Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-10-14

15 książek i 3 piosenki

Nadający:

W lekkiej audycji polecam dziś 15 książek, które zrobiły na mnie wrażenie i prezentuję 3 polskie piosenki z niewiarygodnie mądrymi tekstami. Serdecznie polecam:D (dawno nie było już tak "osobiście" i prywatnie)

KOMENTARZE

kub 2014-10-14

czy można tu zamieścić kompletną listę z audycji?

Marcin 2014-10-14

Czytałem 4 godzinny tydzień pracy. Nie znalazłem wielu przydatnych rzeczy, choć spodobał mi się wątek osobistego asystenta w Azji. 
 
Kaizen - b. dobra (wiąże się z moją dziedziną zawodową - optymalizacja produkcji) 
Polecam też darmową publikację Doktryna Jakości Blikle 
 
Dzięki Tobie Jakubie odważyłem wydać własną książkę i założyć portal dydaktyczny o nauczaniu matmy i fizyki w szkole średniej. 
Na razie AdSense wolno bije, ale może będzie to początek moich dochodów pasywnych. 
 
Znalazł się wydawca, założyłem własne WWW: 
fizyka.unixstorm.org

Marcin 2014-10-14

dzięki Tobie uwierzyłem w to, że mogę wydać własną książkę. 
Kiedyś wydawało mi się to niemożliwe. Audycje dały kopa do działania: 89 zadań z fizyki z rozwiązaniami na przykładzie roweru

agaK 2014-10-14

Znałam ta piosenkę Akurat "Do prostego człowieka" ale nie miałam pojęcia, że tekst jest J. Tuwima. Wg Wikipedii tekst jest z 1929 roku! Brutalnie aktualne.

Adam 2014-10-14

Na mnie duże wrażenie zrobiła książka Roberta Kroola "Wolni i Zniewoleni" - bardzo treściwa lektura. O motywacji, o fałszywej motywacji, o "bożkach sukcesu" i generalnie o tym co w życiu ważne, a co często wcale nie jest istotne, choć tak jest przedstawiane w mediach. Dobra dla tych, którzy szukają czegoś, dzięki czemu będą mogli się zastanowić nad paroma istotnymi tematami w swoim własnym życiu. 
 
Druga książka to może być Kaizen - Filozofia Małych Kroków. Świetną zasadę przedstawia, może być istnym objawieniem. 
 
Trzecia - "Skazany na Trening" Paul Wade - rewelacyjna książka o technikach ćwiczenia z masą własnego ciała. Dla tych, co chcą mieć zdrowe ciało aż do późnej starości. Jest to taki gruntowny opis technik kalistenicznych. Paru znajomych z AWFu o tę książkę pytałem - niestety nie znali, a wykładowcy się wiedzą o tej książce (jeśli ją mają) nie dzielą. 
 
Henry Ford - Moje Życie i Dzieło - również godna polecenia książka. Jego podejście do biznesu powoduje opad szczęki. Bardzo mądry człowiek. Mimo tego, iż momentami myśleniem socjalistycznym się kierował. Aczkolwiek jego pomysły socjalne umożliwiało jego podejście mocno liberalne.  
 
A odnośnie muzyki Kuba! Bardzo się cieszę że wciąż zdarza Ci się słuchać starych Akuratów, z Kłaptoczem na wokalu. A ten kawałek (ta interpretacja) ma taki przekaz, że ciarki na plecach człowiek ma. A swoją drogą - nie wiem czy wiesz, ale Tomek Kłaptocz aktualnie śpiewa w Bulgodu, bo parę lat temu zastąpił Kazika Staszewskiego w tymże zespole. I tamże również interpretacje muzyczne poezji wykonuje wraz z zespołem. Tuwima jest tam też więcej. 
 
No i Koniec Świata - na tych to byłem chyba już z 17 czy 20 razy. I wciąż właściwie nie wiem jak tę kapelę opisać. Wiem tylko jedno - grają świetnie, a i teksty często mają mądre. Również dobrym kawałkiem jest Bankiet. [LINK] https://www.youtube.com [/LINK] 
 
To mówiąc jeszcze o muzyce. W Katowicach i Sosnowcu jest kapela jedna. Nazywają się Beltaine. Grają dużo po świecie. A wykonują muzykę celtycką wymieszaną z indyjskimi rytmami często. I brzmi to po prostu świetnie. Muza trudna technicznie, i niezwykle melodyjna. 
 
Próbka poniżej: [LINK] https://www.youtube.com [/LINK] 
 
Pozdrowienia z Czechowic-Dziedzic

Sadki 2014-10-14

Dołączam się do pytania kolegi, czy jest gdzieś lista audycji "Wolność Finansowa 50 na 50"?

kontestator 2014-10-15

I Kleyff kapitalny, i nieba płachta i cała audycja udała się wyśmienicie.  
"Akurat" dzisiaj! 
Pozdrawiam,  
Kontestator

katarzyna z wrocławia 2014-10-15

Hej Kuba.  
Książki które podałeś na pewno przeczytam bo uwielbiam to robić, aczkolwiek 2-ie z podanych mogę już wykreślić bo mam je za sobą :)  
Są to: 4-godzinny tydzień pracy i 7 nawyków skutecznego działania.  
Jeśli mam podpowiedzieć innym, która bardziej osobiście spodobała mi się, to na pewno wybiorę 7 nawyków, ponieważ jest bardziej przyziemna do warunków jakie panują w Polsce, napisana bardzo prostym językiem.  
Z kolei 4-godzinny tydzień jednak bardziej przemawia do zagranicznych warunków i jest pozycją raczej już dla tych, którzy mają na prawdę dużo już za sobą biznesów zrealizowanych. 
 
Co do piosenek to trzecia ostatnia najbardziej do mnie przemówiła pt płachta nieba, ponieważ w niej najwięcej słyszę gitary, a ją uwielbiam. I to prawdą jest, że im mniej kalkulujemy tym lepiej nam się żyje. Niby łatwe stwierdzenie, a trudne do przestrzegania :) 
 
Co DO piosenki która ostatnio zawładnęła  
moim wolnym czasem to polecam 
Indille - derniere danse 
 
Gdy przeczytałam o czym jest, wiem dlaczego mnie 
złapała za serce. 
 
Pozdrawiam wszystkich słuchaczy i Ciebie również Kubo 
Katarzyna z Wrocławia

Łukasz 2014-10-15

@5- O wiele lepszą książką w ten kategorii jest: 
Olivier Lafay "trening siłowy bez sprzętu" bardzo Ci polecam. Skazanego czytałem również, ale tam są słabe treningi, natomiast u Lafaya jest wszystko bardzo dopracowane. 
 
Inne książki, które na mnie zrobiły wrażenie to np: 
Murphy "potęga podświadomości" 
"Fastline milonera" Mj de Marco 
"licz na siebie" Janka Fijora 
"efekt motyla" kamil cebulski- czytałem jeszcze przed odkryciem kontestacji :) 
w kategorii organizacji czasu to chyba najlepsza z tych które czytałem to "zjedz tę żabę"- jest bardzo konkretna. 
 
Pozdrowienia 
 
Ps. świetna audycja Kuba, mega motywująca.

Wojtek 2014-10-15

Bardzo ciekawa audycja. Z książkami jest jak z muzyką. Pokaż mi co czytasz a powiem Ci kim jesteś. Widać że u Jakuba przeważają motywy sukcesu, filozofii czy rozrywki. 
 
U mnie książki z rozwoju osobistego się przewijały, ale jeśli mam być szczery to żadna nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia. Powodem może być to że wiele książek pisanych było pod sytuację panującą na rynku amerykańskim, co z naszej polskiej perspektywy wygląda co najmniej dziwnie. Jeśli już to poleciłbym książkę „Bill Gates i jego imperium Microsoft” (James Wallace, Jim Erickson). Jest to ciekawie napisana historia poruszająca kwestie nie tylko czasów powstawania i rozwoju firmy, ale samego Gatesa. Pamiętam, że gdzieś Gates powiedział, że jego największym pragnieniem jest zapakowanie książek w reklamówkę i znalezienie się na bezludnej wyspie, aby mógł czytać w spokoju. 
 
Jeśli chodzi o beletrystykę to wiele książek utkwiło mi w pamięci, ale wymienię tylko sześć przykładowych. „Trylogia Millenium” (Stieg Larsson) – podobała mi się za znakomity klimat Szwecji, historię oraz sam wątek redakcji tworzącej magazyn o nazwie jak niniejsza książka. „Ręka mistrza” (Stephen King) – według mnie klimat odludnej wyspy na Florydzie, ciekawa historia sprawiają że książkę doskonale pamięta się nawet po latach. „Zabójca Strachu” (Dean R. Koontz) – historia o młodym człowieku który w skutek choroby nie może mieć styczności ze światłem, dlatego akcja dzieje się w nocy. Niezwykły klimat i historia, też skutków eksperymentowania na żywności czy zwierzętach. „Król szczurów” (James Clavell) – o życiu w obozie jenieckim na Singapurze. Bardzo ciekawa historia o zaradności i przedsiębiorczości, nawet w tak hermetycznym środowisku. Kilka lat temu czytałem a do dzisiaj pamiętam, że to co mamy na co dzień np. jajko to była najwyższa wartość w obozie ze względów na wartość energetyczną. Jest to dobra książka na jesień czy zimę, ze względu na klimat upałów. „Firma” (John Grisham) – bardzo podobają mi się książki o prawnikach, kancelariach i milionowych odszkodowaniach. Książka o pracy w korporacji, harowaniu po 18 godzin dziennie, często niemoralnym postępowaniu aby po kilku latach osiągnąć pozycję i pieniądze. Książka daje do myślenia, czy aby na pewno taki korporacyjny styl zawodowy to dobry pomysł, w którym jesteśmy takimi wieloletnimi niewolnikami. Trylogia „Pan lodowego ogrodu” (Jarosław Grzędowicz) – polska fantastyczna książka z dwoma równoległymi historiami, jedna z nich pokazuje drogę dążenia do celu. Niezwykła historia o tym jak ingerencja nauki w dane środowisko może zachwiać całym światem. 
 
Pozdrawiam, Wojtek

Jakub B. Bączek 2014-10-15

@1. kub - kompletna lista moich audycji jest po prawej stronie, pod zdjęciem ("Więcej audycji") - zapraszam do słuchania:)

Jakub B. Bączek 2014-10-15

@3. Marcin - serdecznie gratuluję! Miło mi to słyszeć! 
 
I dziękuję za wszystkie komentarze - to prawdziwie pozytywna energia, którą od Was odbieram:)

Piotr Dybiec 2014-10-15

Kuba,  
 
Bardzo lubię słuchać Twoje audycje. Słucham je zwykle off-line, z kilkudniowym opóźnieniem, ale tym razem udało mi się wysłuchać Twojego nagrania z tylko jednodniowym opóźnieniem. A słucham ich dlatego, bo bardzo spodobało mi się Twoje wystąpienie na MJM w ubiegłym roku, w Warszawie. Od tamtej pory chętnie „nastawiam ucha”, gdzie i co Kuba Bączek robi, gdzie występuje, etc. Ja mam 43 lata, nie jestem jeszcze wolnym finansowo, niestety większość dotychczasowego życia zawodowego spędziłem w korporacjach uczestnicząc w „wyścigu szczurów”, próbując zapewnić sobie i rodzinie coraz lepsze warunki życia, coraz wyższą „stopę życiową”, co niestety w prosty sposób doprowadziło tylko do nagromadzenia zbędnych pasywów i zaciągnięcia niepotrzebnych zobowiązań… Kilka lat temu (lepiej późno niż wcale) przyszło oświecenie. Zaczęło się, tak jak w wielu przypadkach, od Kiyosakiego. Za tym poszły kolejne lektury, szkolenia, poszukiwania i tak w zeszłym roku trafiłem na Kamila i ASBIRO. W tej chwili jestem w połowie MBA u Kamila i intensywnie pracuję nad swoją wolnością finansową: inwestuję z Mzuri, pracuję nad własnym projektem start-upowym związanym z nieruchomościami na wynajem ;-) 
 
Ale skoro audycja była o inspirujących książkach i piosenkach, to garść propozycji ode mnie: 
- zacząłeś od biografii Jobsa - oczywiście też ją przeczytałem, i kilka innych książek o Jobsie, mogą np. polecić „Inside Steve’s Brain” Leandera Kahneya oraz opublikowaną na wiosnę biografię Johny Ive tego samego autora („Johny Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple”), jak widać jestem fanem Apple, to prawda, ale tutaj chciałbym polecić inną książkę, która dla mnie pod wieloma względami jest dużo ciekawsza, a mianowicie pozycję będącą nieoficjalną biografią Elona Muska, człowieka w moim wieku, stojącego za takimi projektami jak PayPal, Tesla, SpaceX i SolarCity; dla mnie wizjoner i geniusz, człowiek o wielkiej motywacji, determinacji, konsekwencji „"Elon has been described as the Steve jobs of heavy industry, as modern version of the scientist Nikola Tesla, and as the Henry Ford of rockets”; można o nim poczytać w bardzo lekko napisanej (czyta się jednym tchem…) książce „The Engineer Follow Elon Musk on a journey from South Africa to Mars” Erica Nordeusa dostępnej tutaj: https://leanpub.com/theengineer (swoją drogą to ciekawy projekt publikowania książek, leanpub.com, to też temat „z Twojej branży” ;-) ) 
- z książek motywacyjnych duże wrażenie na mnie zrobiła dosyć już stara pozycja ale dla mnie bardzo inspirująca: „Myśl i bogać się” Napoleona Hilla 
- dużo miejsca poświęciłeś też buddyzmowi, ja jestem zatwardziałym katolem i dużo ostatnio, oprócz rozwoju osobistego, przedsiębiorczości, poświęcam też pogłębianiu swojej wiary; nie widzę tu żadnej sprzeczności, wręcz przeciwnie cieszę się, że i w ASBIRO są przedsiębiorcy głęboko religijni, co utwierdza mnie, że Kościół i religia katolicka czy ogólnie chrześcijańska jest bardzo „pro-przedsiębiorcza”…; a z lektur, dla tych którzy czują się katolikami, poddałbym pod rozwagę pozycję: „Do piekła i z powrotem. Okultyzm jako zagrożenie dla Kościoła współczesnego” o. Remigiusza Trockiego OFMConv, która „wrzuca parę kamyczków” do Twojego ogródka związanego z buddyzmem, medytacjami, etc. 
- ostatnią pozycją, dokładniej pozycjami książkowymi, które nawiązują w pewien sposób do piosenki/wiersza Juliana Tuwima, to książki z gatunku „teorii spiskowych” ale dobrze udokumentowane (fakty, nazwiska, daty) pokazujące kto, jak i dlaczego kieruje naszym współczesnym światem, czyli dlaczego i w czyim interesie ciągle musimy toczyć wojny; książki te to: „The Ruling Elite. The Zionist Seizure of world power” Deanna Spingola, „The conspirator’s hierarchy: The Committee of 300” Dr. Johna Colemana oraz „The True Story of the Bilderberg Group” Daniela Estulina 
 
I na koniec ulubiona muze, czyli piosenka, która zawsze przypomina mi o tym, co jest najważniejsze w życiu: „W Życiu Trzeba Wolnym Być” ś.p. Marka Jackowskiego… https://www.youtube.com 
 
Uff, ale się rozpisałem, mam nadzieję, że nie zanudziłem i że może ktoś coś z tego wyniesie dla siebie 
 
pozdrawiam Kubę i słuchaczy 
 
Piotr Dybiec

Tomanek 2014-10-16

Sprzedawcy książek na allegro nie wiedzą co się dzieje. Wszystkie książki rozeszły się w jeden dzień :-) Tak na serio to jestem już po lekturze kilku książek z Twojej listy. Chetnie zapoznam się z pozostałymi pozycjami z Twojej listy. Pozdrawiam serdecznie.

janex 2014-10-16

Gratuluję pomyslu na audycję. 
p.s. a co to za muza w tle ?

Alicja G 2014-10-23

Lillian Too "Chinska wiedza tajemna"-to na poczatek

Dodaj komentarz...


Jakub B. Bączek: Złoty medalista Mistrzostw Świata jako trener mentalny kadry narodowej siatkarzy Stephana Antigi, założyciel firmy STAGEMAN, pisarz i podróżnik. A mówiąc po naszemu: marzyciel oraz zwykły facet, który znalazł pomysł za milion Euro i miał jaja by go samodzielnie od zera zbudować, zainteresowany siatkówką, golfem i buddyzmem, człowiek działania i konkretów. Ma na swoim koncie kilka firm, kilkadziesiąt publikacji i masę podróży po całym świecie. Prowadzi Jbbcoaching.pl

Wolność Finansowa 50 na 50

Inne audycje tego autora:

Pożegnanie z KonteStacją (28) - 5 lat temuSkąd czerpać motywację? (21) - 6 lat temu


Wywieranie wpływu na ludzi (10) - 6 lat temu

Jak reagować na zdenerwowanie (14) - 6 lat temu

Więcej audycji...
100 Marzeń (13) - 6 lat temu


Życie bez ograniczeń (12) - 6 lat temu

Uzależnieni od Facebooka (5) - 6 lat temu

15 książek i 3 piosenki (17) - 6 lat temu
Dlaczego siatkarze wygrali? (8) - 6 lat temuPolak na emigracji (6) - 6 lat temu


Twoje pole komfortu (4) - 6 lat temu


Sztuka zapominania (9) - 6 lat temu

Jak osiągnąć sukces? (7) - 6 lat temu


Zdenerwowany Klient (8) - 7 lat temuZjebka motywująca (3) - 7 lat temu

Naiwne pytania (12) - 7 lat temu

Skąd wziąć więcej energii? (17) - 7 lat temu

Kto pyta, ten... błądzi (10) - 7 lat temu

Język obcy w 6 miesięcy (40) - 7 lat temu

Eurowizja a... Twój biznes (11) - 7 lat temu

Rozmowa kwalifikacyjna (61) - 7 lat temu

Forma prawna twojego biznesu (17) - 7 lat temu

UWAGA! Złodzieje!!! (15) - 7 lat temu


Bestseller w 7 dni (6) - 7 lat temu

Buddowanie sukcesu (41) - 7 lat temu

Kuba, co ludzie powiedzą? (16) - 7 lat temu

Znam niezły skrót... (21) - 7 lat temu

Mieszkanie za 66% ceny... (24) - 7 lat temuA dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt