Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2015-01-05

Czy alimenty powinny istnieć?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś gościem jest Michał Fabisiak, prezes stowarzyszenia DzielnyTata.pl zajmującym się prawami ojców do wychowania dzieci. Opowie m. in. o tym dlaczego sądy przyznają prawo opieki matkom. Czy za niepłacenie alimentów idzie się do więzienia. I ile one wynoszą? O drastycznych i mniej drastycznych przypadkach konfliktów po rozwodzach. I co powinno się zmienić...

KOMENTARZE

lxlxlx 2015-01-06

Zastanawiam się co on musiał jej zrobić, że tak bardzo go nienawidzi, drapiąc go, rozrywając koszulke itd..

Piotrek 2015-01-06

Ci co idą do sądów najpierw aby zarejestrować małżeństwo, potem aby zgłosić państwu fakt urodzenia dziecka sami są sobie winni, więc nie ma co ich w najmniejszym stopniu żałować.

DzielnyTata 2015-01-06

@Piotrek Bardzo fajne myślenie - Ci którym ukradziono samocho są sobie winni bo sobie go kupili. To jest Arabskie myślenie Arabowie jak mają wypadek - mowia to Twoja wina gdyby Cię nie było na skrzyżowaniu - wypadku by nie było - brawo za sposób rozumowania. Niestety mam wrażenie że większość kobiet tak rozumuje, sądów, prokuratur i policji. Winien jest ten co miał a który dał się okraść. Śmichy hihiy do czasu kiedy Tobie zabiorą . Kalisz śmiał się z nas, teraz jemu zabrano dziecko, ciekawe kiedy do nas przyjdzie?

DzielnyTata 2015-01-06

@Piotrek Bardzo fajne myślenie - Ci którym ukradziono samochód są sobie winni bo sobie go kupili. To jest Arabskie myślenie Arabowie jak mają wypadek - mówią to Twoja wina gdyby Cię nie było na skrzyżowaniu - wypadku by nie było - brawo za sposób rozumowania. Niestety mam wrażenie że większość kobiet tak rozumuje, sądów, prokuratur i policji. Winien jest ten co miał a który dał się okraść. Śmichy hihy do czasu kiedy Tobie zabiorą . Kalisz śmiał się z nas, teraz jemu zabrano dziecko, ciekawe kiedy do nas przyjdzie?

AudioFob 2015-01-06

Hugo, błagam... ogarnij ten swój "szerokopasmowy mikrofon" bo żeby słuchać audycję z Twoim udziałem, muszę zainwestować w jakiś porządne głośniki. Wszyscy inni brzmią dobrze na moich głośnikach a Ty buczysz i charczysz i nie można słowa zrozumieć. Najwyraźniej za dużo basów albo sygnał nie jest znormalizowany i wychodzisz poza skalę. Słuchanie tego na zwykłych głośnikach to katorga... Jak nie wierzysz to zrób odsłuch na jakimś innym kompie z głośnikami zasilanymi na usb.

Michał 2015-01-06

W pełni popieram dzieło, które rozpoczął p. M.Fabisiak! W naszym państwie tworzy się specjalne grupy, instytucje wsparcia dla kobiet samotnie wychowujących dzieci - a czy my mężczyźni nie potrzebujemy takiego wsparcia, czy w nas nie ma serca, sumienia - my ojcowie bardziej tego wsparcia potrzebujemy niż kobiety, my również cierpimy!!! To my ojcowie codziennie kładąc się spać i rozpoczynając dzień zastanawiamy się co dzieje się z naszym dzieckiem, jak minęła dziecku noc. Ja chcę płacić na dziecko alimenty, ale chcę również brać bezpośredni udział w wychowaniu tego dziecka!!! Czy to tak trudno zrozumieć?

darek 2015-01-06

@Michał Fabisiak 
 
Mam pytanie Michał, czy wziąłeś sobie młodszą od siebie i bardzo atrakcyjną żonę ? Wydaj mi się, że często faceci żenią się patrząc wyłącznie na urodę i atrakcyjność kobiety, a potem okazuje się, że ożenili się z "potworem". 
Druga sprawa to nie powiedziałeś, czy żony zostawiają mężów zwykle dla bogatszego faceta ? Ale nie mówiłeś, czy twoja żona zrobiła to samo ?

darek 2015-01-06

@Michał Fabisiak  
O ile wiem to w USA jest znacznie gorzej niż w Polsce. Chyba masz złe informacje. Realia w Anglii są podobne do USA. 
 
Tam płaci się alimenty podwójne :  
czyli alimony i child support. Alimony to jeast opłata na żonę, a child support to na dziecko. 
Płaci się dlatego na żonę, bo przepis taki pochodzi z dawnych czasów - gdy kobiety nie pracowały jeszcze zawodowo i po rozwodzie pozostawały bez utrzymania. 
 
Druga sprawa znacznie gorsza to przepisy o przemocy w rodzinie. Jak żona zgłosi na policję, że mąż ją bije to facet jest automatycznie wyrzucany z domu. Nie ma w tym wypadku domniemania niewinnosci i sprawdzania tylko od razu mężczyznę zamyka się do więzienia albo wyrzuca z domu. Dopiero potem facet może usiłować odkręcic sprawę ale zwykle jest to niemożliwe, bez względu na to oczywiscie , czy jest winny, czy nie . 
 
Przy czym w USA kobiety mają wysokie zachęty finansowe do rozwodów, bo jako kobiety samotnie wychowujące otrzymują dość wysokie zasiłki na dziecko.

woj 2015-01-06

Film "tato" ...... przeżyłem również to co filmie. minęło 20 lat - NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO...

ira 2015-01-06

Piotrek, do Ciebie znawco: 
Oszczędzę Cię i do gazu nie poślę,  
Jednak życzę Ci by Ci kiedyś zabrała dziecko a i żebyś musiał za to płacić alimenty. Wtedy zrozumiesz że do gazu to najmniejsza kara dla Ciebie za takie pierdzenie komentarzy.

Kinga 2015-01-06

Michale, Ty miałeś ekstremale przeżycia i masz prawo być rozgoryczony.  
W całym tym galimatiasie, w tych historiach uderza mnie jednak brak dbałości o dobro dziecka- podział opieki tygodniowej czy rocznej jest sprawiedliwy dla rodziców ale nie uważam, żeby to było najlepsze rozwiązanie dla dziecka. Jest ono tutaj traktowane przedmiotowo i nie ma prawa zdecydować z kim chce być. Małym dzieckiem jest łatwiej się "podzielić", ale co ze starszakiem. Dziecko jak każdy ma potrzebę pewnej przynależności społecznej, ma szkolnych znajomych. Nie można go przesiedlać co rusz tylko dlatego, że mamusia i tatuś już się nie kochają. Zmiana szkoły, otoczenia jest dla większości dzieciaków stresująca.  
Co więcej, jaką traumę musi mieć nawet i malutkie dziecko jeśli do domu wpada policja, jest cała masa krzyku, nerwów i szarpaniny, po czym dziecko jest siłą odbierane. Koszmar! Jestem zdania, że rodzice bez względu na to jak im się ułoży w życiu, mają spiąć pośladki i tak się dogadać, żeby było najlepiej dla dziecka, a nie tylko dla nich. Dziecko to nie rzecz. 
Co więcej, nadal jest też cała masa facetów, którzy uważają, że to kobieta jest od opieki nad dziećmi, gotowania i sprzątania. W takiej sytuacji dziecko w sposób naturalny jest bliżej z matką i wówczas podział tygodniowy w sprawowaniu opieki wydaje mi się bzdurny. 
I na koniec chciałabym wspomnieć o tych wszystkich facetach, którzy zrobili dzieci a nie mają odwagi stać się prawdziwym tatą i wziąć na siebie odpowiedzialności. Zdarza się też tak, że dziecko ciężko zachoruje i niektórzy faceci nie dają sobie z tym rady i odchodzą. Kobieta zostaje z chorym dzieckiem sama. W takiej sytuacji uważam za zasadne zasądzenie alimentów.  
 
Nie można pakować wszystkich ojców i matek do jednego worka. Nie każdy rodzic chce zajmować się dzieckiem, nie każdy chce walczyć. I nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że gdyby nie alimenty to kobiety od razu pooddawałyby dzieci. A robienia min 2 dzieci, żeby po ewentualnym rozwodzie móc się sprawiedliwie podzielić jest to prostu niedorzeczny.

darek 2015-01-07

Wydaje mi się, ze małżeństwo to bezsensowna umowa - bo niby dwustronna, ale nie mamy wpływu na jej treść. 
 
Chodzi mi o to, że nie można zawrzeć umowy w momencie ślubu, że strony zgadzają się, że będzie stosowana opieka naprzemienna w razie rozwodu. Wtedy kobiety chcące wyłączności opieki nad dzieckiem oświadczałyby to od razu w momencie ślubu. I facet albo żeniłby się z taką, albo nie. 
 
Tak samo kwestia alimentów , moim zdaniem powinna być określona w umowie ślubnej - na taka kwotę jaką strony dojdą do porozumienia. 
 
Państwowe małżeństwa to kompletny idiotyzm. Wolnościowcy powinni dążyć do małżeństw jako umowy dwustronnej o warunkach dowolnie ustalonych przez strony.  
 
A propos czytałem gdzieś w necie, że firmy przygotowują się do wprowadzenia na rynek nowych środków antykoncepcyjnych dla mężczyzn. Wydaje mi się, że może to być rewolucyjna rzecz, ponieważ w ten sposób zlikwidowany zostanie problem przypadkowych, niechcianych ciąż i alimentów z tym związanych.

ostatninormalnymohikanin 2015-01-07

Fascynująca jest ta skłonność kontestycjnych panów, aby negować istotność negatywnych zjawisk dotykających miliony osób, gdy tylko mogą się wiązać z mikroskopijną szansą, że gdzieś kiedyś sami dostaną po łapach. 
 
KAŻDE dane statyczne potwierdzą, że kobiet, które dzieci wychowują całkowicie samotnie, a od byłych partnerów od lat nie mogą się doprosić należnych alimentów jest znacząco więcej niż ojców, którzy płaczą co noc w poduszkę, bo była partnerka pozbawiła ich podstępem kontaktu z synkiem. Zresztą te pieniądze to też żadna fortuna, większość matek nadal musi pracować (i to na gównianych posadach, bo przecież mają macierzyńską dziurę w życiorysie) żeby w ogóle związać koniec z końcem. 
Najpierw powtarzacie za krulem prawicowe bzdury o macierzyństwie i tworzeniu domu jako powołaniu kobiety, a potem płaczecie, kiedy sąd przyznaje wam rację i dzieci trafiają do żony, która w rzeczywistości nie potrafi wychować nawet psa.  
 
Tak samo było przy sprawie gwałtów - ponieważ istnieje mały procent niesłusznych oskarżeń, należy zdyskredytować WSZYSTKIE zgłoszenia, no może ewentualnie dopuszczając te z materiałem dowodowym typu całkowicie jednoznaczny filmik albo laurka z przyznaniem się sprawcy. Co tam, że w obecnym systemie zdarzało się, że ofiary z obrażeniami potwierdzonymi obdukcją lekarską i zeznaniami świadków odchodziły z kwitkiem, ważne że nikt temu złotemu kochanemu gwałcicielowi życia nie zepsuł rocznym wyrokiem w zawieszeniu.

darek 2015-01-07

@ostatninormalnymohikanin 
 
Widzę Mohikaninie , że nie rozumiesz zasady domniemania niewinności, która mówi, że lepiej nie skazać 100 winnych niż skazać jednego niewinnego. Zasada ta obowiązuje w przypadku wszystkich przestępstw - a gwałt jest przestępstwem i dlatego nie ma powodu aby w tym przypadku stosować inne zasady. 
 
Jeżelibyśmy skazywali na podstawie domniemania, że statystyka wskazuje, że istnieje duża szansa, że ktoś jest winny to zanegowalibyśmy indywidualną odpowiedzialność.

nereus456 2015-01-08

Skakacie wokół tej organizacji a ta banda pomogła mojemu ojcu alkoholikowi zostawić bez środków do życia moich braci z 60 letnią matką która z zawodzie przepracowała przez całe życie pół roku bo jej ojciec w domu kazał siedzieć. Brawo bardzo szlachetna organizacja. Ojciec ma zegarki z Omegi.

darek 2015-01-08

Jeżeli twoja matka ma 60 lat to domyślam się, że twoi bracia muszą mieć około 25 lat lub więcej.

Piotrek ze wsi 2015-01-08

Myślę, że problem byłby rozwiązany w dużej mierze, gdyby kontrakt małżeński (państwowy) zawierał, oprócz kwestii nazwiska dziecka, również zasadę na której władza rodzicielska byłaby dzielona w przypadku rozwodu. Domyślnym podziałem mógłby być tydzień/tydzień - małżonkowie oczywiście mogliby zmienić ten zapis - podobnie jak to jest obecnie z naziskami; w ten sposób sądby również byłyby odciążone procesami o dziecko. Może by to wyglądało średnio reprezentatywnie na ceremonii państwowego ślubu, ale skoro taki kontrakt zakłada możliwość jego zerwania (w przeciwieństwie do małżeństwa kościelnego), a faktycznie 30% małżeństw się rozwodzi i tendencja jest wzrostowa, mądrym byłoby określenie, z grubsza, przynajmniej najważniejszych kwestii związanych z rozpadem małżeństwa.

darek 2015-01-08

Byłoby interesujące ,czy dwoje osób z Polski może obejść prawo polskie i zawrzeć małżeństwo w jakiejś innej jurysdykcji - podług innego prawa ? 
Czy do zawarcia małżeństwa potrzebne jest obywatelstwo ? 
A co z bezpaństwowcami ? 
 
Czy wtedy to małżeństwo w Polsce byłoby uznawane i jak traktowane, czy jak małżeństwo zawarte w Polsce ?

darek 2015-01-08

Co się dzieje, gdy Polski przyjedzie dwóch gejów, którzy za granicą zawarli małżeństwo ? Czy w Polsce nadal są małżeństwem ?

macbury 2015-01-08

Hejka kiedy będzie możliwość dodatcji przez bitcoiny?

dudi 2015-01-09

To przerażające, że z tzw. mediów głównego nurtu dowiedzieć się można co najwyżej o tym, jak to kobietom jest źle na tym świecie, a temat dyskryminacji mężczyzn (nie tylko przecież w kwestiach rodzinnych) jest praktycznie przemilczany. Prof. Środa wyklina mężczyzn w niemal każdym swoim tekście, feministki brylują w mainstreamowych telewizjach, lewica krzyczy o parytetach itd. Można czasami odnieść wrażenie, że kobiety w tym kraju mają gorzej niż w krajach muzułmańskich. Tymczasem okazuje się, że rzeczywistość nie jest jednokolorowa i czasami warto spojrzeć na dany problem z dwóch stron.

Ania 2015-01-09

Chyba jestem nieliczną kobietą tu się wypowiadającą. Audycja jest trudna do słuchania, bo dziecko w słowach prezesa fundacji, która walczy o prawa ojców jest traktowane jak rzecz. Najważniejszą kwestią jaką powinny poruszać sądy przy określaniu miejsca zamieszkania dziecka, powinno być dobro tego dziecka, dzieci, a nie wygrane bitwy rodziców, które dzieci traktują jak kartę przetargową - może lepiej byłoby wysłać ich oboje na terapie aby zaczęli myśleć o dobru tego młodego pokolenia, a nie własnych roszczeniach. 
Pomimo tego, że postawa Pana Michała w pomijaniu dobra dziecka mi się nie podoba, to z jego działania mam nadzieję, że wynikną pozytywne zmiany w prawie rodzinnym i w mentalności społeczeństwa. Mam nadzieję, że świat będzie się zmieniać w stronę preferowania pojęcia 'rodzic z dzieckiem', a nie 'matka z dzieckiem'. 
Rozdzielanie rodzeństwa z automatu to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań i niestety zaspokaja jedynie roszczenia obojga rodziców, dzieci w tej opcji się nie liczą, więc nie popieram takich propozycji. 
Opieka naprzemienna to też nie najlepsze rozwiązanie i niestety ponownie dbanie o dobro rodziców nie dzieci, w szczególności jeśli miejsce zamieszkania rodziców uniemożliwia uczestniczenie dziecka do jednej szkoły. Brak miejsca, gdzie dziecko jest u siebie negatywnie wpływa na to dziecko. Znalezienie dobrych praktyk jak współdzielić opiekę nad dziećmi to najważniejszy problem do rozwiązania.  
A postaw "ja chcę aby moje dziecko było architektem" myślałam, że jest już przeszłością. Panie Michale a kim chce zostać Pana syn?

BlackEmperor 2015-01-09

Zadziwiające jak jednostronnie pisze wielu komentatorów. Dominują postawy:  
-mężczyźni z natury źli, wiec zabrać im dziecko z automatu i niech ewentualnie walczą. 
-mężczyźni ciągle dyskryminowani, maja 98% ze stracą dziecko, wiec na pewno są pokrzywdzeni. 
 
Ja z tej audycji wyciągałem inne wnioski - celem powinno być wyrównanie szans, a wiec nie zakładanie z góry, która osoba powinna dostać dziecko ze względu na pleć. 
Punktem wyjścia powinna być równowaga (stad propozycja opieki naprzemiennej) i dopiero ewentualne zmiany na korzyść jednej ze stron (jeśli rzeczywiście jest to niezbędne i jeśli strona wykaże determinacje w darzeniu do tego celu).

darek 2015-01-09

Wydaje mi się, że sytuacja w tej materii prawdopodobnie radykalnie się jeszcze pogorszy, a nie polepszy. 
Przyczyną jest fakt, że spora część kobiet głosuje w wyborach kierując się tzw " interesami kobiecymi"- formułowanymi przez feministki. W związku z tym politycy, często mężczyźni umizgują się przed feministkami i uchwalają coraz gorsze prawa. Mężczyźni natomiast zwykle nie głosują podług płci. Czy spotkaliście choć jednego faceta, który głosowałby na jakiegoś polityka, dlatego tylko, bo ten jest mężczyzną. 
 
Przykładowo w USA ostatnio uchwalono różne ustawy, które dają podstawy do skazywania mężczyzn za gwałt w sytuacji gdy na przykład oboje byli pijani podczas seksu. Wówczas to mężczyzna ma być odpowiedzialny, a kobieta nie. 
 
Tak samo sytuacje pedofilii : kobiety pełnoletnie uprawiające seks z młodymi chłopcami to też pedofilia, ale traktowana jest łagodnie. 
Natomiast mężczyźni pedofile są skazywani na duże wyroki i nawet kastrowani.

RAdesign 2015-01-09

Jakby pani Ania nie zauważyła, to dziecko Pana Michała jest w wieku, w którym dobro dziecka powinno podlegać wyłącznie decyzji rodziców lub dojrzałych opiekunów. 
Pani Ania chciała by, żeby dziecko w tym wieku podejmowało dorosłe, samodzielne decyzje ? 
No chyba kogoś porąbało...... 
 
Dziecko to jest w wieku, w którym jedynym dobrem jest pełny, równy kontakt z rodzicami - z obojgiem rodziców - ponieważ jest to wiek, kiedy umysł malucha jest najbardziej chłonny i plastyczny. 
Jest również najbardziej podatny na kształtowanie nawyków i manipulacje. 
To właśnie w tym wieku można dziecku wmówić np. że tatuś nie kocha, że bije, że był kobietą, ufoludkiem, etc - wszystko. 
Brak kontaktu z ojcem w tym młodym wieku odbije się trwale na psychice dziecka w przyszłości i jego relacjach z ojcem - zapewne aż do wieku dojrzałości, czyli 20-kilku lat, nie uda się nawiązać relacji. A być może nigdy. 
To wszystko z powodu egoistycznego odcięcia dziecka przez matkę. 
 
I nie, nie mówimy tutaj o jakimkolwiek kompromisie, typu oddanie dziecka ojcu na jeden tydzień w miesiącu. 
Mówimy o pełnym odcięciu przez egoistyczną matkę i jej patologiczną rodzinkę (pobicie). 
 
Zaś przyczepienie się do tego, że Pan Michał wyraził - uwaga - własne marzenie, żeby syn został architektem, to już zwyczajny kretynizm. 
Rodzice często marzą, że ich dzieciom będzie lepiej, niż im. 
Rzeczywistość kształtuje te marzenia, ale to nie jest powód, żeby je skreślać, zwłaszcza że jeszcze kilkanaście lat na weryfikację. 
Jeśli pani Ania uważa, że marzenie o tym, że mały syn być może kiedyś zostanie architektem, jak jego ojciec - co w PL jest znacznym ułatwieniem w tym często dziedzicznym i nieźle płatnym zawodzie - jest złe, to mi ręce opadają. 
Wynika z tego, że pani Ania jest kolejną feministką obcykaną w teorii wszystkiego, natomiast praktyki żadnej nie posiada.  
Prawie jak ksiądz katolicki.

darek 2015-01-11

No właśnie chodzi o "dobro dziecka"- a co jest dobre dla dziecka to już kobiety, sędziny wiedza najlepiej. 
Przecież taki ojciec to zawsze będzie wiedział gorzej. 
 
To jest błędne koło.

darek 2015-01-11

Jak facet się w czymś nie zgadza z matką swojego dziecka to wiadomo, że jej chodzi o dobro dziecka, a ojcu o zło dla dziecka.

zpiotr 2015-03-23

5 maja 2015 przed sadem antyrodzinnym w Piasecznie bede prowadził swój sprzeciw wobec Alienacji Rodzicielskiej stosowanej przez sądy i matke naszych dzieci.Tego dnia wtorek jak i każdy wcześniejszy wtorek sprzeciw polega na całodniowej głodówce .Nie zgadzam sie na alienacje drugiego rodzica z zycia dzieci Marcina i Wiktora Adamczyk. 
Piotr Adamczyk aż TATA.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt