Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2010-11-03

Konserwa (testowa) 1

Nadający:

Testowa audycja Konserwy. Monolog o cywilizacjach i systemach politycznych przeplatany œrednio pasuj¹cymi d¿inglami i wstawkami muzycznymi.

KOMENTARZE

shark 2010-11-04

Sebastian Pinera nie tyle jest konserwatywnym liberałem co libertarianinem. To chyba jedyny prezydent na świecie będący Senior Fellow Cato Institute. 
 
Co do groźby zastoju to nie bałbym się o to. W pewnym momencie będzie problem z zasobami i trzeba będzie pracować nad kolejnymi rozwiązaniami technicznymi umożliwiającymi życie tak wielkiej ilości ludzi na Ziemi. Zobacz w wiki: "Skala Kardaszewa". 
Ludzkość nigdy nie przestanie się rozwijać bo nigdy nie będzie nieskończonej ilości zasobów.

Master Xabies 2010-11-04

Potrafisz się bezproblemowo wypowiedzieć, czasem zbyt szybko zmieniasz temat, ale ogólnie super. Poregulować sprzęt warto i pozbyć się paru rzeczy (dyszenie do mikrofonu). ocena 10/10 :)

Kreator z koczowiska :) 2010-11-04

1. Dyszenie do aparatu :D cyfrowego :P nie ma tego problemu w audycjach z Jabolem - więc załatwione ;D 
2. Co do teorii. Wg spiskowych teorii dziejów. Socjalistom nie zależy na rozwoju. Gdy zbyt szybko zabraknie surowców czekają nas wieki stagnacji lub regresu wręcz wg niektórych futurologów. 
Jedynie kapitalizm i konkurencja w podboju kosmosu gwarantują ekspację poza nasz zapyziały układ słoneczny :). 
 
Ja osobiście uważam, że tylko konserwatyzm gwarantuje, że w czasie podróży międzygwiezdnych ludzie się nie pozabijają. 
 
Taka ekipa UE-socjalistów lecąca 10 lat gdzieś do innych planet to kosmonauci nie mając nad sobą bata przepisów i socjalizmu ześwirują w końcu ;). 
 
Obrońca Alkazaru w Hiszpanii w 1936 nie mrugnął okiem gdy komuniści go straszyli zabiciem syna. Powiedział, że wierzy w to iż trafi do lepszego świata i on też czeka aż komuniści i jego dopadną, ale tanio skóry nie sprzeda. 
 
Kto dalej w kosmosie dojdzie ten co ma zasady czy ten co nie ma zasad. Nawet w niektórych filmach Sci-Fi już się te watki pojawiają ;D silne jednostki i słabe. Ten Temat z Jabolem chcę kiedyś kontynuować jak się zgodzi ;D.

Kreator z koczowiska :) 2010-11-04

PS. Wszyscy kosmonauci w programie Apollo byli głęboko wierzący jeśli wierzyć informacją z internetu ;D. Nawet Gagarin miał krzyżyk schowany za koszulą ;). Żart w ZSRR był, że gagarin był pierwszym co przeżył, bo bóg zobaczył, że ma krzyżyk to go z nieba wypuścił żywego ;D

czerwi 2010-11-05

Podaj nazwę tego węgierskiego utworu. 
 
PS. A odcinek fajny, tylko ogranicz te dżingle.

pepe 2010-11-05

Jak zobaczyłem 2 audycje po 40 min opisane jako monolog Kreatora to mimo iż wiedziałem że potrafi fajnie gadać to miałem przygotowaną żyletkę awaryjną. 
A tu bęc, pełno ciekawych informacji w dobrym tempie. I fajne wstawki. 
Gratulacje. 
 
*jak długa jest potencjalna (lub już istniejąca) lista tematów? Ile takich audycji może powstać? 
*czy docelowo ma to być Twój dialog z Jabolossimusem czy wspólne bombardowanie?  
*przy takim koncentracie (konserwie;) informacji przydałoby się indeksowanie tematów tylko pewnie musiałbyś zagadać z chłopakami bo ten player chyba nie ma możliwości zmiany pozycji odtwarzania tak jak np. flash . Wysyłałbyś dodatkowy plik o identycznej nazwie z końcówą txt i zapisanymi parami czas-temat i można by było skakać po tematach. W przeglądzie sieci również by się przydało (Est Est mógłby wtedy podpinać źródła do tematów). 
 
Ogólnie... bomba :D

Kkk 2010-11-05

męczące są te ciagłe dźwięki :/ przerywniki dźwiękowe  
bardzo przyjemnie sie Ciebie słucha ale te przerywniki i muzyka w tle mnie wykańcza ;/

Kreator z koczowiska :) 2010-11-05

dźwięki w dużej ilości kończą się wraz z testem ;P 
 
...chciałem przebić Hugo i Martina w ilości absurdalnych wstawek, ale nie tędy droga ;) jednak. 
 
Co do gadania: 
Jabollissimus i ja gadamy tak ze sobą na zmianę z tekstem na temat lub nie, więc klimat audycji Hugo&Martin powinien być. MNIEJ więcej zachowany - bo inne tematy i nieco inne poglądy. Po pierwszych próbach nagrywania 2 osobowego widzę jakie problemy ma skype gdy się mówi jednocześnie i staramy się gadać na zmianę tylko i wyłącznie ale różnie nadal wychodzi. 
 
PS. W Testach jest wyższa jakość dźwięku gadanego niż w audycji pierwszej oficjalnej 01, która poleci we wtorek. 
 
PS2. Muza jak ktoś bardzo musi wiedzieć, to nie skarżyć zaiksowi bo będzie ból! 
na początku: fragment 
zespół:LIMBONIC ART (Norwegia), album:In Abhorrence Dementia[1997], piosnka:Behind The Mask Obscure 
w środku: 
zespół:DALRIADA (Węgry), album:Szelek[2008], piosnka:A Nap És Szél Háza 
na końcu" intro z... 
zespół:DIMMU BORGIR (Norwegia), album:Death Cult Armageddon [2003], piosnka:Eradication Instincts Defined

EstEst 2010-11-05

@pepe: 
 
Napisz na [email protected] i opisz co proponujesz i jak to zrobić. Bo na razie nie wiem, o co chodzi ;) 
 
BTW, kreatorze: może podałbyś jakiś mailowy adres kontaktowy, jeśli ktoś ma prywatne uwagi/pytania itp. do audycji. Do mnie całkiem sporo ludzi woli pisać prywatnie niż w komentarzach. 
 
Co do audycji - w drodze do pracy i z pracy posłuchałem obu z przyjemnością (acz druga mi się bardziej spodobała).  
 
Merytorycznie: 
1)Ciekawy temat jako zagadnienie otwierające, natomiast ma potencjał na szerszą dyskusję. Np. co tak dokładnie rozumiesz przez cywilizację? Jak się zapatrujesz na koncepcje największego polskiego (i konserwatywnego na maxa) teoretyka cywilizacji - Feliksa Konecznego? 
 
2) O Salazarze bym coś konkretniej posłuchał. Jesteś jedyną znaną mi osobą, która stawia tego gościa za przykład kolibrom. Nie wczytywałem się w jego historię, ale jakoś kojarzyłem go raczej socjalistycznie. Więcej danych, faktów, konkretnych przykładów reform. 
 
3) W ogóle, ta audycja ma jakiś temat przewodni? Wiem, że będzie bardziej konserwatywny punkt widzenia, ale czego się najbardziej spodziewać? Solidnej porcji ciekawej i pouczającej historii? Stawiania tez ogólnospołecznych (jak dziś)? Alternatywnego spojrzenia na sprawy aktualne? 
 
 
Technicznie: 
1) Węgierski utwór był znakomity. Można ich gdzieś w sieci posłuchać? 
2) Podkład jest ciut za głośny i, jak dla mnie, ciut niepokojący. Pasowałby do jakichś audycji w stylu ,,Tajemnice XX wieku'' o spiskach, konfliktach itp. A tu temat aż tak groźny nie był. Po jakimś czasie słuchania tego w tle zaczynałem czuć się niekomfortowo. 
3) Wykładałeś coś kiedyś dla szerszej publiki? Jako nauczyciel akademicki wiem jak to jest, gdy ktoś zapomni, co miał właśnie powiedzieć, albo nie ma pomysłu i gada przez kilka sekund rzeczy neutralne, byle nie zapadła krępująca cisza, jednocześnie myśląc o tym, co powiedzieć za chwilę. Dobrze masz to obcykane. 
 
Reszta rzeczy, do których mógłbym się doczepić to raczej detale, które po paru nagraniach znikną. Zresztą współnagrywający może pomóc w utrzymaniu dynamiki.

Kreator z koczowiska :) 2010-11-05

Ja tu muszę wyjaśnić również by Pan Jan mnie nie atakował ciągle o tego Salazara. 
 
Osobiście wbrew ogółowi uważam Salzara za lepszego typa niż Franco (mniej ofiar i bardziej ekonomiczny aspekt reform). Bo wiele się mówi o Franco a mało o Salazarze i trzyma się ich w jednym słoiku. 
 
Salazar studiował ekonomię na katolickim uniwerku gdzieś około roku 1910. I nauczył się tam słusznie, że KASA SIĘ BIERZE Z OSZCZĘDNOŚCI. Ale ponieważ liczył się dla niego spokój pozwolił na wypaczenie kapitalizmu w postaci "KORPORACJONIZMU I SYNDYKALIZMU" Efekt był taki, że powstało mase związków "zawodowych" zwanych oficjalnie dla niepoznaki korporacjami. 
 
To oczywiście złe, ale jak tych związków było mase i powtarzały się dla jednej branzy konkurowały ze sobą pilnując dotrzymywania gwarancji u szewców czy jakości budowania wśród murarzy itp. Oczywiście to teoria w praktyce działało to gorzej. ALE LEPIEJ NIŻ ZWIĄZKI A'la UE. 
 
Korporacjonizm Salazara był metodą zamknięcia dziobów socjalistom i masonerii które były silne w Portugali i dalej są silne drodzy państwo ;). 
 
Praktycznie zakazanie kredytów gąszczem przepisów i ich ograniczanie tylko do pożyczania tego co się ma w banku w kasie - Zachęciło do oszczędzania. Dzięki temu - gdy II RP miała straty, USA, Niemcy wszystko leżało - to Portugalia w latach 30 nie miała kryzysu wcale. 
 
Mało było robót interwencyjnych a jak były tylko tam gdzie potrzebne np autostrada z terenów przemysłowych do stolicy i nad morze do portu oceanicznego 25km na południe od Lisbony. Nie budowano wcale mieszkań panstwowych, wszędzie je budowano drodzy państwo! USA, UK, Niemcy, II RP wszyscy budowali państwowe osiedla w czasie kryzysu. Portugalia nie.

EstEst 2010-11-05

A jakieś źródła? Gdzie można więcej poczytać o Salazarze (niestereotypowo ;) )?

Kreator z koczowiska :) 2010-11-05

www.debata.olsztyn.pl 
 
mało konkretów rys ogólny 
 
wyborcza.biz 
 
Wybiórcza - słabe źródło ale innego na szybko nie znajdę o rezerwach złota i ekonomi obecnie i kiedyś 
 
gielda.onet.pl 
 
ZNALAZŁEM :D 
www.historycy.org 
ta dyskucja polecam CAŁĄ i sami wyciągnijcie wnioski co to był za cżłowiek czy dobry wg was czy średni czy zły i TYLE. Historycy org jest bardzo ciekawe odnalazłem go ;) i tu jest spooro o Salazarze. 
 
I wpiszcie w Wikipedie Salazar po prostu - swego czasu w miarę neutralny artykuł był o nim poruszający wiele argumentów za i przeciw i konserwatywnych i liberalnych i socjalistycznych.

Syn Kastrata 2010-11-05

Co rozumiesz przez cywilizację?

Kreator z koczowiska :) 2010-11-08

Według Feliksa Konecznego cywilizacja jest to "metoda ustroju życia zbiorowego" czyli nie łączy się z poziomem rozwoju, ale z zasadami określającymi całokształt współżycia społecznego i pojęciami abstrakcyjnymi. 
 
Ja nie jestem filozofem ani futurologiem lubię science-fiction jedynie. 
 
Dla mnie o poziomie rozwoju i dobrobycie nie świadczy PKB ani dyktatura, demokracja czy inne tylko sposób traktowania ludzi. 
 
Czasem odrobina ograniczenia wolności jak w takim Chile, Portugalii czy na Tajwanie daje lepsze rezultaty niż totalny bajzel jak taki Honduras, czy Iquitos w sercu amazonii. 
 
Czasem dla dobra ekonomii która jest podstawą wszystkiego należy utrudnić ludziom branie kredytów moim zdaniem albo wprowadzić prawo zupełnie archaiczne które po prostu nie pozwoli robić FIKCJI finansowej jak robił Keynes i jego banda lewaków. Albo albo - tak czy siak najlepiej wychodzi się trzymając w sercu stare zasady w państwie też. 
 
Dlatego cywilizacja dla mnie to nie tyle światopogląd czy religia, ale sposób gospodarowania i podejście do rozwoju. Bo jeśli Zachód/USA obecnie staje się wypaczeniem protestantyzmu i nie szuka mądrości ani ekspansji i poznawania świata i kosmosu tylko napchania plebsowi do kieszenie żarcia i socjalu to lepiej wypadną kraje gdzie trzyma się zasad dla nich samych tam mimo napchania kieszeni będą ludzie pchający cywilizacje dalej mimo osiągnięcia rozwoju gdzie prawie każdy będzie zaspokajał swoje podstawowe potrzeby. 
moim zdaniem :). Szkoda, że państwa w sensie konserwatywnym prawie nie istnieją. No Malta, Meksyk, Indie poniekąd czy Korea Pd. Może to i głupie, ale ten co wierzy jeśli ma głowę na karku i nie jest fanatykiem to zajdzie dalej i pokona większe problemy niż ktoś nie szukający absolutu.

Suszarka 2010-11-11

Świetna muza Creator. Węgierski metal zwłaszcza. Mówisz strasznie chaotycznie, ale szacun, że podejmujesz się tej pracy i coś chcesz dać od siebie.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt