Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-02-08

Negocjowanie stawki jako programista

Nadający:

Postanowiłem, że zamiast ślepo brnąć do przodu i zdobywać kolejnych subskrybentów i fanów na FB przez wrzucanie co tydzień podobnej formuły, warto na chwilę się zatrzymać i zastanowić się co dalej. W filmiku macie więcej na ten temat. :)

KOMENTARZE

mgr inż. BlackEmperor 2015-02-09

Hej. 
Dla mnie mozesz jeszcze zrobic kilka ogolnych tematow. Na przyklad ten jest bardzo pouczajacy.  
Z czasem zapewne braknie Ci juz pomyslow i wtedy proponuje przejsc na tutoriale.

Jacek_vel_Blacha 2015-02-09

Istotnie tematy ogolne sa potrzebne - tak myślę. Moga występować właśnie w luźniejszej formie ,skróconej . Jak zdecydujesz się wrzucić tutorial wówczas musisz dać tu z siebie wszystko, tutejsze geeky za pomijanie niuansów merotorycznie Cię zlinczuja. 
 
Co do tych kwestii merytorycznych to miałbym dla Ciebie parę propozycji na odcinki :  
 
- Czym wyróżnia się java od pozostalych języków a czym "niszczy mózg" programisty czego nie robia w takim stoniu lub wcale pozostałe języki ? 
 
- Przykłady z omówieniem konkretnych rozwiazań w nich zastosowanych autorskich aplikacji w javie. 
 
- Potencjał javy czyli co zyskasz lub stracisz za X lat jeśli dziś nauczysz się akurat tego języka a nie innego?  
 
Z tematów ogólnych widziałbym takie rzeczy jak :  
 
- Kiedy można / warto podjać się pracy zdalnej i jakie sa tego negatywne strony ? ( o pozytywach mówi bardzo wiele osób) 
 
- Android oczami developera. Wady i zalety środowiska. 
 
Piszę to jako osoba , która nie jest programista i po latach zmagań z tym tematem raczej nim nie będzie więc wybacz ewentualny fail w moich propozycjach. 
 
Pozdrawiam

JavaDevMatt 2015-02-09

@Jacek 
...jak to jest, że czytając Twoje komentarze zawsze mam w głowie Twój głos :D u nikogo tak nie mam, u Martina ani u Hugo. Tylko u Ciebie.  
Dzięki za pomysły.

Pavulonik 2015-02-09

@3 
Heh, mam dokładnie to samo, czary jakieś czy cóś ;) 
 
przychylam się jednocześnie do pomysłów Blachy. Sam hobbystycznie jestem Pythonowc'em, a chętnie posłuchałbym profesjonalisty Javy, mówiącego o Javie ;) 
 
Pozdrawiam

moniq 2015-02-09

Tutoriali w sieci nie brakuje, a takiego okołoprogramistycznego omówienia spraw, owszem:), a że dobrze Ci idzie, chętnie posłucham dalszych rozważań;). @4 i ja usłyszałam głos Blachy czytając jego komentarz O.o, coś w tym jest:P

Cezary 2015-02-10

Porady w stylu "omowienie wzorca projektowego" zdecydowanie nie pasuja mi do audycji na kontestacji. Poza tym nie ma sensu kopiowac czegos co juz jest w internecie. Mi sie podoba taka formula jaka jest obecnie. Warto tez wybierac tematy ktore zainteresuja tez nie programistow. Np: 
 
algorytmy, o zlozonosci obliczeniowej, problem komiwojazera. 
 
Co cechuje dobrego programiste? Innowacyjnosc, czy wybieranie sprawdzonych rozwiazan? 
 
Dlaczego w oprogramowaniu jest tyle bledow?

Tomek 2015-02-10

Może wypowiem się jako ktoś, kto się (m.in.) programowaniem zajmuje. 
 
@6 
"algorytmy, o zlozonosci obliczeniowej, problem komiwojazera" 
 
O tym można poczytać w sieci (choćby wikipedia). 
 
Co do Twoich pozostałych propozycji, to będzie tyle odpowiedzi, ilu odpowiadających. 
 
 
@2 
"Czym wyróżnia się java od pozostalych języków a czym "niszczy mózg" programisty czego nie robia w takim stoniu lub wcale pozostałe języki ?" 
 
"Potencjał javy czyli co zyskasz lub stracisz za X lat jeśli dziś nauczysz się akurat tego języka a nie innego?" 
 
To samo, co powyżej - tyle odpowiedzi, ilu odpowiadających. 
 
Abstrahując od tego, że pierwsze pytanie wydaje mi się być mocno naciągane. Ale to może być ten fail, o którym wspominałeś. (Trochę wyjaśnię: język to tylko narzędzie. To prawda, że kiedy mamy w ręku młotek, to dookoła widzimy gwoździe. Ale czy młotek może nam popsuć mózg? Co najwyżej zmęczymy się otwierając młotkiem puszkę z sardynkami...) 
 
 
Tak z ciekawości: byłoby zapotrzebowanie na więcej audycji o programowaniu (względnie o tego typu tematyce)? (A może Mateusz potrzebowałby pomocy? ;-)) 
 
Nawet kiedyś o tym myślałem. Doszedłem jednak do wniosku, że to tematyka zbyt specjalistyczna, a poza tym niepasująca do Kontestacji (rozwój osobisty, przedsiębiorczość, inwestowanie, polityka, gospodarka, ekonomia...). Potem pojawiła się audycja Mateusza. Posłuchałem paru odcinków, po czym przestałem. Nie dlatego, że mi się to nie podobało - po prostu dla mnie to zbyt proste (lub uproszczone), oczywiste... Ta audycja nie jest kierowana do takich, jak ja. Natomiast z uwagą śledzę tematy, jakie podejmuje.

Jacek_vel_Blacha 2015-02-10

@7  
 
Tomku to nie jest to samo. Wyjaśnię Ci to znów na przykładzie : 
Ci którzy wierzyli przez ostatnie lata w flash'a też źle oszacowali jego potencjał bo pojawił się HTML 5 ,który już nie tylko wygryza rynek webowych playerów ale także gier pod przeglądarkę.- to odnośnie pytania o potencjał. 
Pytanie o to czym wyróżnia się java nie jest wcale od czapy bo coś jednak spowodowało ,że DevMatt siedzi kolejny rok właśnie w tym a nie poszukuje ścieżki rozwojowej w innym języku. Ponad to on sam wie najlepiej co w javie moze najbardziej irytować i dokuczać np: komuś kto zaczynał od nauki w C# - to miałem na myśli pisząc o mózgowych zniszczeniach ;-))

Cezary 2015-02-10

@7 Na każde pytanie można udzielić różnych odpowiedzi. To w żaden sposób nie dyskwalifikuje pytania - wręcz przeciwnie. Jasne, jest, że odpowiedź to zawsze opinia autora tego podcastu/videobloga, a nie prawda obiektywna. 
 
Racja, że o pewnych rzeczach można przeczytać, ale myślę, że osobę zupełnie niezwiązaną z programowaniem szybciej zainteresowałby wspomniany problem komiwojażera niż szczegóły dotyczące danego języka programowania. 
 
Tym bardziej, że różnice między takimi językami jak C# czy Java są raczej nieznaczne i dużo ważniejsza jest ogólna umiejętność programowania niż znajomość takiego czy innego języka. Poza tym język to tylko wierzchołek góry lodowej, bo liczy się też znajomość powiązanych z językiem technologii, bibliotek, serwerów itp.

ziut3k 2015-02-12

Cześć, 
Jestem osobą pracującą na pełnym etacie i chcę się przebranżowić. Myślę o programowaniu, ale nie wiem od czego zacząć a nie chcę tracić czasu i brnąć w ślepą uliczkę. Był bym wdzięczny za filmy o wprowadzeniu w programowanie aby chociaż spróbować i stać się początkującym programistą. 
Pozdrawiam,

Piotrek 2015-02-13

@3 
 
JavaDevMatt zakochani tak mają (nie mogłem się powstrzymać od napisania tego komentarza). 
 
:) 
 
Pozdrawiam.

PawelS 2015-02-19

Proponuję filmik z psychologii: o pokonywaniu własnych słabości, niskiej samooceny, impostor syndrome, itd.

Dodaj komentarz...


Mateusz Kupilas - kiedyś przedsiębiorca (SEO/SEM), aktualnie od kilku lat etatowy programista. W latach 2008/2009 prowadził portal edukacyjny Ryu.pl, który figurował na 1# w Google pod frazą "Streszczenia". Ma nadzieję, że niedługo wróci do prowadzenia własnego biznesu. Po godzinach muzyk-hobbista.

Prowadzi audycję Programista Na Emigracji .

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Plany na rok 2018 - 3 lata temu

Efekt kuli śnieżnej (5) - 4 lata temu


O co chodzi z tymi makami? (7) - 5 lata temu


Piekło perfekcjonistów (2) - 5 lata temu
Za stary na programowanie? (4) - 6 lat temuTworzenie produktu - 6 lat temu

Widełki i Koszty (7) - 6 lat temu

Rekrutacja - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

10kg.pl - - 20.00
Numery kierunkowe - - 30.00
Naturalnemetody.pl - - 20.00
Tłumaczenie strony internetowej - - 20.00
Naturalnemetody.pl - - 20.00
rozmaryn - - 100.00
Tłumaczenia stron internetowych - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt