Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-10-27

Bardzo lekko o nieruchomościach i innych sprawach

Nadający: Jan Fijor

Bardzo lekka audycja na wiele różnych tematów, ale z głównym tematem właśnie odnośnie nieruchomości.

KOMENTARZE

Robi 2010-10-28

W audycji przewinął się wątek - dlaczego politycy nie liberalizują, mimo, że historia pokazuje, iż daje to największe efekty. Otóż wydaje mi się, że oni nie wierzą, że liberalizm sprawdzi się w praktyce. Po drugie, myślę, że jeśli już wierzą, to boją się, że w takim wolnorynkowym środowisku - oni i ich rodziny, często istoty bardzo delikatne i wrażliwe - nie dadzą sobie rady. Inni okażą się zdolniejsi, odważniejsi, brutalniejsi, sprytniejsi itd.

Jack Strong 2010-10-28

Dziękuję za audycję.Zgadzam się z Panem Janem i prowadzącym Kamilem Cebulskim.Interwencja państwa prowadzi donikąd w ślepy zaułek.Państwo jest wysoce nie skuteczne, tak jak Pan mówił, politycy czują się jak namaszczeni, który żeby jednym dać ( w większości przypadków dają nierobom ) a drugim zabrać - ( ludziom przedsiębiorczym, który coś osiągnęli swoją ciężką pracą ) 
W końcu ktoś robi coś pożytecznego.Staram się słuchać wasze audycje. 
Na koniec powiem że jestem zwolennikiem Ludwiga von Misesa.Jego poglądy i teorie okazały się trafne.Wolność i liberalizm to najlepsze dla ludzi, bowiem pozwala realizować idea i marzenia bez przeszkód. 
Pozdrawiam.

jan M Fijor 2010-10-28

I tak trzymać! W końcu świat się dowie prawdy. Ludwig von Mises, Murray N. Roithbard, F.A. Hayek, HH Hoppe, Jesus H, de Soto staną się household names i życie stanie sie godne i pogodne.  
 
Ukłony

jan M Fijor 2010-10-28

I tak trzymać! W końcu świat się dowie prawdy. Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, F.A. Hayek, H.H. Hoppe, Jesus H, de Soto staną się household names i życie będzie godne i pogodne.  
 
Ukłony

Robi 2010-10-29

a gdzie mój komentarz? Czyżby cenzura? Rozumiem, że to prywatny portal, ale w takim razie napiszcie o tym, a nie człowiek zastanawia się gdzie jest wpis.

pepe 2010-10-29

Panie Fijor, parę pytań: 
-co z tymi polskimi murzynami? (podobieństwa, było na początku audycji)  
-czy polskie dzielnice są niebezpieczne? co charakteryzuje polskie dzielnice? 
-dlaczego np. sprzedawcy popierają zwiększenie uprawnień skarbówek aby wzięły za mordę konkurencję z allegro a nie oczekują uproszczeń/zwolnień/ograniczeń w działalności US? 
-czy (dlaczego) posiadanie mieszkania/domu wpływa na mobilność ludzia, jak to jest w USA? 
 
I parę swoich (nie bez zewnętrznych wpływów) przemyślunków 
-rządzą jak rządzą bo większego wpływu na to nie mają ponieważ jak wiemy realnym rządzeniem zajmują się służby specjalne które od początku 'wolnej Polski' kręcą lody i wysysają krew ze społeczeństwa (dlaczego taki pogląd jest wyśmiewany skoro są dobre przykłady takiej działalności z przeszłości, powsadzano jakieś płotki [albo się przedawniło] i nic nie stoi na przeszkodzie by nadal to robiły) 
-przestraszyłem się jak zaczął Pan mówić że jest Pan zaprzyjaźniony z jakimś związkiem. Myślałem że to ma wyglądać tak: 
-"S" chleb (sic!) i praca dla ludzi, zwiększyć PIT 
-"ZPiP" chleb dla przedsiębiorców i pracodawców 
(a)na szczęście ten związek ma jakieś podstawy. Ale może być tak że kiedyś zabraknie tych głów i związek pójdzie w znaną wszystkim drogę. 
(b)co z tym chlebem... mijają lata a ludzie dają się łechtać obiecankami chleba... o co chodzi? swoją drogą to to samo co zwolnienie Castellaniego przez PZPS, zaspokoić podstawowe chcice kibiców i pokazać że związek 'działa' i jest potrzebny [zasada działania większości związków]. 
 
Miałem jeszcze o czymś... ale zapomniałem :D 
 

"Polacy są winni fiskusowi co najmniej 21 mld złotych" (podatki.wp.pl 
10mld to odsetki :D 
 
Jak Pan moralnie ocenia oszustwa podatkowe? Czy okradanie okradającego jest moralne? Czy moralność tego procederu zależy od stopnia łupienia przez państwo?

pepe 2010-10-29

*storno czarne, wywalić PIT z linijki gdzie występuje

Radek 2010-10-29

Robi czytać nie umiesz? Po dodaniu komentarza na adres mail przychodzi link w ktory trzeba kliknac. Po tej procedurze dopiero wskakuje komentarz. Jak nie potwierdziles komentarza na mail to mozesz miec pretensje tylko do siebie

EstEst 2010-10-29

Bardzo przyjemnie się słuchało. Przykład z panią z TokFM jest świetny i bardzo typowy dla ,,wrażliwych społecznie''. 
 
Co do nieruchomości - skoro w następnej audycji będzie o tym więcej, a na żywo raczej nie dam rady posłuchać i zadzwonić (spotkanie KontestKlubu) - zgłaszam uwagę do dyskusji: 
 
Skoro wkrótce zapowiada się załamanie państwa - co prawdopodobnie będzie wiązało się z dużą inflacją, to może opłaca się jednak w najbliższym czasie inwestować w mieszkanie, nawet na kredyt? W końcu to dużo lepsze niż trzymanie pieniędzy, a i wynajmować komuś można, bo nawet w kryzysie ludzie będą chcieli gdzieś mieszkać, więc jakiś dochód w przyszłości z tego będzie.

Mateusz z Kanady 2010-10-30

Panie Janku, mala merytoryczna poprawka: najwiekszymi socjalistami przed Obama byli Lyndon Johnson i Jimmy Carter. W porownaniu do nich Kennedy byl wolnorynkowym libertarianem i konserwatysta.

jan M Fijor 2010-10-30

Mateuszu z Kanady, wszystko kwestią gustu, Carter był pierwszym prezydentem, który rozpoczął deregulację, zakończon przez Reagana. Johnson - zgadza się, ale zaczął Kennedy. Roosevelt (FDR) też był niezłym faszystą. Największym socjalistą jest jak dotąd Obama.  
 
Czółko

elil 2010-10-30

“Trochę” zboczę z tematu nieruchomości, po prostu kluczowe mi się wydały uwagi ostatniego słuchacza:) 
 
Obniżanie podatków nie ma wynikać z przeświadczenia, że wtedy wpływy z innych podatków wzrosną. Zresztą to twierdzenie nie może prawdziwe z prostego powodu, gdyby się podatki zlikwidowało, to wpływy nie byłyby największe, lecz w ogóle by ich nie było.  
 
Obniżanie podatków ma wynikać z odejścia od protekcjonizmu i interwencjonizmu. Gdy państwo nie będzie się zajmować rzeczami, którymi nie powinno, wtedy nie będzie potrzebować tyle kasy. Podatki byłyby proste i wiadomo na co przeznaczone, bardziej by to przypominało prawdziwe świadczenie usług, mniej biurokratycznego potwora.  
 
Dlatego zgadzam się całkowicie, że tłumaczenie obniżki podatków, należy tłumaczyć zmianą polityki z socjalistycznej, na wolnorynkową. Aby ludzie mieli możliwość działać aby zaspokajać swoje potrzeby, nie żądać tego od państwa.  
Wysokość podatków to raczej kwestia drugorzędna, ich wysokość powinna wyłącznie zależeć od rynkowej ceny usług sądowniczych, policyjnych i wojskowych. Bawiąc się w państwowe zarządzanie, pozbawiamy się tego naturalnego wolnorynkowego sprzężenia między producentem a konsumentem. Gdy ceny rosną, konsument może nie kupić, jednak podatnik nie może tak postąpić. Więc nie decydując się na anarchokapitalizm, winna być jakaś sztuczna(heh, bo jak inaczej...) bariera uniemożliwiająca rozrost państwa i nie hamująca prywatnych inicjatyw jako alternatywy. 
 
I jeszcze o wspominanym interwencjonizmie, dlaczego politycy ograniczają, dlaczego miałoby to być dobre... Pomijając to, że polityk może coś robić jedynie dla władzy, to jednak taki obywatel musi w jakiś sposób “kupić” taką argumentację. Hilter czy Roosevelt doszli do władzy w demokratycznych wyborach. Głupota wyborców musi z czegoś wynikać. Wielu ludzi kupuje obraz silnego przywódcy ponieważ sprawia wrażenie, że sobie poradzi. Skoro twardy biznesmen ma być dobry, to może dobry będzie twardy władca? 
 
Z tym interwencjonizmem jest też tak, że jest on domeną ludzi, którzy tracą granicę między wiarą w siebie i w innych. “Moje” rozwiązanie jest najlepsze, inni jedynie go nie rozumieją, należy ich siłą do niego przekonać. Postępowaniem równie bezkompromisowym, jakim można zarządzać prywatną własnością. Bardzo dobrze, gdy ktoś wierzy w siebie, lecz budowanie tego przez przemoc, zdaje się jednak temu przeczyć a przynajmniej dowodzić nieskuteczności do dobrowolnego przekonywania.  
Mimo to kapitan na statku, czy właściciel firmy jest dyktatorem, jedynowładcą, jedynie on decyduje - od władcy politycznego dzieli go jednak podstawowa różnica. Na właścicielu spoczywa cała odpowiedzialność, jego pracownicy mogą rozwiązać umowę, klienci mogą przestać się pojawiać, firma upada. Rząd jednak nie powinien ingerować w to czym ludzie mają się zajmować, gdyż w tym przypadku nie ma mowy o dobrowolności umów. W socjalizmie człowiek nie może pracować u innego pracodawcy niż państwo, nie może też utworzyć własnej działalności. Taka własna działalność w przypadku “jedynie” interwencjonizmu, będzie “pół-własnością”, poza konsumentem, trzeba się liczyć z trzecią siłą - rządowymi regulacjami. 
Po średniowieczu odeszło się od przywiązania człowieka do zawodu, kapitalizm dał im swobodę działania. “Postępowcy” na nowo chcą zaprząc ludzi w nowy rodzaj cechów. Rzekomo planowanie, gospodarka oparta na wiedzy, na zasobach miała by być alternatywą na wolnego rynku(dziś taki “Zeigeist” brzmi bardzo podobnie). 
 
Dlatego wydaje mi się, że wielu interwencjonistów tutaj wpada w pułapkę. Przecież taki pojedynczy przedsiębiorca widzi sprawy jedynie ze swojego poziomu, w swoim zakresie, większy przedsiębiorca musi widzieć więcej zależności. Zatem państwo będzie widziało problem w najszerszym ujęciu. Tu się pojawia problem gdy usprawiedliwione staje się wiedzieć za kogoś co dla niego jest lepsze. Czym innym jest wykonywanie pracy jaką zleca pracodawca, a czym innym jest konsumowanie tego co mu się wyznaczy. Do tego drugiego sprowadza się interwencjonizm, socjalizm. Wtedy utrudnione, lub uniemożliwione jest konsumowanie czegoś nieobjętego planowaniem lub mniejsze lub większe konsumowanie tego samego. Konsekwentny interwencjonizm prowadzi do sytuacji, gdzie zwykły człowiek nie może starać się zaspokajać swoich potrzeb. Może... o ile będzie to zakładać odpowiedni system biurokratyczny, który jednak ze swojej natury wcale nie jest nastawiony na postęp, lecz na bieżące zagospodarowanie. Jedynie rachunek ekonomiczny pozwala wydajnie określić, poprzez zysk, czy coś jest postępowe czy nie. W biurokratyzm ucieka niemal fizyczne zespolenie: potrzebującego z zaspokajającym, zysku z sukcesem, porażki z upadkiem. Normalnie gdy upada pewna firma, musi to wynikać z jej niegospodarności, czy niespełniania oczekiwań klientów. Państwowe z definicji upaść nie może... a potem się dowiadujemy ile ta “definicja” była warta...  
W matematyce funkcjonuje coś takiego jak dowód przez sprzeczność, więc konsekwentne trzymanie się założeń interwencjonizmu, zatem też socjalizmu, prowadzi do nieludzkich, sprzecznych z rzeczywistością rezultatów.  
 
Po za tym interwencjonizm może być nęcący gdyż daje złudne poczucie kontroli. Będziemy regulować rynek broni -- będzie bezpieczniej, zakażemy handlu narkotykami, wprowadzi się licencje, koncesje, pozwolenia. Takie socjalistyczne przekonanie, że prawo ustanowione na papierze staje się Prawem. Mnie się podoba natomiast średniowieczne podejście do prawa, mogło ono być tylko stare. “Nowe” prawo może być jedynie starym prawem powiedzianym innymi słowami lub jego konsekwencją. Prawo nie może być względne: “Konserwatyzm nie jest przywracaniem tego, co było, ani trzymaniem się tego, co jest, lecz życiem z tego, co obowiązuje zawsze.” - E. Gunther.

elil 2010-10-30

Zabawię się jeszcze we wróżenie z fusów, w trochę optymistycznym tonie:) 
 
Wydaje mi się jeszcze, że rozwiązaniem na dzisiejsze państwa opiekuńcze byłoby wyzwolenie się ekonomiczne na dużą skalę. Czyli ominięcie różnego rodzaju podatków, być może prowadzenie działalności w rajach podatkowych. Dziś to chyba raczej zabawa dla nielicznych. Coś na wzór kapitalizmu XIX wiecznego.  
Być może pomógłby w tym rozwój technologii, który politycy zlekceważą, a który pozwoli na niemal nieskrępowane działanie. Może w jakimś sposób oparty na internecie. Jednocześnie pozwoli uciec od problemu bankrutujących państw, ponieważ egzekwowanie podatków z takiego hipotetycznego systemu byłoby praktycznie niewykonalne. Rządom pozostałaby jedynie argumenty siły, jednak przyjmując, że ów bezpaństwowy system działałby wystarczająco długo, pozwoliłby masom zauważyć, że jego likwidacja nie byłaby w ich interesie. Dość mało prawdopodobne byłoby aby siłowe rozwiązania przeszły we wszystkich państwach. Ponadto obywatele państw, które nieco bardziej opieszale wprowadzających regulacje w ten nowy system, widzieliby bezradność, totalitaryzm byłby jawniejszy. Im silniejsze byłyby ruchy rządowe, tym silniejszy sprzeciw by budziły - choćby w innych państwach. Być może zaistniałaby emigracja do państw bardziej liberalnych. Być może musiałoby to potrwać wiele lat, zanim opresyjne państwa by upadły, jak ZSRR choćby. I być może część państw stałaby się jawnymi totalitaryzmami, to jednak reszcie, liberalnych sprzyjałyby nastroje antytotalitarne... byle nie takie spod znaku “New Deal”.  
 
Ten “system” widziałbym jako jakąś platformę dla wymian towarów i usług. Ktoś wykupywałby żetony, aby podatek płacić jedynie od zakupu żetonu, nie przy każdej transakcji z udziałem żetonów. Żeton jest podatkowy raz, a każde jego kolejne użycie nie. Jakby prywatna waluta. Mogłyby się również pojawić inne rodzaje żetonów, wykreowanych przez samych użytkowników. Byłaby to trochę taka symulacja wolnego rynku z prawdziwymi transakcjami -- a ponieważ symulacja, to mniej wydajna niż prawdziwy wolny rynek, mimo to bardziej wydajna niż regulowany rynek. Aby taki twór mógł działać, chyba nie powinien działać w jednym miejscu a mieć charakter rozproszony. Może trochę jak z torrentami i ogólnie rozproszonymi sieciami p2p. W oparciu o jakiegoś TORa i szyfrowanie, możliwe (być może) byłoby wystarczające jednoczesne zachowanie anonimowości i wiarygodności. Ściganie piractwa jest dziś przecież trudne, równie trudne mogłoby być ściganie ekonomicznego piractwa. Te z racji “ekonomiczności” możliwe, że szybciej by się doskonaliło.

michał 2010-10-31

Wszystkie audycje Janka są bardzo fajne. Czy w święta będą audycje??? 
 
Pozdrawiam  
Michał Bocheński 
blogmlodegoprzedsiebiorcy.com 
ksiegarniaprzedsiebiorcow.pl

*.:Czepan:.* 2010-10-31

Wracając do początku audycji chciałbym delikatnie przypomnieć, że pan Jan obiecał na kontestcampie, że kiedyś w czasie audycji coś dla nas zaśpiewa. :)

jan M Fijor 2010-10-31

Ja mam taką receptę na pozbycie się państwa opiekuńczego i szkodliwego systemu interwencji poaństwa w gospodarkę; 
 
1. likwidacja potrąceń podatkowych; każdy podatnik otrzynuje pensję bez potrąceń, 100 proc., po czy, rozlicza się co miesiąc albo kwartał sam, wysyłając należne podatki do US; 
2. liberalizacja ustawy o posiadaniu broni; 
3. kto jest za socjalem, płaci wyższy podatek; 
 
Można podać jeszcze kilka rozwiążań, ale te wystarczą. 
 
Ukłony

pepe 2010-11-01

@jan M Fijor 
ad 3: wchodzimy na stronę US, logujemy się, zaznaczamy tikiem jakie usługi chcemy od państwa +warianty (własne 'koszyki świadczeń'), zaznaczamy termin świadczeńia, na dole mamy sumę, terminarz wpłat, pouczenie o odpowiedzialności karnej. Brzmi bardzo prosto [już widzę jak, wg. sondarzy, 4% klika na 'liberalizacja prawa aborcyjnego za zrzutę na antykoncepcję w przedszkolach']. Tyle że nikt czegoś takiego nie wprowadzi.  
 
Jak weźmiemy całą budżetówkę, pomnożymy przez rozmiar najbliższej rodziny, dodamy jeszcze raz tyle (zakładając że taka część dalszej rodziny jest w dobrym kontakcie i nie życzy im 'źle') to otrzymamy liczbę ludzi którzy nie chcą powstania prywatnej konkurencji (nie wszyscy) [albo rezygnacji społeczeństwa z przymusowych usług(sic!)]. Ouuuu. Służby, a co za tym idzie, ani boski Donald ani szalony Jarek nie zrezygnuje z takiej armi dusz! Nie po dobroci! 
 
Jedno z wyjść: zapaść finansów publicznych, masowe zwolnienia z zawieszonymi odprawami, przejście do szarego [nauczanie podziemne :D ], upadek systemu, rządy autorytarne, nowa konstytucja, Wolność. 
 
Inne: zbudowanie armi kontestatorów i zbrojne przejęcie władzy (nie ma poborowych, zanim chłopaki przylecą z Talibanu będzie już po sprawie). Myśli Pan że byłby dobrym generałem? Tzn. takim generałe-kierownikiem, od wojowanie wynajmie się kogoś (np. gen. S. McChrystal chyba jest wolny)[nie żebym wątpił że umie Pan wojować!]. 
 
Są z tymi rozwiązaniami związane niebezpieczeństwa ale jestem pewien że u nas: 
No risk, no freedom! 
 
Wersja light na dzisiaj: rozwijanie szarej strefy i zmuszanie ich do reform i obniżania kosztów pracy, nie wsadzą połowy ludzi do więzień (jest niebezpieczeństwo że będą sprzedawać nasze długi wobec US Chińczykom którzy potem wezmą nas do swoich kopalń... może nie).

Jed 2013-05-17

Odrabiam lekcje i ogrzewam stare audycje.  
Pare lat sączenia przez Was do mojej glowy powoduje ze przeraza mnie jak bardzo bylem slepy na to ile zla powoduje jakakolwiek ingerencja Panstwa w przedsiebiorczosc. Niby to wiedzialem ale... na zbudowanie mocnej swiadomosci jednak potrzeba bylo sporo czasu.  
 
Faktycznie bogatym (czyli tym co moga zatrudniac) trzeba obnizac podatki a podwyzszac pijawkom z MOPSu 
 
Janku zyj 200 lat, dbaj o siebie, o zdrowie. Potrzebujemy Cie :) 
Pozdr

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt