Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-10-23

Umowy z kontrahentami

Nadający:

Dziś kilka bardzo praktycznych informacji na temat umów w biznesie i nie tylko...

KOMENTARZE

zC 2014-10-25

Dzieki bardzo.  
Niezwykle przydatna audycja. 
Wlasnie takiej wiedzy brakowalo.

Adrian I. 2014-10-25

Czuje że się rozwijam ! 
I to jest fajne  
Super audycje

Ernest 2014-10-25

@1 i @2 Cieszy mnie Wasz rozwój :)  
 
Dzielcie się każdym wartościowym dla Was materiałem ze znajomymi, niech ludzie wokół Was też się rozwijają, to jest największy kapitał :)

Nemo 2014-10-27

Przepraszam bardzo, ale głupota z kreśleniem kartki z kopią dowodu... jakby nie można było przekreślenia zakryć czystą kartką i skopiować samą kopię dowodu jeszcze raz...

Ernest 2014-10-27

@4 Nie masz za co przepraszać - cieszę się, że komentujesz :) 
 
Otóż procedura wygląda tak: Powiększam rewers i awers dowodu, tak żeby zmieściły się na karce A4, zakreślam je po obwodzie długopisem, w prostokąt, później rysuje 2 przekątne i na tak przekreślonym dokumencie w wolnej przestrzeni wpisuję datę i 2-3 słowa na temat okoliczności...

Wojtek 2014-10-27

@4 Obrazek z kopią dowodu się też przekreśla a nie tylko czyste tło. 
 
Pozdrawiam, Wojtek

fuks 2014-10-28

świetna audycja Erneście! na pewno przesłucham i zastanowię się które z Twoich rad mógłbym wprowadzić w życie w swojej firmie (branża stolarki okiennej) 
 
co sądzisz o podpisywaniu umów za pośrednictwem kuriera? popularne w bankowości i telekomunikacji

Ernest 2014-10-28

@8 Dziękuję za opinię. 
 
Ja umów za pośrednictwem kuriera nie podpisuję, ponieważ lubię mieć czas na zapoznanie się z ich treścią - mowa o umowach biznesowych. 
 
Jeśli jesteś konsumentem, czyli zawierasz umowę (na odległość) nie na firmę, jako osoba prywatna, to możesz od niej odstąpić w ciągu 10 czy 14 dni, więc teoretycznie jest czas na gruntowne zapoznanie się z umową. 
 
Oczywiście w przypadku kuriera również zachowuję procedury z audycji, w szczególności podpisuję każdą stronę takiej umowy. 
 
W przypadku umów telekomunikacyjnych sprawdzanie umocowania przedstawiciela do podpisywania umów nie jest tak bardzo konieczne, gorzej jest w przypadku usług bankowych, gdzie deponujesz swoje pieniądze, albo usług ubezpieczeniowych, gdzie de facto też chodzi o pieniądze, a konkretnie o ich wypłacenie w przypadku zaistnienia szkody - wtedy warto się upewnić, że umowę podpisałeś z uprawnionym przedstawicielem ubezpieczyciela (lub pośrednika).

Ernest 2014-10-28

@7 Dziękuję za opinię. 
 
Ja umów za pośrednictwem kuriera nie podpisuję, ponieważ lubię mieć czas na zapoznanie się z ich treścią - mowa o umowach biznesowych. 
 
Jeśli jesteś konsumentem, czyli zawierasz umowę (na odległość) nie na firmę, jako osoba prywatna, to możesz od niej odstąpić w ciągu 10 czy 14 dni, więc teoretycznie jest czas na gruntowne zapoznanie się z umową. 
 
Oczywiście w przypadku kuriera również zachowuję procedury z audycji, w szczególności podpisuję każdą stronę takiej umowy. 
 
W przypadku umów telekomunikacyjnych sprawdzanie umocowania przedstawiciela do podpisywania umów nie jest tak bardzo konieczne, gorzej jest w przypadku usług bankowych, gdzie deponujesz swoje pieniądze, albo usług ubezpieczeniowych, gdzie de facto też chodzi o pieniądze, a konkretnie o ich wypłacenie w przypadku zaistnienia szkody - wtedy warto się upewnić, że umowę podpisałeś z uprawnionym przedstawicielem ubezpieczyciela (lub pośrednika).

RAdesign 2014-10-28

Proszę o wypowiedź o systemach płacowych/motywacyjnych w firmie. 
Może być jako zgoda lub polemika z prof.Bilklem (AFAIK wykłądowcą ASBIRO) - natemat.pl 
 
Dzięki! =)

Ernest 2014-10-29

@10 Temat jest bardzo złożony. 
 
Profesor Blikle wzoruje się na osiągnięciach Deminga, badaniach profesora Marka Kosewskiego i własnych, bogatych doświadczeniach. 
 
Ja prowadziłem badania na temat godnościowej satysfakcji z pracy (zarządzanie podmiotowe) i istotnie pracownicy zarządzani godnościowo są z niej bardziej zadowoleni i tym samym bardziej efektywna jest cała organizacja, natomiast czy da się wyeliminować metodę kija i marchewki np. wśród handlowców...  
 
Moim zdaniem bezpośrednie przejście z jednej metody na drugą nie jest możliwe, to jest bardzo długi i bardzo kosztowny proces, nie dla początkującej firmy (ale to moja subiektywna opinia) i też jest krzywdzący np. jeśli masz 2 handlowców i obaj wynagradzani są prowizyjnie, jeden zarabia 2000zł, a drugi 10000zł, to wg. modelu Prof. Blikle należy uśrednić ich pensje, każdemu wypłacać po 6000zł, jednocześnie wskutek braku rywalizacji między nimi na korzyść współpracy, ten który zarabiał mniej ma się zrównać poziomem umiejętności z tym, który zarabiał więcej. Idea piękna, ale ten, który jest dobry został pozbawiony 4000zł, które de facto trafia do kieszeni tego drugiego i jeszcze dodatkowo musi go uczyć i poświęcać mu czas - czyli taki trochę socjalizm, który spowoduje, że ten dobry handlowiec odejdzie z firmy, co spowoduje tylko kłopoty. 
 
Ja bym wolał dopłacić 1000zł dodatku szkoleniowego handlowcowi, który zarabia 10tyś, żeby nauczył więcej tego, który zarabia 2tyś, a jeśli nic by to nie dało, to zwolniłbym tego słabszego i zatrudnił innego, a rozmowę kwalifikacyjną prowadziłbym razem z tym mocnym handlowcem, żeby ograniczyć ryzyko wpadki przy rekrutacji. 
 
Ja wyznaję zasadę, że w biznesie czas poświęca się najlepszym pracownikom, którzy są fundamentem, a inni powinni do nich równać. Jeśli chcesz się skupiać na słabych ogniwach, to zwyczajnie potrzebujesz czasu i pieniędzy na szkolenia, których młode firmy nie mają. 
 
Podejście profesora Blikle jest właściwe i w perspektywie długofalowej zapewnia firmie większą stabilność, lepszą jakość, obsługę Klienta, świetną atmosferę pracy i znikomą rotację, ale to jest mega trudny, żmudny i baaardzo kosztowny proces (przykład dałem wyżej). 
 
Temat jest bardzo szeroki, zaczepia o kwestie kultury pracy w Polsce, wynagrodzenia, pieniądze, umiejętności przywódcze samego szefa oraz kadry menadżerów, kapitał społeczny i umiejętność motywacji wewnętrznej samych pracowników (którzy zewnętrznie przestają być stymulowani przez premie)... 
 
Możliwe, że zrobię audycję w najbliższym czasie na ten temat. 
 
Ps. Profesora Blikle znam, z racji tego, że jest bliskim współpracownikiem profesora Marka Kosewskiego, który był promotorem mojej pracy i z którym od dłuższego czasu współpracuję, więc temat jest mi bardzo bliski, znam wyniki badań i doświadczenie profesora Blikle, które jest nie do przecenienia, zalecam wybór tej drogi, ale rozsądnie z głową i przy pełnej kontroli finansowej firmy, wtedy kiedy Cię na to stać i kiedy masz czas i determinację, żeby dużo się uczyć.

RAdesign 2014-10-29

@ 11. 
Dziękuję. 
Temat rzuciłem właśnie w zamyśle tematu na audycję, bo wiem że to złożony problem, zwłaszcza w Polsce gdzie słabo jest z kulturą zarządzania, i jest to IMHO jedna z przyczyn niskiej wydajności pracy w Polsce. 
Jako że Twe audycje wskazują na bardzo duże doświadczenie w sprzedaży, to tak mi się od razu to skontrastowało i pomyślałem - co z drugą stroną monety, czyli właśnie jakby to miało działać w sprzedaży, przecież to jakby ogień i woda. 
Sprzedawca często jest dobrym sprzedawcą właśnie dlatego, że jest zmotywowany tym że od niego zależy większa część wypłaty, i takich ludzi to kręci - wyniki i sprawdzanie się. 
 
Dyskusje osób o dużym doświadczeniu i nieco różnych podejściach często dają masę informacji. 
No i ogólnie są ciekawe ;) 
Taki dwugłos czy polemika z tezami a`la Bilkle to może być coś ciekawego do posłuchania.

Adam Faryna 2014-11-02

@Ernest znakomita audycja. Bardzo wiele rzeczy wynotowałem dla siebie. 
 
Mam jednak problem z jednym punktem a mianowicie z zapisem (parafrazując): aktualna treść regulaminu jest na stronie firmy i jest tam publikowana, jesli użytkownik nie zgadza się z jej zawartością może ją wypowiedzieć". 
 
Nie zawsze też klient/użytkownik jest informowany o zmianach w regulaminie emailem czy czymkolwiek innym i z założenia ma sam sprawdzać co jakiś czas czy obecna treść mu pasuje czy nie. 
 
Problem polega na tym, że ja osobiście spotykam się z tym praktycznie wszędzie nawet, kiedy chcę podpisać umowę na telefon czy hosting www. Jeśli to zanegujemy, jak sugerujesz to mam wrażenie, że zostanie nam już tylko chleb, woda i nic poza tym. 
 
Dla mnie rownież taki zapis jest oburzający, ale jak nie ma żadnych alternatyw to cieżko z tym walczyć. 
 
Kiedyś próbowałem negocjować z przedstawicielem operatora sieci telefonii komórkowej. Odpowiedź na moje pytanie była za każdym razem taka sama "nie da się zmieniać warunków umowy, umowę trzeba podpisać w całości albo wcale". Jeśli istnieje rozwiazanie tego problemu to poproszę o inspirację. 
 
Pozdrawiam 
Adam

Dodaj komentarz...


Ernest Gurgól - Kiedyś etatowy pracownik korporacji, dziś przedsiębiorca z dużym doświadczeniem handlowym i marketingowym. Pracował w takich branżach jak FMCG, budownictwo, energetyka, telekomunikacja, IT oraz nieruchomości. Absolwent Psychologii Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz Szkoły Trenerów Umiejętności Psychospołecznych. Z zamiłowania pasjonat rozwoju osobistego i kompetencji przedsiębiorczych. Zwolennik wolnego rynku, łamiący schematy, wielki fan kreatywności, człowiek, który ma w głowie więcej pomysłów niż byłby w stanie zrealizować.

Prowadzi audycję Wokół Biznesu .

Inne audycje tego autora:

Bieda to przywilej? (12) - 6 lat temu
Perfekcjonizm w biznesie (8) - 6 lat temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Magda - - 25.00
Internet mobilny - - 30.00
Atlas nieba - - 30.00
MARCIN BRZESKO - - 10.00
Jupiter - przeprowadzki międzynardowe - - 20.00
Wiecej filmików proszę - - 10.00
xtra numer - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt