Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2014-11-28

Ryszard Jaszczyński - Droga do zamożności

Nadający: Kamil Cebulski

Wydał książkę Droga do zamożności, która osiągnęła fenomenalny sukces, pierwszy nakład sprzedał się w ciągu 2 dni. Książka opisuje drogę przeciętnego człowieka w drodze do zamożności i potwierdza że każdy może osiągnąć satysfakcjonujący poziom życia. Znajdziesz ją na www.drogadozamoznosci.pl. Ryszard obecnie jest rentierem a hobbystycznie interesuje się giełdą.

KOMENTARZE

darek 2014-11-28

Kamilowi i Ryszardowi jakby brak lektury książki Claytona Christiansena - Przełomowe Innowacje. Christiansen widzi chęć stabilizacji jako główną przyczynę porażek firm. ( a nie zbyt szybki rozwój) 
 
Dlaczego ? Bo stabilizacja jest sprzeczna z innowacją,. 
 
Przyczyny upadku państw to również raczej niechęć do innowacji - to znaczy Cesarstwo Rzymskie było oparte na ustroju niewolniczym i nie było w stanie tego zmienić. ZSRR oparty był na archaicznej gospodarce centralnie planowanej i nie był w stanie tego zmienić. 
Zauważcie, że Chiny też komunistyczne były w stanie zmienić ustrój gospodarczy na częściowo wolnorynkowy i przetrwały, a ZSRR nie. 
 
Koncepcja budowania firmy, która przetrwa 100 czy 1000 lat to mrzonka.

darek 2014-11-28

Gospodarka kapitalistyczna nie jest stabilna nie tylko z powodu pompowania nadmiernych kredytów przez banki centralne. 
 
Drugim powodem są szybkie zmiany technologiczne, które następują od czasów rewolucji przemysłowej. 
Austriacki ekonomista Szumpeter zmiany te określał jako "kreatywna destrukcja" - która jest nieodłączna od rozwoju. 
 
Myślę, że bochenek chleba 100 lat temu wcale nie kosztował tyle samo, ale więcej - bo po prostu teraz technologia jest znacznie lepsza niż 100 lat temu. Teraz produkcja jest tak wielka, że nawet część chleba się wyrzuca lub karmi zwierzęta - co było nie do pomyslenia 100 lat temu.

darek 2014-11-28

A propos "pewnej lokaty". 
 
Być może instalacja paneli słonecznych to pewna lokata, bo przez 30 lat będziemy mieli prąd za darmo - niezależnie od wartości pieniądza.

darek 2014-11-28

Nieprawdą jest, że w przypadku złota niemożliwa byłaby bardzo wysoka stopa procentowa. 
 
W przypadku złota nie występuje ryzyko dodrukowania pieniędzy, ale istnieje cały czas ryzyko niepowodzenia biznesu. Jeżeli pożyczalibyśmy w złocie - przykładowo pijaczkowi spod budki z piwem to stopa byłaby pewno na poziomie kilkudziesięciu procent. z powodu wysokiego ryzyka.

okelm 2014-11-28

Pan Ryszard bardzo merytoryczny. Praktyk, którego doświadczenie i obycie ze światem nauczyło jak porządnie (przez duże, radykalne P) zabezpieczać i utrzymać majątek na lata. Polecam 
 
@darek 
Stabilizacja dla motylka, to szpilka. Zgodzimy się. Ale tu chyba bardziej chodziło żywotność. Wspieraną innowacją, a nie będącą w opozycji do niej.

Kuba 2014-11-29

1. co to za podejście do biznesu. jeżeli gość nie miał dużego biznesu to niech się nie wypowiada o jego wadach. rozwój budowanie zespołu probowanie różnych koncepcji poznawanie ciekawych ludzi i inwestowanie z nimi życie na wysokim poziomie - to sprawy względne ale ich negowanie apriori jest niewłaściwe szczególnie w teorii. wysoki standard nie jest równy brakowi oszczędzania a na mnie działa jak paliwo do pracy i sprawia satysfakcje. 
 
2. proszę nie mówić że się nie da badać bezwzględnych danych wartości w ekonomii a później...wiązać ich ze złotem (przecież ma ono zmienna cenę i to często uwikłaną z USD ). niech pan po prostu wyrazi wartość przedmiotu albo zmiennej w np. USD z lat 30tych jako baza i już. to jest obarczone błędem ale albo nie mierzymy albo idziemy na rozsądny kompromis (nawet jeżeli koszyk inflacji jest przekłamany badanie pokaże to czego pan szukał w audycji ) 
 
pozdrawiam  
 
kuba

Michał T. 2014-11-29

Mieszkania czy inne nieruchomości kredytowane w bardzo wysokim stopniu to nie wolność finansowa ale zniewolenie przez banki. 
W teorii wszystko nawet się spina ale jeśli ktoś wynajmuje mieszkania to wie, że obecnie nawet te 5 % zwrotu może nie być w pełni osiągane(pustostany, zniszczenia, niezapłacony czynsz, amortyzacja sprzętu z mieszkania, podwyżki czynszów przez spółdzielnie, remonty). 
Poza tym należy pamiętać,że gospodarka nie reguluje się w tydzień a proces ten trwa. Bank podnosi ratę kredytu drugiego dnia po podniesieniu stóp procentowych natomiast rynek najmu nie podniesie cen tak od razu.  
Poza tym Ci którzy mają kredyty są w trudniejszej sytuacji niż Ci którzy mają nieruchomości zakupione za gotówkę.  
Gdyby nie ekspansywna polityka monetarna to nieruchomości byłyby o wiele tańsze a stopa zwrotu z najmu wynosiłaby pewnie dwa razy więcej.

Davvid 2014-12-01

Najlepsza audycja w tym sezonie :) 
 
Świetnie słucha się osoby doświadczonej - bazującej na statystyce - niestety problemem naszego społeczeństwa jest skupianie się na opiniach (nie faktach i twardych danych). Myślę, że duuużo lepszym rozwiązaniem było by wprowadzenie do uczelni przedmiotu "historia gospodarki", albo "praktycznie zastosowanie statystyki" niż uczenie się "zarządzania" od teoretyków - dziedzin, których każdy musi się nauczyć w praktyce.

ja 2014-12-02

Bardzo interesująca audycja. Zastanawiałem się nad tym pomysłem kupna mieszkania na kredyt pod wynajem. To się zupełnie nie spina. Zysk netto jest tak niski, że w zasadzie zupełnie nie opłaca się w ten sposób inwestować. I ciekawiło mnie to bardzo dlaczego Kamil jest takim fanem tego rodzaju inwestycji. Ale po rozmowie wnioskuję, że Kamil słabo ogarnia temat. Tak czy inaczej wielkie dzięki za naprawdę ciekawą audycję.

farelek 2014-12-02

Czy książka będzie dostępna w wersji na czytniki?

Jerzy Sempowicz 2014-12-12

No o mnie nie wiedzieliście:) Ja bym wziął te zegarki :) nawet 500 kg:)

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...


Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt