Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-12-08

Norwegia, kraj gdzie nic nie umiejąc zarobisz ponad 60 zł na godzinę

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Gościmy Annę Stankiewicz, z Pomoc-w-Norwegii.com, która opowiada nam o rzeczywistości mieszkania, pracy i życia w mroźnej Norwegii.

KOMENTARZE

Hugo 2014-12-08

A tutaj poprzednia audycja Anny u Maćka Bienerta: www.kontestacja.com

darek 2014-12-09

Dość śmieszny jest pogląd, że jak jakiś kraj jest bogaty to alkohol musi być bardzo drogi, żeby wszyscy nie pozapijali się na śmierć. Przypomina mi zdanie z książki Przygody dobrego wojaka Szwejka - tam bodajże jakiś generał tłumaczył, że gdyby nie surowa dyscyplina wojskowa to wszyscy szeregowcy siedzieliby jak małpy na drzewach.

Stef 2014-12-09

Jeżeli, brak jakiegoś przepisu w bardzo wielu krajach jest najlepszym dowodem, na to, że dany przepis nie jest mądry,  
to co jeżeli użyjemy odwrotnej logiki.  
Czy jeżeli większość "cywilizowanych krajów" ma jakiś przepis, uważają go za słuszny, i radzą sobie lepiej niż Polska, dowodzi  
to jego słuszności? No wiadomo, iż przeregulowani jesteśmy,  
ale może warto je jednak wprowadzić? Podam dwa przykłady: kara śmierci, oraz płaca minimalna.  
Ja myślę, że poczucie słuszności jest subiektywne. Pozatym, kto wie - może nawet jest jakaś logika w tych rozmowach po zakupie alkoholu.  
A co do emigrantów, to ja najchętniej bym prosił, aby ktoś powiedział o RPA właśnie, Urugwaju i Nowej Zelandii.

fastb 2014-12-09

Norwegia to feministyczna arabia saudyjska

RAdesign 2014-12-09

@darek - no jest to śmieszne. Bardziej chodzi o to, że nacje skandynawskie mają tradycje zapijania się na śmierć, głównie z nudów i depresji spowodowanych pogodą. Nawet jak nacje były biedne, to alkoholizm był ich "cechą narodową". 
Strategia rządów była więc taka, żeby ograniczyć dostępność tej rozrywki regulowaniem cen.

darek 2014-12-09

Ciekaw jestem czy w Norwegii też walczą z globalnym ociepleniem? 
Musi wygladac to komicznie jak jest minus 20 i dzieci uczą się, że powinno być zimniej.

Piter 2014-12-09

Po zdaniu "jeżeli kraj jest bogaty i alkohol byłby tani to większość ludzi byłaby alkoholikami" po prostu jebłem ) W biednej Polsce średnio zarabiającego stać żeby codziennie być na bani jeśli już bardzo tego chce. I jakoś nie ma większości alkoholików. Norwegia to kraj de facto socjalistyczny a podstawą ich bogactwa są złoża ropy naftowej. Wysokie ceny żywności to efekt barier celnych - jakby dali zielone światło to już dawno mieliby tanie żarełko z Polski ) Takie ceny są zawsze efektem dużej redystrybucji państwa czyli de facto opodatkowania plus rozwiniętego socjalu. Jakby nie ropa i polityczna neutralność w czasie II wojny to Norwegia byłaby krajem mniej zamożnym od Polski. Puki co to taki luksusowy skandynawski obóz pracy - w każdym razie antyprzykład do naśladowania dla nas wolnorynkowców.

lxlxlx 2014-12-09

Strasznie przesadzacie z tym "monitoringiem". 
 
Wolicie mieszkać w kraju w którym większy jest monitoring, ale więcej zarabiacie i macie ogólne większy komfort życia? 
 
czy może.. 
 
Wolicie mieszkać w kraju w którym jest mniejszy monitoring, ale stukacie biedę? 
 
Wolałbym ten pierwszy akapit. 
 
I naprawdę, bo jest droższy alkohol? WTF? Dlatego wolicie mieszkać w innym kraju? 
 
Odebrałem to w sposób: "W Norwegii to.. (tutaj superlatywy, zwłaszcza pieniężne)" i nagle (nie Hugo, ten drugi) dopowiada "a, ja bym nie chciał tam mieszkać, bo jest droższy alkohol" (mózg eksplodował hehe - żeby taki banał przeszkodził) 
 
Ja mógłbym mieszkać w Norwegii, bo lubię taki spokojny i jednostajny klimat

lxlxlx 2014-12-09

I nie, monitoring wówczas by mi nie przeszkadzał ;)

lxlxlx 2014-12-09

Dopowiadam.. już musiałem, bo nie wytrzymałem ;) 
 
"Bo alkohol" - powinien powstać taki MEM internetowy.. bo naprawdę może wywołać heheszki :D u większości osób. Akceptuje jednak Twoja opinię, mimo, że jest to dla mnie UTOPIA i niesamowita skrajność. Taka konserwa ideologiczna - "albo całość(bo alkohol), albo nic" :D

RAdesign 2014-12-09

a`propos wypowiedzi Hugo o niewykwalifikowanych robotnikach.... 
 
robotnik budowlany, a zwłaszcza cieśla, który kładzie dachówki to JEST robotnik wykwalifikowany. 
 
niewykwalifikowany to może być pomocnik, który nosi cegły czy podaje młotek, a i tak musi wiedzieć co, jak i kiedy podać. 
 
niewykwalifikowany to jest taki, którego można przeszkolić w jeden dzień do prostej czynności, np. zamiatanie ulic, grabienie liści, pakowanie towaru na taśmie, segregacja czegoś na taśmie, etc.... 
 
robotnik budowlany jednak musi coś umieć, chociażby ustawić sobie pracę, czy umieć używać sprawnie i szybko różnych narzędzi. pomijając już clou jego pracy - czy to murowanie ściany, czy montaż regipsów, czy więźby dachowej. 
 
to wymaga wprawy, wiedzy i doświadczenia, nie bez kozery dobrzy fachowcy budowlani czy wykończeniówki, są rozchwytywani, a kontakt do dobrego fachowca to przedmiot pożądania o który rozpytuje się znajomych.

Sofronoff 2014-12-09

Pani Aniu, czy to naprawdę było nagranie LIVE? 
Spieszę donieść, że w Polsce "litr dizla", na dzień dzisiejszy (z uwagi na zawieruchę na rynku paliw), z trudem kupimy powyżej 5zł (na jednej ze stacji należącej do znanego sieciowego hipermarketu widziałem nawet 4,65zł - ). Natomiast 2 tygodnie temu tankowałem pod Oslo na Esso (co prawda benzynę 95 okt.) za 15KR/Ltr. Najtaniej w okolicy.

mag 2014-12-10

Hugo, generalnie przesadzasz z krytykowaniem Polski. Cukierkowo to tu nie jest, ale też nie jest źle.  
1. Norwegowie, tak jak większość mieszkańców małych krajów są zmuszeni do nauczenia się angielskiego, bo jest ich po prostu za mało, żeby przygotować tłumaczenia materiałów na każdy temat. Gdyby Janek miał tłumaczyć wolnorynkowe książki tylko dla warszawiaków, też pewnie by tego nie robił, bo rynek byłby zbyt mały. Ale ludzi mówiących po polsku jest ponad 40 mln i praktycznie w każdej dziedzinie znajdziemy informacje w naszym języku, dlatego wiele osób olewa naukę innych języków (co moim zdaniem jest głupie). 
2. Narzekacie na fotoradary w PL i na mandaty za picie alkoholu. W UK jest jeszcze gorzej w tych sprawach. W Polsce masz 6,4 fotoradara na 1000km2. W UK ta liczna wynosi 22,8! Picie alkoholu w miejscach publicznych jest tak samo tępione. Mój znajomy 4 lata temu dostał tam mandat za picie piwa ze znajomymi w parku z policyjnego helikoptera.  
3. Jeśli uważasz, że Polacy masowo donoszą na siebie do skarbówek, to uważasz tak tak dlatego, że nie wiesz jak to jest w Niemczech :) 
Mieszkałem w UK 3 lata i wiem co piszę. Ale jest tam też zajebiste podejście do ludzi w urzędach, urzędów do biznesu i ten cały common sense, którego tak mi w PL brakuje. 
Jednym słowem Hugo - nigdzie nie jest idealnie - a ja słuchając Ciebie ciągle mam wrażenie, że próbujesz na siłę wykazać, że w Polsce jest bardzo źle, a wcale tak nie jest. 
I jeszcze jedno, mam takiego mentora - faceta mającego od 20 lat średnią firmę, zatrudniającego ok 40-50 osób, który zawsze śmieje się ze mnie, jak wrzucam libertariańską propagandę na Fb. Gość mi powtarza, że Polska to świetny kraj dla biznesu. Jego zdaniem podatki są bardzo niskie (liniowy 19%), a ze skarbówką nigdy nie ma problemu jak się uczciwie je płaci. Jego zdaniem problem pojawia się dopiero gdy zaczyna się kombinować. 
Pozdrawiam i dziękuję Wam za Kontestację - robicie genialną robotę!

mag 2014-12-10

I jeszcze mały update do angielskich fotoradarów. Kiedyś dostałem 60 funtów mandatu za wjechanie na bus lane w Londynie o 2 nad ranem :)

darek 2014-12-10

Tak mi się przypomniało z historii z czasów szkolnych. Obecna rzeczywistość w zakresie sprzedaży alkoholi nawiązuje do czasów feudalnych. Wtedy istniało takie prawo, które nazywano PROPINACJĄ.  
pl.wikipedia.org 
 
PROPINACJA oznaczała, że dziedzic miał wyłączny przywilej wyrobu i sprzedaży alkoholi na terenie swoich ziem. Nie wolno było przywozić alkoholu z zewnątrz. Jak mnie uczono w szkole, w ten sposób bogaci dziedzice wyzyskiwali biednych i głupich chłopów, którzy chodzili do karczmy. Dziedzice zwykle dzierżawili przywilej karczmarzom Żydom. 
Teraz rolę dziedziców wyzyskiwaczy pełni państwo.

darek 2014-12-10

Niby na tym świecie wszystko się zmienia, a jednak pewne rzeczy zostają prawie tak same w postępowej Norwegii jak w zacofanym Średniowieczu.

Sofronoff 2014-12-10

@mag 
1) alkohol 
Proszę pana, argument w rodzaju a "w UK jest jeszcze gorzej", to żaden argument :-) W audycji poruszona była zasadność przepisu prawa zabraniającego sprzedaży,podawania i spożywania alkoholu we wskazanych miejscach (art 14 ustawy o wychowaniu w trzeźwości). Bo w Utah jest jeszcze gorzej a to u nas ma być lepiej. A TO U NAS MA BYĆ DOBRZE. Póki czas ;-) Swoją drogą, pamiętam, jak na Berlin Hauptbahnhof zjeżdżali się z całych Niemiec kibice na jakieś finałowe rozgrywki. Prawie każdy z piwem lub zgrzewką pod pachą. Nikt nie robi tzw. bydła. Mnóstwo policji, która oprócz rozdawania mapek z planem dojazdu na stadion, DBA chyba tylko o to, żeby nikt w tym tłumie nie wpakował się z peronu na tory. Kibice zaczepiają policjantów, zagadują a ci też nie pozostają dłużni - odpowiadają żartem. Wszyscy uśmiechnięci. Żadnych kasków, tarcz, psów Można? Można. 
 
2) donosicielstwo a "donosicielstwo" 
Donos NA SĄSIADA jest u nas ogólnie przyjętym i akceptowanym narzędziem, podobnie jak łapówka. Po jednej z kontroli Nadzoru Budowlanego u siebie wiem, że 70-80% interwencji pojawia się na "wniosek" sąsiada. 
W jednym ze szwajcarskich miasteczek szukałem ongiś drogi a po parunastu minutach zatrzymała mnie policja, która nie ukrywała, że interweniuje w związku z otrzymanym telefonem, iż ktoś obcy (choć na szwajcarskich numerach) jeździ w tę i w tamtą i rozgląda się. Jest różnica?  
 
3) mentor 
Czy pan prowadzi DG, czy jest pracownikiem najemnym? 
19% to wartość rzekłbym nie podlegająca dyskusji. Oczywista. Ale co to znaczy "uczciwie" wobec np. nieprawdopodobnie nieprecyzyjnych przepisów podatkowych, które każdy naczelnik interpretuje wedle własnego widzimisię? Czy moja interpretacja, to "kombinować"? 
Być może mentor, na którego pan się powołuje po prostu nie był "dobrze" skontrolowany przez miejscowego kacyka z US...?

RAdesign 2014-12-10

Odnośnie Szwajcarii - to tam paranoja donosów idzie w drugą stronę. 
Kamienice w szwajcarskich miastach mają często zabytkowe - czyli zrujnowane - wnętrza, bo uzyskanie zgody na zwykły remont to droga przez mękę. Pomijając już trudności i ceny fachowców i materiałów. 
Dla obrotnych - jest luka w Szwajcarii - można sporo zarobić chociażby wożąc flizy i kleje z Polski i robiąc remonty łazienek. 
Nielegalne to coprawda, ale przebicie spore. 
 
Donos Szwajcar składa co najmniej raz dziennie. Ileż razy przepytywała mnie albo znajomych policja - a bo ktoś robił zdjęcia....zabytkom albo przyrodzie, albo wysiadł z samochodu, albo popatrzył się krzywo, albo okulary miał ciemne... 
Turystycznie - rejestracja z innego państwa to już alarm. 
 
Znajoma mieszka w Genf - dwa razy była u niej policja z donosu. 
Powód 1. branie prysznica o 23. 
Powód 2. spuszczenie wody w kiblu o 1 w nocy. 
 
To, że w całej kamienicy w centrum miasta słychać podobno spuszczanie wody, można chyba powiązać z sabotowaniem prób remontów donosami życzliwych sąsiadów.

mag 2014-12-10

@RAdesign 
 
Znajomy z Niemiec też opowiadał mi historię, jak ktoś na niego doniósł, że wyrzuca butelki do śmietnika po 21.

Sofronoff 2014-12-11

Wyrzuca butelki, czy nimi hałasuje?

RAdesign 2014-12-11

"Wyrzuca butelki, czy nimi hałasuje?" 
 
Celowo głośno stawia kroki na żwirku i szura butami po asfalcie. 
 
W powodach donosów brakuje jeszcze "oddycha za głośno". 
Bądźmy poważni... 
 
Kolega i tak ma szczęście, na niektórych osiedlach jest zakaz wyrzucania śmieci po 18, a w weekendy dozwolona tylko sobota od 10 do 13. 
Jak ktoś wychodzi do pracy przed 7 (dozwolona godzina wyrzucania śmieci), a wraca po 18, to w tygodniu nie ma kiedy legalnie śmieci wyrzucić. 
Niemcy oczywiście łamią zakaz, ale jakby co paragraf jest na zapas. Jakby się jakiemuś stasi-emerytowi nudziło, zawsze można złożyć donos na "podejrzany element zagraniczny". 
 
Oczywiście większość Niemców jest spoko. Ale sporo jest bardziej popierdolonych niż cały polski aparat zusowo-skarbowy razem wzięty. 
 
Nie ma co się tak zachwycać zagranicą, bo każdy kraj ma swoje odchyły od normalności. Polska wcale nie jest taka zła. 
Ale dobrze by było, gdyby była lepsza.

RAdesign 2014-12-14

w kwestii Norwegii - może warto by się donieść do dziwacznej polityki porwań dzieci przez agendy państwowe: 
 
np. memnon.neon24.pl 
 
pomijając nieco sensacyjny język, to agencje od "opieki" dziećmi postępują skandalicznie - rodzic winny jest zawsze i wszystkiego.

Sofronoff 2014-12-17

@RAdesign 
A czy u nas jest inaczej? Proszę przypomnieć sobie sprawę suwalskiej rodziny, rozbitej przez urzędników, w której dzieciak powiesił się... 
Wypada zauważyć, że u nas dzieci można rodzicom w majestacie prawa zabrać również z uwagi na "trudną sytuację materialną" rodziców, po czym przekazać je rodzinie zastępczej, obficie ją na tę okoliczność... dotując.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 4 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 9 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 11 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temuEmigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 11 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt