Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-01-08

Jan Fijor - Sprzedawać korony norweskie

Nadający: Jan Fijor

Po powrocie ze świąt Janek odpowiada na kilka maili.

KOMENTARZE

WolnyChomik 2015-01-08

troche krótke

Moneetor 2015-01-08

Coś krótki Fijor Dzisiaj...

Bezimienny 2015-01-08

Niestety tylko 1 minuta audycji została zuploadowana na serwer ... :(

Antoś 2015-01-08

krótko i na temat!

Michał 2015-01-08

Przesłanie jest jasne - słuchajcie..

Mallek 2015-01-09

Słuchamy Janku! ;)

diog 2015-01-09

Chciałem posłuchać Janka przed snem,a tu dupa

Bucho 2015-01-09

Coś nie poszło...

T111 2015-01-09

Może nowej zasady będą,,,, chcesz więcej posłuchać to przelej 5zł lub bitcoinem na dane konto......

czepol 2015-01-09

Naprawione!

RAdesign 2015-01-09

wolnemedia.net 
 
k...wa...

Paweł S 2015-01-09

Pan Wiesław myśli dokładnie tak, jak 80% ludzi w wieku 50+. Tak zostali wychowani, nie ma rady na nich moim zdaniem. A drugi słuchacz myli się, dlatego, że zakłada, ze idąc do lekarza prywatnego to po zabiegu czy tam czymś wyciąga się z portfela kasę i się mu płaci, jednak to by nie było, gdyż tak może jest gdzieś w afryce czy ameryce południowej. W normalnym kapitalistycznym systemie większość ludzi świadoma tego, że może zachorować, mieć wypadek itp. wykupuje sobie pakiet ubezpieczeniowy w firmie zajmującej się tym i opłaca abonament(skladke, zwal jak zwal) i to firma zajmuję się tym, żeby dostarczyć usługi tak, żeby nie było takiej sytuacji jak mówi sluchacz, czyli że lekarz próbuje wydymać ich na kase, takie firmy mają prawników, innych ludzi, którzy by wyłapywali takich lekarzy, placowki, w kotrych lamie sie oszukuje i po prostu lamie prawo.

Darek 2015-01-09

Ja tam lubię jak Wiesiek dzwoni ma taki punkt widzenia jak większość ludzi, dzięki czemu rozmowa jest od razu ciekawsza. Janka się bardzo denerwuje w rozmowie jednak myślę, że takim ludziom trzeba tłumaczyć na spokojnie podając żelazne argumenty.

Słuchacz 2015-01-10

A ja myślałem, że takich Marków czy Wieśków to już wśród ludzi 18-40 w tym kraju nie ma. A już na pewno wśród słuchaczy kontestacji nie ma zwolenników publicznej służby zdrowia. Wałkowane to było już tak wiele razy i na tylko możliwych sposobów, że niewiarygodnym wydawało mi się, że ktoś jeszcze się uchował. A tu proszę... taki klops. Janek nie ma co, jeszcze nie możesz odejść na dziennikarską emeryturę, bo cel jeszcze nie osiągnięty :) A o zakończeniu działalności wolnościowego wydawnictwa to mam nadzieję, że nawet po pijanemu nie myślisz. 
 
Pozdrawiam prowadzących

Kwiat126p 2015-01-10

Paweł, trzymajmy się ziemii. No tak jest że wyciagasz kase i dajesz prywatnemu i to nie w afryce. Tak sobie myslałem też nad tym jak chodziłem do dentysty gdzie kanałowe 7 stow kosztowalo czy nawet wiecej. Wiec zwykle jak boli to idę do prywatnego, zrobi zęba w połowie a na wypełnienie nie idę bo już kasy szkoda :D Wiec mnie nie naciagnał. Ale dalej zaczyna boleć. Mam takiego dentyste co 2 dychy bierze ale to taki..niepewny i podejrzanie dowcipny :) Prywatny jest 100x lepszy to na pewno. Jak bylem kilka miesiecy temu u dentysty z bardzo bolącym zebem to tak mi go zrobił że bolał jeszcze bardziej! W ogole na wstępie to myslal ze przyszedlem do wyrwania(a co łatwiej upierdoczyć pół szczeki jak i tak pracuje w ramach abonamentu baba). Potem polazłem do prywatnego i elegancko, bezboleśnie, radyjko, uśmiech, znieczulonko i po zabiegu luksus życie. Wolałbym żeby państwo nie utrzymywalo tego NFZ i państwowej opieki i zaoszczedzoną kasę przeznaczylo na obnizenie podatków to se sam zaoszczedzę. A co do Wieśka to podobno starość jest ceną jaką płaci się za doświadczenie i mądrość a w jego wypadku zapłacił i nic nie dostał :)

SK 2015-01-11

No i co nie dowiedzieliśmy się czy sprzedawać te korony norweskie czy nie... Ja sam mam w nich pare groszy i wydaje mi się że kurs wróci do połowy roku na chociaż 0.50gr

jan M Fijor 2015-01-11

@SK Zależy jaia masz horyzont inwestycyjny, czyli na kiedy potrzebujesz zlotowek. Jeśli nie wcześniej niż za 3 lata, koron nie sprzedawaj. Moim skromnym zdaniem dałeś tyłów, że nie sprzedałeś 4 - 6 miesięcy temu. Norwegia ma 2 duże problemy: gospodarkę opartą na taniejącej ropie, oraz bańkę spekulacyjną nieruchomości. W ciągu najbliższych 5 lat na pewno nie będzie to najszczęśliwszy, najbogatszy kraj na świecie. Zresztą nigdy takim nie był. To ich bogactwo to raczej PR, dobry marketing i umiłowanie ze strony światowej lewicy. Wcale mi ich nie żal. jedno co było dobre, to wysokie płace pracujących tam Polaków. To też już przeszłość. ukłony

Michał 2015-01-11

Dzwoniło 2 słuchaczy - pierwszy ma mózg wyprany przez poprzedni reżym, drugi przez mainstreamowe media. 
 
Gdy rozmawiam z osobami o podobnych poglądach na ogół zamykam dyskusje słowami:  
- w socjalizmie nie ma miejsca dla wolnorynkowca - każdy musi płacić wysokie podatki podatki i być zniewolonym opresyjnym prawem.  
- w kraju wolnorynkowym znajdzie się miejsce dla socjalisty, bo od razu pojawi się firma, która za 60% dochodu ubezpieczy go od wszystkiego (i część z tych pieniędzy - zgodnie z wolą Klienta! - zmarnuje) 
 
Sam chętnie taką firmę otworzę.

Paweł 2015-01-12

Janek, jak jest Twoja opinia o obecnej sytuacji w górnictwie, strajkach etc. Jak to rozwiązać.....Prywatyzacja???.....a jak potraktować tych górników, którzy 'boją się' prywatyzacji...?

Paweł 2015-01-12

Janek,  
 
jak jest Twoja opinia o obecnej sytuacji w górnictwie, strajkach etc. Jak to rozwiązać.....Prywatyzacja???.....a jak potraktować tych górników, którzy 'boją się' prywatyzacji...?

maciejka 2015-01-13

Wipler vs Szumlewicz na temat Górnictwa 
youtu.be 
 
pojawiaja sie zagadnienia: 
-obcy kapitał 
-prywaciarz zamknie kopalnie 
-strategiczna spółka 
-to pan nie wie?

jan M Fijor 2015-01-13

@21 z tak mocną argumentacją trudno polemizować. Firma prywatna za kopalnię nie zapłaci, wykradnie z niej węgiel i wywiezie go zagranicę. tym bardziej, że granice są niestrzeżone, Schoengen.  
Same straty. Nie stać nas na to i dlatego pani premier zamyka kopalnie. Podobno w przyszłym tygodniu ma zamknąć także piekarnię Chomiaka w Juźni dolnej pow., Chamówa. .  
 
Ukłony

kobza 2015-01-13

lol,  
piekarnie porównuje Pan z kopalnią? to może warto przypomnieć, albo zauważyć, że energetyka jest strategiczną gałęzią przemysłu - mowa o bezpieczenstwie kraju.  
 
Ale odbywa się na naszych oczach demontaż kraju, więc i się pomija ten fakt, że kopalnie są celowo zle zarządzane aby je zlikwidować plus horrendalne podatki. Ale prostaczkom się wmawia, że to te 13stki i barbórki dla górników spowodowały zadłuzenie kopalń.  
 
Likwidacja kopalń to decyzja polityczna, nie ekonomiczna. 
 
Polska będzie niedługo drugim Detroit!

jan M Fijor 2015-01-14

Jeśli energetyka byłaby strategiczną dziedziną, to by była rękach prywatnych. Jaki interes mają nasi przywódcy, aby się starać o energetykę? a prywatny to chociaż chciwy, więc będzie pilnować. Sama pani to potwierdza. Nie są celowo źle zarządzane, tylko są źle zarządzane, bo są państwowe. za komuny wzystko było państwowe i dlatego byliśmy w dupie świata. teraz też jesteśmy w dupie, ale nie tak głęboko, jak w prl. Bliżej nam do ujścia. Małe pocieszenie, zwykle w tym miejscu jest cała masa żylaków i różnych innych problemów. Chwała Bogu, że piekarnie są prywatne, bo byśmy strategicznie ie dojadali. , Ukłony

Jimmy 2015-01-14

W poniższym linku ciekawe wyjaśnienie, w jaki sposób krok po kroku kartel (czyli USA i zachodni banksterzy) prowadzą wojny finansowe (obecnie z Rosją) i jak łatwo mogą niszczyć obcą gospodarkę niezależnie od jej kondycji, posiadanych rezerw, polityki banku centralnego itp. 
 
independenttrader.pl

diog 2015-01-16

Kiedy następna audycja ? 
 
Może w następnej audycji warto wspomnieć ? 
 
polakpotrafi.pl

Mateusz 2015-01-16

@23 Energetyka tylko sprawia wrażenie branży strategicznej, a dlaczego tak jest? spróbuj zorientować się czy można tak o zbudować sobie elektrownie o większej mocy. Jeśli poświęcisz nad tym trochę czasu powinnaś dojść do odpowiedzi na wyżej postawione pytanie. Porównanie energetyki z przemysłem spożywczym jest trafne. Co by było gdyby w Polsce wyłączono prąd na miesiąc, a co gdyby pozbawić ludzi dostępu do żywności? Przemysł spożywczy powinien być bardziej strategiczny od energetycznego, a tymczasem PGRy zamknięto i nikt z głodu nie umarł.  
 
Co do kopalń to według mnie powinny zostać sprywatyzowane, ale nie w sposób taki że sprzedajemy udziały jednej firmie, tylko każdy polak powinien mieć możliwość wykupienia części udziałów, jednym słowem powinien mieć pierwszeństwo. Gdyż do tej pory kopalnie "należały" do społeczeństwa i nie można dopuścić do sytuacji, że sprzedamy np chińczykom, a otrzymane pieniądze zostaną przepieprzone przez naszych rządzących. Kończąc, sprzedając kopalnie chińczykom stracimy kopalnie i zmarnujemy pieniądze, a sami wykupując nic nie stracimy (zakładając że są one rentowne) 
 
pozdrawiam

Danzig 2015-01-16

Kiedy będzie nowy DŻANEK!? ;-)

kobza 2015-01-16

Jak nie socjalizm to korporacjonizm - dla prostego człowieka efekt podobny. Ma Pan Jan racje że banda biurokratów nie jest w stanie niczym zarządzać - interes narodowy biorą pod uwagę na ostatnim miejscu. Zastanawiam się, czy tzw "wolny rynek" nie współgra jedynie ze strukturą państwowa, bo w przypadku eliminacji roli państwa termin musiałby raczej sie zmienić na "wolny poligon dożynania się i pasożytowania". Z drugiej strony państwo to pic na wodę, jak zaznaczył min. Sikorski "istnieje tylko teoretycznie...". Tak zle, tak niedobrze....  
 
@Jimmy - dzieki za cikawy link. Media są od tresowania, nie od informowania. Media zaczęły licznować Putina, a moja sympatia do niego rosła.

kobza 2015-01-17

p.s. nie mniej jednak uważam, że czerwoni od lat dogadani są z jankesami, a cała ta szopka jest dla durniaków, czyli nas, a że po drodzę giną ludzie - who cares? Zyjemy w paskudnym świecie. Durnie właśnie stracą 4 kopalnie, dla rejon jest to kolejna cegiełka dorżnięcia go. Związkowcy prowadzili strajk po jakiś obrzeżach - zart. W zasadzie z ludzmi można zrobić wszystko i to jest najsmutniejsze. Naszpikowane ideologia puste libertariańskie łby czy puste lewackie łby przepychają się o to, co jest gorsze dzuma czy cholera. To co się dzieje na świecie, to właśnie ten wielki "wolny rynek" tylko, że na poziomie globalnym - wielka szulernia finansowa.

Rysiek 2015-01-17

To jest świat 01 jesli wiesz jak się w nim poruszać to ostatnią rzeczą bedzie pracowanie ... niestety

kobza 2015-01-18

Niestety nie wiem, jestem slave'm - musze pracować, a nawet chcę! patrz, dziwne

Robi 2015-01-18

a co pan Janek i wy myślicie na temat franka szwajcarskiego? Będą masowe bankructwa młodych lemingów? Szczerze mówiąc, to o niczym innym nie marzę. 
Kuczyński i inni analitycy uspokajają, że frank zacznie spadać, ale wg zauwazyłem, że ci mainstreamowi analitycy to ciągle uspokajają na zasadzie, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej, wiec nie ma ich co słuchać. Który z nich przewidział, że frank będzie po 4,3 zł? Mnie się wydaje, że kurs będzie rósł, że frank będzie mocniejszy od euro.

Paweł 2015-01-18

Witam ponownie wszystkich po kilkunastu miesiącach, kiedy to moja historia wywołała w miarę burzliwą jak na to miejsce, dyskusję. Dzisiaj zapraszam na ciąg dalszy, jeśli są zainteresowani, więcej na: wniewolizadluzenia.pl

Jan M Fijor 2015-01-19

Frank nie potaniee. To w tej chwili jedyna walkuta, ktora nie podlega manipulacjom banku centralnego. i dlatego jest taki drogi. co robic z kredytami frankowymi? splacac. nic nie robic. negocjowac z bankami, o ile wyrażą taką wolę. Straszcie banki swoją opadłością to się zgodzą. powodzenia i do zobaczenia po powrocie z Afryki. Internet mam bardzo rzadko. uklony

Robi 2015-01-19

Szkoda, że w poszukiwaniu władzy i seksu udał się pan aż do Afryki. Przeciez tu w kraju jest tyle do wzięcia. Zapewne słyszał Pan o tym, że Korwin rozpytywał się o chętnych do startu w wyborach prezydenckich. Sam nie chciał z uwagi na dwójkę nieślubnych dzieci - 4-letnią Nadzieję i 2-letniego Karola. Proponował to Ziemkiewiczowi, a ja uważam, że Pan mógłby zaistnieć, bo ma gadane. Wygranej by nie było, ale co by Pan nagadał, to by nagadał i wielu Polaków może zacząłoby coś rozumieć.

Suszarka 2015-01-20

Sprzedawać korony? 
8 stycznia w dniu emisji audycji kurs do złotówki był 0,47 gr (mniej więcej taki sam był od początku roku) 
od 16 stycznia do dziś, 20 stycznia, oscyluje wokół 0,49 gr 
Nie udało się Panu trafić z poradą. 
Ja wiem, że to nie korona urosła, tylko złotówka spadła. Ja wiem, że nikt nie przewidział decyzji SNB. To tylko świadczy, że prognozować jest nadzwyczaj trudno, zwłaszcza jeśli chodzi o przyszłość.

diog 2015-01-21

@Up 
prognozować jest łatwo, to prognozować trafnie jest trudno ;)

Rysiek 2015-01-21

@kobza , coz kazdy orze jak może :)

Showman 2015-01-21

A kto tak naganial na kredyty w walutach obcych? Otóż to byl Jan Fijor w 2006 roku: 
 
www.fijor.com 
 
'W perspektywie wejścia Polski do strefy euro ryzyko kursowe długoterminowych hipotecznych kredytów walutowych maleje do zera. 
Mimo iż teoretycznie złoty mógłby stracić na wartości wobec euro, franka szwajcarskiego czy dolara, trudno zakładać, że będzie to aż 50 czy 100 proc. dewaluacja. Dopiero przy tak drastycznym spadku wyrównałyby się koszty pożyczki zaciąganej w walucie (EUR lub CHF) z pożyczką w złotych. Nawet najbardziej pesymistyczne przewidywania nie uzasadniają takiej dewaluacji złotego. Zwłaszcza, że w ciągu ostatnich dwóch lat, to jest od wejścia do Unii Europejskiej, polska waluta wyraźnie zyskuje na wartości.'

mag 2015-01-22

Z tym frankiem to i tak Ci którzy mają kredyty w tej walucie są mocno do przodu w porównaniu z tymi co mają je w złotówkach.

Vombato 2015-01-22

Ostatnio natknąłem się na pewną dyskusję, w której dyskutowano na temat wolnego rynku, Korwina i innych spraw.  
racjonalista.tv 
 
Przyznam, że potwierdziła ona moje obawy czy droga, którą Janek nam pokazuję da te efekty o których mówi. 
 
Czy jest ktoś w stanie rozwiać moje wątpliwości?

Vombato 2015-01-22

Robi 2015-01-22

@ Vombato 
Ale to musi być wolny rynek plus dobre prawo i pilnowanie go przez państwo. Natomiast w Brazylii mamy namiastkę wolnego rynku, a do tego struktury urzędniczo-biznesowo-mafijno-klanowo-sitwowe które powodują, że tam jest jak jest. Zresztą tak jest w całej Ameryce Łacińskiej.

diog 2015-01-27

Kawał dla Janka 
 
"Kiedyś myślałem, że ukradli mi samochód. 
 
Teraz już wiem, że była to redystrybucja dóbr z pominięciem aparatu państwa."

michal 2015-01-29

Ja bym trzymał obcą walutę zawsze bedzie warta więcej niż złoty  
pilnachwilowka.pl

mag 2015-02-02

A Trader24 akurat rekomenduje trzymanie kasy w Norwegii (w NOKach, bo inaczej podobno nie można): 
 
=== 
System bankowy w Norwegii jest zdecydowanie najbezpieczniejszy w Europie. Norweski Bank Centralny ma poziom kapitalizacji 27,8% i jest najwyższy na świecie. Innymi słowy Norweska Korona ma ogromne szanse na przetrwanie finansowego szoku w niezmienionej formie. 
 
Dodatkowo Norwegia nie ma długu netto. Co więcej, co roku budżet odnotowuje spore nadwyżki lokowane w „Fundusz Pokoleń”. 
 
Cały system bankowy ma bardzo wysoki poziom kapitalizacji oraz płynności. Największy bank DNB Bank posiada rezerwy gotówki pozwalające na natychmiastową wypłatę 47% wszystkich depozytów. Dla porównania średnia w Europie Zachodniej wynosi ok. 5%. 
 
Jeżeli chodzi o aktywa sektora bankowego względem PKB to wynoszą one ok. 240% PKB co potwierdza bezpieczny, konserwatywny charakter systemu bankowego w Norwegii. 
 
Minusem jest konieczność przetrzymywania depozytów wyłącznie w Koronach Norweskich, a minimalny depozyt dla nierezydentów to równowartość 100 tys. EURO. 
=== 
 
 
 
independenttrader.pl

jan M Fijor 2015-02-03

Biję się w piersi. Nie doceniłem Norwegii, co nie znaczy, że gospodarka tego kraju nie zmierza w kierunku silnego spowolnienia. Jednakże sektor bankowy mają silny i dość niezależny. Uważam jednak, że w tak monokulturowej gospodarce, przy tak socjalistycznym rządzie, i na nich przyjdzie kryska. 
 
Ukłony

evilClown 2015-02-05

Podobno zajmował się pan systemem PESEL. Czy wie pan w jakim celu on powstał? W celu trzymania ludzi za mordę i pod butem: 
 
"Po protestach Marca 1968, w których główną rolę odgrywała inteligencja, Służba Bezpieczeństwa podjęła decyzję o budowie skomputeryzowanego rejestru MAGISTER zawierającego dane wszystkich osób z wyższym wykształceniem, co miało ułatwiać ich kontrolę w przyszłości. Rejestr był zasilany danymi z 60 tys. zakładów pracy i uczelni wyższych. Zawierał ok. 630 tys. rekordów. Przechowywał bardzo szczegółowe, wrażliwe dane osobowe i informacje o przebiegu kariery naukowej. 
 
Udane wdrożenie systemu MAGISTER doprowadziło w czerwcu 1970 do podjęcia przez Prezydium Rządu decyzji o rozszerzeniu rejestru na wszystkich obywateli PRL. Rejestr ten miał nosić nazwę Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności (PESEL)"

Jaca 2015-02-05

Uważam, że tak prezentowane tu zasady wolnego rynku nie do końca są dla wszystkich bardzo dobre. 
Jeżeli przyjmiemy, iż wszyscy są zdrowi mogą pracować to tak. Ale jak zdarzy się wypadek albo zachorujesz. Nie mówię tutaj o chorych ząbkach ale o poważniejszej chorobie. To w takim przypadku prywatnie nie poradzisz sobie z leczeniem które bardzo często kosztuje kilkaset tysięcy złotych a czasami idzie w miliony. Nie mówcie mi o prywatnych ubezpieczalniach bo to nie zda egzaminu. Ubezpieczalnie są dobre do momentu pobrania składki. 
 
Ale w przypadku gdy człowiek musi brać całe życie lekarstwa kosztujące kilkadziesią tysięcy złotych miesięcznie to żadna prywatna ubezpieczalnia nie weźmie tego na siebie. 
 
Sankcje nie zawsze są złe są Państwa które w mgnieniu oka finansowo wykończyłyby inne biedniejsze gdyby był tylko wolny rynek. 
 
Nawet w Tajlandii o której wspomina Kamil nie możesz sobie kupić ziemi jako obcokrajowiec. 
 
Swoją wypowiedzią chciałem zaznaczyć że nie wszystko jest tylko takie czarno - białe jak nieraz to przedstawiacie.

Maciejka 2015-02-05

Kiedy nowa audycja ? Stężenie kapitalizmu spadło w moim organizmie do niepokojącego minimum przez te 4 tygodnie

Adolf 2015-02-05

Pan Janek ostrzegał iż franek spadnie po odrzuceniu referendum ,mam nadzieje że nie będzie tak długo czekać z nową audycją aż jego prognoza się ziści.W końcu każdy może się pomylić,mimo że los sprawił psikusa i franek wystrzelił zamiast sflaczeć zawsze mam ochotę posłuchać co inni mają do powiedzenia a już w szczególności tak nietuzinkowych osobowości jak pan Jan.

evilClown 2015-02-05

"Ale w przypadku gdy człowiek musi brać całe życie lekarstwa kosztujące kilkadziesią tysięcy złotych miesięcznie to żadna prywatna ubezpieczalnia nie weźmie tego na siebie. " 
 
państwowa też nie - państwo nawet nie chce płacić jak operacja ma kosztować 100tys albo więcej, proponuje wtedy amputację - jeśli nie chcesz amputować lecz się za własne; tysiące ubezpieczonych w ZUS ludzi, dzieci - żebra w internecie o pieniądze na zabieg który nie jest finansowany przez ZUS/NFZ; 
obudź się 
państwowe ubezpieczenie dużo nie daje 
to złudzenie 
mit

Jaca 2015-02-06

Do evilClown 
Naoglądałeś się za dużo telewizji w której pokazują skrajne przypadki. Owszem nie jest kolorowo, ale ja jestem dobrym przykładem że jednak państwo finansuje leczenie. Moglibyśmy dyskutować tu cały rok - generalnie z leczeniem mają problem wszystkie Państwa.Na moim przykładzie zostałem zarażony wirusem hcv u prywatnego dentysty który zrujnował mi wątrobę do marskości i dzięki państwowym funduszom zostałem wyleczony. Oczywiście ktoś może powiedzieć abym wystąpił o odszkodowanie do dentysty niestety to jest wręcz niemożliwe (nie udowodnisz tego nie mając badania hcv przed wizytą u dentysty i po zabiegu). Podliczając moje wszystkie terapie to koszt kilkaset tysięcy.

evilClown 2015-02-07

#55 dziecko, ja nie mam telewizji od 15 lat, a swoje bajeczki zachowaj dla siebie

evilClown 2015-02-07

Dla ciebie skrajny przypadek, dla kogoś to jego własna noga i jego własne oko. Dla ciebie to nic, dla niego to życie. Skoro im NFZ nie pomógł, to po co pieprzysz, że zawsze pomoże i wyda kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, skoro tego NIE ZROBI.

evilClown 2015-02-07

"Ma 2 latka,stracił jedno oko a NFZ mu amputuje drugie zamiast wyleczyć!" 
"Stracił jedno a NFZ chce mu usunąć drugie zamiast wyleczyć! Kuba ma 2 latka tylko jedno oko i za chwilę może stracić drugie! NFZ nie refunduje operacji...tylko amputację!" 
hurtowniia54.nazwa.pl 
 
idź do nich i im powiedz, że NFZ jest niezbędny, bo ich uratuje, masz odwagę? czy to dla ciebie tylko bezimienny przypadek

evilClown 2015-02-07

Poza tym, co mnie obchodzi, że ci NFZ pomógł, skoro mnie okradł wbrew mojej woli. Pytałeś się mnie, czy chcę ci pomóc, faszysto?

evilClown 2015-02-07

"żadna prywatna ubezpieczalnia nie weźmie tego na siebie" 
kłamstwo - w USA do teraz były tylko prywatne ubezpieczalnie i gwarantuję ci, że leczono ludzi z każdej choroby, jeśli było się ubezpieczonym

evilClown 2015-02-07

Nie ma to jak widzieć świat zero-jedynkowo: ubezpieczenia państwowe albo korporacyjne. Amisze mają swoją wspólnotę, która jest dla nich gwarantem pomocy i nie potrzebują żadnych ubezpieczeń państwowych i prywatnych. Kiedyś absolwenci danej uczelni zrzucali się na koniec studiów, tworzyli swego rodzaju ubezpieczenie dla siebie. Ale nie, ty wolisz przymus, przykładać ludziom broń do głowy - nie swoimi rękoma oczywiście i zmuszać do ubezpieczeń. Czy komuś zależy w ogóle na twoim życiu? Czy twoi sąsiedzi pomogliby ci gdyby wiedzieli, że potrzebujesz pomocy? Twoja lokalna wspólnota, czy religijna? Może nikt cię nie zna i nie lubi, stąd walczysz o ten przymus i siłowe rozwiązania, bo nikt cię nie potrzebuje, nikomu nie jesteś potrzebny, a wręcz jesteś dla swoich sąsiadów i społeczności utrapieniem i obciążeniem, jesteś dla nich chamem, może ich okradasz, denerwujesz. Skoro boisz się, że nie jesteś dla świata wart by ci pomógł, to być może tak jest rzeczywiście?

Jaca 2015-02-09

Jeżeli ktoś tu głosi tezy faszystkowskie to ty evilClown. Nie będę z tobą dyskutował. Jak ci się w Polsce nie podoba to uciekaj do ukochanej Ameryki tam na pewno czekają z otwartymi rączkami na ciebie. Będziesz zapierdzielał na zmywaku... Nasłuchałeś się bzdur o wolnym rynku który nie istnieje tym światem rządzi kilku kolesi z grubą kasą. A co do mnie to nie walczę o żaden przymus nfz. Uważam tylko, że dla ludzi którzy przynajmniej nie zarabiają kilkudziesięciu tysięcy złotych na miesiąc jest to jakaś opcja i to bardzo tania bo zdrowotne ubezpiecznie kosztuje około 200pln. Ja ciebie nie zmuszam do opłacania składki zdrowotnej jak być umiał myśleć to byś jej nie musiał opłacać. Jest kilka sposobów legalnych żeby jej nie płacić. Wyluzuj i się tak nie spinaj

Bica 2015-09-10

Sprawdźcie sobie https://www.inkantor.pl tu są bardzo dobre kursy walut można sobie wymieniać. Warto sobie zaoszczędzić na tym i wybrać najkorzystniejszą opcje.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt