Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (2)
6 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2014-12-12

Jan Fijor - Lekcja historii

Nadający: Jan Fijor

Zaczęliśmy od średniowiecznych monarchii, a skończyliśmy na aktualnych monarchiach w świecie arabskim.

KOMENTARZE

Gregorius 2014-12-12

Odrobina nafty do ognia- dostałem od brata z dopiskiem "bez komentarza": www.biztok.pl

Kwiat126p 2014-12-12

Jankiel z domu Fijor! Kościoł zamienił się w fundację charytatywną po II soborze watykańsim, więc nie od zawsze tak chwalił biedę. Potem podczas kryzysu kościoła chiceli być "przodem do ludu" a to oczywiscie oznacza wielbienie biednych bo jak wiadomo wiecej jest biednych a jak nie to średnia klasa zawsze powie że jest biedna i koniec dyskusji :) 
 
pozdrawiam zawsze wierny audycjom jankowym Kwiat 126p czyli Kamil.

darek 2014-12-12

Dziennik dotarł do jakichś notatek ze spotkania - szkoda, że nie było tam jakiegoś kelnera z ukrytym mikrofonem.  
Opublikowanie tego typu nagrań byłoby bardzo silnym argumentem, bo to może być potraktowane jako niesprawdzona plotka. 
Jeżeli to prawda, to praca w urzędzie skarbowym jest równoznaczna z podłoscią i nieuczciwością.  
 
O ile pamiętam z historii to coś podobnego było chyba za Stalina, wtedy też dawano dyrektywy, że do budowy czegośtam potrzebne jest tyle więźniów i trzeba skazać do lagrów tyle a tyle osób.

darek 2014-12-12

A propos urzędników skarbowych to mam znajomą, która tam pracuje. Kobieta mnie kiedyś zdziwiła tym, że pytała mnie czy nie wstawiłbym jej okien, bo kupiła jakoweś taniej okazyjnie ( od komornika chyba ). Oczywiscie chodziło jej o robotę na czarno, bez podatku. Trochę się uśmiałem z tego, że baba pracuje w urzędzie ( przy VATcie ), a nie chce normalnie zapłacić VAtu za usługę.

Tomek 2014-12-13

Janku, mógłbym Cię prosić o wypowiedź na temat sprawy SKOK Wołomin? Czy wg Ciebie rozwalenie systemu SKOK to zaplanowane działanie, które zaczęło się od podjęcia decyzji o włączeniu SKOK pod nadzór Komisji Nadzoru Finansowego? 
 
Dla mnie to co się dzieje to jakaś farsa. Z powodu zarzutów wobec szefostwa kasy w ostatnim czasie członkowie wypłacili ponad 300 mln złotych i kasa utraciła płynność finansowa. Zarząd komisaryczny mówi o prawie 80% niespłacanych na czas pożyczek podczas gdy parę miesięcy temu KNF mówiła, że nawet pożyczki udzielane słupom są spłacane. 
 
Nie można znaleźć ani jednego rzetelnego artykułu na ten temat, żeby móc porównać dane i fakty. Trzeba zlepiać 10 źródeł w całość. 
 
Najlepsze są adnotacje w artykułach, że za upadek SKOKów zapłacą klienci banków (poprzez BFG). Tylko nikt nie dodaje, że przecież kredyty (a było ich mniej niż łączna wartość depozytów) będą musiały być spłacane w określonym terminie więc te pieniądze wrócą. A wartość kredytów była mniejsza niż depozytów (nie to co w bankach). 
Jedyny powód dla którego za upadłość SKOK zapłacą klienci banków to brak konkurencji dla banków i podrożenie usług. 
 
Wcześniejsza sprawa - SKOK Kopernik przejęty decyzją KNF przez Pekao z (uwaga!) wsparciem finansowym udzielonym dla Pekao przez BFG w wysokości 150 mln złotych. 
 
Dodatkowo - brak zgody KNF na przejmowanie mniejszych SKOKów przez większe (zgody udzielane tylko dla banków). 
 
 
Druga sprawa: 
Co dzieje się w sprawie SKOK Atlas, o której kiedyś mówiłeś? Otrzymujesz jakieś informacje na ten temat?

darek 2014-12-13

Widzę Janku, że porównując sytuację gospodarczą w Polsce i w USA patrzysz przez pryzmat swoich interesów. 
 
Dla ciebie Polska jest lepsza od USA, bo w Ameryce ludzie starsi najpierw potracili fortuny na spadku cen nieruchomosci i cen akcji w 2009 roku, a teraz jeszcze tracą na zerowych stopach procentowych w bankach. Plus w USA jest wysoki podatek od nieruchomosci i koszty opieki medycznej. 
Dlatego może i Polska jest lepsza dla gościa na emeryturze, takiego jak ty. 
 
Natomiast dla młodych to Polska jest do dupy : niskie pensje, biurokracja, jak masz działalność gospodarczą zanim cokolwiek zarobisz na dzień dobry trzeba płacić przymusowo ZUS, strasznie niskie kwoty wolne od podatków, jak chcesz założyć spółkę to kosztuje więcej niż w UK i księgowość bardziej skomplikowana, zmieniające się przepisy. 
 
Być może najlepiej zrobić Janku tak jak ty, najpierw dorabiać się za granicą, a dopiero przyjechać do Polski na emeryturze.

jan M Fijor 2014-12-14

@darek Ależ ja ci nie zakazuję robienia czegokolwiek. Napisałem jedynie o tym, co myślę w sprawie dorabiania się. Nieprawdą jest to co piszesz. Polska dla emeryta jest dużo lepsza niż USA. Rozmawiając z Murzynem używam argumentów z jego optyki. Gdybym był w USA zarabiałbym co najmniej 3 razy wiecej niż tutaj. Jestem tutaj., bo wolę, bo mi przyjemniej i więcej jest wolności, chociażby o element poprawności politycznej, która u nas w powijakach. Dla kogoś wybitnego USA wciąż są najlepsze, ale ja nie jestem wybitny, stąd wolę tutaj. I wszystkim .nie-wybitnym teżto doradzam.Chcesz podyskutować, por favor. Zadzwoń. Ukłony; .

pawelw 2014-12-14

Bardzo ciekawa audycja.  
Tak z ciekawość poszperałem o pańszczyźnie i wyszło, że ostatnimi państwami, które ją zniosły byli nasi zaborcy czyli Prusy, Austria i Rosja. 
W szkole historia, której mnie uczono, to głównie daty, wojny i propaganda.  
Ja mieszkam w byłym zaborze pruskim i niektórzy starzy ludzie chwalą, że w tym zaborze była dobrze rozwinięta sieć kolejowa, trwałe budynki itp.  
O zaborze rosyjskim i austriackim nie wiem wiem zbyt dużo, ale ponoć pod względem technologicznym ustępowały pruskim.  
Jednak ciekawi mnie jak wyglądała polityka naszych zaborców na tle innych państw europejskich w tym czasie jeśli chodzi o wolność gospodarczą, czy osobistą ?

Filip 2014-12-14

Cześć! Jako, że to mój pierwszy komentarz chciałbym pogratulować świetnej audycji. Podoba mi się Twoje niestandardowe podejście, ciekawe podejście do życia i chęć dzielenia się wiedzą. Dziękuję Ci za to! :) 
 
Do meritum: od 33 minuty mówisz o systemie rezerw obowiązkowych i tutaj paru rzeczy nie rozumiem.  
Przecież jeśli w PL jest to 3,5% to nie oznacza to, że bank w PL z 350 zł może zrobić 10.000 zł akcji kredytowej i tym samym tworzyć pieniądz. Oznacza to, że jeśli ktoś włoży depozyt o wartości 10.000 zł to bank musi złożyć 350 zł w NBP jako zabezpieczenie tego depozytu. Bank nie kreuje w tym momencie pieniądza. Zbiera depozyt. To ile pożyczy pieniędzy klientom nie zależy bezpośrednio od tego depozytu. 
Mówisz, że chciałbyś 100% depozytów. Jednak w kontekście rezerwy obowiązkowej wynika z tego, że bank miałby 100% pieniędzy przekazywać do NBP. Skąd miałby więc mieć pieniądze na kredyty i dlaczego miałby płacić odsetki klientom od tych pieniędzy? 
Jak miałby wyglądać podział na banki depozytowe i kredytowe? Skąd te kredytowe brałyby środki na kredyty? 
 
Wytłumacz to proszę jeśli znajdziesz chwilkę bo nie gra mi to w głowie a chciałbym to mieć ułożone. To ważny mechanizm. 
 
Jeśli było o tym szerzej w jakiejś audycji to chętnie jej wysłucham. Słucham wiele audycji, ale mogłem to przegapić. 
 
Dzięki!

Piter 2014-12-15

Ludowe porzekadło głosi iż prędzej biedny umrze niż bogaty schudnie. Kraje zachodnie plus USA należą do tych bogatych i nawet jeśli tam nastąpi mega kryzys i ich poziom życia spadnie do naszego poziomu to wtedy nasz kraj będzie już porównywalny z Zimbabwe czy innymi outsiderami. 
Warto pamiętać iż jako Państwo siedzimy w kieszeniach zachodnich banksterów a nie na odwrót. 
Samo porównanie zarobków w Polsce kontra jakiś kraj zachodni nie daje pełnego obrazu naszej sytuacji gospodarczej. Przykładowo statystyczny Szwajcar jest 30 (trzydzieści) razy bogatszy od statystycznego Polaka - jeśli liczymy całe bogactwo danego kraju. 
 
Jedyne co można doradzić młodym ludziom to emigracja tam gdzie socjalizmu jest mniej albo 
gdzie jest go może więcej ale społeczeństwo jest jeszcze zamożne. Nie dajcie się nabrać na obiecanki że tutaj kiedyś będzie lepiej ; 20 parę lat temu sporo ludzi w to uwierzyło i dzisiaj żałują że zostali w tym grajdołku. A było wtedy w co wierzyć - koniec komuny, “kapitalizm”, wejście do Unii. A w co dziś wierzycie ? Że “banda czworga” odda wam na tacy to co kiedyś wynegocjowała przy okrągłym stole ? Może jest w tym kraju z 5% ludzi którzy myślą realnie i są w stanie przynajmniej raz na cztery lata powiedzieć nie. Ale niewiele to znaczy a dokładnie znaczy to 
bycie w permamentnej opozycji . A czas leci i ćwierć wieku to naprawdę za mało żeby zmienić mentalność ludzi.

darek 2014-12-15

Piter  
Coś mi się nie zgadza matematyka w twoim wpisie. Przeciętny Szwajcar jest 30 razy bogatszy od Polaka, czego więc jego dochody nie są 30 razy większe tylko 3 razy większe ? 
 
Chyba znaczyłoby to, że majątek w Szwajcarii jest 10 razy mniej produktywny niż w Polsce ?? Czy to prawda ?Jakby coś tu się nie zgadza.

Kwiat126p 2014-12-15

Darek pomyśl - nie niskie pensje tylko wysokie ceny może? Wszyscy w Polsce tylko "chcą jeść!" jak krzyczy Jan Guz na manifie. Nikt z nich nie myśli że może by tak spojrzeć na ceny a nie na zarobki. W związku z tym chcą w nieskończoność podnosić płace minimalną która generuje wyższe ceny i tak w kółko. Ale to banały w tym środowisku :) A jeszcze co do Polski to myslę że zdolny, pracowity, uczciwy człowiek poradzi sobie nawet na Wyspach Owczych(a taki ktoś to dobro rzadkie na rynku pracy). Może naiwnie ale..tak sądzę. No chyba że ktoś ma roszczenia typu "Chce 5 stow z góry zanim posadzę tyłek na fotelu i dożywotnią umowę o pracę bo to inaczej obraża moją godność".

darek 2014-12-16

Ja wcale nie powiedziałem, że chodzi o pensję minimalną. Po prostu działa prawo podaży i popytu. Skoro mało osób chce prowadzić biznes i zatrudniać, a ogromne tłumy chcą być zatrudnione to występuje przewaga podaży i cena pracy spada. 
 
Przy czym praca ma jak wódka niejako dwie ceny : cenę oficjalną z akcyzą i cenę czarnorynkową bez akcyzy. Akcyza służy podobno jak twierdzi rząd walce z alkoholizmem. Czyli na tej samej zasadzie wysokie opodatkowanie i ozusowanie spełnia taką samą rolę jak akcyza na wódkę. Służy walce z zatrudnianiem.

Piter 2014-12-16

Darek  
Właśnie w tym tkwi cały problem że porównujemy tylko zarobki na zachodzie które są powiedzmy cztery razy wyższe. Tyle że to jest tylko jeden element . Inne to zgromadzony kapitał , oszczędności , nieruchomości itd, itp - przez ileś tam lat kiedy u nas była "komuna". Innymi słowy to że młody człowiek zarobi tam znacznie więcej plus to że ma pewną "bazę" czyli np odziedziczony dom/mieszkanie czy gotówkę stanowi o jego jakości życia. Natomiast trudno żeby emigrant od razu stał się bogaty tylko dlatego że dostał pierwszą wypłatę kilka razy większą od tej jaką miał w kraju...Ale od czegoś trzeba zacząć. Ten przykład pokazuje jaka dzieli nas przepaść od krajów bogatych w których zaczyna dziać się źle ale upłyną jeszcze długie lata zanim to naprawdę odczują. Chińczycy mówią że nawet najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku. A my jako Państwo robimy krok ... ale do tyłu.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Obligacje dla debili (2) - 6 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 tygodnie temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 tygodni temu

40 lat i fajrant! (27) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 2 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 3 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 3 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 6 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 7 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 8 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt