Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2014-11-28

Jan Fijor - Bańka na rynku samochodów

Nadający: Jan Fijor

Janek dzisiaj o ekonomii, a zwłaszcza o bańce na rynku używanych samochodów.

KOMENTARZE

Jan M Fijor 2014-11-28

To jest adres do crowdfundingu. 
 
polakpotrafi.pl/projekt/scream-maker 
 
Zapomniałem powiedzieć o nowej ksiązce, poświęconej Homeschoolingowi. jest już gotowa. www.fijor.com  
w niedzielę, 30 XI 2014 o 12.00, podpisuję książki na Targach Książki. Plac Zamkowy, Arkady Kubickiego, stoisko nr 94. 
 
Powodzenia.

Rysiek 2014-11-28

richard branson

Adolf 2014-11-28

Jak często podkreśla prof. Gwiazdowski gospodarka ma charakter podażowy a nie popytowy,z czego prosty wniosek że celem gospodarki jest eksport a nie import.Korwin nawija z tym importem jak maniak,ale żeby Schiff takie dyrdymały opowiadał?Każdy gospodarz mający krowę chciałby by jego krowa importowała(jadła) jak najmniej siana,paszy(a najlepiej żeby nic nie jadła) ,a eksportowała jak najwięcej mleka-natomiast J.K.M oraz SCHIFF uważają się za gospodarzy dla których ważne by krowa żarła,a że z tego nic nie ma oprócz wielkiego G to nie istotne bo bydle zżarło cel osiągnięty,-))))))))))))))))

darek 2014-11-29

Chciałbym mieć takie problemy jak ma pan Janek, czyli co zrobić ze swoim milionem, na jakie konto je przelać itp.

Adolf 2014-11-29

Trawimy ,czy może cenzura

darek 2014-11-29

Widzę Adolf, że nie odróżniasz stadium produkcji jakiegoś dobra ( czyli w twoim przykładzie mleka ) od końcowej konsumpcji. Na etapie produkcji dobrze jest ograniczać koszty jak się da. Ale właśnie po to móc więcej potem skonsumować. 
 
Celem gospodarki Adolfie jest zaspakajanie potrzeb inaczej zwane konsumpcją. Jak ludzie więcej skonsumują to - to właśnie oznacza bogactwo, wysoki poziom życia itp. 
Człowiek, który konsumuje za mniej niż dolara dziennie przez ONZ określany jest jako żyjący w skrajnej nędzy.

darek 2014-11-29

Zjedzenie trawy przez krowę to nie jest konsumpcja - tylko raczej nazwalibyśmy to zużyciem surowców w procesie produkcji.

Adolf 2014-11-29

"Celem gospodarki Adolfie jest zaspakajanie potrzeb inaczej zwane konsumpcją"-,)))))))))))))

Wiesiek 2014-11-29

Powtarzacie banialuki wpajane Wam przez głosicieli jedynej prawdy, jaką jest podobno WOLNY RYNEK, który ma się sam regulować a tymczasem prowadzi cywilizację do upadku. Zacznijmy od podstaw wolny rynek napędza podaż no, ale ile można zwiększać podaż no, bo kto to kupi, znaleziono dwa sposoby reklamę i sztuczne starzenie się produktów. W miarę jakoś rozwijał się dobrobyt dopóki pracownik zarabiał na poziomie 40% wartości tego, co produkował no, ale chciwość właścicieli starała się zarobić jak najwięcej obniżając pensję a sami przecież swojej produkcji nie kupują, więc pieniądze, z którymi nie mają, co zrobić, bo wszystko już mają oddali banksterom, aby ci pożyczali ich robotnikom na zakupy. Wielka produkcja ma wiele złych stron, bo zatruwa i zaśmieca środowisko, na co znaleziono następne lekarstwo obniżenie populacji na Ziemi tylko, kto wtedy będzie kupował. 
Jeszcze jedna sprawa, do której przyznał się Jan Fijor to przyznanie, że odkładanie pieniędzy w Bankach na zabezpieczenie starości to mit, bo banksterzy wykorzystają pieniądze a emeryt obudzi się z ręką w nocniku, bo lepiej było trzymać pieniądze w skarpecie i to nie papierowe niż w USraelskich funduszach emerytalnych.

Paweł 2014-11-29

Ooo, miło znowu przeczytać szanownego oldtimera Wieśka, tego, co to samego jeszcze znał Stalina.

pudzian 2014-11-30

Co to w ogole za podejscie 'cel gospodarki'. Gospodarka jest wynikiem pracy ludzi, rzecza wtorna, nie pierwotna. Jezeli ludzie sa w stanie sie samemu zaopatrzac w lepsze i tansze dobra na rynku wewnetrznym (bez ingerencji panstwa w ceny towarow z zagranicy) to na co komu import. Kompletnie nie widze sensu w dyskusji co jest lepsze. 
 
Napedzanie konsumpcji to keynesizm. Zrodlem bogactwa panstwa jest bogactwo obywateli danego panstwa. Ich oszczednosci, majatek (trwaly). Konsumpcjonizm jest wtorny do oszczednosci. Tylko centralisci stawiajacy wyzej dobro panstwa (budzet), rzadu od dobra jednostek (ludu) jak Keynes i inne donaldy (i Wieski co to wiedza lepiej i chca gospodarka sterowac) moga twierdzic odwrotnie. 
USA byla budowana na prywatnym pieniadzu, prywatnych oszczednosciach, od drog przez kolej, budownictwo, po linie energetyczne. Panstwo nie grabilo ludu, to bylo go stac na inwestycje. W dodatku bylo to oplacalne, lacznie z rolnictwem. Ludzie sami z siebie oszczedzali. 
 
Chciwosc panstwa zatrzymala zarobki pracownikow najemnych (jesli 100 lat temu budzet panstwa wynosil do 15% tak teraz ciezko znalezc rozwiniety kraj z budzetem ponizej 45% PKB wliczajac nierzad i handel kradzionymi samochodami, jak to sie u nas robi). Budzet, zadluzenie panstwa z nikad sie nie bierze (podatki, daniny). 
Posluchaj sobie Wiesiek audycji (z przed kilku tygodni) o centralnie ustalanych stopach procentowych przez banki centralne - dlatego nie oplaca sie oszczedzac (trzymac pieniedzy na lokacie 4% przy inflacji 5% u nas), a oplaca sie konsumowac (brac kredyt bardzo nisko oprocentowany, czasem i negatywnie jak w USA). Byleby PKB ('dobro panstwa') nie ucierpialo. Albo inny ZUS.

Wiesiek 2014-11-30

Masz rację za Stalina już chodziłem do szkoły i dzięki temu nauczyłem się nie wierzyć w propagandę, która w komunie do pięt nie dorastała propagandzie USraela. Także ci, co rządzili nie byli bezwolnymi marionetkami nieodpowiadającymi za szkody wyrządzone Narodowi polskiemu tak jak dzisiejsi, którzy po kilku latach szkodzeniu gospodarce lądują na intratnych posadkach UE lub w Bankach. W PRL jak Wam wpajają niczego nie było w sklepach a jednak nikt nie grzebał po śmietnikach, wszyscy, którzy chcieli pracować pracowali a wędliny nie były faszerowane truciznami wywołującymi nowotwory.

darek 2014-11-30

Pozdrawiam Wieśka z jego gomułkowską szkołą ekonomiczną. 
 
Dam ci radę Wieśku - jak się wypowiadasz nie wrzucaj do wypowiedzi 100 rzeczy na raz : Izraela, USA, teorii spiskowych, marksizmu leninizmu i swoich frustracji tylko pisz o jednej i tylko jednej rzeczy. To ci pozwoli zachować większa przejrzystość. I wtedy ktoś będzie mógł z tobą dyskutować.

darek 2014-11-30

Wieśku, a propos zdania które powiedziałeś 
 
"Zacznijmy od podstaw wolny rynek napędza podaż no, ale ile można zwiększać podaż no, bo kto to kupi, znaleziono dwa sposoby reklamę i sztuczne starzenie się produktów." 
 
Zdanie to jakby jest wyjęte z krytyki marksistowskiej kapitalizmu. To samo co ty w tej chwili pisał Albert Einstein jeszcze przed wojną w artykule " Dlaczego socjalizm".  
Odsyłam tutaj www 
 
Einstein wziął to z Marksa - już Marks twierdził, że kapitalisci powodują "nadprodukcję" itp. To są argumenty sprzed ponad 100 lat, z którymi dawno rozprawili się Hayek, Mises i Janek Fijor. 
 
Wieśku powtarzasz nieświadomie pewne frazy z Marksa. Marksistowska krytyka kapitalizmu spotkała się z repliką Misesa i Hayeka - kilkadziesiąt lat temu. Wieśku jeśli chciałbys być wyedukowany to zapoznaj się z tą krytyką.

Wiesiek 2014-11-30

Niestety to, co piszę to moje przemyślenia a nie kopiowanie skryptów wykładanych w dzisiejszych SOŁTYSÓWKACH. Na renomowanych światowych uczelniach dalej wykłada się teorie Marksa, które niestety się sprawdzają. Albert Einstein twórca ogólnej i szczególnej teorii względności nie wymyśliłby jej gdyby powielał teorie uznanych wówczas uczonych po prostu był nastawiony do nich krytycznie. Teorie Misesa są kontrowersyjne jak zresztą WOLNY RYNEK, który wyprowadził produkcję ze świata kapitalistycznego do komunistycznych Chin dając im pierwszeństwo w gospodarce światowej. Czy Wy młodzi ludzie naprawdę nie potraficie zrozumieć i podjąć dyskusję bez powielania cudzych niesprawdzonych teorii, zacznijcie dyskutować używając logicznej polemiki. Co do wielowątkowości moich wypowiedzi to uważam, że jeżeli przeciętna gospodyni domowa potrafi rozumieć wiele wątków serialu i to oglądając ich kilka to przeciętny młody wykształcony człowiek powinien rozumieć moje wielowątkowe wypowiedzi. Co do teorii spiskowej to przeczytajcie sobie PROTOKOŁY MĘDRCÓW SYJONU, które po przeczytaniu ich wiele lat temu uważałem za bzdurę a dziś widzę, że jest to plan, który się teraz realizuje.

jan M Fijor 2014-11-30

Z przykrością donoszę, że stosunkiem głosów 77 procent "przeciw", 23 procent "za" - Szwajcarski Bank Narodowy nie będzie musiał zwiększać rezerwy złota. 
 
Wynik jest zwycięstwem inflacjonistów, czyli polityków, keynesistowskiej propagandy oraz lobbyingu kół zbliżonych do Europejskiego Banku Centralnego (Mario Draghi). Jest tym samym porażką zdrowego rozsądku. Na podobne referenda czekają Kanadyjczycy i obywatele Wielkiej Brytanii. I choć uważa się, że szwajcarskie veto utrudni walkę z inflacją, być może Brytyjczycy okażą więcej odwagi i mniej uległości wobec "monetarnych terrorystów" z FED, EBC i innych banków centralnych. 
 
Zobacz: www.bloomberg.com 
 
Więcej na ten temat w kolejnych programach. 
 
Z żalem informuje 
 
Jan M Fijor

Adolf 2014-11-30

Jeśli koś jest na kupnie to świetna wiadomość,jeżeli nosił się z zamiarem sprzedaży to zła.

jan M Fijor 2014-11-30

Dajcie sobie spokój z tow. Wiesławem. Szkoda czasu. 
Czekam na typy/ranking znanych, pożądanych przedsiębiorców. Potrzebuję pomocy w tym zakresie.  
pozdrówko

Seweryn 2014-12-01

Janku, 
moje propozycje: 
 
1. Rafał Brzoska 
2. Richard Branson 
3. Elon Musk 
 
Pozdrawiam

wierny słuchacz 2014-12-01

Musk czy Branson to wysoko, też chciałbym ich posłuchać - nieco łatwiej byłoby pewnie porozmawiać np. z Wojciechem Cejrowskim, Martinem Lewandowskim/Maciejem Kawulskim, Mariuszem Pudzianowskim ( :  
Kiedyś Janek chciał porozmawiać z Dawidem Bratko "królem dopalaczy" to też mogłoby być ciekawe.

darek 2014-12-01

Panie Janku - widzę na internecie, że Szwajcarzy właśnie zagłosowali NIE dla propozycji ponownego odkupienia złota - i to większością 78% głosów. Coś mi się widzi, że złoto wychodzi z mody i na nim nie zarobimy.

jan M Fijor 2014-12-01

@darek Jeśli chcesz zarobić na złocie, to inwestuj w złoto. Moim zdaniem decyzja Szwajcarów jest gwożdziem do trumny gospodarczej nie tylko UE, ale także i Szwajcarii. Logicznie nie może być tak, że ludzie nie pracują, tylko drukują pieniądze. Nawet bardzo bogatym bieda zaglądnie w oczy. Obym się mylił. 
 
Ukłony

Adolf 2014-12-01

Co tam kilka milionów szwajcarów jak 3 miliardy hindusów ,chińczyków i ruskich razem wziętych ma inne zdanie. Proponuje Leszka Gierszewskiego,oraz tradycyjnie Kluskę .

Kuba 2014-12-01

Kamil jak zwykle rozgadany :) Wydaje mi sie ze nawet przez chwile slyszalem odglosy jakby spal :) Rozumiem ze jest jednym z zalozycieli ale przydalby sie Jankowi troche zywszy kompan. Monologi Janka sa ciekawe ale brakuje czasami dyskusji.  
Pozdrawiam

Piotr Dybiec 2014-12-02

Kogo chciałbym usłyszeć? 
 
1. Elon Musk 
2. Simon Black (Sovereign Man) 
 
pozdrawiam 
 
Pd

Grzegorz 2014-12-02

My tu gadu, gadu, a tymczasem na Krymie polish.ruvr.ru pora zacząć uczyć się rosyjskiego :)

uzi 2014-12-02

Putin słucha audycji J. Fijora... 
z Krymu robi drugi Hong Kong i Singapur: 
 
www.biztok.pl

darek 2014-12-03

Właśnie zobaczyłem na necie, że Amerykanie ukradli pomysł pana Janka i stworzyli swój "nowy Honk Kong". Amerykański Honk Kong znajduje się na Porto Rico - terytorium należące do USA, ale nie będące stanem. Podatek dochodowy koło 4%. Peter Schiff już przeniósł tam swoją firmę. W dodatku Porto Rico jest zwolnione z Obamacare. 
https://www.youtube.com

kontestatornia 2014-12-03

Adolf nie odrobił lekcji z ekonomii.

kontestatornia 2014-12-03

Z Wiesławem nie rozmawiajcie bo to stary beton już niczego w życiu się nie nauczy. Została mu tylko wiara w teorie spiskowe które rozłożyły jego ukochany PRL.

Wiesiek 2014-12-03

Albert Einstein powiedział: 
Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowa­ne przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.

darek 2014-12-03

Wieśku, tobie się wydaje, że twoje poglądy są czymś wyjątkowym, ty jesteś antykapitalistycznym kontestatorem, który jest w mniejszosci i atakują cię miernoty. 
 
Przecież antykapitalizm jest najczęściej spotykanym poglądem w mediach, wśród ludzi także bardzo częsty. 
Jedyne co jest wyjątkowe w twoich opiniach to teorie spiskowe ( one są mniej często wygłaszane i raczej nieobecne w mediach )  
 
Dla mnie jest to bardzo zabawne, że krytycy kapitalizmu stanowią ogromne stado - a każdemu wydaje się że odkrył Amerykę i że mowi coś innego, ze jest kontestatorem.

Adolf 2014-12-03

Dobra to pojadę Korwinem który nie raz i nie dwa powie coś mądrego,szkoda tylko że na koniec potrafi tak spuentować że sam sobie zaprzecza.:-Kopalnia nie jest od tego by górnicy mieli pracę tylko by ludzie mieli węgiel,koleje nie są po to by kolejarze mieli pracę tylko po to by móc przewozić towary,szkoła nie jest po to by nauczyciel miał pracę tylko po to by wykształcić nowe pokolenie itd,itp. I trudno się z tymi argumentami nie zgodzić bo właśnie na tym polega działanie poszczególnych działów gospodarki-czyli na dawaniu,dostarczaniu produktów a dostarczanie dawanie to podaż .Problem współczesnej gospodarki tzw. zachodu polega na tym że ich gospodarki więcej konsumują niż produkują,a sukces gospodarki Chin ze więcej produkuje niż konsumuje.Albo proporcje są zdrowe albo chore ,gospodarka ma charakter podażowy albo skonsumuje wszystko i zniknie.Nie można wydobywać 100 ton węgla jeżeli energia do jego wydobycia wymaga spalenia 120 ton.Nikt prywatnie nie chciałby prowadzić takiego biznesu bo prywatnemu nie tylko państwo nic by nie dopłaciło ale wręcz przeciwnie.Duży jak i mały biznes podlega takim samym regułom dlatego rolnik sadząc np. ziemniaki oczekuje plonów,nadwyżki, zysku i w przypadku niepowodzenia,nieurodzaju lekarstwem nie jest skonsumowanie tego słabego plonu lecz zaciśnięcie pasa a propozycja poprawy bytu poprzez zwiększenia konsumpcji za pomocą wyprzedaż części majątku w średniowieczu przez niepiśmiennego chłopa skończyła by się zlaniem batem co innego dzisiaj zmiękczanie i ogłupianie w TV zrobiło swoje w końcu nic innego tam nie ma.Jeżeli nadal ktoś uważa że fabryka samochodów nie jest zbudowana do produkcji samochodów tylko jej celem jest kupowanie,import stali,a celem właściciela piekarni jest kupno mąki a nie pieczenie chleba to dlaczego wszyscy jak jeden narzekacie na biurokracje a nawet o zgrozo na jej wzrost-przecież biurokracja nic nie tworzy tylko konsumuje a więcej biurokracji to większy popyt,a coraz większy popyt=RAJ.Na tym kończę ,jak mawiają u nas na wsi żarło,żarło ,żarło aż zdechło lub innym kabarecie "i pił,i pił......aż pękł.

ERwinOZ 2014-12-03

Richard Branson :)

kontestatornia 2014-12-03

@Adolf  
Celem właściciela fabryki (nie fabryki) jest konsumpcja. Kapujesz różnicę? Produkcja i sprzedaż jest tylko koniecznością inaczej właściciel nie wstawałby z wyra. Wstaje z rana tylko dlatego żeby kupować sobie drogie rzeczy.  
Celem właściciela piekarni nie jest kupno mąki. To jest koniecznością tak jak sprzedaż bułek po to by piekarz mógł sobie kupić nowy samochód.  
I skracaj się chłopie bo czas to pieniądz.

Adolf 2014-12-04

Celem prowadzenia jakiegokolwiek biznesu jest ZYSK,a zysk pochodzi z nadwyżki,nie można skonsumować ponownie stratę bo ona już została skonsumowana.Społeczeństwo obojętnie jakiego kraju jeżeli więcej konsumuje niż produkuje jest społeczeństwem konsumpcyjnym,a odwrotnie produktywnym.I na koniec Korwin:"Człowiek ma swoje cele,przekonania i ideały,dla nich żyje,działa i za nie umiera.A pan chce żreć i żyć,więc niech sobie pań żyje i żre.

darek 2014-12-04

Adolfie, nie rozumiesz słowa "konsumpcja."Konsumpcja to życie na wysokim poziomie materialnym. 
 
Nawet społeczeństwo, które więcej produkuje niż konsumuje też jest konsumpcyjne - bo ludzie tam przecież konsumują (tyle ze trochę mniej). 
Społeczeństwo, które wiecej konsumuje niż produkuje, po prostu przejada oszczędnosci lub się zadłuża - czyli wyprodukowało wcześniej pewne bogactwo lub będzie musiało później wyprodukować. 
 
Jak widzimy konsumpcja w dłuższym okresie czasu bilansuje się z konsumpcją - jak ktos przez pewien czas się zadłuża to potem bedzie długi czas spłacał - ewentualnie jego dzieci będą spłacały. 
 
 
Ludzie biedni często są bardziej konsumpcyjni od bogatych, bo biedni wydają co miesiąc całą pensję, a bogaci zwykle co miesiąc mają nadwyżkę, którą inwestują. 
 
Nawet Aborygen australijski, który żyje w buszu konsumuje, chociaż nic nie produkuje. 
(Przykład Aborygena wydaje mi się dość ciekawy, dlaczego przeciwnicy konsumpcjonizmu nie widzą, że ludy prymitywne są konsumpcyjne, mimo że nie znają kapitalizmu ? )

Adolf 2014-12-04

A co ma z tym wspólnego kapitalizm?może znali socjalizm?,-))) Poza tym życie w buszu i konsumowanie tego co się znajdzie nie ma nic wspólnego z gospodarowaniem,a piszemy cały czas o gospodarce i jej charakterze bo w innym przypadku żyrafy też konsumują może nie w buszu ale za to mają jedną cechę wspólną z aborygenami i jest nią pasienie się a nie gospodarowanie.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 10 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt