czy zwyczajów kulinarnych objawiający się tęsknotą za ogórkiem kiszonym, keczupem który nie jest vinegret, polskim chlebem. No i dopiero kiedy się pomieszka poza Polandem widać jak dużo klniemy na tle innych nacji. "Kurwa" jako przerywnik, znak przystankowy, wyrażenie emocji. Nie zauważyłem aby inni co słowo krzyczeli "fuck!". Czyli dochodzi wulgarność. Spinanie dupy to kolejna przypadłość, lęk przed tym że się nie uda, że się napracuję i nic z tego nie będzie, że jak już sobie kupię to ukradną...  
 
Można jeszcze dorzucić sposób na spędzanie wolnego czasu. Jak już Polak jest po pracy, to nie ma nawet co myśleć o wyjściu do knajpy czy tam innym "social life", co najwyżej można walnąć się przed TV i tyle. Ale tu także zaskoczenie, te Irlandczyki dopuścili geja do szefowania telewizją publiczną, skandal! Pewnie dlatego te ich programy takie "lajtowe", puszczają stare dobre filmy, programy rozrywkowe, potem "psycholog społeczny"... No i u nich jest Father Ted a nie jak u nas seriale pokazujące księdza tak wyidealizowanego, że jest to aż śmieszne i żałosne. Simpsonów tez zapodawali w publicznej, czego u nas się już nie doświadczy.  
 
A gdzie filmy o policjantach 24 na dobę i programy interwencyjne jak u nas? Doszliśmy z kumplem do wniosku, że to jest tez jednym z powodów tego wiecznego srania ogniem z dupy, jak się człowiek naogląda przez cały dzień o nieszczęściach, oszustwach, gwałtach, to potem spada mu zaufanie do ludzi i wzrasta nerwowość. Tutaj to co nie idą na imprezę gdzieś, to jakieś kwasy są, ktoś chce się bić, inny rozwalił gospodarzowi sprzęt niechcący, obraził dziewczynę, ech... Może to wynika z faktu, że u nas w zwyczaju jest narąbanie się już na początku imprezy, albo nawet przyjście na takową już zrobionym. Ludzie nie potrafią i boją się nawet chwilę pomilczeć, od razu "trzeba polać" kiedy taka sytuacja zaistnieje. Dziki naród i tyle. Doskonale rozumiem dlaczego Martin wyjechał, też mam na to znowu ochotę i wcale nie chodzi o kasę.

Kreator z koczowiska :) 2010-10-31

No to Tailor cię zawiodę, bo w mojej rodzinie Dziadek, Ojciec, Wujostwo jakoś nikt nie chlał ani nie chleje na umór, ja też jak ktoś był na kontestcapmie 2.0 wie, że nie schlałem się. Wódki też nie lubię zbytnio wole wino i to dobre nie jakiś syf. 
 
Generalizujesz, w irlandii taki mądry jesteś pojedź gdzieś do Sanoka, pojedź na Dolny śląsk są w Polsce ludzie gościnni są knajpy gdzie nie wszyscy są napierdoleni jak meserschmidty. Dla was Polska to kurde jakieś warszawski półświatek, Łódź czy Katowice. Wyjedźcie z dużych miast i to zaraz to zobaczycie Polskę inną. Też często pijaną ale dużo weselszą niż te dupki z dużych miast. 
 
Oczywiście jest dużo małych miast gdzie dostaniesz po mordzie, gdzie imprezownie to remizy, ale bez przesady nie wszędzie i nie wszyscy! W Irlandii też pewnie mordowni jest pełno. W Belgii jest ich trochę w każdym razie to z własnych doświadczeń wiem. Ale wcale o Belgach nie mówię, że chleją czy sie tłuką bo to była jedna knajpa a byłem w 5! W Polsce też pójdziesz do 5 knajp i 1-2 są mordowniami.

Vulgarny 2011-01-03

że tak powiem skomentowaliśćie. :P

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...


Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt