Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-10-30

Przekraczanie oczekiwań klientów

Nadający:

W audycji opowiem o bardzo prostym i skutecznym elemencie strategii zarządzania relacjami z klientem, który pozwoli Ci bardziej wiązać ludzi z Twoją firmą. Oprócz tego dowiesz się jak odróżnić logiczne i racjonalne metody przywiązywania klienta do Twojej firmy od metod emocjonalnych, które są dużo bardziej wartościowe, dają lepszą jakość relacji i bardziej trwałe rezultaty.

KOMENTARZE

Piotrek 2014-10-30

Błyskawiczne tempo :) 
Link już jest do audycji, tylko, że plik nie został uploadowany. 
 
To jest sytuacja na 30/11/2014 godzina 18:00

Piotrek 2014-10-30

Dobra, już znalazłem :)

Moneetor 2014-10-30

Widzę, że problemem są polskie ogonki w nazwie pliku. Strona najzwyczajniej ucina nazwę pliku i nie da się wtedy ściągnąć.

Piotrek 2014-10-30

Dla tych co nie chcą szperać głębiej:  
www.kontestacja.com

Ernest 2014-10-30

Już wszystko działa. Zapraszam do słuchania :)

Edon 2014-10-30

Ciekawa audycja. A kiedy będzie o samodyscyplinie?

Ernest 2014-10-31

@6 Audycja o produktywności będzie w przyszły czwartek, powstaną też do niej filmiki, żeby słuchacze mogli zobaczyć w praktyce jak ja realizuję zadania na co dzień, z czego korzystam, a czego się wystrzegam. 
 
Powiem też o metodach, które u mnie się nie sprawdziły z konkretnych powodów, ale mają szanse sprawdzić się u innych.

Tomek 2014-11-03

Zamawiam czasem zakupy z Almy24, ale jeszcze gratisu nie dostałem, albo co gorsze - nie wiedziałem o tym, że coś dostałem gratis. Często miałem jakieś kupony rabatowe, więc może wtedy nie dorzucają nic. 
 
Z przyjemniejszych przypadków przekroczenia oczekiwań: 
1. Zakup butów od prywatnej osoby online -> w środku miła kartka + coś słodkiego. Bardzo pozytywne emocje. 
2. Z dziedzin innych niż sprzedaż -> przy rozmowie rekrutacyjnej zadałem niewygodne pytanie na które Pani nie była w stanie odpowiedzieć, ale dodałem, że nie śpieszy mi się jakoś strasznie. W czasie gdy wypełniałem test Pani zdążyła się wypytać odpowiednich osób i pięknie mi sprawę wytłumaczyła. Duży plus. Pozytywne emocje. 
 
 
Z mniej przyjemnych: 
1. Firma zachęcająca do zrobienia większych zakupów, aby dostać gratis. Tym gratisem okazują się ich produkty: paczka bułki tartej i ryżu. Jakoś zupełnie we mnie to emocji pozytywnych nie wywołało. 
 
Reklamacje: 
Uświadomiłeś mi potencjał jaki jest w reklamacjach. Patrząc na to ze strony konsumenta, to obsługa reklamacji często kuleje, czyli można na tym polu łatwo się wyróżnić od konkurencji. 
Z dobrych przykładów - słyszałem dobre opinie o serwisach Apple. 
 
Habituacja - ciekawe pojęcie, ale na wiki ujęte bardziej pod kontem fizycznych przyzwyczajeń 
 
pl.wikipedia.org

Ernest 2014-11-03

@8 Dzięki Tomek, świetny komentarz. 
 
Ja nigdy nie miałem kuponów rabatowych z Almy, ale zwykle gratisy, chociaż to też zależy od kierowcy... Niektórzy kierowcy nie zostawiają... :) 
 
Ten gratis za większe zakupy, zapowiedziany przed dokonaniem zakupów, to nie jest przekraczanie oczekiwań, to jest właśnie ta subtelna różnica, o której mówiłem w audycji (dostajesz zapowiedziany wcześniej gratis). Przekraczanie oczekiwań, działa wtedy, kiedy Klient się tego nie spodziewa. 
 
Odpowiednio rozpatrzona reklamacja to jest naprawdę potężny oręż i masz rację, wyróżnienie się na tym polu daje absolutnie znakomite rezultaty - takie są moje doświadczenia. 
 
Co do habituacji to można ją rozumieć naprawdę bardzo szeroko, mechanizm jest zawsze ten sam: im częściej występuje bodziec, tym próg wrażliwości na ten bodziec bardziej się podnosi. Im częściej dostajesz gratis, tym mniejsze wrażenie na Tobie robi, im częściej słyszysz tramwaj pod oknem w nowym miejscu zamieszkania, tym szybciej zaczniesz go ignorować. Im częściej kopiesz w drzewo kością piszczelową (jak Van Damme w Kickboxerze :)) tym mniej boli przy użyciu tej samej siły w późniejszym czasie. To jest naprawdę uniwersalne pojęcie :) 
 
Dzięki za komentarz. Gdybyś chciał o coś zapytać w tym temacie, to pisz śmiało przez moją stronę www.ernestgurgol.pl 
 
Pewnie jeszcze w tym roku zamieszczę tam ciekawy artykuł rozwijający nieco tematykę Przekraczania Oczekiwań Klientów i w ogóle Zarządzania Relacjami z Klientem, może nieco bardziej od strony technicznej. 
 
Pozdrawiam

Dodaj komentarz...


Ernest Gurgól - Kiedyś etatowy pracownik korporacji, dziś przedsiębiorca z dużym doświadczeniem handlowym i marketingowym. Pracował w takich branżach jak FMCG, budownictwo, energetyka, telekomunikacja, IT oraz nieruchomości. Absolwent Psychologii Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz Szkoły Trenerów Umiejętności Psychospołecznych. Z zamiłowania pasjonat rozwoju osobistego i kompetencji przedsiębiorczych. Zwolennik wolnego rynku, łamiący schematy, wielki fan kreatywności, człowiek, który ma w głowie więcej pomysłów niż byłby w stanie zrealizować.

Prowadzi audycję Wokół Biznesu .

Inne audycje tego autora:

Bieda to przywilej? (12) - 6 lat temu
Perfekcjonizm w biznesie (8) - 6 lat temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Magda - - 25.00
Internet mobilny - - 30.00
Atlas nieba - - 30.00
MARCIN BRZESKO - - 10.00
Jupiter - przeprowadzki międzynardowe - - 20.00
Wiecej filmików proszę - - 10.00
xtra numer - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt