Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-11-05

O wyborach w ameryce

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj staramy się trzymać tematów związanych z wyborami w Ameryce i w Polsce.

KOMENTARZE

luckyluke 2010-11-05

Słucham i jestem w momencie, kiedy dzwoniący zarzuca Amerykanom, że kupują noblistów. Kolega ma chyba jakiś kompleks niższości związany z mieszkańcami kraju na północ od Rio Grande.  
 
Nie podoba mi się strasznie, że utożsamia się państwo, z jego mieszkańcami. Szczególnie, że to właśnie w USA obywatele są w stanie wziąć się w garść i powiedzieć Waszyngtonowi stanowcze NIE. Takie organizacje polityczne jak Libertarian Party, Tea Party czy ruch Ron Paul Revolution są oczywistym tego przejawem. A ogól tego co się dzieje w stanie New Hampshire chociażby projekt Free State Project i radio Free Talk Live? 
 
Nie mówiąc o lobbingu przeciw wojnie z narkotykami (Marijuana Policy Project), który ostatnio doprowadził do referendum w Kaliforni (niestety przegali wynikiem 56-44). 
To są większe, widoczne przejawy sprzeciwu obywatelskiego ale lokalnie też dzieje się wiele wspaniałych inicjatych np. LibertyOnTour.com

EstEst 2010-11-06

Ciekawa audycja. Pan Piotr (chyba) z Zagórza rzucił świetny pomysł - faktycznie, wszyscy co mają czas niech sobie wybiorą jakiegoś samorządowca (tylko takiego z szansami na wygranie wyborów) i go pomęczą.

m 2010-11-06

Ziutek 2010-11-06

Pan Fijor powinien troche bardziej sie wstrzymywac i dac dzwoniacym czas na wypowiedzenie sie. Tak to wychodzi na one man show.

Syn Kastrata 2010-11-06

Morderców należy karać niezależnie od tego jak młoda, czy stara jest jego ofiara. 
 
Natomiast zakaz aborcji jest coraz bardziej popularny w USA i sprawa ta mobilizuje raczej w odwrotnym kierunku, niż pan Fijor sądzi. 
 
fronda.pl

Eyjafjallajokull 2010-11-06

7:45 A US Postal Service to co? Prywatne?

Eyjafjallajokull 2010-11-06

28:00 - 29:00 Kretynizm na kretynizmie. To może zdejmijmy państwowy zakaz zabijania już narodzonych... 
Wbijta sobie w głowę, że aborcja to taki samo morderstwo, co morderstwo dokonane na dorosłej osobie.

Eyjafjallajokull 2010-11-06

54:00 Come on! To oznaczałoby bezkarność bezdomnych żuli, którzy mogą się podetrzeć karami finansowymi.

Eyjafjallajokull 2010-11-06

56:20 Logika amerykańskich sądów. 
W 1992 r. 79 letnia kobieta (Stella Liebeck) kupiła kawę w McDonald's driver. Siedziała na miejscu pasażera. Chciała dodać śmietanę i cukier. Umieściła kubek między kolanami i odciągnęła do siebie pokrywkę-kawa wylała jej się na kolana. Pozwała McDonald's za zaniedbanie twierdząc że kawa była zbyt gorąca aby bezpiecznie mogła dodać śmietanę i cukier. Sąd uznał że w 80 % McDonald's był odpowiedzialny za wypadek i zasądził 160.000 dolarów odszkodowania (po apelacji 600.000 dolarów).

Mateusz z Kanady 2010-11-07

Panie Janku, Barney Frank, ktory swojego czasu prowadzil pedalski burdel w swoim mieszkaniu, wygral w czwartym dystrykcie w Massachusetts. Tam jakby Hitler startowal jako demokrata to tez by wygral. Sam fakt ze Barney mial tym razem niewiele ponad 50% glosow to juz i tak spora poprawa. On historycznie mial okolo 70-80 procent glosow. Ach i on jest kongresmanem a nie senatorem. 
Jak ktos chce sie posmiac, obywatelki reporter rozklada ta czerwona suke: www.thefoxnation.com 
 
A jezeli hodzi o Tea Party to kazdy (chyba poza jednym) kongresmen zrzeszony w Tea Party Caucus zostal ponownie wybrany. A biorac pod uwage ze ponad 60-miejsc w kongresie przeszlo w rece republikanow (najwieksza zmiana od 1938) bedzie ich wiecej.  
 
Tea Party kandydaci wygrali wazne wybory do senatu w Pennsylvania (Pat Toomey), Florida (Marco Rubio – wschodzaca gwiazda, radze posluchac kogos kto moze byc przyszlym prezydentem: www.youtube.com ), Kentucky (Rand Paul – syn Rona Paula, bardziej zrownowazony od tatusia) i kilku innych. Glosno komentowane wybory w Delaware, i Nevada zostaly przegrane bo kandydatki Tea Party byly paplajacymi kretynkami.  
 
**** 
 
I bravo dla pana Janka za opieprzenie tego zakompleksionego sluchacza co wszystkie rozumy zjadl i wszystko sie o Ameryce dowiedzial od mamy co przez poltora roku w Chicago kibble myla... i swiata jakims cudem nie podbila... to mosi byc wina prywatnych wiezien czy cus tam.

Syn Kastrata 2010-11-07

Eyjafjallajokullu bardzo rozsądnie pan prawi.

Syn Kastrata 2010-11-07

Panie Fijor, co pan sądzi o The Constitution Party?

jan M Fijor 2010-11-07

US Postal jest panstwowe, ale UPS, Fedex, Airborne i wiele innych poczt, to instytucje prywatne. W USA poczta panstwowa tez ma monopol na listy I klasy. A dlaczego? Zerby miec haka na obywatela. Wysylka nieslusznego listu, czy innej przesylki to przestepstwo federalne. Karane, ze ho ho! 
 
pozdrawiam

EstEst 2010-11-07

@Eyjafjallajokull nr 8: 
 
Przecież prowadzący wspomnieli o rozwiązaniu: obozy pracy, w których każdy niewypłacalny i bezrobotny zarabia na spłatę swojego długu. Nie oznacza to, że kary nie mogą być surowsze, ale oddanie z nawiązką tego, co się ukradło to konieczność względem sprawiedliwości.

Mateusz z Kanady 2010-11-08

Ja bym proponowal egzekucje na zywo na pay per view z dochodem dla ofiar. Tak zeby wilk byl zaje**** i owca odszkodowana. zycie i zdrowie bliskich jest bezcenne i w tym momencie zadne srebrniki nie starcza.... plus lapy lamac za kradziez, kastrowac za gwalt itd.

Mateusz z Kanady 2010-11-08

"56:20 Logika amerykańskich sądów..." 
 
No momencik, nie logika sadow tylko logica jury w cywilnym a nie kryminalnym procesie... po tym jak popazona ofiara spedzila ponad tydzien w szpitalu... czternascie lat temu. Niemniej przypadek patalogiczny, ofszem, ale daleko tu do reguly.

EstEst 2010-11-08

@Mateusz 
 
No tak, oczywiście mogą być kary dodatkowe typu czapa za morderstwo itd. - o tym można dyskutować. Ale żeby prawo było sprawiedliwe, musi w nim być przede wszystkim zapis o odszkodowaniach dla ofiary.

mgr inż. BlackEmperor 2010-11-08

Bardzo zgadzam się z tym co mówi pan Jan! Kontestacja powinna być ruchem koncentrującym się na promowaniu wolności gospodarczej! 
 
Jeżeli zaczniemy się rozdrabniać nad tym kto jest za aborcją, in vitro, prawami homo, czy karą smierci, to się raz dwa podzielimy i będzie jedna wielka DUPA. 
 
Mam dosyć słuchania w massmediach o tym. Pitolenie 24h na dobę o moralności, w kraju który ma takie ogromne zadłużenie i tak niesamowitą biurokrację to jest po prostu jawna niegodziwość.  
 
Gospodarka jest tematem nr. 1 i mimo usilnych prób polityków nie możemy się dać od tego odciągać.

Mateusz z Kanady 2010-11-08

Estest, zgadzam sie sie odszkodowanie dla ofiar jest anjwazniejsze. Krerator (chyba on) mial kiedys fajny pomysl zeby organy mordercow na aukcje przeszczepow wystawac i dochod przeznaczac dla ofiar.

jan M Fijor 2010-11-09

Gospodarka jest skutkiem moralności, prawa, nastrojów, motywacji, szacunku do drugiego człowieka i poszanowania wlasnej wartości. tego nie da się oddzielić. Chodzi jednak o to, żeby ignorować porządek polityczny na rzecz ekonomicznego. Wolny wybór zamiast siły i przemocy. 
 
Pogadamy jutro 
pozdr

pepe 2010-11-10

To bardzo ciekawe co piszecie o odszkodowaniach. 
Czy poszkodowany (rodzina/parner/przyjaciel) mógłby domagać się władzy nad życiem mordercy... 
Czsem ani śmierć parszywca ani dożywotnia praca nie będą współmierne dla matki zamordowanego dziecka do włożonej miłości, troski, czasu i wyrzeczeń w wychowanie a później bólu. 
Sąd oddaje życie Franka X. w ręce rodziny Y. 
Część pokrzywdzony na dzieńdobry zabiłaby, część torturowała, niewolniczyła(?), część wybaczyła i wypuściła. Ciekawe. 
Chyba jednak lepiej jak to robi sąd. Tylko tak jak mówicie, przynajmniej trochę floty zebrać ze ścierwa. Płatne transmisje i organy wydają się bardzo rozsądne.  
------------------------------------ 
Szacun dla p. Fijora za poruszanie tak ważnych kwestii. Już od dość długiego czasu prawotwórcy a za nimi urzędnicy zabierają część odpowiedzialności za to co się robi. Mają być częścią rozsądku i sumienia które dziwnym sposobem człowiek zatracił w procesie ewolucji(?). 
Sprawa jest ciężka... 
Trochę zadziwiającym jest że to lewa strona postuluje prawo własności(!) do dziecka w brzuchu. Hmm... chyba bardziej chodzi o decyzje o swoim ciele. 
Inną sprawą jest to że (jak mi się wydaje) procent ludzi dla których utrzymanie/rozluźnienie prawa aborcyjnego jest ważne jest niewielki. Nie widzę tu znaczącego utrudnienia dla promocji wolności gospodarczej. Może nawet wolność określona pewnymi prostymi (i spójnymi- płody) prawami może być bardziej atrakcyjna. 
Nakazywanie matce urodzenie dziecka jest też trochę dziwne. 
Zakrywanie części  
Nie dźwignę tematu, zobaczymy jutro. 
Czy mniej aborcji będzie po uwolnieniu gospodarki, zwiększeniu zamożności, poprawie perspektyw czy przy ortodoksyjnym pokrzykiwaniu w socjalistycznym bagienku...?!?

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt