Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-11-13

Twój największy kapitał

Nadający:

Ogromna ilość ludzi jest zdania, że naszymi największymi zasobami życiowymi są wiedza i doświadczenie... Moim zdaniem nie jest to cała prawda, ja stawiam na coś innego. W tej audycji dowiesz się na co stawiam i dlaczego.

KOMENTARZE

Paweł z Warszawy 2014-11-14

Bardzo dobra audycja. 
Skłoniła mnie do przesłuchania  
Twoich poprzednich audycji 
Erneście.

Ernest 2014-11-14

@2 Bardzo się cieszę 
 
Niebawem wprowadzę kilka udoskonaleń w audycji, w przyszłym roku prawdopodobnie pojawią się też wywiady, będzie ciekawie :)

HueHue 2014-11-14

Te korzystanie z 10% mózgu to mit. Nie źródłuję, pogooglujcie. 
Audycja jak zwykle świetna :)

jan M Fijor 2014-11-14

Ale przecież każdy z nas ma tyle samo czasu. 24 godziny na dobę. Jeśli komuś brakuje czasu, to znaczy, że brakuje mu go na jedną konkretną działalność. Dlaczego? Ponieważ poświęcił część swojego czasu na inne czynności. Brak czasu nie jest de facto brakiem czasu, lecz jedynie niewłaściwą kompozycją działań. Moim zdaniem najważniejszy jest cel, który określa nasze działanie . Srodkiem do realizacji tego celu jest właśnie czas. Generalnie zgadzam się w twoimi wnioskami. Jesteś mądrym człowiekiem. Wierzę ci. Ukłony

Wojtek 2014-11-14

Jak zwykle audycja na wysokim poziomie. Interesuje mnie też kwestia rozrywki w życiu jako formy wypoczynku. Jak powinniśmy ją planować, aby nie mieć wyrzutów sumienia, że marnujemy czas?

Ernest 2014-11-14

@3 Dzięki Janku, szczególnie za dodanie tej kwintesencji, czym jest czas. Właśnie dlatego, że mamy go ograniczoną ilość jest on tak cennym zasobem i tak ważne jest odpowiednie nim zarządzanie - do czego trafnie się odniosłeś. 
 
Oczywiście, ludzie mający pieniądze, mogą kupować czyjś czas i wtedy jest łatwiej i szybciej, natomiast zanim dojdą do tych pieniędzy, to czas jest ich jedynym kapitałem. 
 
Dziękuję za miłe słowa od seniora Kontestacji :)

Ernest 2014-11-14

@4 Wojtek, świetne pytanie. 
 
Ja staram się kierować kwestiami użyteczności rozrywki, np. prawie nie oglądam telewizji, ale jak mam na to olbrzymią ochotę, to oglądam coś sensownego np. Discovery Science, albo aktualnie na Puls2 Podniebny horror (niedziela, 23:00, reportaże z katastrof lotniczych). 
 
Unikam próżnej rozrywki. Z próżną rozrywką jest jak z jedzeniem. Możesz jeść białko, warzywa, owoce i dobre tłuszcze, albo chleb z masłem i wędliną z dużą zawartością soli drogowej - to Twój wybór. 
 
Moim zdaniem to też zależy od kontekstu. Kręgle, to dla mnie próżna rozrywka, ale jeśli mają służyć integracji z ludźmi i idziesz na kręgle w większej grupie, to może to być świetna zabawa i wzmocnienie relacji. Gdybym miał iść z żoną na kręgle, to wybrałbym rower lub bieganie. 
 
Mógłbym powiedzieć, że liczy się użyteczność i kontekst, ale kontekst poprawienia relacji z bliskimi podczas gry w kręgle, w zasadzie spełnia kryterium użyteczności, wobec tego ośmielę się powiedzieć, że to UŻYTECZNOŚĆ rozrywki, determinuje to czy jest ona dobra, czy zła :)

Paweł S 2014-11-15

Przekonanie o tym, że wykorzystuje się max 5% czy 10% swojego mózgu jest nieprawdziwe, każdy z nas wykorzystuje go maksymalnie.

Marius 2014-11-15

Wartościowe masz przemyślenia w tym temacie. Dzięki za podzielenie się nimi.

Michał z Canterbury 2014-11-15

A moze z tym mózgiem to jest tak, ze zawsze wykorzystujemy maksymalnie jego potencjal rozwiniety na DANA CHWILE, lecz codziennie mozemy ten potencjal zwiekszac.  
 
wykorzystujemy przecietnie max 5% czy 10% z POTENCJALU swojego mózgu ( do takiego poziomu go w czasie zycia rozwijamy )

RAdesign 2014-11-15

Co do mózgu to wszelkie spory "o 10%" nie mają sensu. 
Wbrew pozorom w sprawie mózgu nadal błądzi po omacku, coś tam się odkrywa, coś tam publikuje. 
Stan nauki o mózgu jest obecnie jak stan wiedzy alchemicznej w średniowieczu w stosunku do chemii. 
Z jednej strony mózg przejawia zaskakujące zdolności adaptacji - ot, żyją sprawnie osoby pozbawione całych części mózgu, np móżdżku. 
Z drugiej - zdarza się że pozornie błahe uszkodzenia upośledzają cały system nerwowy. 
Kazuistyka dostarcza spornych danych. 
 
Ot, np.nie udowodniono dotychczas, czy mózg jest "hardware i software", czy tylko odbiornikiem hardware`owym dla softu "gdzieś w chmurze". 
Chociażby słynne badania dowodzące, że decyzja powstaje z wyprzedzeniem poza strukturą mózgu. 
 
Nauka to nie religia - tutaj nie ma tak, że jeden papież coś ogłosi, synod zaklepie w głosowaniu, i staje się prawdą objawioną... 
..oh, wait, globalne ocieplenie... 
no, przynajmniej nauka nie powinna funkcjonować jak religia. 
nie powinna...

Ernest 2014-11-16

@7 @9 @10 
 
Naukowcy tak twierdzą, co nie oznacza, że tak jest. Faktem jest, że w mózgu jest więcej do zbadania niż do tej pory odkryto i trudno jest powiedzieć, czy w ogóle będą takie możliwości żeby zbadać wszystkie procesy mózgowe kiedykolwiek w przyszłości, odpowiedzialne np. za przywoływanie myśli, pomysłów, podejmowanie decyzji i masę innych rzeczy. 
 
Choć naukowcy zajmujący się sztuczną inteligencją dążą do stworzenia całkiem autonomicznej jednostki operacyjnej, działającej jak ludzki mózg, to póki co jest to bardziej since fiction niż realna możliwość. 
 
 
@8 Dzięki Marius :)

Paweł z Warszawy 2014-11-19

Erneście, niestety kilka poprzednich audycji, które postanowiłem przesłuchać pobieżnie, okazały się nie interesujące dla mnie obecnie. Zatem, szanując mój czas, przestałem słuchać dalej. ;-) 
Może kolejne będą dla mnie. Pozdrawiam Cię.

davvid 2014-11-19

Mialem akurat poruszane kwestie czasowe NA studiach z zarzadzania, od tej pory inaczej patrze NA zycie. Najgorsze w intensywnym rozwoju osobistym jest fakt, ze Twoi bliscy nie rozumieja zupelnie naszego toku myslenia :(

Jarek 2014-11-19

Jedna z najlepszych audycji w tym cyklu!

Ernest 2014-11-19

@12 Polecam posłuchać w całości - jeśli nie są dla Ciebie, zapraszam za jakiś czas :) 
 
@13 Dawid, nie ma sensu się tym przejmować, jeśli skupisz się na tym, żeby wszystkich zadowolić, nikt nie będzie zadowolony, łącznie z Tobą. Rób swoje :) 
 
@14 Dziękuję

Piotrek 2015-01-10

Muszę przyznać, że jakiś czas temu zauważyłem to samo i często przeliczam nie na pieniądze, tylko na godziny mojej pracy. 
Co do wiedzy i doświadczenia, to utrzymanie tej wiedzy też kosztuje czas. To nie jest tak, że raz kupisz szkolenie i to zostaje. Gdy ktoś studiuje 5 lat, to pod koniec studiów nie będzie pamiętał już tego, czego uczył się na początku. Według mnie uczyć się trzeba na bierząco i tego, co potrzeba, a nie na zapas, wszystkiego. 
Co do płatnych seminariów, to jestem sceptyczny. W Internecie można znaleźć wszystko, przeważnie udostępniane bezpłatnie na blogach i forach specjalistycznych. Jedyna akceptowalna przeze mnie forma, to konferencja, gdzie spotykają się ludzie na podobnym poziomie i ktoś prezentuje coś autorskiego, czego nie znajdziesz w takiej formie w necie.

Ernest 2015-01-16

@17 Dopiero zauważyłem Twój komentarz, a tak się składa, że w audycji z 15-go stycznia mówię więcej na temat wiedzy, a w zasadzie na temat tego z czym prawdziwa wiedza jest mylona, oraz z jakich konkretnie warsztatów, szkoleń i seminariów warto korzystać, właśnie w procesie pozyskiwania wiedzy. 
 
Oczywiście temat mocno łączy się z czasem, ponieważ pozyskanie wiedzy jest często bardzo czasochłonne i zdecydowanie lepiej jest kupować gotową, dobrze podaną wiedzę, bo pozwala to zaoszczędzić ogromne ilości czasu - jeżeli oczywiście dysponuje się odpowiednią ilością pieniędzy. 
 
Wiedzy w internecie jest moim zdaniem tak dużo, że aż za dużo, dlatego liczą się dodatkowe zasoby, takie jak umiejętność szybkiego docierania do wiedzy, czy poświęcony czas. 
 
To że możemy nauczyć się czegoś za darmo jest dobrodziejstwem dzisiejszych czasów, ale chyba zawsze samodzielne pozyskiwanie wiedzy teoretycznej będzie droższe (bo pochłonie więcej czasu) niż kupienie gotowej wiedzy z pakietem cudzych doświadczeń. 
 
Jednak dla wszystkich, którzy nie mają środków na szkolenia wiedza teoretyczna jest powszechnie dostępna za darmo - i to jest rewelacja :)

Dodaj komentarz...


Ernest Gurgól - Kiedyś etatowy pracownik korporacji, dziś przedsiębiorca z dużym doświadczeniem handlowym i marketingowym. Pracował w takich branżach jak FMCG, budownictwo, energetyka, telekomunikacja, IT oraz nieruchomości. Absolwent Psychologii Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz Szkoły Trenerów Umiejętności Psychospołecznych. Z zamiłowania pasjonat rozwoju osobistego i kompetencji przedsiębiorczych. Zwolennik wolnego rynku, łamiący schematy, wielki fan kreatywności, człowiek, który ma w głowie więcej pomysłów niż byłby w stanie zrealizować.

Prowadzi audycję Wokół Biznesu .

Inne audycje tego autora:

Bieda to przywilej? (12) - 6 lat temu
Perfekcjonizm w biznesie (8) - 6 lat temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Magda - - 25.00
Internet mobilny - - 30.00
Atlas nieba - - 30.00
MARCIN BRZESKO - - 10.00
Jupiter - przeprowadzki międzynardowe - - 20.00
Wiecej filmików proszę - - 10.00
xtra numer - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt