Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-11-21

Najlepsze ubezpieczenie to...

Nadający:

KOMENTARZE

Józef 2014-11-22

witam 
wysłuchałem wypowiedzi p. Daniela na temat ubezpieczeń i muszę stwierdzić ,że p. Daniel ma dużą pewność co do wypowiadania swoich opinii ( oczywiście każdy ma prawo do mieć swoją opinię). 
....ale te opinie są z gruntu nieprawdziwe i szkodliwe dla każdego kto zechce podjąć decyzję w oparciu o takie informacje tzn. czy ubezpieczać swój majątek lub ubezpieczać siebie np. na życie. 
Polecam p. Danielowi dowiedzieć się trochę więcej jaką rolę pełni ubezpieczenie w firmie lub u osób fizycznych w przypadku np. pożaru lub powodzi?. Jest wiele przykładów gdzie ktoś wykupił ubezpieczenie i nie wykupił ubezpieczenia . Podaje kilka: 
https://www.youtube.com 
......https://www.youtube.com 
.......https://www.youtube.com , https://www.youtube.com 
 
.....można takich przykładów podać więcej. 
 
....a teraz mam pytanie do p. Daniela: Jeśli ci ludzie posłuchają Pana rad - i jeśli zdarzy się nieszczęście , 
to jaką radę wtedy otrzymają od p. Daniela? 
 
....i jeszcze jedno chciałbym dodać: każdy sam wybiera swojego doradcę, 
 
....jesli chodzi o mnie ja ubezpieczam swój dorobek życiowy. 
 
Pozdrawiam 
Józef Łukaszczyk

Józef 2014-11-22

witam 
 
....wysłuchałem tej wypowiedzi i przyznaję jestem pod wrażeniem pewności z jaką p. Daniel głosi swoje opinie. 
Zakładam ,że ma na myśli ubezpieczenia tzw. polisolokaty - tutaj możemy dyskutować o kosztach jakie ponosi klient w różnych firmach. 
Jeśli chodzi o ubezpieczenia majątkowe lub ubezpieczenia na życie - to nawet z tego krótkiego wystąpienia p. Daniela wynika ,że nie do końca rozumie o czym mówi , jest to populistyczne i w dodatku wprowadzające w błąd słuchaczy. Nie wdając się w polemikę zapytam p. Daniela - co doradzi ludziom , którzy stracili dorobek życiowy wskutek 
powodzi lub pożaru. Jakich rad udzieli rodzinie gdy choroba lub wypadek spowoduje ,że jedyny żywiciel rodziny odchodzi 
z tego świata , a rodzina ma do spłacenia kredyty lub inne zobowiązania w np. postaci bieżących kosztów utrzymania. 
Uważam ,że głoszenie tego typu poglądów jest szkodliwe. 
Proszę o zapoznanie sie z poniższymi przykładami ,  
a później możemy dalej dyskutować. 
https://www.youtube.com 
https://www.youtube.com 
https://www.youtube.com 
 
Pozdrawiam

Daniel Piesto 2014-11-22

Dzięki za komentarz. Widzisz jedną jaśniejszą stronę medalu. Oto druga: Ubezpieczenie kosztuje, więc mniej odkłada się pieniędzy, mniej się inwestuje i z czasem jest się biedniejszym porównując z osobą która się nie ubezpieczała. Co za tym idzie, nie stać nas na leczenie, bezpieczniejszy samochód, remont itd. Nie znamy przyszłości, więc pomimo nieopłacalności ubezpieczeń wykupujemy je. Moja teza jest taka, że najlepsze ubezpieczenie to pieniądze w portfelu i nie ma żadnego znaczenia, czy chodzi o pralkę, czy życie. Jeśli zależy komuś na bezpieczeństwie finansowym swoim i bliskich niech nie kupuje ubezpieczeń tylko odkłada pieniądze. Głoszenie przeciwnych poglądów jest szkodliwe.

kamienicznik.wordpress.com 2014-11-22

Dziwi mnie, że inwestuje Pan w nieruchomości, które warte są po kilkadziesiąt-kilkaset tysięcy PLN, a żal Panu wydać 120 zł na ubezpieczenie od pożaru, czy akcji ratunkowej, co wg mnie powinno być podstawą w inwestowaniu, ponieważ minimalizuje ryzyko straty mienia/majątku. 
No, chyba że nosi Pan w portfelu 200 tys PLN i jak się mieszkanie spali, to kupi Pan kolejne ...

Józef 2014-11-22

witaj 
.....mówimy o dwóch różnych sprawach - zapewne masz na myśli tzw. polisolokaty, a to z ubezpieczeniem ma niewiele wspólnego. Na ten temat toczy sie dyskusja w prasie również w KNF , toczą się sprawy w sądach - polecam lekturę artykułów na ten temat.  
Warto wiedzieć chociaz trochę na ten temat i co sie podpisuje mimo , że agent to czasami dobry znajomy. 
 
wgospodarce.pl 
 
prawo.rp.pl 
 
Dodam ,że po podpisaniu umowy ubezpiezcenia na życie (a takimi są polisolokaty) klient ma 30 dni od doreczenia polisy na odstąpienie od umowy. Wówczas otrzymuje zwrot wpłaconej składki w całości , bez żadnych potraceń , a więc jest 30 dni na studiowanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Później zazwyczaj rezygnacja z takiej polisy wiąże się z kosztami co w przypadku polisolokat jest to roczna lub nawet kilkuletnie składki ( do 5 lat). 
 
.....jednak w dyskusji , której się podjąłem - ja pisze o ubezpieczeniach majątkowych i o ubezpieczeniach na życie, które moga być bez funduszu kapitałowego lub zawierać element oszczędnościowo-inwestycyjny. Takich produktów każda firma posiada co najmniej kilka..... 
Tutaj jest potrzebny zaufany agent ubezpieczeniowy ( doradca ubezpieczeniowy), który uczciwie poinformuje o kosztach , korzyściach i celowości zawierania takiego ubezpieczenia przez konkretnaą osobę lub firmę.  
 
....oczywiście są tacy ludzie , którzy są nieśmiertelni, 
nigdy nic im się nie przydarzy np. wypadek drogowy, czy poważna choroba , mają tak dużo pieniędzy ,że każdą szkodę pokryją z gotówki do , której mają dostęp w każdej chwili i w każdej ilosci. 
Takim osobom oczywiście żadne ubezpieczenie nie jest potrzebne.  
Oczywiście ironizuję. 
 
Jednak mówiąc poważnie ubezpieczenie to najtańszy sposób na dostęp do kapitału potrzebnego w chwili zdarzenia losowego. Tylko o tym trzeba pomyśleć zanim się coś wydarzy , a więc jak widać umowa ubezpieczenia dotyczy zdarzeń przyszłych , stąd tak wiele osób zaczyna interesować się ubezpuieczeniem gdy juz coś się wydarzy. 
Reasumując można stwierdzić . że skoro "instytucja" ubezpieczenia funkcjonuje praktycznie od czasów rzymskich ( gildie w legionach rzymskich), 
a obecnie są to duże korporacje, które stabilizuja gospodarkę dając gwarancję funkcjonowania przedsiębiorstw to widocznie coś w tym musi być.  
 
Pozdrawiam 
Józef Łukaszczyk

Adrian 2014-11-23

A ja popieram Daniela. Jeżeli jestem młody, nie mam żony, małych dzieci na utrzymaniu to po co mam się ubezpieczać na życie? Albo po co mi AC na samochód, który jest kupiony za rozsądne pieniądze? 
Oczywiście mogę ulec wypadkowi i być warzywem do końca życia - wtedy mam przechlapane. Trudno, moje ryzyko. 
Albo mogli mi ukraść auto miesiąc po jego kupnie. Trudno, wróciłbym na jakiś czas do autobusów. 
Jednak nic takiego mi się w ostatnich latach nie przydarzyło, a zaoszczędzone pieniądze pracują na moją wolność finansową:)

Daniel Piesto 2014-11-26

Józefie, jak czytam to co napisałeś to od razu widać, że sprzedajesz ubezpieczenia. Normalnie nie czyta Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i nie dochodzi w nich do par. 10, żeby mieć świadomość, że może od ubezpieczenia odstąpić. Zatem życzę dalszego powodzenia w sprzedaży ubezpieczeń. 
 
Zapomniał pan dodać, że ubezpieczalnie nie są instytucjami charytatywnymi i nie działają po to aby wszystkim pokrzywdzonym przez los wypłacać pieniądze. Są to spółki, które mają wypracować zyska dla akcjonariuszy. 
Można by również mnożyć przypadki w których ubezpieczyciele nie wypłacają odszkodowania. 
 
biznes.pl 
 
moto.wp.pl 
 
Ponadto posiadanie ubezpieczenia nie zwalnia z ponoszenia odpowiedzialności za własny los. Zawsze trzeba patrzeć w przyszłość i przewidywać. A co najważniejsze oszczędzać!

mgr inż. BlackEmperor 2014-11-27

Również zgadzam się z Danielem.  
Jeśli masz kredyt na mieszkanie to ubezpieczenie od np. pożaru jest obowiązkowe.  
Swoją drogą pisanie, że pożar w mieszkaniu = strata całej jego wartości jest totalnym absurdem! 
Ja osobiście zawsze kalkuluję czy ubezpieczenie mi się opłaca, w większości przypadków jest tak, że prawdopodobieństwo wystapienia danego zdarzenia pomnożone przez koszt ubezpieczenia jest ZDECYDOWANIE niekorzystne. 
 
Nie ma się co dziwić - liczne biura i etaty (w tym namolnych pracowników call center) kosztują i zgadnijcie kto za nie płaci?

Marek 2014-12-08

Adrian i Piesto moi ludzie podpisuje sie dwoma rekami

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-01-27

Ciało stałe, ciecz i gaz. Płyny to ogólna nazwa na ciecze i gazy. 
 
Fajny projekt! Oprócz wartościowej treści, wzmocnił moje myślenie o krótkich formach, które może też zacznę :-). 
 
A o ubezpieczeniach to prawda. Naturalny, niewymuszony przepisami popyt na nie jest niezerowy, jednak dużo niższy, a ta branża kwitnie głównie dzięki niegodziwemu lobbingowi.

Irek 2015-02-18

Każdy poważny inwestor czy też każdy kto poważnie myśli o ochronie swoich inwestycji lub swojego majątku powinien mieć plan zabezpieczenia na wypadek różnych sytuacji. Jedną z metod zabezpieczenia jest właśnie ubezpieczenie. Na dodatek jedną z najtańszych metod. Nie zamierzam oceniać nikogo. Ja osobiście dbam o swoje interesy i staram się je odpowiednio zabezpieczać. To czy coś się stanie czy nie to czysta statystyka. Ja często wybieram ubezpieczenie jako jedną z form dbania o swoje biznesy. 
Pisanie o tym czy ubezpieczenie jest złe czy dobre trochę mija się z celem. Są osoby, które zaraz po ubezpieczeniu np. domu korzystały z tego że miały wykupioną polisę jak też są osoby, które przez kilka czy też kilkanaście lat opłacania składek nie skorzystały z wypłaty odszkodowania. Ostatnio niedaleko mojego domu spaliło się trzy auta. Jedno prawie nowe volvo. Właściciel przez 10 kolejnych lat opłacał AC na swoje poprzednie auta. Na to nie wykupił. Auto się spaliło. Pech ? a może właśnie statystyka. Nie wiem i nie zamierzam tego tłumaczyć. Jeżeli przez te 10 lat odkładałby sobie te pieniądze które wpłacił tytułem składek AC to raczej i tak nie starczyłoby na nowe auto. Tak czy inaczej jestem zwolennikiem zabezpieczania swojego majątku a ubezpieczenie jest jednym z najtańszych na to sposobów. W ciągu ostatnich dwóch lat trzech moich znajomych dużo straciło z powodu braku ubezpieczenia. Jednemu się udało bo wykupiłem polisę pomimo jego niechęci (wspólne przedsięwzięcie). Trzy dni później z powodu błędu pracowników, dodam że nie moich, woda zalała inną firmę. Straty wyceniono na kilkanaście tysięcy złotych. Polisa kosztowała 200 zł. Jeżeli ktoś twierdzi, że nie warto się ubezpieczać to ja to rozumiem tylko tak, ze stać go na pokrycie ewentualnych roszczeń od innych. Tymi innymi są zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe występujące już we własnym imieniu, bo po wypłacie odszkodowania chcą odzyskać swoją kasę i skutecznie robią to właśnie od tych, którzy nie posiadają polis. 
To by było na tyle. Jeżeli ktoś doczytał do końca to dziękuję za uwagę. 
A i jeszcze jedno nie jestem agentem żadnej firmy ubezpieczeniowej i nie sprzedaję żadnych polis. Prowadzę po prostu kilka biznesów.

Dodaj komentarz...


Daniel Piesto – Wspólnie z żoną zajmuje się poszukiwaniem inwestorów, absolwent prawa na KUL'u, współrealizuje projekt stworzenia instytucji finansowej, pasjonuje się nieruchomościami i wiecznie poszukuje sparing-partnerów do tenisa.

Prowadzi audycję Państwo Piesto

Inne audycje tego autora:


Internetowi Hejterzy Ofert (2) - 2 lata temu


Więcej audycji...


Żelazne Zasady Najmu (2) - 3 lata temu


Nie Inwestujcie w Hiszpanii (3) - 3 lata temuNie Regulujcie Czynszów (1) - 3 lata temu

Idzie Drożyzna! (7) - 4 lata temu

Agnieszka i Remont Kamienicy (2) - 4 lata temuZwiastun Patronite - 4 lata temu

Czy home staging ma sens? (1) - 4 lata temu
Kobieta Ogarnieta Finansowo (4) - 5 lata temu19 - Budowanie Relacji (5) - 6 lat temu

Czy to jest kwantyfikowalne? (6) - 6 lat temuZacznij od NIE (2) - 6 lat temuZostan monarchista - 6 lat temu

10 metod w 3 minuty (2) - 6 lat temu

Najlepsze ubezpieczenie to... (11) - 6 lat temu

Oszczędzać czy zarabiać? (5) - 6 lat temu


Czas to pieniądz (4) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt