Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-01-25

Dlaczego więcej osób nie pracuje jako programista?

Nadający:

Dlaczego więcej osób nie pracuje w tej branży? Skoro zarobki są ok, warunki pracy dobre, materiały do nauki dostępne w sieci... :)

KOMENTARZE

Sylwek 2015-01-27

Dobry odcinek. Ja miałem dokładnie tak, jak powiedziałeś na początku - potrafiłem coś zaprogramować, ale nie cieszyło mnie to, po prostu kończyłem i zapominałem o tym. To nie jest moja pasja i żadne pieniądze tego nie zmienią. 
 
Cieszę się, że ktoś to zauważa zamiast patrzeć jednopłaszczyznowo jedynie przez pryzmat pieniędzy (sic!).

mgr inż. BlackEmperor 2015-01-27

To nie tylko kwestia przyjemności. 
 
Ja na przykład nigdy nie nauczę się grac na żadnym instrumencie muzycznym (słoń mi nadepnął na ucho). Mimo, ze sprawiało by mi to wielka przyjemność to nie jestem w stanie się tego nauczyć. 
 
Podobnie nie mam zdolności do pisania esejowi, nauczania dzieci itp. Tak samo ktoś możne nie mieć zdolności do programowania, choć na pewno są tacy, którzy zdolności maja, ale nigdy nie spróbowali.

Everthus 2015-01-27

Ostatnio w pracy mam problemy. Brat informatyk stwierdził "dlaczego nie zaczniesz pracować jako (tu kilka terminów) znajdź sobie kursy na mieście/po sieci" I szczerze, to jako antytalencie techniczne sama idea pracy jako informatyk mnie odrzuca. Nie byłbym w stanie się tego nauczyć, a co dopiero polubić i być bardzo dobrym. Akurat najmniej tu chodzi o zarobki, już wolę zarabiać mniej ale być spełnionym.

Judgement 2015-01-28

Może treść ogłoszeń, które w zasadzie nie są ogłoszeniami, tylko nie wiadomo czym. Ich treść od razu odsiewa wszystkich którzy nie chcą przeżyć stresu związanego ze świadomym kłamaniem. Jest to "zawód" działający na zasadzie dookołoptacji.

Marcin 2015-02-03

Podoba mi się podsumowanie, że "więcej ludzi nie jest programistami" z tego samego powodu dla którego więcej ludzi nie pracuje w dowolnym innym zawodzie. 
 
Z resztą, jeśliby wybierać zawód kierując się tylko pozycją społeczną, to lekarze i prawnicy mają ją dużo wyższą niz programiści przy porównywalnych zarobkach. 
 
Moje dwa grosze, dlaczego bycie programistom nie sprawia wielu ludziom przyjemności są bardzo stereotypowe: 
Ewolucyjnie w większości jesteśmy stworzeniami  
które preferują ciągły kontakt z ludźmi i umiarkowaną aktywność fizyczną na świezym powietrzu - a praca programisty jest w dużej mierze przeciwnością takiego stylu życia. 
 
I wbrew temu co mówi Autor, matematyka jest istotna - nie jako konkretne umiejętności liczenia całek wielu zmiennych ale jako sposób myślenia. Jeśli ktoś ma problemy z "mysleniem matematycznym" to nigdy nie bedzie dobrym programistą, bo jakość programu jest w dużej mierze związana z  
ilością poziomów abstrakcji które przewidział autor ( i to piszę jako ktoś komu zawsze tej płynności matematycznej prędzej czy później brakowało)

Dodaj komentarz...


Mateusz Kupilas - kiedyś przedsiębiorca (SEO/SEM), aktualnie od kilku lat etatowy programista. W latach 2008/2009 prowadził portal edukacyjny Ryu.pl, który figurował na 1# w Google pod frazą "Streszczenia". Ma nadzieję, że niedługo wróci do prowadzenia własnego biznesu. Po godzinach muzyk-hobbista.

Prowadzi audycję Programista Na Emigracji .

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Plany na rok 2018 - 3 lata temu

Efekt kuli śnieżnej (5) - 4 lata temu


O co chodzi z tymi makami? (7) - 5 lata temu


Piekło perfekcjonistów (2) - 5 lata temu
Za stary na programowanie? (4) - 6 lat temuTworzenie produktu - 6 lat temu

Widełki i Koszty (7) - 6 lat temu

Rekrutacja - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

10kg.pl - - 20.00
Numery kierunkowe - - 30.00
Naturalnemetody.pl - - 20.00
Tłumaczenie strony internetowej - - 20.00
Naturalnemetody.pl - - 20.00
rozmaryn - - 100.00
Tłumaczenia stron internetowych - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt