Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-12-03

Wywiad z Maciejem Szałęgą

Nadający:

KOMENTARZE

Adrian 2014-12-03

Takie wywiady są mega inspirujące.

Mariusz 2014-12-06

Czy to radio musi służyć jako tuba do naganiania zieleniaków na "inwestycje"? Wszędzie i na każdym rynku potrzebni są nieświadomi dawcy kapitału żeby skasować od nich pewną prowizję a oni żeby ryzykowali często pakując się w "inwestycje" z góry skazane na porażkę. Gdyby były takie świetne nie ujrzałyby światła dziennego. Czy na prawdę nie można inaczej? Czy ci łowcy inwestorów nie mogą się reklamować inną drogą? W nieruchomościach siedzę od kilkunastu lat i włosy mi na głowie stają jak słyszę te wszystkie opowieści.

Mariusz Matrejek 2014-12-06

@Mariusz. Odczuwam jakąś wielką frustrację z Twojej strony, bo zauważyłeś w audycji coś czego tam nie było.  
 
Zapraszam na spotkanie Global Investor Club w dowolnym mieście. Zobaczysz czym się tam zajmujemy i czy faktycznie "zieleniaki" są napędzani na inwestycje, czy właśnie są napędzani, by być ostrożni przed inwestycją. Maciek wspomniał o paru inwestycjach, które znacznie mocniej analizuje od czasu jak jest w Klubie.  
 
Smutne i ciekawe dla mnie jest także Twoje stwierdzenie, że takie świetne inwestycje nie ujrzałyby światła dziennego. W ciekawym Świecie żyjesz i na szczęście nie moim.  
 
Z posta widzę, że byłeś zieleniakiem i ktoś Cię nieźle wyrolował. Lub odwrotnie. Takie inicjatywy szkodzą Twojemu biznesowi. Byłbyś w Klubie, to pewnie ani do jednego, ani do drugiego by do tego nie doszło.  
 
Jak jesteś kilkanaście lat w nieruchomościach, to się pochwal - zapraszam na forum Klubu. Ostrzeżesz paru "zieleniaków" i pokaż co potrafisz.

Maco 2014-12-07

A co konkretnie Ci jeży włosy?

Robert Przygoda 2014-12-07

Macieju gratuluję. Jesteś żywym przykładem, jak od teorii przejść do praktyki i w chyba 1 % ludzi którzy zaczęli działać zamiast tylko mówić. Twój przykład pokazuje też, że wiedza którą można znaleźć w internecie ( i ludzi którzy ją przekazują ) może być bardzo przydatna ( bo często wynika z praktyki ją przekazujących ). Życzę sukcesów i osiągnięcia zamierzonego celu.

MacieK Szałęga 2014-12-07

Dziękuję Robercie. :) 
 
@Mariusz 
Byłbym wdzięczny za więcej informacji o ryzykach i meandrach mojego inwestowania. Jako "nowy" mam świadomość popełnienia błędów. Wierzę, że kontestatorzy się wspierają i byłbym wdzięczny za konkretniejsze informacje dla mnie. Dziękuję z góry.

Robert 2014-12-07

Żenująca reklama. Wydawało mi się, że radio Kontestacja ma poważniejszą misję niż tylko reklamowanie i zbieranie kasy dla projektu (-ów) Pana Matrejka. Zgadzam się z Tobą Mariusz, od 2005 roku inwestuję w nieruchomości i naprawdę można na nich zarobić, ale nie róbcie ludziom wody z mózgu o takich szybkich, pewnych zyskach. Inaczej nie musieliby w taki prymitywny sposób promować swoje gruszki na wierzbie.

Maciek Szałęga 2014-12-07

@Robert, 
Dla mnie takie "reklamy" były i są źródłem kontaktów i pomysłów i chcę żeby istniały. Z przyjemnością słucham podobnych na Kontestacji. 
 
Jak inwestujesz od 2005 roku to pewnie dużo wiesz i nie musisz takich audycji słuchać (Kontestacja - radio ludzi WOLNYCH). Jeśli jednak chcesz się podzielić swoją wiedzą to wierzę, że jest miejsce na to w Klubie Inwestora. 
 
Ciekaw też jestem czegoś być oczekiwał w takich audycjach ? Fajnie byłoby usłyszeć Twoje sugestie. 
 
Odnośnie szybkiego zysku - sam nie wierzyłem aż zobaczyłem przelewy ! Zapraszam na spotakania GIC to pogadamy :) 
 
Dzięki

Mariusz 2014-12-07

Nikt mnie inwestycyjnie nie skrzywdził i nie skrzywdzi bo w tym temacie mnie się skrzywdzić nie da. Nie potrzebuję excela bo liczę w głowie. Jestem w stanie przeliczyć inwestycję dokładnie i wiedzieć ile zarobię zanim zacznę, 99% "okazji" odrzucam bez żalu. 
 
Wiele się tu nie będę rozpisywał bo nie taki był cel mojego postu. Są osoby które sprzedają nieświadomym babciom koce z lamy na raty za 4 tys i to się dzieje również z naganianiem na "inwestycje". 
 
Zaraz podniesie się wrzask, że wszyscy chcą wszystkim zrobić dobrze a nie coś wcisnąć. Już zlatuje się tłum dobroczyńców działających na tym rynku i będą sobie przyklaskiwać, więc polemiki z nimi tutaj toczył nie będę. 
 
Robienie ludziom wody z mózgu wymyślając bardzo angielskie nazwy klubów i spółek, kręcenie "kursów" przy cudzych sportowych samochodach i robienie mega "szkoleń" to tylko jeden ze sposobów na wyciągnięcie kasy z prowizji bez ryzyka.  
 
Wspomniany GIC to dział sprzedaży firmy autora "audycji". Pomysłu na sprzedaż produktów firmy inwestycyjnej gratuluję ale nie chcę tego słuchać w kontestacji. 
 
Zaraz inna audycja tj. Daniela przerobi się pewnie z podobną reklamę. 
 
Nikt nikomu prezentów nie daje choć niektórym się tak wydaje. 
Ja do swoich inwestycji nie wpuściłbym nikogo, a jakbyb potrzebował finansowanie zewnętrzne do dużego projektu to bank mi to da w 30 dni bo wiedzą jak działają moje inwestycje i jakie przynoszą zyski. 
 
A niech się to naganianie dzieje bo świat taki jest, tylko niech się to nie dzieje w Kontestacji bo po to nie gapię się w reklamy w tv, tylko slucham tego żeby nie musieć słuchać tych idiotycznych reklam. 
 
Bardzo fajne są rozmowy Kamila z przedsiębiorcami - to jest prawdziwa wartość inwestycyjna i oby tego było więcej. 
 
Jeśli kontestacja ma być słupem ogłoszeniowym w formie audycji to dajcie takie oficjalne info i po kłopocie. 
 
@Robert pozdrawiam i powodzenia w inwestycjach.

Mariusz Matrejek 2014-12-07

@M @R - w zasadzie to cokolwiek się powie, to i tak wiecie lepiej, nawet po co jest ta audycja.  
 
Finansowanie bankiem jest jednym z narzędzi - bardzo ułomnym, użytecznym w konkretnych sytuacjach. No ale przynajmniej znam już teraz skalę Twojej działalności.  
 
Prezentów nie rozdajemy. Wszędzie jest biznes. Ale ciekawe, że drażni Was biznes, który może przynieść korzyści wszystkim uczestnikom. Tą właśnie mentalność staramy się zmienić, złe intencje, zła nazwa klubu, woda z mózgu, naganianie. Jejku, kto Was tak w życiu skrzywdził, że publicznie piszecie o czymś czego nie widzieliście? 
 
Tak, czy owak powodzenia w Waszych inwestycjach i więcej wiary w ludzi. A i dzięki, że wysłuchaliście audycji, ale pamiętajcie, że nikt Was do tego nie zmusza.

Maciek Szałęga 2014-12-07

@Mariusz, 
Jeśli tak odbierasz tę audycję i dodatkowo działasz sam lub z bankami (w kwestii dodatkowego kapitału) w swoich inwestycjach to pewnie Klub Inwestora nie jest dla Ciebie. 
Kontestacja ma na tyle dużo tematów, że każdy znajdzie coś dla siebie. 
Dla mnie to dusza szansa, wiele wiedzy i możliwości inwestycyjnych - których sam z różnych powodów nie potrafiłem znaleźć czy dojrzeć. I nie mam poczucia, że mnie ktoś "na koce" namawia. A jeśli tak jest, to bardzo dziękuję za przestrogę, będę miał oczy i uszy otwarte - może mimo tego chciałbyś członków klubu przestrzec przed ryzykami na spotakniu (to jest chyba idea Kontestacji żeby się dzielić) - jeśli tak, daj znać a ja zrobię wszystko, żeby do takiego spotkania doprowadzić 
 
Czy się spotkamy czy nie, życzę powodzenia w inwestycjach!

Grzesiek W 2014-12-07

Zarzut, że ta audycja jest naganianiem jest trochę dziwny bo większość audycji na Kontestacji wspiera generowanie ruchu w biznesie ich autorów. Dla przykładu: 
 
Janek Fijor - wydawnictwo 
Kamil z Jankiem - Asbiro 
Hugo - Edukatorium 
Mariusz Matrejek i Daniel Piesto - inwestycje 
Kuba Bączek - szkolenia, książki 
 
Ale czy jest w tym coś złego? Absolutnie nie. U Janka kupiłem kilka książek,na edukatorim jedno nagranie, z inwestycji proponowanych przez Mariusza Matrejka też chciałem skorzystać, ale ... nie odpowiedział na mojego maila choć minęło już kilka dobrych miesięcy.  
 
Niema absolutnie nic złego w tym, że ktoś kto daje nam jakąś wartość w formie audycji w tym przypadku będzie przy okazji promował swój biznes. Audycje zawsze coś nam dają, nawet jeśli nie wiedzę to przynajmniej rozrywkę i autor zasługuje na gratyfikację jeśli nie bezpośrednią to pośrednią w formie umożliwienia promocji własnego biznesu.  
 
Druga sprawa to czy inwestycje promowane przez autora faktycznie są tak dobre? Nie mam pojęcia bo nie miałem okazji skorzystać. Ale skoro są ludzie, którzy wspólnie robią kolejne inwestycje to chyba znaczy, że nie byli zawiedzeni efektami.  
 
Pewnie samodzielne inwestycje byłyby bardziej zyskowne, ale do tego potrzebny jest odpowiedni kapitał i doświadczenie a klub inwestora i wspólne inwestycje w zdobyciu obu mogą zapewne pomóc. 
 
Każdy ma wybór a w Kontestacji chyba właśnie o to chodzi.

doktor tomek 2014-12-08

Dobra, gość jest nastawiony i raczej nieprędko da się to zmienić.  
Z mojej strony, proszę o więcej takich "reklam". "Zieleniakiem" jestem, wstydzić się nie zamierzam, a takie "reklamy" znacząco wpływają na moje pojmowanie tematu. 
Swoją drogą, no jest to w pewnym sensie napędzanie zielonych na inwestycje i samo założenie masz Mariusz dobre, tylko że Ty nacechowujesz to z automatu negatywnie, jakby Matrejek chciał zielonego oskubać, przeżuć i wypluć.  
Dlaczego nie przeszło Ci przez myśl, że, facet jest mądrzejszy, szuka zielonych których nauczy, dostanie ich kasę, zainwestują i wszyscy są wygrani? 
Dlaczego Polak od razu doszukuje się podstępu?

lewy81 2014-12-11

Pewnie wśród tzw. "doświadczonych inwestorów" są tacy, którzy działają etycznie i tacy, którzy żerują na niewiedzy innych. Czyli jak wszędzie :) 
Macieju mniej oczy i uszy szeroko otwarte inwestując swoje ciężko zarobione pieniądze. Szczególnie jak się zaczyna wchodzić w tematy inwestycyjne to się okazuje, iż zaczynamy wszędzie widzieć megainwestycje. W praktyce często wygląda to inaczej. 
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że niestety przejechałem się trochę na tzw. wizjach, które były mi przedstawione. Na szczęście nie były to duże pieniądze i wyciągnąłem z tych lekcji wnioski - przynajmniej mam taką nadzieję.  
A niestety mając sporo gotówki (co sugerujesz) przyciągasz do siebie sporo ludzi, którzy mogą mieć niekoniecznie zbieżne interesy z Twoimi. 
W każdym bądź razie życzę powodzenia i zdrowego rozsądku :)

Maciek Szałęga 2014-12-11

@lewy81 
Dzięki za ostrzeżenie i poradę. Mam takie obawy i oczy i uszy otwarte. Z drugiej strony realnie też zakładam, że nie wszystkie inwestycje będą udane. :))) 
Jeszcze raz dziękuję !

Grzesiek W 2015-01-15

"Klub Inwestora" chyba tak szybko zniknął jak się pojawił. Gdyby nie podpięcie tej audycji jako kontynuacja "Piesto i Matrejek to wyglądałoby to bardzo smutno.

Wizytantka 2015-01-21

Inwestycje są i będą potrzebne, od tego nie uciekniemy i moim zdaniem nie ma powodu do bulwersowania się. Fakt, że nacisk na inwestowanie w budowę kolejnych centrów handlowych w dużych miastach jest absurdalny i kompletnie dla mnie niezrozumiały, ale inwestycje mieszkaniowe to już zupełnie co innego. Dzięki temu ceny mieszkań są bardziej przystępne, w szczególności dla młodych ludzi, którzy nie mają dziś łatwego startu, a ponadto dobrze wpływają na sam wygląd przestrzeni miejskiej. Czy np. to: www.allcon.pl nie wygląda dużo lepiej od odrapanych starych bloków? Czy nie chcemy aby nasze polskie miasta prezentowały się nowocześnie i szły z duchem czasu? Tego typu inwestycje tylko dobrze wpływają na rozwój gospodarki.

navi 2016-03-31

Wizytantka, z nieszablonowych inwestycji ta https://www.eurostyl.com.pl wydaje mi się najbardziej wyróżniająca, ze sztuką wkomponowaną w przestrzeń wspólną zamiast odrapanych starych bloków.

Dodaj komentarz...


Mariusz Matrejek - Inwestor na rynku nieruchomości z 9 letnim doświadczeniem, certyfikowany kierownik projektów, właściciel Aquarius Property Investments. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, pośrednik na rynku nieruchomości. Buduje społeczność inwestorów na rynku nieruchomości i nie tylko.Prowadzi audycję Klub Inwestora

Medale:

Informator miesiąca
brązowy

Kulturalnik miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Wywiad z Maciejem Szałęgą (19) - 6 lat temu


25 MAJA (13) - 7 lat temu

Lunarium (6) - 7 lat temu

Temat Rzeznia - Eksmisje (8) - 7 lat temu

Inwestycja w Katamaran - 7 lat temu

Nasze Kamienice (10) - 7 lat temu


Inwestowanie w Domeny (6) - 7 lat temu

Audycja z Mackiem Bienertem (1) - 7 lat temu

Audycja bez Maćka Bienerta (3) - 7 lat temu


Ruszamy (7) - 7 lat temu

Wujek Dobry Podatek (2) - 7 lat temu

Innowacje a kwestia Polska (6) - 7 lat temu


Pycha! (10) - 7 lat temu

Awantura o kase i 10 tipsow (6) - 7 lat temu

Cale zycie w przebudowie (3) - 7 lat temu

Cheruby i Serafiny Biznesu (6) - 7 lat temu

Inwestowanie w kryzysie (10) - 7 lat temu


Deweloper czy Lichwiarz? (10) - 7 lat temu


Predyktor 2 Zabójca Trendów (10) - 8 lat temuMonety, banki, ludzie (5) - 8 lat temu


Czy condo jest bezpieczne? (8) - 8 lat temu

Jest ryzyko, jest zabawa. (6) - 8 lat temuCzy GPW to piramida finansowa? (15) - 8 lat temuInvestime (21) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Schody Legnica - - 20.00
kliknij! - skuteczne strony www i marketing... - - 20.00
NA PIWKO ZA MERYTORYKĘ DLA DANIELA - - 7.00
EstEst - - 50.00
Zulutrade - - 21.00
pit3r - - 17.00
czk - - 34.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt