Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Branża budowlana - Łukasz Murat |#568
Łukasz Murat Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-01-31

Mamy zawsze wierzą w ZUS

Nadający:

O tym, jak ZUS się humanizuje, O idiotach z Grecji i o tym, dlaczego Hugo z Martinem tak przyciągają ludzi, opowiadamy w 8. rocznicę reaktywacji Koczowiska Dekadencji.

KOMENTARZE

PrzEMO 2015-01-31

Na youtube możemy znaleźć filmy wydane przez zusy, gdzie początki zusów można datować na rok 1601. 
Tagi do odnalezienia tej skarbnicy wiedzy to "weiss" oraz" "zus". 
 
Jednak perełką jest powoływanie się zusów na Emila Durkheima, jako pedagoga, światłego filozofa. Prekursor sprawiedliwości społecznej. 
Durkheim twierdził, że zbiorowość ma władzę nad jednostką. Jeden człowiek może być poświęcony, jeśli zbiorowość tego potrzebuje. Oczywiście wola tego poświęcanego nie wnosi nic do decyzji o swoim losie. 
To w sumie jest chyba instrukcja postępowania dla urzędników zusowych. 
 
Miłego dnia życzę.

JavaDevMatt 2015-01-31

Martin i Hugo. Róbcie proszę częściej wspólne audycje! :D Świetnie się słucha.

Andrzej Ondrii Dubiel 2015-01-31

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się, co jest nie tak z Kontestacją i Enklawą. Coś mi nie pasowało (podświadomie). I teraz już wiem! Tego od czego to wszystko się zaczęło - czyli Koczowisko Dekadencji! :) 
Miło znów usłyszeć Was razem.

darek 2015-01-31

A u mnie nocowało przez kilka tygodni 3 ludzi z Ukrainy, którzy właśnie uciekli przed wojskiem. W zasadzie to oni mówili, że są Polakami, a nie Ukraińcami, ale może chcieli będąc w Polsce udawać Polaków.

Jaca 2015-01-31

Jeszcze nie słuchałem, ale z góry daję lajka. :) 
 
Te środowiska wolnościowe tak mają, że wszystkie się kłócą.  
Jedni zakładają nowe partie, inni zakładają nowe radia, ale efekty są dopiero, gdy przestaną patrzeć na drobne różnice i ruszą dupy w jednym kierunku. :)

mysz 2015-01-31

8 lat! A ja taki staż mam, że jeszcze z Masy Krytycznej przyszłam, na same początki. I to Koczowisko właśnie pozwoliło mi przekuć porozrzucane przemyślenia i obserwacje w konkretny kierunek - libertarianizm. Ale szczerze mówiąc, gdybym wtedy trafiła zamiast tego na Kontestację taką, jaka jest teraz - nie wiem czy okopałabym się w tych przekonaniach choć w jednej trzeciej tak mocno. Może w ogóle? Większość audycji pojawiających się obecnie jest adresowana do ludzi, którzy wolnościowcami już są. Oczywiście, że nie można przez kilka lat powtarzać tylko, że ZUS upadnie i państwo opiekuńcze jest be, ale z drugiej strony trudno komuś nieprzekonanemu polecić obecnie to radio bez przegrzebywania archiwum, aby wyłowić odpowiedni odcinek. A tak wystarczyło wskazać po prostu wydanie główne. 
 
I ta audycja właśnie dla mnie straciła, gdy Martin odszedł - Marek jest fajnym facetem, ale bardzo rzadko stanowi jakąkolwiek kontrę dla Hugona. A Hugo jej zdecydowanie potrzebuje, tak samo zresztą Martin, w tandemie ich przekonania i spostrzeżenia się uzupełniają, czasem ścierają, ale w konstruktywny przyjacielski sposób. Jest ciekawiej, zabawniej i bardziej pouczająco. Absolutnie mam nadzieję, że Koczowisko nawet jako te 2 godziny tygodniowo powróci na stałe. Aż groszem chyba rzucę, żeby udowodnić.  
 
PS. A moja mama nie wierzy w ZUS. Nawet w NFZ nie wierzy. Zawsze mi powtarzała, żebym dążyła do maksymalnej samodzielności i niezależności, nie tylko od męża, ale też państwa i pracodawcy. Bo nigdy nie wiadomo, kto i kiedy cię zostawi na lodzie.

Piotrek 2015-01-31

Koczowiskowa Radiowa Unia Libertariańsa!

nmk 2015-02-01

Nowa-stara jakość! Nie twierdzę - tak jak jeden z przedmówców - że Marek jest mniej odpowiednim wsparciem dla Hugo - to jest inne. 
 
Jak się da, to proszę więcej tego duetu. Tak, sponsorowałem :P

darek 2015-02-01

Odnośnie tego ZUSu to można posłużyć się analogią ZUSu i więzienia - naczelnik więzienia nie musi reklamować swoich usług wśród więźniów, bo więźniowie i tak są skazani na siedzenie w więzieniu i nie mają żadnej alternatywy. 
Jednakże zwykle w więzieniach uprawia się mimo wszystko rodzaj propagandy głoszącej, że to więzienie jest fajne. Weźmy sobie przykład obozu w Oświęcimu, gdzie był słynny napis ARBEIT MACHT FREI - był to rodzaj dodatkowej propagandy . W łagrach sowieckich podobno też były różne elementy propagandy o podobnym charakterze, po to aby przykryć realia, że chodzi o zwykłe niewolnictwo. 
 
ZUS niejako wyciągnął lekcję od swoich prekursorów i pewno wkrótce zacznie umieszczać na swoich siedzibach napisy Ozusowanie Uczyni Was Wolnymi.

inż 2015-02-01

rwa ten Martin to jednak jest futurysta. 
audyszyn fenomenalna

Martin 2015-02-01

Środowiska wolnościowe mają, że się kłócą. Jaca dobrze gada. 
 
Ale co innego się dzielić, co innego się szarpać. 
 
Ja nie widzę nic dziwnego w tym, że jak jest dwóch ludzi to czasem pojadą jednym samochodem, a czasami wolą dwoma. Dziwne jest tylko to, że kiedy się zdecydują jechać oddzielnie to ktoś traktuje to jak akt wojny. 
 
Wiesz, my se z Hugo jeździliśmy jednym samochodem długo. A teraz jedziemy dwoma, co też ma swoje plusy. Większy wybór i można się fajnie pościgać. Co dwa samochody to nie jeden, ma to swoje plusy. 
 
Ja uważam, że dla środowiska wolnościowego i wspólna jazda może być korzystna i wyścigi mogą być korzystne. Może być 20 oddzielnych ośrodków, może być luźna konfederacja tych ośrodków albo Jedno Wielkie Zjednoczone coś. Ale nawet tych 20 oddzielnych nie musi wcale osłabiać całości. 
 
Problemem nie jest podzielenie się, problemem jest to, że ludzie są w tym za mało, jakby to powiedzieć... dorośli. 
 
Nawet jak się komuś zdarzy gówniarzerię uprawiać, nogę podkładać, kamieniami rzucać, nawet jak cię poniesie i się wkurzysz, to się przecież ochłonie z tego w końcu. Mózg i dojrzałość zabraniają poświęcać czegoś większego (Kingsize dla każdego!) w imię chwilowej satysfakcji (wreszcie chama zaorałem!). 
 
Ja se myślę, że wspólna audycja w oddzielnych radiach jest jeszcze fajniejsza niż była, bo teraz i różnice widać lepiej, i każdy swobodniej gada jak wie, że jest na swoim a nie na wspólnym. I w razie czego skończyć też łatwo i bezboleśnie. W ogóle same plusy. 
 
Zresztą chyba musi tak być. Jedna wizja - jeden szef - jedno przedsięwzięcie. Zupełnie normalne, inaczej mamy ONZ i parodię działalności. To był naprawdę ewenement, że Kontestacja miała tak długo dwóch równorzędnych szefów i działało to tak sprawnie. 
 
Ale to optymistyczne - pokazuje jak dużo się da, kiedy ludzie dogadują się zamiast się tłuc po ryjach. 
 
Czego wszystkim życzę oraz zdrowia.

nereus456 2015-02-01

Ach te stare dżingle no i Albert

Brodzislaw 2015-02-02

Martin! Nie daj się zrobić w chuja i niech nie przysyła ci kratki jakiegoś Tuborga czy innego odpowiednika Tyskie. Od razu z górnej połki - Coisbo albo Hornbeer albo Mikkeler.

Martin 2015-02-02

No ba! Ja stawiam na jakość, nie ilość.

diog 2015-02-02

Ni można wybrać koczowiska dekadencji przy sponsoringu.

Kwiat126p 2015-02-04

Martin jak zwykle topi sie w swojej głupocie kosmopolitycznej. Mówi "nie bedę uczestniczył w tej głupocie" o Polsce mowi ...."głupota", wolność Polski - głupota. A co się przejmować? Spierdalamy! Na dodatek gada że nie ma co porownywać Polaka z człowiekiem bo człowiek to chce żyć i żryć, jest światowy i w ogole cool jak Martin z czaszką na koszulce. A ja bym nie uciekał bo czuję więź ze swoim krajem, polazłbym do armii czy perspektywy byłyby dla mnie złe czy dobre i uważam to za zdrowy odruch a nie tchórzostwo kosmopolityczne i tylko pchanie w gardło Warki czy innych płynów. "Te Polaki to są tępe a my to jesteśmy ktoś!" - śmieszne to, takie lemingowe pojmowanie własnej wartości. Są pewne wartości, ideały a nie płycizny typu copiątkowe zarzyganie się w pubie Janusz. Czujecie więź z własnym brzuchem a nie z krajem. Urodziliście się tylko tutaj i nic ponad to. Takie "O wolność nigdy nie bedę walczyć ale chciałbym z niej skrzętnie korzystać".

Rysiek 2015-02-04

@Kwiat126p co ty sie produkujesz czlowieku, nie ma kogos zmuszac zeby byl Polakiem

RAdesign 2015-02-05

@Kwiat126p 
 
Bo Martin to taki Korwin, tylko internacjonalista ;>

Kwiat126p 2015-02-05

@Rysiek no tak ale to takie żałosne jak Polak wyjeżdża za granicę i już nie jest Janek tylko John z Kentucky :) Taki zachwyt tym zachodem, że są fajne kraje a nie ta ciulowa Polska jakaś, tam to zaścianek i katole żydożercy itd itp i inne bzdury lansowane przez telewizyjne cool autorytety moralne. A już w ogóle uczulony jestem i szacunku no niestety ale nie mam(budzi to we mnie obrzydzenie) na takich oportunistów i tchórzy co by za bitcoiny matkę sprzedali i uciekali. W zarabianiu kasy i pchaniu w kiszkę nie ma nic złego ale to nie wszystko po prostu. Tak ja to widzę.

Judgement 2015-02-06

Przed pracą w korporacjach, Sławek Muturi skorzystał na aferze FOZZ o czym sam kiedyś mówił. To gwoli tematu tabu, który nigdy nie jest poruszany czyli "pierwotnego zawłaszczenia".

Rysiek 2015-02-06

@kwiat126p ok kumam, ja tylko dopowiem ze takiej antypolskiej propagandy jak jest w Polsce to nigdzie nie spotkalem :( a w paru krajach mieszkalem , u nas kiedys teraz to moze juz nie tak ale kilka lat temu jak ktos zalozyl koszulke z orlem z korona to byl od razu faszysta itd. :)

Dodaj komentarz...


Marcin Hugo Kosiński
Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Martin Lechowicz
Twórca radia
Enklawa.net. I videocastu Odwyk.com. I do tego jeszcze bard. A, gdyby tego było mało to programista. I pisarz. I podróżnik. I cholera wie co jeszcze...

Prowadzą audycję na żywo Koczowisko Dekadencji


Medale:

Program miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

Czy gry przynoszą śmierć? (12) - 5 lat temu

Widzieliśmy film Korwin (6) - 6 lat temu

Korwin jest kobietą (13) - 6 lat temu

Bo trolić to trzeba umić (4) - 6 lat temu


Czego nie widzą cukrzycy? (5) - 6 lat temu

Zgwałcił wolny rynek (16) - 6 lat temu

Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kuba - - 5.00
Wolność! - - 10.00
NIE dla Janka Fijora! - - 11.00
gaceq - - 10.00
Frostmourne - - 40.00
Skub z Orla - - 20.00
Łukasz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt