Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
7 dni temu
Jestem na kwarantannie!
Słuchacz relacjonuje. Zakaz sprzedaży najważniejszych artykułów. Gdzie kupić maseczki. Czy będą wybory? Dlaczego nie można się badać? Czy chorych jest więcej? Tarcza antykryzysowa....
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
dziś
Firma technologiczna w sektorze IT - Marcin Ruman |#525
Marcin Ruman Przedsiębiorca. Prowadzi nowoczesną firmę technologiczną o nazwie Emersoft. Jako dziecko trafił do domu dziecka w Krakowie, gdzie zaangażował się w edukację i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Programista Na Emigracji 2014-12-16

Najczęstsze błędy w nauce programowania

Nadający: Mateusz Kupilas

Ostatni odcinek Programisty Na Emigracji w tym roku. Czas na urlop. ;)

KOMENTARZE

Jacek, Dania 2014-12-16

"Just in time learning" to jest najlepsze podejscie do nauki programowania. Super ze to poruszyles. Polecam kazdemu ten sposob nauki.

dwinar 2014-12-17

Hej, dzięki za ten odcinek. Uporządkowałeś mi to co też zacząłem zauważać w trakcie nauki programowania. Dobrze wiedzieć, że programista z prawdziwego zdarzenia tak to widzi, to znaczy że jest dla mnie nadzieja :D 
 
Udanego urlopu!

endriu84 2014-12-17

Szkoda, że tego filmiku nie widziałem z 5 lat temu, mam podobne wnioski i też kiedyś myślałem, że programiści piszą wszystko z głowy, albo uczyłem się czegoś dla samej nauki, by kiedyś wykorzystać, oczywiście co od razu nie użyte to zapomniane... cóż skutki edukacji szkolnej chyba;)

Enslaved Eagle 2014-12-17

Hej. Od kilku lat jestem domorosłym programistą PHP i czasami kodzę coś na własny użytek. Powiedz mi, a co sądzisz o uczeniu się algorytmów? Osobiście uważam, że poczytanie o różnych algorytmach i próby implementacji ich na swój sposób to dobra droga, żeby nauczyć się spoglądać na problemy programistyczne z różnych perspektyw.

Jacek, Dania 2014-12-18

Dodam jeszcze, ze "Done is better than perfect" jest chyba jeszcze wazniejsze niz "Just in time learning". Donald Knuth, guru programistow na calym swiecie powiedzial "Premature optimization is the root of all evil (or at least most of it) in programming". Krotko mowiac - zrob tak zeby to dzialalo, a dopiero potem to szlifuj. 
 
Przepraszam za tyle angielszczyzny, ale w swiecie programowania inaczej sie nie da ;-)

Emper 2014-12-23

Niestety muszę się nie zgodzić z optymistycznym podejściem do rekrutacji. Mi zdarzyło się już kilka razy dostać kartkę papieru i prosty program do napisania. 
Gdyby nie to, ze siedzę w temacie od jakiegoś czasu to niewiele bym pewnie napisał.

jarek93pl 2014-12-29

Nie zgodzę się z tobą. Ja programuje w c# kiedyś w XNA i w monogame teraz w unity. Jeżeli bym zaczął robić w taki sposób jak mówisz moja aplikacja były by bez użyteczne. Podam przykład w unity są kurtyny. Ale przecież jest też taimer albo liczenie update. Wiec jak bym nie przeczytał długie kursy nie dowiedział bym się o nich.

Dodaj komentarz...

Mateusz Kupilas

Mateusz Kupilas - kiedyś przedsiębiorca (SEO/SEM), aktualnie od kilku lat etatowy programista. W latach 2008/2009 prowadził portal edukacyjny Ryu.pl, który figurował na 1# w Google pod frazą "Streszczenia". Ma nadzieję, że niedługo wróci do prowadzenia własnego biznesu. Po godzinach muzyk-hobbista.

Prowadzi audycję Programista Na Emigracji . Czyli emigracja z perspektywy początkującego junior developera. Oprócz porad dotyczących efektywnej pracy/nauki można spodziewać się informacji na temat pracy w niemiecki start-upie.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Plany na rok 2018 - 2 lata temu

Efekt kuli śnieżnej (5) - 3 lata temu


O co chodzi z tymi makami? (7) - 4 lata temu


Piekło perfekcjonistów (2) - 4 lata temu
Za stary na programowanie? (4) - 5 lat temuTworzenie produktu - 5 lat temu

Widełki i Koszty (7) - 6 lat temu

Rekrutacja - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

10kg.pl - - 20.00
Numery kierunkowe - - 30.00
Naturalnemetody.pl - - 20.00
Tłumaczenie strony internetowej - - 20.00
Naturalnemetody.pl - - 20.00
rozmaryn - - 100.00
Tłumaczenia stron internetowych - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt