Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-01-15

Sekret szybkiego przyswajania wiedzy...

Nadający:

...i budowania wysokiego poziomu osobistych osiągnięć.

KOMENTARZE

RAdesign 2015-01-16

Dziękuję !

Ernest 2015-01-16

@1 Proszę bardzo :)

Pavulonik 2015-01-17

Cieszę się, że wróciłeś i to w dobrej formie :)

Ernest 2015-01-18

@3 Dzięki. Polecam się na przyszłość :)

wuala 2015-01-19

Dobra audycja dla ministerstwa edukacji. Mam 1 pytanie. Jak zastosować wiedze, doświadczać jej Kiedy uczymy się np: historii. Chodzi o to zdobywanie wiedzy i O jej zapominanie. Po

Ernest 2015-01-19

@5 Jeżeli to jest wiedza, której nie wykorzystasz, żeby pomóc ludziom, lub stosować ją w praktyce i na niej zarabiać, to z mojego punktu widzenia jest to wiedza bezużyteczna. 
 
Ja z historii miałem piątki w szkole, bo słuchałem opowiadań nauczycieli i robiłem proste notatki typu data i opis wydarzenia za pomocą 5-10 słów kluczowych - służyło mi to tylko do zaliczenia sprawdzianu, dziś tej wiedzy nie wykorzystuję i jest dla mnie bezużyteczna... no może poza szalenie ważnym i bardzo wpływającym na moje dzisiejsze życie rokiem 1410... gdyby nie pamięć o dacie bitwy pod Grunwaldem, pewnie moje życie byłoby dziś dużo gorsze... To jest oczywiście sarkazm :)

Mer 2015-01-20

Trochę się zawiodłem na Tobie Ernest. Twierdzić, że historia jest bezużyteczna jest niemądre w moim przekonaniu. Pielęgnowanie pamięci o historii naszego kraju to ważna rzecz, nie bez powodu mówi się, że historia to nauczycielka życia. Czy to nie świetna rzecz uczyć się na błędach z przeszłości, by móc popełnić zupełnie inne? Mam nadzieję, że przytrafi Ci się sytuacja po której stwierdzisz, że jednak nauka historii okazała się przydatna.

Ernest 2015-01-20

@7 Dziękuję za szczery komentarz. 
 
Absolutnie jestem za tym, żeby każdy uczył się tego co chce wiedzieć i tak to już jest, że mamy trochę inne oczekiwania. 
 
Temat jest bardzo szeroki i być może kiedyś (np. jak się spotkamy) chętnie podzielę się swoim punktem widzenia - ale nie zrobię tego na łamach audycji biznesowej, bo jednak chciałbym przekazywać tutaj treści, które przydadzą się do zmiany teraźniejszości... z całym szacunkiem do historii. 
 
Jak kiedyś Hugo zaprosi mnie do wydania głównego, to podzielę się swoimi poglądami na temat historii, patriotyzmu, narodu, ojczyzny, wartości i innych tego typu kwestii - będziemy mogli kontestować. 
 
Ps. Mam nadzieję, że audycja Ci się przyda :)

Arek 2015-01-21

@Mer 
 
Ale po co uczyć się historii? Lepiej uczyć się mechanizmów psychologicznych którymi kierują się ludzie bo to są rzeczy które można wywnioskować z nauki historii. Czytając jedną książke na temat manipulacji mas można wywnioskować wiele więcej niż z bitwy pod Grunwaldem. Analogiczna sytuacja: w grze w szachy nie interesuje mnie że koń na szachownicy zbił wieżę w x roku czy wkuwanie na pamięć ruchów pionków. Mnie interesuje mechanizm przyczynowo-skutkowy, w ten sposób można uniknąć błędów na przyszłość. 
 
Pozdrawiam

Paweł 2015-02-23

Kolejna świetna merytorycznie audycja Erneście.  
Możesz pretendować do założenia jakiejś szkoły praktycznej mądrości. :)  
Paweł S

Ernest 2015-02-23

@11 Dziękuję Paweł - na zdrowie :)

Dodaj komentarz...


Ernest Gurgól - Kiedyś etatowy pracownik korporacji, dziś przedsiębiorca z dużym doświadczeniem handlowym i marketingowym. Pracował w takich branżach jak FMCG, budownictwo, energetyka, telekomunikacja, IT oraz nieruchomości. Absolwent Psychologii Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz Szkoły Trenerów Umiejętności Psychospołecznych. Z zamiłowania pasjonat rozwoju osobistego i kompetencji przedsiębiorczych. Zwolennik wolnego rynku, łamiący schematy, wielki fan kreatywności, człowiek, który ma w głowie więcej pomysłów niż byłby w stanie zrealizować.

Prowadzi audycję Wokół Biznesu .

Inne audycje tego autora:

Bieda to przywilej? (12) - 6 lat temu
Perfekcjonizm w biznesie (8) - 6 lat temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Magda - - 25.00
Internet mobilny - - 30.00
Atlas nieba - - 30.00
MARCIN BRZESKO - - 10.00
Jupiter - przeprowadzki międzynardowe - - 20.00
Wiecej filmików proszę - - 10.00
xtra numer - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt