Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2014-12-03

Jedynie standard złota, jedynie Wolna przedsiębiorczość

Nadający: Krzysztof Maczyński

Mateusz Machaj i Piotr Kot z Instytutu Misesa. O złocie w państwowych skarbcach i jego ekonomicznym znaczeniu oraz o projekcie napisania darmowego podręcznika szkolnego.

KOMENTARZE

Mateusz 2014-12-03

Byte, w których audycjach poruszałeś temat własności intelektualnych?  
 
Dzięki za wywiad, w szczególności za część o złocie.

RAdesign 2014-12-03

Złoto ukraińskie - była dość głośna wiadomość od ukraińskich niezależnych mediów - że tuż po upadku Janukowycza, a konkretniej po wstępnym uzyskaniu kredytu MFW, amerykańscy agenci wywieźli złoto. Były zdjęcia amerykańskich samolotów transportowych i zeznania obsługi lotniska. 
USA zarekwirowało więc ukraińskie złoto, albo dla siebie, albo dla MFW. 
 
Złoto polskie - mało kto pamięta, że rząd UK zarekwirował po wojnie znaczą część polskiego złota, i to jak to mówili "na rzecz kosztów wyposażenia polskich sił zbrojnych walczących w ramach wojsk brytyjskich." 
Czyli zapłaciliśmy podwójnie za obronę UK - w krwi i złocie. 
Przy czym katastrofalny efekt 2WŚ był bezpośrednią konsekwencją podwójnej polityki UK, która wręcz wplątała Polskę w wojnę. 
Każdemu polskiemu urzędnikowi MSW powinno się tatuować na ręce takie przypominające hasełko: 
"Brytyjski polityk=cwany oszust".

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-12-04

strona Mateusza Machaja: mateuszmachaj.com 
projekt Wolna przedsiębiorczość na Polak Potrafi: polakpotrafi.pl 
wykaz rzeczy do regularnego sponsorowania: https://www.facebook.com 
(oraz oczywiście sponsorować warto moje audycje :-D) 
 
Odnośnie TTIP, to cytuję Mateusza: 
> ja mysle, ze to co powiedziales na te unie wyczerpuje temat 
 
@RAdesign (2), znam tego newsa, ale z innych mediów. Mógłbyś podlinkować do jego wystąpienia w „ukraińskich niezależnych”? A także do czegoś dokumentującego zarekwirowanie przez rząd UK (co byłoby świństwem porównywalnym do posunięcia Nixona, choć wobec tylko 1 kraju)? 
 
@Mateusz (1), prawdopodobnie nie pamiętam wszystkich, ale prawie na pewno do tematu się odnosiłem (w mniejszym lub większym stopniu) w tych oto: 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
www.kontestacja.com 
 
Przy okazji, bo jeden z odbiorców, znający się na Creative Commons, mocno mi sugerował danie takiej opcji, aby profesjonalnie opracowane przez prawników stojących za tą inicjatywą przepisy odnosiły się do moich audycji (choć to, co nieraz podawałem publicznie, i nawet na antenie, już i tak oznacza, że nie zastrzegam żadnych praw), oświadczam, że audycje, które tworzę, a także wszystko inne, co publikuję, jest objęte oświadczeniem CC0. Zarazem (vide też https://wiki.creativecommons.org/CC0_FAQ#Does_CC0_require_others_who_use_my_work_to_give_me_attribution.3F) deklaruję, że oczekuję, nie na zasadzie wymogu prawnego, tylko dobrych obyczajów, spełniania warunków licencji CC-BY, czyli dołączania (bądź zachowania, jeśli się już znajduje) informacji o moim autorstwie. Formalnie jednak w sensie prawnym tego nie stawiam. Jako infoanarchista (nie mylić z infokomunistą, który prywatną umowę o zachowanie w tajemnicy czegoś nieopublikowanego uważałby za niewiążącą) nie uważam bowiem, abym miał słuszną możliwość w jakikolwiek sposób wykorzystujący przemoc kontrolować, kto co robi z dobrem, które nie jest rzadkie, czyli informacją, którą już wypuściłem w świat. I, pomny zwłaszcza takich przypadków, jak zażądanie przez ZAiKS usunięcia utworów Kelthuza z Chomika, wbrew jego publicznym wypowiedziom (dlatego, jak ów znawca twierdzi, formalne oznaczenie CC0 może się okazać skuteczniejsze niż moje wcześniejsze słowa), nie chcę dawać dzierżycielom monopoli w tej dziedzinie (w szczególności OZZ) żadnych podstaw do uzurpowania sobie prawa do działania w rzekomo moim imieniu, pod pretekstem ochrony jakichś moich niezbytych interesów, przeciwko niepopełniającym agresji ludziom. Howgh!

RAdesign 2014-12-05

Co do kradzieży ukraińskiego złota przez USA - to będzie to: 
iskra 
 
Kiedy czytałem newsa kilka miesięcy temu - byłem sceptyczny - nigdy nie wiadomo kto jest kim na Ukrainie - czy jest sponsorowany przez wywiad niemiecki (Kliczko) czy przez wywiad USA, Izraela, Rosji czy przez "cywilny" wywiad korporacyjny Chevrona lub podobnych zainteresowanych korporacji. 
 
Ale niedawno okazało się, że sporo złota "wyparowało" z zasobów. 
Zapewne to właśnie złoto zostało wywiezione do zabezpieczenia "pożyczek" od MFW, bo jak może ktoś pamięta, był w tej sprawie długo impas, który nagle zniknął, bez zewnętrznych powodów. Być może wtedy przesyłka dotarła do adresata. 
 
Co do kradzieży polskiego złota przez rząd brytyjski "na poczet kosztów", to czytałem to dawno temu w jakiejś książce-pamiętnikach. Na wygrzebaniu tego trochę mi zejdzie.

RAdesign 2014-12-05

tutaj ciąg dalszy o Ukraińskim złocie: 
 
newswire 
 
www.marketoracle.co.uk 
tutaj ktoś powołuje się na nieoficjalną rozmowę z urzędnikiem ministerstwa skarbu w UK 
 
jessescrossroadscafe.blogspot.com - jeden z nielicznych traderów, który wspominał o tym dość szybko. 
słaba wyszukiwarka niestety, nie chciało mi się szukać na blogu gdzie jest kilka postów dziennie ;)

Rysiek 2014-12-05

@RAdesign przy kazdym konflikcie zbrojnym lub rewolucji jest skok na kase , kiedys to sie nazywalo lupy wojenne :) , jesli kogos interesuje np. geneza reformacji kosciola kto to byl luter, kalwin itd. i o co w tym wszystkim chodzilo i chodzi to polecam ksiazke "baśń jak niedźwiedź" G. Maciejewski cześc druga

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-12-06

RAdesign, w pierwszy nie dowierzam, bo „renomowane źródło” (czyli śmierdzi rakotwórczym stężeniem rosyjskiej propagandy), a w dalszych przytaczanie tego, luźne domysły, a także mniej więcej to, co mówiłem na antenie. Ale śledzę sprawy na Ukrainie dość wnikliwie (i nawet zapowiedziałem o nich odcinek, który będzie 23 XII), więc myślę, że i los tego złota mi nie umknie.

RAdesign 2014-12-07

@7 
Ale tu nie ma co się bawić w "dowierzanie" i "niedowierzanie". 
Było złoto, i nagle okazuje się, że go nie ma. 
Były wcześniejsze doniesienia o wywozie złota do USA. 
Za tym przemawia także typowość postępowania USA - we wszelkich sponsorowanych rewolucjach organizowanych przez USA naczelną zasadą jest rabować ile wlezie. 
Ostatnio przecież Blackwater i podobne firmy zrabowały w Iraku muzealne zabytki i kosztowności warte miliardy dolarów. 
 
Każdy kto nie widzi tej typowej strategii destabilizacyjnej wprowadzania "demokracji", którą stosuje USA jest po prostu naiwnym idiotą. 
Sama pani Nuland przyznała ile oficjalnie zainwestowano w tworzenie "ruchu oporu". A ile więcej zainwestowano w sprzęcie i usługach najemników ? A ile nieoficjalnie, lewymi funduszami z handlem opium i haszyszem, w którym przoduje CIA ? 
 
Chyba tez ktoś zapomniał, że na Ukrainie są drugie obecnie znane pod względem potencjalnej wielkości, nieeksploatowane źródła paliw kopalnych. 
Drugie zaraz po Arktyce. 
 
USA regularnie podkurwiają Rosję i łamią wszelkie porozumienia i miękkie podziały stref wpływów, jakie były zawierane po upadku żelaznej kurtyny. 
 
Trzeba być ślepym i niesłychanie tępym umysłowo, żeby tego nie widzieć. 
 
Cała rozgrywka na Ukrainie bardzo mało ma wspólnego z jakąś tam "demokracją" czy "wolnością". To jest tylko biznes. 
Polacy znowu nie mogą tego zrozumieć, Polsce brakuje typowych sprawnych psychopatycznych elit, jakie są w UK, USA czy w Niemczech, gdzie elity dbają o swoje owce. 
I znowu skończy się, jak za 2 WŚ, znowu UK, albo Niemcy wypchną Polskę przed szereg i zrobią z nas debili, a potem podzielą się naszym majątkiem. 
 
Po prostu w końcu trzeba przestać być frajerem Europy. Koniec tego.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-12-08

Jest, bo jak się podaje źródło, to warto, żeby było wiarogodne. Przykład ich kompromitacji jako kolejnego zmianynaziemi.pl (podobna kategoria): newswire 
 
Ja wiem, że kuce nie wierzą w możliwość rewolucji chcianej przez oddolne siły i dokonanej ich rękami (i oczywiście, że biorącymi pieniądze od niemal każdego, kto chętny je dać, ale najpierw musi być wola działania, która popychałaby do działania nawet bez pieniędzy (tocząc wówczas ewentualnie zmagania z chłodną kalkulacją, że bez przynajmniej pewnej ilości pieniędzy pewne kroki mogą się okazać daremnym wysiłkiem)). Skoro od ponad 20 lat oddolnie się wysilają na sukces partii JKM, a ten nie nadszedł (z wyjątkiem umiarkowanego, wreszcie, w postaci wprowadzenia 4 europosłów, szybko jednak zgaszonego sromotnym wynikiem do samorządów), to nie dziwi, że uważają to za niewykonalne. 
 
Nie wiem, ile masz lat, ale w Polsce na przełomie lat '80 i '90 też demokracja była synonimem wolności. Dopiero później niektórzy myślący zaczęli to różnicować. Ale zapewniam Cię, że pod butem ZSRR było wolności mniej, i zmiana w stronę demokracji była na dobre. (A zresztą Ukraińcy nie wysuwają demokracji na pierwsze miejsce na sztandarach. Im chodzi o samostanowienie.) I pod butem Rosji Putina (który chętnie do ZSRR nawiązuje, słowami i czynami, zresztą w nim zrobił karierę) także. 
 
No a kto zajął główne ukraińskie złoża paliw kopalnych (ropa u wybrzeży Krymu, bardzo wysokiej jakości i płytko położony węgiel na Donbasie)? Rosja czy USA? 
 
Miękkie podziały? Człowieku, umowy były jasne, i to Rosja je złamała. Zwłaszcza memorandum budapesztańskie: nienaruszalność granic Ukrainy w zamian za rozbrojenie atomowe. 
 
> Trzeba być ślepym i niesłychanie tępym umysłowo, żeby tego nie widzieć. 
Odszczekaj. Zakładam w dobrej woli, że się tak tylko zapędziłeś w niezdrowych emocjach. Zauważ, że ja nie kieruję zniewag do rozmówców. 
 
A ile ma wspólnego Rewolucja Godności z wolnością, jakie nastroje panują na Ukrainie wśród najaktywniejszej (w sposób oddolny, nie za moskiewskie pieniądze, jak ci, co dokonują agresji i destabilizują) części społeczeństwa, i to (czego w Polsce można pozazdrościć, a na pewno warto się przyglądać i uczyć) przekładające się na konkretne działania, poczytać można np. tu: libertarianin.org 
 
Nie jestem za byciem frajerem. Jestem za stawianiem się brukselskim eurokratom, za robieniem interesów z Ukraińcami, za sojuszami i rzeczywistą współpracą wojskową. Jakaś dziwna, zgoła niewolnościowa retoryka bywa podawana (zwłaszcza przez Krula i jego kuce), że albo się liże tyłek Putinowi, albo Obamie i eurokratom. I że jeśli się nie np. powtarza rosyjskiej propagandy, to znaczy, że się jest wypranym z mózgu przez mainstream. Tak jakby niemożliwością było niezależne myślenie, dociekanie do faktów i bycie bezkompromisowym w wolnościowych poglądach (co nie wyklucza gradualizmu w działaniach szerzących wolność). 
 
A o tych tematach będzie odcinek tej audycji 23 grudnia. Zapraszam wszystkich zainteresowanych!

RAdesign 2014-12-30

errata odnośnie polskiego złota w UK. 
 
Sprzęt bojowy i koszty funkcjonowania Polskich Sił Zbrojnych  
zostały po wojnie wyliczone na 15,5 miliona funtów. 
Ostatecznie UK na ten cel zarekwirowało polskie złoto o wartości 13 milionów funtów. 
Liczone po ówczesnej wartości oczywiście. 
Nawiasem mówiąc - cały sprzęt był tylko dzierżawiony, i po wojnie Polska musiała zwrócić go w całości. 
 
Na dzisiejsze licząc, ówczesne 15 milionów funtów to dzisiaj zakres od 529,400,000.00 do 2,398,000,000. 
Zależnie od liczenia.  
Prosty wzrost inflacyjny daje 529 milionów funtów. 
Wartość pracy na dzisiejsze to 1 miliard 700 milionów funtów. 
 
Wartość inwestycyjna, np. jakiegoś złożonego biznesu, to 2 miliardy i prawie 400 milionów funtów. 
 
Czy z obecnej perspektywy opłacało by się wysłać gdzieś kilkadziesiąt tysięcy najlepszych najemników, żeby walczyli w interesie państwa, które sprowokowało zniszczenie rodzimej ziemi przez fatalne zabiegi dyplomatyczne (UK potrzebowało zmienić kierunek ataku Niemiec i rzuciło im Polskę na pożarcie dzięki sprytnej dyplomacji). 
...i za wysłanie najemników nie odliczyć ich pensji, za to zapłacić 2 miliardy 400 milionów funtów za wyżywienie i wydzierżawienie spodni i karabinów... 
 
Świetny interes, nie ma co, no nie ? 
 
Polska frajerem Europy...niestety. 
Dlatego właśnie nie opłaca się bezmyślnie znowu wypychać i mieszać w Ukraińskim kotle, prowokować ich nacjonalizmy, i to na wyraźne życzenie zachodu - żeby znowu Polska była tym złym "prowokatorem". 
Trzeba jak Węgry dogadać się z Putinem i plunąć na banderowskich morderców i wyznawców Bandery. 
To jest jedyne patriotyczne i rozsądne wyjście, tak właśnie postępują i Niemcy, i UK, i dobrze na tym wychodzą. 
Z bycia chłopcem na posyłki USA nic dobrego nie wynika, bo znowu nas wystawią i jeszcze wystawią rachunek za dawanie dupy.... 
Trzeba cierpieć na ciężką amnezję, żeby nie pamiętać miłych planów USA stworzenia z Polski radioaktywnego buforu, albo późniejszych spraw - offsetu którego nie było, rakiet Patriot, które nie dotarły, czy narażenia Polski na zagrożenie terrorystyczne - torturowaniem u nas ciemnoskórych podejrzanych.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-01-06

RAdesign, coraz częściej widuję tę informację, ale nigdy z odniesieniem do wiarygodnego źródła choćby bliskiego autorytatywności. Mógłbyś wskazać, jeśli znasz? 
 
A co do Ukrainy. Mordercy nie żyją, ewentualnie dogorywają swoich dni. Z władcą Rosji nikt na sojuszu jeszcze dobrze nie wyszedł. I partnerstwo nie jest opcją – albo się ślepo podporządkowujesz, albo jesteś wrogiem. Nacjonaliści mieli dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich, którzy łącznie otrzymali ok. 3% (co więcej, obaj wypowiadali się przyjaźnie o Polsce, a realia sprzed 70 lat uznawali za nieprzystające do współczesności i lepiej trzymane w domenie historyków), więc z tym prowokowaniem nacjonalizmów to pudło. W polskim interesie narodowym jest, żeby fundament nowoczesnej ukraińskiej tożsamości narodowej było coś innego niż działalność ludzi Bandery, coś nowszego, przeżycie pokoleniowe ludzi obecnie u szczytu lub progu życiowej aktywności, co nie jest antypolskie, tylko, jak rzekłby Feliks Koneczny, antyturańskie, a łączące ich z nami. Czyli właśnie Rewolucja Godności, zaczęta na Majdanie, i obrona przed brutalną agresją kłamliwego chuja wraz z przydupasami jego. 
Będzie o tym odcinek już za tydzień, 13 stycznia. Zapraszam wszystkich słuchaczy!

nowy 2015-03-07

nie lubię jak naukowcy mówią o ekonomii i to doktor . 
Panie doktorze szwajcarzy mogliby kupować złoto za kupione Euro , nie musieliby dalej drukować . 
drukują np 1mld CHF  
,którym kupuja Euro i za Euro kupują złoto 
 
doktor a bzdury gada ,ale to mnie nie dziwi

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 7 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 3 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 4 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 4 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 5 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt