Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne (3)
przedwczoraj
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (3)
7 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-11-05

O wyborach w ameryce

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj staramy się trzymać tematów związanych z wyborami w Ameryce i w Polsce.

KOMENTARZE

luckyluke 2010-11-05

Słucham i jestem w momencie, kiedy dzwoniący zarzuca Amerykanom, że kupują noblistów. Kolega ma chyba jakiś kompleks niższości związany z mieszkańcami kraju na północ od Rio Grande.  
 
Nie podoba mi się strasznie, że utożsamia się państwo, z jego mieszkańcami. Szczególnie, że to właśnie w USA obywatele są w stanie wziąć się w garść i powiedzieć Waszyngtonowi stanowcze NIE. Takie organizacje polityczne jak Libertarian Party, Tea Party czy ruch Ron Paul Revolution są oczywistym tego przejawem. A ogól tego co się dzieje w stanie New Hampshire chociażby projekt Free State Project i radio Free Talk Live? 
 
Nie mówiąc o lobbingu przeciw wojnie z narkotykami (Marijuana Policy Project), który ostatnio doprowadził do referendum w Kaliforni (niestety przegali wynikiem 56-44). 
To są większe, widoczne przejawy sprzeciwu obywatelskiego ale lokalnie też dzieje się wiele wspaniałych inicjatych np. LibertyOnTour.com

EstEst 2010-11-06

Ciekawa audycja. Pan Piotr (chyba) z Zagórza rzucił świetny pomysł - faktycznie, wszyscy co mają czas niech sobie wybiorą jakiegoś samorządowca (tylko takiego z szansami na wygranie wyborów) i go pomęczą.

m 2010-11-06

Ziutek 2010-11-06

Pan Fijor powinien troche bardziej sie wstrzymywac i dac dzwoniacym czas na wypowiedzenie sie. Tak to wychodzi na one man show.

Syn Kastrata 2010-11-06

Morderców należy karać niezależnie od tego jak młoda, czy stara jest jego ofiara. 
 
Natomiast zakaz aborcji jest coraz bardziej popularny w USA i sprawa ta mobilizuje raczej w odwrotnym kierunku, niż pan Fijor sądzi. 
 
fronda.pl

Eyjafjallajokull 2010-11-06

7:45 A US Postal Service to co? Prywatne?

Eyjafjallajokull 2010-11-06

28:00 - 29:00 Kretynizm na kretynizmie. To może zdejmijmy państwowy zakaz zabijania już narodzonych... 
Wbijta sobie w głowę, że aborcja to taki samo morderstwo, co morderstwo dokonane na dorosłej osobie.

Eyjafjallajokull 2010-11-06

54:00 Come on! To oznaczałoby bezkarność bezdomnych żuli, którzy mogą się podetrzeć karami finansowymi.

Eyjafjallajokull 2010-11-06

56:20 Logika amerykańskich sądów. 
W 1992 r. 79 letnia kobieta (Stella Liebeck) kupiła kawę w McDonald's driver. Siedziała na miejscu pasażera. Chciała dodać śmietanę i cukier. Umieściła kubek między kolanami i odciągnęła do siebie pokrywkę-kawa wylała jej się na kolana. Pozwała McDonald's za zaniedbanie twierdząc że kawa była zbyt gorąca aby bezpiecznie mogła dodać śmietanę i cukier. Sąd uznał że w 80 % McDonald's był odpowiedzialny za wypadek i zasądził 160.000 dolarów odszkodowania (po apelacji 600.000 dolarów).

Mateusz z Kanady 2010-11-07

Panie Janku, Barney Frank, ktory swojego czasu prowadzil pedalski burdel w swoim mieszkaniu, wygral w czwartym dystrykcie w Massachusetts. Tam jakby Hitler startowal jako demokrata to tez by wygral. Sam fakt ze Barney mial tym razem niewiele ponad 50% glosow to juz i tak spora poprawa. On historycznie mial okolo 70-80 procent glosow. Ach i on jest kongresmanem a nie senatorem. 
Jak ktos chce sie posmiac, obywatelki reporter rozklada ta czerwona suke: www.thefoxnation.com 
 
A jezeli hodzi o Tea Party to kazdy (chyba poza jednym) kongresmen zrzeszony w Tea Party Caucus zostal ponownie wybrany. A biorac pod uwage ze ponad 60-miejsc w kongresie przeszlo w rece republikanow (najwieksza zmiana od 1938) bedzie ich wiecej.  
 
Tea Party kandydaci wygrali wazne wybory do senatu w Pennsylvania (Pat Toomey), Florida (Marco Rubio – wschodzaca gwiazda, radze posluchac kogos kto moze byc przyszlym prezydentem: www.youtube.com ), Kentucky (Rand Paul – syn Rona Paula, bardziej zrownowazony od tatusia) i kilku innych. Glosno komentowane wybory w Delaware, i Nevada zostaly przegrane bo kandydatki Tea Party byly paplajacymi kretynkami.  
 
**** 
 
I bravo dla pana Janka za opieprzenie tego zakompleksionego sluchacza co wszystkie rozumy zjadl i wszystko sie o Ameryce dowiedzial od mamy co przez poltora roku w Chicago kibble myla... i swiata jakims cudem nie podbila... to mosi byc wina prywatnych wiezien czy cus tam.

Syn Kastrata 2010-11-07

Eyjafjallajokullu bardzo rozsądnie pan prawi.

Syn Kastrata 2010-11-07

Panie Fijor, co pan sądzi o The Constitution Party?

jan M Fijor 2010-11-07

US Postal jest panstwowe, ale UPS, Fedex, Airborne i wiele innych poczt, to instytucje prywatne. W USA poczta panstwowa tez ma monopol na listy I klasy. A dlaczego? Zerby miec haka na obywatela. Wysylka nieslusznego listu, czy innej przesylki to przestepstwo federalne. Karane, ze ho ho! 
 
pozdrawiam

EstEst 2010-11-07

@Eyjafjallajokull nr 8: 
 
Przecież prowadzący wspomnieli o rozwiązaniu: obozy pracy, w których każdy niewypłacalny i bezrobotny zarabia na spłatę swojego długu. Nie oznacza to, że kary nie mogą być surowsze, ale oddanie z nawiązką tego, co się ukradło to konieczność względem sprawiedliwości.

Mateusz z Kanady 2010-11-08

Ja bym proponowal egzekucje na zywo na pay per view z dochodem dla ofiar. Tak zeby wilk byl zaje**** i owca odszkodowana. zycie i zdrowie bliskich jest bezcenne i w tym momencie zadne srebrniki nie starcza.... plus lapy lamac za kradziez, kastrowac za gwalt itd.

Mateusz z Kanady 2010-11-08

"56:20 Logika amerykańskich sądów..." 
 
No momencik, nie logika sadow tylko logica jury w cywilnym a nie kryminalnym procesie... po tym jak popazona ofiara spedzila ponad tydzien w szpitalu... czternascie lat temu. Niemniej przypadek patalogiczny, ofszem, ale daleko tu do reguly.

EstEst 2010-11-08

@Mateusz 
 
No tak, oczywiście mogą być kary dodatkowe typu czapa za morderstwo itd. - o tym można dyskutować. Ale żeby prawo było sprawiedliwe, musi w nim być przede wszystkim zapis o odszkodowaniach dla ofiary.

mgr inż. BlackEmperor 2010-11-08

Bardzo zgadzam się z tym co mówi pan Jan! Kontestacja powinna być ruchem koncentrującym się na promowaniu wolności gospodarczej! 
 
Jeżeli zaczniemy się rozdrabniać nad tym kto jest za aborcją, in vitro, prawami homo, czy karą smierci, to się raz dwa podzielimy i będzie jedna wielka DUPA. 
 
Mam dosyć słuchania w massmediach o tym. Pitolenie 24h na dobę o moralności, w kraju który ma takie ogromne zadłużenie i tak niesamowitą biurokrację to jest po prostu jawna niegodziwość.  
 
Gospodarka jest tematem nr. 1 i mimo usilnych prób polityków nie możemy się dać od tego odciągać.

Mateusz z Kanady 2010-11-08

Estest, zgadzam sie sie odszkodowanie dla ofiar jest anjwazniejsze. Krerator (chyba on) mial kiedys fajny pomysl zeby organy mordercow na aukcje przeszczepow wystawac i dochod przeznaczac dla ofiar.

jan M Fijor 2010-11-09

Gospodarka jest skutkiem moralności, prawa, nastrojów, motywacji, szacunku do drugiego człowieka i poszanowania wlasnej wartości. tego nie da się oddzielić. Chodzi jednak o to, żeby ignorować porządek polityczny na rzecz ekonomicznego. Wolny wybór zamiast siły i przemocy. 
 
Pogadamy jutro 
pozdr

pepe 2010-11-10

To bardzo ciekawe co piszecie o odszkodowaniach. 
Czy poszkodowany (rodzina/parner/przyjaciel) mógłby domagać się władzy nad życiem mordercy... 
Czsem ani śmierć parszywca ani dożywotnia praca nie będą współmierne dla matki zamordowanego dziecka do włożonej miłości, troski, czasu i wyrzeczeń w wychowanie a później bólu. 
Sąd oddaje życie Franka X. w ręce rodziny Y. 
Część pokrzywdzony na dzieńdobry zabiłaby, część torturowała, niewolniczyła(?), część wybaczyła i wypuściła. Ciekawe. 
Chyba jednak lepiej jak to robi sąd. Tylko tak jak mówicie, przynajmniej trochę floty zebrać ze ścierwa. Płatne transmisje i organy wydają się bardzo rozsądne.  
------------------------------------ 
Szacun dla p. Fijora za poruszanie tak ważnych kwestii. Już od dość długiego czasu prawotwórcy a za nimi urzędnicy zabierają część odpowiedzialności za to co się robi. Mają być częścią rozsądku i sumienia które dziwnym sposobem człowiek zatracił w procesie ewolucji(?). 
Sprawa jest ciężka... 
Trochę zadziwiającym jest że to lewa strona postuluje prawo własności(!) do dziecka w brzuchu. Hmm... chyba bardziej chodzi o decyzje o swoim ciele. 
Inną sprawą jest to że (jak mi się wydaje) procent ludzi dla których utrzymanie/rozluźnienie prawa aborcyjnego jest ważne jest niewielki. Nie widzę tu znaczącego utrudnienia dla promocji wolności gospodarczej. Może nawet wolność określona pewnymi prostymi (i spójnymi- płody) prawami może być bardziej atrakcyjna. 
Nakazywanie matce urodzenie dziecka jest też trochę dziwne. 
Zakrywanie części  
Nie dźwignę tematu, zobaczymy jutro. 
Czy mniej aborcji będzie po uwolnieniu gospodarki, zwiększeniu zamożności, poprawie perspektyw czy przy ortodoksyjnym pokrzykiwaniu w socjalistycznym bagienku...?!?

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Obligacje dla debili (3) - 7 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 tygodni temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 tygodni temu

40 lat i fajrant! (27) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 2 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 3 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 4 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 6 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 7 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 8 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt