Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-02-12

Pytania od słuchaczy - Część 1

Nadający:

Pierwsza część bardzo ciekawych pytań i historii słuchaczy, którzy przełamują swoje bariery i idą po swoje w drodze do biznesu...

KOMENTARZE

Bezimienny 2015-02-13

mam pytanie, kiedy wreszcie ta bańka pęknie, skoro wszystko jest takie chore. no na spadkach też przecież można dużo zarobić, tylko chciałbym wiedzieć kiedy wreszcie ten nieunikniony kryzys nastąpi?

Ernest 2015-02-13

@1 To nie jest pytanie w temacie tej audycji - chyba chciałeś zadać pytanie pod audycją "Wydanie Główne z Hugo" :)

Wojtek 2015-02-13

Bardzo dobrze, że istnieją audycje promujące przedsiębiorczość, ale zastanawiam się czy jest ona dla każdego. Czy nie jest tak, że jakiś mały procent rzeczywiście skorzysta, otworzą się im oczy i zaczną działać. A pozostałe osoby się tylko napalą, ale choćby jak się starali to nie będą osiągali sukcesów z własnymi firmami. I być może te osoby lepiej by przeżyły życie z pracą na etacie. 
 
Druga kwestia, czyli psychologia. Kiedyś słuchałem wykładu profesora Vetulaniego. Mówił on, że największy wpływ na życie ma wiek między 7 a 14 rokiem życia i w tym czasie tak naprawdę czego się nauczymy to ciągnie się przez nasze życie. A co nie rozwijaliśmy, to neutrony w mózgu zanikają i nie mamy tych umiejętności. To tłumaczy dlaczego jak ktoś się wychowa w rodzinie przedsiębiorców to naturalnie ma uwarunkowania do prowadzenia przedsiębiorczego życia. Chętnie dowiedziałbym się więcej na ten temat, czy czasami na pewne rzeczy nie jest po prostu za późno.

Ernest 2015-02-13

@3 Wojtek moim zdaniem przedsiębiorczość jest dla wszystkich, którzy działają, nie poddają się, są odważni, rozwijają się, stawiają sobie cele, są wytrwali - lub robią wszystko, żeby tacy być. 
 
Przejście tej drogi nie jest ani łatwe, ani przyjemne, dlatego większość ludzi nigdy się za przedsiębiorczość nie weźmie. 
 
Cały myk polega na tym, że ludzie uciekają od rzeczy nieprzyjemnych, wymagających działania i zaangażowania, bo siedzenie i nic nie robienie jest dla wielu po prostu proste i mało wymagające.Problem w tym, że ludzie dochodzą do momentu, w którym muszą zapłacić ogromną cenę za swoje życie. Przedsiębiorca płaci cenę z góry - zanim zarobi przeleje krew, pot i łzy, poniesie mnóstwo porażek, często zbankrutuje raz, a nawet kilka razy. Pracownik etatowy zapłaci cenę w wieku 50 lat, kiedy po 25 latach pracy zgodnej ze swoim wykształceniem zastąpią go młodzi, bardziej elastyczni, zdrowsi i silniejsi ludzie, a on zostanie odsunięty na margines społeczny z perspektywą 20-stu brakujących lat do emerytury. Czy spotka to wszystkich? Nie sądzę, ale mam intuicję, że spotka to zdecydowaną większość, bo taki jest świat, a pracy na świecie będzie coraz mniej, ze względu na automatyzację - nie tylko produkcji, ale też usług (np. w internecie). 
 
Pytanie jakie każdy powinien sobie zadać brzmi: Jakie konsekwencje dzisiejszych decyzji mogą spotkać mnie za 25 lat? 
 
Co do drugiej kwestii - neurony tracimy cały czas i faktem jest, że najlepsze w rozwoju naszego systemu poznawczego jest pierwsze 8 lat życia. Po tym czasie istotnie możemy gorzej przyswajać informacje, być mniej inteligentni, wolniejsi w działaniu, ale jest jeszcze druga strona medalu - czyli nasza mentalność. To nasze nastawienie psychiczne decyduje o wielu kwestiach, a nastawienie można zmieniać, trenować, można nasiąkać lepszymi jakościowo treściami. 
 
Możesz np. wolniej czytać, ale o Twoim powodzeniu w biznesie nie zdecyduje szybkość czytania i przetwarzania informacji, ale Twoje mentalne nastawienie do tego co robisz. Ktoś kto potrafi czytać szybko, ale nie czyta w ogóle, zawsze będzie mniej wiedział, niż ten co czyta wolno, ale jest tym tak zajarany, że wstaje o 5-tej rano, bo nie może doczekać się czytania kolejnej biografii człowieka sukcesu. 
 
W tym kontekście, zawsze jest czas na zmiany w życiu, jedyne co zostało stracone to niewykorzystany potencjał, który można było odpalić kilka lat wcześniej. 
 
Ps.: Polecam nie słuchać za bardzo psychologów, którzy stygmatyzują i nadają etykiety. Dla człowieka możliwe lub niemożliwe jest tylko to w co sam wierzy, a nie to, co ktoś mu wmawia - psychologowie są w większości nieźle wykręceni i uważają się za ludzi mających władzę nad umysłami wszystkich pozostałych. Używają kwestionariuszy, żeby określić jaki jest człowiek i co może zrobić ze swoim życiem, zapominając, że życie nie składa się z odpowiedzi w kwestionariuszu i o tym, że wiele odpowiedzi za jakiś czas może być zupełnie innych. Olać takich przeintelektualizowanych ludzi i stawiać na praktykę. Praktyczne doświadczenie powie Ci prawdę, a nie psycholog...

Paweł 2015-02-13

Erneście,  
 
Dzięki za audycję. 
Czytałem książkę Harva Ekera. Mówisz, że przydała Ci się w kontekście zbudowania biznesu. Czy możesz rozwinąć temat? Bo z tego co pamiętam, to traktowała bardziej o finansach osobistych. 
Na co zwrócić uwagę w tej książce jeśli chodzi o budowanie biznesu? 
 
Ja też mógłbym być zainteresowany ogórkami kiszonymi. Mieszkam w Warszawie – tak jak Ernest. 
Jaka jest cena za kg?

Ernest 2015-02-13

@5 Paweł ja działalność prowadziłem na długo przed przeczytaniem książki Harva, ale pozwoliła mi uporządkować w głowie wiele rzeczy. 
 
Jak dla mnie jest to bardziej książka biznesowa, ponieważ dotyka nastawienia mentalnego do pieniędzy, biznesu, pokazuje, że podjęcie działań (np. historia Harva o pracy w cukierni) prowadzi do otwarcia nowych dróg. Książka wyrabia nawyk myślenia na wielką skalę - nie można myśleć o małych rzeczach, kiedy marzy się o wielkich - trzeba mieć schemat wielkich pieniędzy w głowie i milionów ludzi zadowolonych z tego, że dostarczasz im wartość - tych aspektów jest masa. 
 
Dla mnie to jest książka biznesowa, być może dlatego, że zanim ją przeczytałem prowadziłem już firmy i poruszane wątki odpowiadały moim doświadczeniom. Ja też kiedyś wszedłem w "korytarz" - dla mnie tym korytarzem do przedsiębiorczości była sprzedaż, dla Harv-a praca w cukierni... a dla jednego z moich słuchaczy, prawdopodobnie będą to kiszone ogórki :)

Davvid 2015-02-16

Gdzie można się zapisać na przedsprzedaż kursu AdWords?  
Jestem średnio-zaawansowanym użytkownikiem systemu i przyznam, że interesują mnie raczej dodatkowe funkcje, case study z konkretnymi rozwiązaniami, które generują konwersje, itd

Ernest 2015-02-16

@7 Davvid proszę napisz do mnie przez formularz bloga www.ernestgurgol.pl przekażę Ci więcej informacji.

Ernest 2015-02-20

@7 Davvid uruchomiłem stronę na której możesz wpisać się na listę osób, które dostaną powiadomienia jak tylko odpalę kurs www.adwordskurs.pl

Dodaj komentarz...


Ernest Gurgól - Kiedyś etatowy pracownik korporacji, dziś przedsiębiorca z dużym doświadczeniem handlowym i marketingowym. Pracował w takich branżach jak FMCG, budownictwo, energetyka, telekomunikacja, IT oraz nieruchomości. Absolwent Psychologii Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz Szkoły Trenerów Umiejętności Psychospołecznych. Z zamiłowania pasjonat rozwoju osobistego i kompetencji przedsiębiorczych. Zwolennik wolnego rynku, łamiący schematy, wielki fan kreatywności, człowiek, który ma w głowie więcej pomysłów niż byłby w stanie zrealizować.

Prowadzi audycję Wokół Biznesu .

Inne audycje tego autora:

Bieda to przywilej? (12) - 6 lat temu
Perfekcjonizm w biznesie (8) - 6 lat temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Magda - - 25.00
Internet mobilny - - 30.00
Atlas nieba - - 30.00
MARCIN BRZESKO - - 10.00
Jupiter - przeprowadzki międzynardowe - - 20.00
Wiecej filmików proszę - - 10.00
xtra numer - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt