Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
dziś
Sprzedaż online - Basia piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2014-11-06

Jan Fijor - Dlaczego giełda idzie w górę

Nadający: Jan Fijor

Janek dzisiaj spokojnie, po ziółkach na uspokojenie opowaida o tym, dlaczego w kryzysie giełda w USA idzie do góry.

KOMENTARZE

maciejka 2014-11-06

Kurcze, nie spodziewalem sie dzisiaj audycji a dopiero co wrocilem do domu i juz jade. Ale milo ze 2 w ciagu jednego tygodnia, przeslucham z przyjemnoscia.

Łukasz 2014-11-06

Krótka piłka odnośnie opinii z listu, że liberalizm jest do dupy, bo w Norwegii, Dani Szwecji itd. są wysokie podatki i żyje się lepiej. 
 
No to sprawdzamy.. Indeks wolności gospodarczej: 
Dania - 10 miejsce 
Szwecja - 20 miejsce 
Norwegia - 32 miejsce 
.... 
Polska - 50 miejsce 
Jak widać, Dania, Szwecja i Norwegia są dużo bardziej WOLNORYNKOWE niż Polska. Sama wysokość podatków to nie jedyny wyznacznik tego jak dana gospodarka jest liberalna. 
Źródło: www.heritage.org 
 
 
 
Dziękuję za 2 audycję w tygodniu, leci przelew. Swoją drogą dużo większą satysfakcję mam jak robię przelew do ASBIRO czy za książki z Fijorr Publishing, chociaż nie tak małą jak było za czasów gdy jeszcze martin l. był tutaj. Jakoś po prostu kontestacja mi nie pasuje (nie mam na myśli prowadzących - Janka czy Kamila bo Ci są bardzo ok).

jmf 2014-11-06

Lukaszu, za Gierka do wyborow szlo 99,99 % luda, bo w Polsce bylo poparcie dla wladzy i demokracji. Nie wierze w wolnosc dzialania w Danii. Znam tamtejszych ludzi. Jak ci zabiora 70 proc. zysku, to jaka wolnosc ci zostaje. Podaj mi nazwy mlodych znanych firm dunskich. Czolko

RAdesign 2014-11-07

Komu Kamil dopiekł ? 
natemat.pl 
 
portal platfusiego podnóżka, red.Lisa, chyba się uwziął na wyedukowanie kolejnego pokolenia lemingów.... 
 
przydało by się odnieść w jakiejś przyszłej audycji, np. napisać czy faktycznie ktoś z portalu pisał, czy jak zwykle dziennikarzyna dopowiadał sobie stalkując na FB. 
 
btw, czy umieszczanie widocznego nr.PESEL Kamila jest legalne ?

Tomasz 2014-11-07

pesel już zamazal, ale artykuł został. Jeśli to co piszą jest prawdą to nie ma o czym gadać, a jeśli nie, to może Kamil powie ?

evilClown 2014-11-07

Proszę nie przeklinać, bo audycje nie będą się nadawały do puszczania dzieciom. Użył pan dwa razy "kurwa".

Łukasz 2014-11-08

@6 ecilClown 
puszczasz audycje dzieciom?

jan M Fijor 2014-11-08

@evilClown poniosło mnie, przepraszam. To już się nie powtórzy. pozdrawiam

T111 2014-11-08

@jmf W kwestii wolności gospodarczej w Danii.. To, że Dania jest wysoko w rankingu Index of economic freedom to nie znaczy, że w Danii jest tak dobrze pod tym względem. Po prostu na całym świecie jest tak żle, że nawet mało-liberlana Dania znajduje się wysoko w tym rankingu. A Hongkong i Singapur zazwyczaj okupują dwa pierwsze miejsca choć wg mnie są dopiero umiarkowanie wolne.

Robi 2014-11-10

Panie Janie na litość boską! 
Ja brzydzę się socjalizmem i proszę mi tego nie wmawiać. Ja tylko tak bardzo bym chciał, żeby to wszystko pierdyknęło raz a dobrze. A tymczasem ten chory system ma się świetnie, wbrew pesymistycznym prognozom wolnorynkowców. Jak mogę lubi system, w którym mój znajomy otrzymuje 1,3 tys. zł za nic. Za to że jest, żre , śpi, zalicza panienki i śmieje się. Nigdy nie będę za czymś takim. 
Ale chciałbym panu zadać pytanie trochę z innej beczki, nastrojony do niego przez znaną osobę. Później panu powiem, kto to jest. Otóż chodzi o to, że pan mówi, iż solą gospodarki są przedsiębiorcy. Oni inwestują, tworzą nowe miejsca pracy, a przez to dobrobyt. No dobrze, ale czy uważa pan, że przedsiębiorcy mają potrzebę inwestowania? że to jest ich cel? Wydaje mi się, że nie. Co pan o tym myśli?

Zatoichi 2014-11-10

Znalazłem ciekawe informacje na temat nierówności w społeczeństwie amerykańskim pod względem posiadanego bogactwa. 0.1 % gospodarstw domowych posiada 22% bogactwa. Na tyle samo wycenia się 90% pozostałych gospodarstw domowych. Jest to nierówność, która zbliża się do rekordów z 1929 roku. Biedni stają się biedniejsi a bogaci bogatsi. Klasa średnia zanika. Myślę, że jedną z przyczyn tego stanu jest niczym nieusprawiedliwiony i nieograniczony dodruk pieniądza przez rządy światowe. Świetny sposób na opodatkowanie szarych obywateli. Może macie inne pomysły wyjaśniające te nierówności. Odsyłam do źródła, tam znajduje się wykres z rozkładem na przestrzeni ostatnich lat. 
www.economist.com

jan M Fijor 2014-11-10

@10 Robi przedsiębiorca to ktoś, kto chce zarabiać na produkcji dóbr konsumpcyjnych, innymi słowy, na produkowaniu rzeczy/usłg, które są ludziom potrzebne,.Aby wyprodukować dobro finalne, a więc takie które jest ludziom potrzebne, trzeba posłużyć się dobrami/środkami produkcji. Dobra takie powstają w wyniku inwestowania (a jeszcze wcześniej oszczędzania). Z definicji widać więc, że inwestowanie jest chlebem codziennym przedsiębiorcy. pozdr

Robi 2014-11-10

może chlebem powszednim jest, ale to nie jest cel przedsiębiorcy. Przedsiębiorca nie ma takiej potrzeby. No dobrze, nie będę już przedłużał, tylko wkleję panu pewną wypowiedź.  
"Ja miałem przywilej poznania najbogatszych ludzi na świecie. Oni nie in­westują z potrzeby wewnętrznej, robią to dla sportu, dla zabawy, z próż­ności. Lubią mieć. Tak jak się kolekcjonuje obrazy, tak kolekcjonuje się akcje, zakłady pracy. Mężczyzna jest zdeterminowany przez cztery rze­czy: kobiety czy seks, pieniądze, władzę i sławę. Pomińmy tutaj seks, bo to jest prywatna sprawa każdego mężczyzny, porozmawiajmy o sła­wie, pieniądzach i władzy. Niektórzy próbują dojść do pieniędzy przez władzę. Uważają, że władza jest po to, żeby zdobywać pieniądze. Inni uważają na odwrót, że po to są pieniądze, żeby mieć władzę. Każdy chce być sławny. Niektórzy ludzie dla sławy dadzą się pozabijać albo wyrżną pół świata. Inni zrobią to dla władzy; dla pieniędzy najmniej, one przeważnie stają się instrumentem do czegoś. Ale nigdy inwesto­wanie nie wynika z potrzeby człowieka. Wyciąga się pieniądze, za któ­re można przeżyć dziesięć lat, po to, żeby włożyć i ewentualnie wycią­gnąć za dziesięć lat - po co? Nie stanowi to ludzkiej potrzeby. Jestem skłonny założyć się z każdym, który twierdzi inaczej...  
Jeżeli mówimy o bankach, które mają pomnożyć pieniądze, to się zgadzam. Bo to jest struktura, to jest matematyka. Ale prywatny inwe­stor albo chce być sławny, albo chce mieć władzę nad pewną grupą ludzi czy rynkiem. Takie są właśnie jego potrzeby - a ludzie sobie z tego nie zdają sprawy. Ale to jest to. My mieliśmy sześćset firm, z czego pamię­tam może czterdzieści nazw, zakłady, wszystko -przecież ja nie miałem nawet potrzeby pamiętania, gdzie to leży i jak się nazywa - no więc jaka to jest potrzeba? Nie ma takiej potrzeby. " 
Jeszcze nie ujawnię kto to powiedział, ale czy Pan się z tym zgadza panie Janie?

Paweł 2014-11-10

Powiedział to Gąsiorowski, który swego czasu razem z Bagsikiem przecwelowali się na wyznawców mojżeszowych, po co te tajemnice...

jan M Fijor 2014-11-11

@13 Robi Absolutnie się z tym nie zgadzam. To nie jest charakterystyka przedsiębiorcy. Tak myślą ministrowie, doradcy rządowi, Janowie Krzysztofowie Bieleccy, Sienkiewicze, gwiazdy rocka i Hollywoodu, Al Gore, adwokaci i inni utracjusze na usługach Waszyngtonu, Paryża, Warszawy.... Przykro mi, że po tylu latach słuchania kontestacji, ty nadal wierzysz w zacytowane brednie. Wróć do "Sekretów milionerów". Jeśli powiedział to Gąsiorowski, to znaczy, że się co do niego pomyliłem. Ukłony

Robi 2014-11-11

ale dlaczego pan się nie zgadza? Ja nad tym myślałem i uważam, że facet ma rację. Nie ma potrzeby inwestowania jako takiej.W ogóle nie ma potrzeby posiadania pieniędzy jako takich. One służą tylko po to, aby karmić naszą próżność. I o tym mówi Gąsiorowski.  
Dlaczego pan to wszystko robił w USA? Dlaczego założył wydawnictwo? Dlaczego pracuje w radiu? Nie żeby inwestować i żeby sie denerwować, czy łaskawie inwestycja wyjdzie, czy nie, tylko po to, aby mieć szmal. A co daje szmal? Uznanie, sławę, przychylniejsze spojrzenia kobiet etc. Gąsiorowski po prostu doskrobał sie do realnych podstaw na ktorych opiera sie chęć bogacenia. Tylko tyle i az tyle. Uważam to za sensowne. A to, że jest tak, że aby zdobyc kasę trzeba i robić tak, aby inni byli zadowoleni, to już jest kwestia inna - urzadzenia tego swiata przez kogos wyzej, nature, czy kogo kto woli.

jan M Fijor 2014-11-12

Robi Tak, jak piszesz, zachowują się menele, którzy nie mają rodzin, przyszłości, marzeń, znajomych, ambicji etc. Ludzie przedsiębiorczy są ich przeciwieństwem. Co daje szmal? A raczej kto nam daje szmal? Inni ludzie. Z wdzięczności za to, że robimy dla nich coś, czego oni potrzebują. Człowiek działa, żeby żyć. Przestajesz działać, umierasz. Gdyby przedsiębiorcy nie inwestowali, to byś już dawno umarł. Przy takim podejściu nie stać by cię było na wyprodukowanie dla siebie żywności, czy opłacenie mieszkania. Sława daje pieniądze, ale skąd się bierze sława? z pracy, osiągnięć, wysiłku, ambicji. Znasz jakiegoś sławnego menela, bo ja nie. Człowiek, który ma potrzeby, musi inwestować, chociaż akurat nie w tym sensie, w jakim ty to rozumiesz. Inwestycją jest edukacja, wiedza, pracowitość, szacunek, oszczędność itp. działania służące osiągnięciu celu. Ja wiem, że sobie robisz jaja, ale w twych wątpliwościach jest ziarno ignorancji i braku sensu życia. Musisz to zmienić, bo wpadniesz w depresję. Ukłony

Mirek 2014-11-12

No ale Gasiorowski i ci najbogatsi ktorych mial przywilej poznac menelami nie sa a wlasnie tak mysla co mozna przeczytac w ksiazce o nim.No chyba,ze to sa dla Ciebie menele ale w takim razie mysle,ze wiekszosc ludzi by chciala byc takimi menelami:)

Robi 2014-11-12

Ja doceniam przedsiebiorców i zgadza się, ze bez nich nie mogłbym nawet sobie z panem pisac teraz. Tylko, że oni nie zrobili tego wszystkiego, żebym ja miał dobrze, tylko, żeby oni mieli dobrze. Przeciez ja jestem dla takiego Gąsiorowskiego czy Zuckerberga w pewnym sensie konkurencją. Jeszcze ludzie mnie polubią bardziej niż ich... albo nie daj boże uwiodę ich kobiety... 
Uważam w ogóle, że nie ma czegoś takiego jak altruizm. I myślę, że do tego pije Gąsiorowski. 
Naprawde nie moge się zgodzić. Pan broni "inwestowania", bo nagle by się okazało, że za całą przedsiębiorczością stoją prymitywne pobudki. I to odkrycie niejako narusza logikę szkoły austriackiej. Ale ja uważam, że nie ma tego niebezpieczeństwa. Ludzie sa jacy są, ale stwarzając im warunki optymalne (państwo tylko jak nadzorca) można uzyskać najwięcej.  
Przeciez spójrzmy na takiego Michała Sołowowa. Wspaniały biznesmen. Ma bodajże z 10 fabryk i wiele wspaniałych firm. Zabezpieczony jest na kilka pokoleń do przodu. Dlaczego on rozgląda się za kolejnymi inwestycjami? Ja uważam, ze po to, aby stać się jeszcze wiekszym przedsiębiorcą, awansować w rankingu Forbes, okryć się sławą, może dorównać kiedyś Rockefellerowi, kto wie. On chce zakasowac wszystkich swoim bogactwem - odkupic tym wszystkie swoje winy i wady. A nie inwestuje po to, abym ja miał dobrze. No błagam pana.

Rysiek 2014-11-13

Jebac kase :) www.youtube.com

Michał z Canterbury 2014-11-13

Robi - oto wielka tajemnica zycia: 
 
DAJ Z SIEBIE, A BEDZIE CI DANE. 
 
Ja wiem, ze w polskiej mentalnosci jest nie do uwierzenia, ze mozna SZCZERZE chciec czynic dobro dla drugiego czlowieka, lecz zaufaj mi - to dziala. Sam ide ta droga i zycie dalo mi tyle, ile nigdy bym nie osiagnal wlasnymi wysilkami.

Robi 2014-11-13

@21 
Ale czynisz dobro dla drugiego człowieka, bo pewnie jesteś osobą wierzącą, wiec chcesz, aby Bóg ci wynagrodził to dobro. Załóżmy hipotetycznie, że nie ma żadnego Boga, ani karmy, ani nic z tych rzeczy. Czy też byś tak chętnie czynił dobro? A jeśli nawet, to widocznie taka masz biochemię mózgu i tyle. Być może przeważają u ciebie cechy kobiece, estrogeny silniej działają itd. Nie wierzę w coś takiego. zawsze robić sie coś z myślą o sobie.  
Skoro jesteś taki dobry, to kup mi nowy komputer. Będę mógł wydajniej z tobą sobie pokorespondować. No proszę, udowodnij mi, że istnieje bezinteresowna pomoc.

pudzian 2014-11-14

Im lepiej zrobisz innym tym wiecej sam zyskasz, inaczej (myslac wylacznie o sobie) przegrasz z konkurencja, albo przegrasz i bez konkurencji. Cala praca (czas pracy) przedsiebiorcy sprowadza sie do robienia lepiej innym (z tym co sie ma, na wolnym rynku, w normalnych warunkach, przynajmniej do pewnego poziomu). Wiec co za roznica co bylo pierwsze. Motywacji jest wiele i niech cie glowa o innych nie boli.

pudzian 2014-11-14

Im lepiej zrobisz innym tym wiecej sam zyskasz, inaczej (myslac wylacznie o sobie) przegrasz z konkurencja, albo przegrasz i bez konkurencji. Cala praca (czas pracy) przedsiebiorcy sprowadza sie do robienia lepiej innym (z tym co sie ma, na wolnym rynku, w normalnych warunkach, przynajmniej do pewnego poziomu). Wiec co za roznica co bylo pierwsze. Motywacji jest wiele i niech cie glowa o innych nie boli. 
 
Pieklo wybrukowane dobrymi checiami.

Michał z Canterbury 2014-11-14

Robi...masz racje. Masz ogromna racje. Nie jestem altruista. 
 
Ale powiem Ci tak: moja pasja to ogrody tropikalne, hoduje palmy w UK. I jesli ktos, nawet zupelnie mi obcy, zapyta mnie o porady na ten temat, to ja z ogromna checia podziele sie z nim cala moja wiedza, doswiadczeniem, praktyka, czasem. Dam mu z siebie najwiecej ile moge, bo OGROMNA radosc jest w dawaniu, kiedy widzimy jak druga osoba dzieki nam cos zyskuje. Dziele sie wtedy z obfitosci serca i TO JEST NAJWIEKSZA NAGRODA ( polepszamy zycie drugiego czlowieka) !!! 
 
Nie kupie Ci natomiast komputera, poniewaz pieniedzy (jako cash) nie mam w obfitosci, jestem na "dorobku". 
 
To mowiac, zauwazmy, ze ludzie dziela sie tym, czego maja w dostatku. A WIEC: 
 
Im czlowiek bardziej zamozny, im wiecej pieniedzy potrafi generowac, tym chetniej bedzie sie nimi dzielil...tym wiecej dobrego bedzie czynil, inwestowal w rozne projekty polepszajace zycie reszcie ludzi; 
 
cytat z komentarza 19: 
 
"Tylko, że oni nie zrobili tego wszystkiego, żebym ja miał dobrze, tylko, żeby oni mieli dobrze." 
 
Robi, oni JUZ maja dobrze, dlatego ciesza sie, kiedy TY tez bedziesz mial dobrze. 
 
Pozatym, jest bardzo cienka linia pomiedzy "pomoz mi " a " zrob to za mnie".

Robi 2014-11-14

podzielisz się wiedzą, bo w danym momencie będziesz chciał błyszczeć. Ale gdybyś wiedział, że ten ktoś na podstawie twoich informacji stworzy lepsza plantację, to byś mu głupoty opowiadał, aby tego nie dokonał. 
Nie sądziłem, że z tego portalu korzysta tylu frajerów. Wybaczcie, ale jak ktoś nie rozumie na czym opiera sie ten świat, to dla mnie ejst frajerem. Przecież to jest podtsawa, ze człowiek to zwierzę egoistyczne. Koniec kropka. I tu nie ma się co obrażać, bo to jedynie stwierdzenie faktu. To tak jakbym powiedział, że słońce świeci. No świeci, i co z tego? ale trzeba to wiedzieć. Bo jeśli się tej podstawy nie zna, to budujemy coś na absurdalnych i wyimaginowanych, życzeniowych fundamentach. Ile to sie słyszy, że jakaś staruszka dała sie oszukać na wnuczka. Setki tysięcy takich spraw jest w kraju. Skąd sie to bierze? W duzej mierze z przekonania, że człowiek to jakis aniołek.  
Słuszhajcie, ale tu nie chodzi o to, aby z ludzi robić potwory jakieś, naprawde. To jest tylko stwierdzenie faktu, że życie jest ciężkie, a ludzie są słabi. ale trzeba to wiedzieć, wtedy wszystko zrozumiemy. Pan Fijor taki bystry człowiek, a tez sie dał pare razy oszukać. nie wiem skąd sie to bierze. Czy wy jestescie od urodzenia głaskani przez los? Ktos wam ciagle kase daje za darmo, ze pozniej dajecie sie tak latwo oszukac? W Polsce są miliony frajerów...

Michał z Canterbury 2014-11-14

No coz Robi, najwyrazniej Ja i Ty zyjemy w innym swiecie.... 
 
W moim swiecie ludzie sa zyczliwi, przyjacielscy, otwarci, pomocni, szczerzy, uczciwi - tylko takimi sie otaczam. Moj swiat jest kolorowy i dobry. Tak go widze. Takim go sobie stwarzam.  
 
Co do oszustow - tak, czasem trafi sie ktos o zlych intencjach. 
Wyciagasz wnioski i idziesz dalej. Sek w tym, JAKIE wnioski wyciagasz...

Michał z Canterbury 2014-11-14

A na marginesie: bardzo Ci dziekuje za to zdanie: 
 
"gdybyś wiedział, że ten ktoś na podstawie twoich informacji stworzy lepsza plantację, to byś mu głupoty opowiadał, aby tego nie dokonał" 
 
Dzieki Twej mysli uswiadomilem sobie, ze nalezy byc zupelnie spokojnym w kwestii konkurencji.  
 
No bo jak ktos moze osiagnac wiecej niz Ja, bazujac na wiedzy zdobytej ode mnie? Jesli zrobi dokladnie to co ja mu powiem - uzyska efekty co najwyzej zblizone do moich! Aby byc lepszym ode mnie musi zrobic cos lepiej niz ja robie. A ja nie wiem co moznaby zrobic lepiej, bo gdybym wiedzial to bym to przeciez zrobil. 
 
Tak wiec jesli konkurent bedzie lepszy ode mnie, to na pewno dzieki sobie, a nie dzieki mojej pomocy. Czym wiec mam sie przejmowac ? :)

pudzian 2014-11-14

Robi, Robi, kto tu jest naiwny. 
Jaki pozytek maja inni z poczciwego menela z pod budki na zasilku, a jaki z egoistycznego przedsiebiorcy kminiacego od rana do nocy jak tu wyrwac ostatni grosz z tych wszystkich frajerow, ktoremu sie udalo (trafic najbardziej w potrzeby innych)? I chwalacego sie przy kazdej okazji jacy to frajerzy go otaczaja. 
 
Nie wiesz co mysla inni, co ich popycha do dzialania. A ostatecznie i tak jedynie efekty sie licza. Ostatecznie to przedsiebiorca nie grymasi, a robi swoje. Robi, robi.

jan M Fijor 2014-11-14

@Robi Ujawniłeś w powyższych wypowiedziach swój chytry prymitywny sposób myślenia. Pocieszę cię. To jest dość typowe myślenie w naszym kraju. Te chciwuski, chytruski, co to ciągle strzegą się przed tym, żeby być życzliwym dla bliżniego, mają bardzo podłe życie. To są ci mistrzowie zawiści, z których kraj dziadów słynie. Będziesz żyć w ciągłym strachu przed lepszymi, skutkiem czego towarzyszyć ci będą miernoty i cwaniaczki do ciebie podobne. Smutne to, ale sam widzisz, że chcieliśmy ci pomóc. Nie jest to jednak wcale takie łatwe. Ukłony

Robi 2014-11-14

Ale po co zaraz mieszać życzliwość? Trochę to się łączy, nie powiem, ale bez przesady. Można być i życzliwym i nie dać się nigdy oszukać. Ja np. nigdy nikomu nie pozyczyłbym pieniedzy. Nawet człowiekowi-aniołowi. Bo nawet gdybym kogoś takiego miał za człowieka uczciwego, któy chciałby mi oddac pieniadze, to przecież życie jest życie. Za miesiac może pracę stracić, poznac kochankę, która zażąda od niego wycieczki do Meksyku, może się zadziać tysiace rzeczy. A człwoiek jest tylko człwoiekiem. Będzie chciał oddac, a nie będzie miał z czego. Tylko trzeba miec troche wyobrazni. 
A Pan Fijor dał sie oszukac 2 razy, co nie swiadczy o nim dobrze. Jak mozna kogos takiego traktowac jako powaznego przedsiebiorce. to ja bede z takim naiwnym czlowikiem interesy robil, po czym ktos go oszuka i bedzie dla mnie niewyplacalny, tak? Na co pan liczyl? Prosze przyznac sie do bledu, a nie pozowac na wszechwiedzacego.A dlaczego skoro pan jest taki wspanialy, to nie ma nawet 1% pieneidzy, ktore ma Lawrence Ellison? On zaczynal jeszcze z gorszego pulapu, bo zdaje sie, ze w domu dziecka sie wychowywal. 
I nie moge sie zgodzic, ze to tylko w Polsce tak jest. Sam pan powiedzial, ze w USA wszystko jest na pokaz. Oni sie na pokaz smieja i na pokaz sa zyczliwi. 
Jestem zasmucony, ze dyskusja zeszla na jakies zupelnie poboczne watki. Ale tak to jest, jak ktos jest megalomanem i uwaza, ze pozjadal wszystkie rozumy. Przypominam, ze zaczelo sie od tego, czy przedsieborcy maja potrzebe inwestowania. Ja i Gasiorowski uwazamy, ze nie ma takiej potrzeby. To jest wtorna sprawa. Podstawa jest chec zdobycia włądzy - szeroko rozumianej. I tyle. Zreszta Pan Fijor to przyznal. Wiec to ja mialem racje!

Michał z Canterbury 2014-11-14

Robi - masz racje; przepraszam Cie za te glupoty, ktore wczesniej wypisywalem. 
 
Od dzis zaczynam kombinowac, oszukiwac, myslec tylko o sobie. 
 
Przeciez tak naprawde taka jest moja natura. 
 
Dziekuje ze otworzyles mi oczy.

Robi 2014-11-15

Nie chodzi o to, żeby robić coś wbrew sobie. Ty jesteś egoistą i nawet o tym nie wiesz. Każdy z nas jest.  
a co do stosunku do innych ludzi, to przecież nie chodzi o to, aby im uprzykrzac życie. Robią to tylko psychopaci.  
Ale powiedz mi jak reagujesz w kluczowych dla siebie momentach, kiedy ktoś może zagrać ci twojej pozycji? Tylko szczerze odpowiedz wszystkim czytającym tę dyskusję, i nie zakładaj maski dobrotliwego przedsiebiorcy, błagam.

Michał z Canterbury 2014-11-15

"jak reagujesz w kluczowych dla siebie momentach, kiedy ktoś może zagrać ( zagrazac - chyba mialo byc? ) ci twojej pozycji? " 
 
hmm....gdybym mial chytry prymitywny sposób myślenia, to pewnie reagowal bym agresja jak pies na lancuchu.  
 
Jednak w mojej swiadomosci / mentalnosci sytuacja zagrozenia o ktorej piszesz jest NIEMOZLIWA do zaistnienia. To jest NIEREALNE o czym piszesz, takie zjawisko NIE ISTNIEJE. 
 
Robi, mam lekkie watpliwosci, czy jest wogule sens ciagnac z Toba ten temat....

Rysiek 2014-11-15

@Robi zgadzam się że większość ludzi którzy się czego dorobili kierowali się na pewno na samym początku po prostu zwykłym poprawieniem wlasnej sytuacji ekonomicznej , zarobieniem szmalu czyli egoizm a nie jakimiś wznioslymi ideałami czy dobrem innych ludzimi lub potrzebie inwestowania. Nie wierzę także że te kilka milionów emigrantow teraz jak i w latach 80 wyjechało zeby komuś robić dobrze :) po za sobą oczywiście. Inna sprawa to jak ktoś już ma jakies pieniądze ma zapewnione podstawowe potrzeby to widzi inne rzeczy i wtedy niektórzy mają potrzebę działania aby polepszyć srodowisko w ktorym zyja czyli szacunek i władza ale zeby do tego dojść to taka osoba musi najpierw sama się wzbogacić czyli zadbać o siebie. Jak to mówi przysłowie "frak leży dobrze dopiero w trzecim pokoleniu" i nuworysz tego nie przeskoczy. Co do kwestii oszukania to możesz być nawet najbardziej czujny i ktoś Cie podejdzie i może wykiwać , ja jestem za zasadą że generalnie wierze że każdy ma generalnie dobre zamiary ale testuje go wstępnie a jak dojdzie do współpracy kontroluje od czasu do czasu bo jak napisałes czlowiek jest tylko człowiekiem.

Robi 2014-11-15

To sobie nie ciągnij, jeśli brak ci argumentów. Powiem ci na koniec tylko tyle, że gdyby wszyscy byli tak naiwni jak ty, to nie byłoby dobrze. Jeśli wierzysz w teorie ewolucji to zapewne zdajesz sobie sprawę, że to nie przypadek, iż są na świecie ludzie nieufni w stosunku do ludzi. Nieufność trochę się wiąże z egoizmem. Ja znam mechanizmy tego świata, więc nie mam zaufania do ludzi. Dlaczego napisałem, że gdyby wszyscy byli tacy jak ty, to nie byłoby dobrze? Otóż ludzie nieufni są bardzo potrzebni do sprawowania funkcji kontrolnych. Niedawno czytałem wspomnienia dziewczyny, które była przez wiele lat gwałcona przez własnego ojca. Napisała ona, że właśnie ci podejrzliwi ludzie pierwsi zauważyli, że coś w jej życiu jest nie tak, jak powinno być. A ty dalej sobie kochaj ludzi i patrz na nich bezkrytycznie. Jestem przekonany, że w końcu pójdziesz z torbami, bo po prostu nie z nasz podstawowych mechanizmów rządzących światem.

Michał z Canterbury 2014-11-15

hm, nie widze sensu w tej rozmowie poniewaz kompletnie mijamy sie w podstawowych zalozeniach, i nie ma szans na porozumienie.  
 
Ty piszesz :" znam mechanizmy tego świata, więc nie mam zaufania do ludzi" 
 
Ja odpowiem: "znam mechanizmy tego świata, więc MAM zaufanie do ludzi " 
 
...nieufni są bardzo potrzebni do sprawowania funkcji kontrolnych... 
 
jesli ktos nie ufa to znaczy ze on sam nie jest godzien zaufania....a takiego czlowieka kazdy pozadny pracodawca nie chce znac...nie mowiac juz o jakimkolwiek stanowisku kierowniczym.... 
 
...w końcu pójdziesz z torbami..... 
 
hm, z torbami to ja do Anglii przyszedlem...

Robi 2014-11-15

masz zaufanie do ludzi, bo wiesz, że gdzieś tam - nieporadnie, ale jednak - czuwa policja, służby, prokuratura, sądy itd.

Michał z Canterbury 2014-11-16

do: 38 
 
:D :D :D  
 
Stary, ale mnie ubawiles tym komentarzem :D :D :D  
 
Gdyby mozna bylo to bym ten komentarz nominowal do nagrody miesiaca :) 
 
Az Ci normalnie mam ochote piwko postawic - masz PayPal ?  
To Ci dyszke przesle na konto :)

Telewizja Satelitarna 2015-04-20

Kto ile umie i ile ma wiedzy ten tyle bedzie miał w życiu....  
 
nc+

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt