Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-02-19

Jan Fijor - Czego Janek się dowiedział w Niemczech

Nadający: Jan Fijor

Janek wrócił z Niemczech gdzie był na konferencji. A czego się tam dowiedział to już musisz odsłuchać audycji.

KOMENTARZE

Marcin 2015-02-19

Witamina C  
 
allegro.pl 
 
To że jest na kilogramy to ciekawostka ale zobaczcie proponowane dawki na różne choroby np. 200gr / 24h jak by się chciało tyle w tabletkach zażyć to trzeba by z 2000 połknąć pudełko około 30tabletek po 100mg czyli 66 pudełek trzeba rozpakować :)

Piotr 2015-02-19

Edon 2015-02-19

W Polsce w Mcdonald'sach już od kilku lat trzeba wystukiwać kod z paragonu żeby wejść do wc. Bez paragonu trzeba zapłacić.

RAdesign 2015-02-19

@1 
Wspomaganie leczenia witaminą C to nie jest nowy pomysł, zalecali go znani nobliści (chemia), czy radzieccy i rosyjscy lekarze odpowiadający za zdrowie kosmonautów. 
200 g to jest zdaje się dawka "szokowa" na pierwszą dobę przy ciężkiej chorobie (rozpoznane zapalenie płuc z linka niewątpliwie taką jest). 
Zaś co do tabletek - cóż, zawartość normatywna jest dostosowana do zaleceń norm dziennych WHO i innych organizacji - a te systematycznie spadają - bo WHO wpadło w trend zaleczania objawów, zamiast prewencji i zapobiegania. 
"Leczą" się więc ludzie środkami maskującymi objawy, np. takimi z zawartością narkotyków (pochodne efedryny, bodajże w jakichś "goździkowych" czy podobnych środkach uniwersalnych "na przeziębienia i wszystko inne"). 
 
Innym problemem jest też malejąca ilość składników odżywczych w żywności. 
Np. długofalowe badania czeskie "koszyka surowej żywności", prowadzone od ponad 30 lat, stwierdzają, że wartość odżywcza spadła w tym czasie nawet o 20%-35% - dotyczy to zawartości makroelementów,mikroelementów i witamin. 
Jest to prawdopodobnie spowodowane nadmiernym uprzemysłowieniem produkcji - monokultury, monotonne nawożenie,wyjałowienie ziemi, bezwartościowa karma i złe warunki hodowli - powodują spadek wartości odżywczych. 
Sztuczne nawozy zawierają tylko kilka składników, a w glebie istotne jest kilkadziesiąt - które pochłaniają rośliny. 
 
Możliwe, że stąd wynika też plaga chorób i otyłości - jedzenie jest coraz mniej wartościowe, więc ludzie są ciągle głodni i żeby nasycić głód wpierdalają teraz miskami to, co pół wieku temu wystarczyło łyżkami.

George 2015-02-19

Jeśli chodzi o aspekt zdrowotny to polecam ksiazke Jerzego Zięby - "Ukryte terapie"

eldamianos 2015-02-19

witamine d3 1000 j.m. jako lek kupuje bez recepty we Wrocławiu i nikt nie robi problemów z tym 
pozdr

Paweł 2015-02-19

Co do kamer w samochodach itd... fajnie wygląda mapa europy w trybie streetview;)

Robi 2015-02-20

Sprawy porządkowe na poczatek. Norymberga to 14. miasto niemieckie pod względem liczby ludności. Opłaty w niemieckich McDonaldach były już 2007 r. Byłem wtedy w Berlinie i niemile mnie to zaskoczyło. 
 
Dlaczego nic nie było o aferze Kamila Durczoka? W sytuacji kiedy kolesie go kryją wypadałoby, aby Kontestacja o tym mówiła.

Paweł 2015-02-20

Janku 
 
W potocznym języku to rzeczywiście Dług=Deficyt 
 
ale ekonomiści(szamani, którzy intuicyjne rzeczy tłumaczą niezrozumiałym językiem dla reszty) używają pojęcia Deficyt budżetowy jako stan jednorocznego budżetu (państwa/gospodarstwa domowego/innego podmiotu) w którym wydatki są większe od wpływów do 'kasy'....w Niemczech w 2014 po raz pierwszy od dawna nie było już deficytu ( w Polsce jest deficyt cały czas od kiedy jest oficjalnie podawany 1991r, Podczas ostatniej dekady zajebiście wzrósł) 
 
Natomiast Dług Publiczny najprościej mówiąc to po prostu skumulowany deficyt budżetowy od pierwszego jego zaciągnięcia przez jakąkolwiek instytucję publiczną (rząd, samorządy, Podmioty celowe, NFZ,ZUS+ Osetki od długu niespłaconego-które co roku rosną, Rolowane obligację rządu-Bony skarbowe ... itp) tak naprawdę to zależy, kto jak liczy....np rząd podaję że w Polsce jest mniej niż ostatni próg ostrożnościowy 60 % PKB(szczególnie po przejęciu 180 mld z OFE, ale niezależni ekonomiści wyliczają że stanowi on nawet 200 % PKB Polski....Generalnie obecnie chyba przypada ok 30 tys zł na każdego polaka-----i mało kto sobie zdaję sprawę że ktoś kiedyś będzie musiał to spłacić, albo my albo nasi potomkowie, albo będziemy musieli oddać lasy, ziemię za to ( jak grecy oddali niektóre wyspy)-----Pieprzony Keyenesizm....jak sam Keyens stwierdził po zadanym mu pytania czy jego idea sprawdzi się w długim okresie.... '"W długiej perspektywie wszyscy będziemy martwi """

Paweł 2015-02-20

Ernest 2015-02-20

Janku dziękuję Ci, że nawiązałeś do mojej audycji i poruszyłeś temat biznesu. Pozwolę sobie odpowiedzieć w komentarzu. 
 
1. Pomysł na biznes - jeżeli ktoś nie ma pomysłu na biznes, to moim zdaniem nie ma go dlatego, że jest jeszcze mentalnie za mało biznesowy, a za bardzo na etacie - w tym przypadku podzielam opinię Kamila, że takiej osobie nie można doradzić w kwestii "Jaki biznes mam otworzyć?" bo ta osoba wykazuje elementarne braki i i tak sobie nie poradzi - bo biznes nie jest dla ludzi, którym ktoś powie co mają robić, ale dla tych, którzy sami będą go kreować. 
 
Tu ważne jest zrozumienie elementarnych kwestii o których wspomniałeś takich jak rynek, potrzeby ludzkie, kwestie sprzedaży i marketingu - zgadzam się. 
 
Z tego powodu pierwszym etapem myślenia o biznesie, jest przestawienie głowy na biznesowe myślenie, zaczerpnięcie z literatury i otoczenia, przyjrzenie się biznesom dookoła. 
 
2. O tym jak ja zaczynałem w biznesie można posłuchać w innych moich audycjach, jest tam sporo wątków - choć nie wszystkie. 
 
3. Problem "pomysłu" jest przeze mnie zidentyfikowany i działam w tym temacie. Na moim blogu www.ernestgurgol.pl od około 2 tygodni można zapisać się na bezpłatny kurs - "Jak generować pomysły na biznes?" - wszyscy uczestnicy otrzymują kurs w kilku częściach - pierwsza część identyfikuje kwestie mentalnego podejścia do biznesu i wejścia z myśleniem na właściwy tor - moim zdaniem bez tego żaden pomysł się nie wykluje. Kolejne części dają konkretne przykłady z życia (mojego i nie tylko), narzędzia do wymyślania pomysłów, sprawdzania rynku i rozumienia potrzeb, oraz wykorzystania własnych kompetencji. To jest pierwszy element rozumienia procesu wejścia na przedsiębiorczą drogę. 
 
4. Na moim blogu ukazuje się seria artykułów o pozyskiwaniu pieniędzy na biznes we wczesnej fazie rozwoju - dużo piszę tam o pomyśle, prototypie, rynku i inwestorach - każdy, kto uważnie przeczyta bardziej zrozumie z czym się to wszystko wiąże. 
 
5. Piszę książkę która pomoże ludziom z mało przedsiębiorczym myśleniem przestawić się na myślenie w kierunku własnego biznesu, krok po kroku przechodząc od etatu do własnej firmy - to jest kwestia kilku tygodni, kiedy ta publikacja będzie dostępna - jest ona sporządzona głównie w oparciu o opinię ludzi niebiznesowych, ponieważ bardzo chcę trafić w punkt i we wszystkie bolączki osób, które są tak silnie osadzone w etacie, że nie są w stanie na dzień dzisiejszy rozpocząć działalności i błędnie myślą, że jest to tylko kwestia "pomysłu" na biznes. W książce też wracam do swoich etatowych doświadczeń i staram się przypomnieć sobie, co sprawiało mi największą trudność w drodze do własnej firmy, żeby pokazać ludziom jak ten PROCES przejść. 
 
Właśnie, słowo proces jest tu odpowiednie - nie ma złotej recepty, która z dnia na dzień zrobi z etatowca przedsiębiorcę i jeśli ktoś tego nie akceptuje, to powinien zostać na etacie. Firma to proces, tak jak dochodzenie do firmy, to również proces systematycznych zmian w swoim życiu, w głowie, zdobywanie kompetencji. Ktoś kto tego nie rozumie myśli sobie: "Daj mi pomysł, a ja zrobię firmę" i chce efektów od razu - tak się nie da, nie ma drogi na skróty i to trzeba zaakceptować - mówię o tym w audycji "Pierwszy milion w Twojej głowie" 
 
6. Odpowiadam regularnie na maile i pytania słuchaczy - część z nich można posłuchać w audycji. 
 
7. Mój komentarz pod moja ostatnia audycją doskonale pasuje do klimatu tego co powiedziałeś - że musi być rynek, potrzeby itp. z tym, że ja pójdę dalej - żeby widzieć rynek i potrzeby, trzeba wiedzieć jak je identyfikować - od tego jest mój bezpłatny kurs e-mail z bloga. 
 
8. Bardzo mnie cieszy, że poruszasz te kwestie i odnosisz się do wątpliwości słuchaczy - po raz kolejny potwierdza się, że to o czym mówimy, jest poważną barierą w drodze do biznesu i właśnie dlatego ludzie, którzy słuchają kontestacji mają okazję te bariery pokonać dzięki audycjom całej masy ludzi, nadających w Kontestacji. 
 
9. To o czym mówisz, że ktoś podjął działanie, spróbował - to jest to do czego ja namawiam - im więcej działań człowiek podejmie tym więcej się nauczy, to jest stara prawda, która w biznesie również się sprawdza. 
 
 
Dziękuję za nawiązanie do mojej audycji, podzielenie się opiniami słuchaczy i propagowanie sensownych książek, które pozwalają ludziom zrozumieć mechanizmy i mentalnie przestawiać się na przedsiębiorczą drogę. 
 
Zdrowia życzę :)

Adolf 2015-02-20

Niemcy już dwa razy przegrali wygraną wojnę przez USA i może dla tego mają uraz do tego języka,poza tym mógł pan spróbować po rosyjsku przynajmniej w moim przypadku nie raz zdało to egzamin.

RAdesign 2015-02-21

Wesoła strona prosto z USA --> www.dailyjobcuts.com

wieslaw czajkowski 2015-02-23

6 grudzien 2013 roku  
Do 
Trybunalu Konstytucyjnego  
Rzeczypospolitej Polskiej 
przy Alei J. Ch. Szucha 12a  
w Warszawie 00-918: 
 
OSKARZENIE  
O DZIALANIA NA SZKODE NARODU POLSKIEGO  
 
 
Na podstawie Art.6 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej OSKARZAM instytucje nie i wymienione w zalacznikach o: 
 
- udaremnianie Narodowi Polskiemu korzystania z narodowego dziedzictwa kulturalnego, jakie pozostawili po sobie Ignacy Paderewski, Henryk Sienkiewicz, Helena Modrzejewska (Modjeska), Ralph Modjeski (Modrzejewski) i inni w Kalifornii 
- od roku 1989 niedopuszczanie Stowarzyszenia Modrzejewskich Oddanego Ochronie Kultur do wystepowania w interesie Narodu Polskiego z tytulu w/w dziedzictwa.  
 
Do najdrastyczniejszych swiadectw uzasadniajacych niniejsze OSKARZENIE sluza nastepujace zalaczniki/dokumenty: 
 
Grudzien 2005 pismo do Ministra Spraw Zagranicznych RP. 
20 czerwiec 2006 do Prezesa Rady Ministrow RP. 
8 sierpien 2006 – PRTKwAPK po polsku. 
3 wrzesien 2006 – Notatka Sluzbowa. 
6 wrzesien 2006 od Kancelarii Prezydenta RP. 
19 wrzesien 2008 – Notatka Sluzbowa. 
29 wrzesien 2008 do Premiera RP. 
10 kwiecien 2009 do Prezydenta RP o uznanie za dzialania w obu jezykach.. 
15 marzec 2010 do Marszalka Sejmu RP. 
19 marzec 2010 do Europejskiego Trybunalu Praw Czlowieka w obu jezykach. 
15 listopad 2010 do Prezydenta RP. 
2 luty 2011 do Sadu Okregowego w Warszawie wniosek o rekompensate. 
25 maj 2013 do Sadu Okregowego w Warszawie w obu jezykach. 
17 wrzesien 2013 - ETCP/ECHR nadal sprawie Modjeska Nr. 58524/13. 
29 listopad 2013 do Sadu Okregowego w Warszawie w obu jezykach. 
 
Wobec powyzszego od Trybunalu Konstytucyjnego RP nalezy sie spodziewac akceptacji OSKARZENIA i podjecia odpowiedniej akcji. 
 
 
Z najwyzszym szacunkiem – Wieslaw Czajkowski..

robsonic 2015-02-24

Witam, 
 
To nieprawda, ze w Niemczech nie mozna rejestrowac kamera przebiegu swojej trasy w samochodzie. Jedyne co stanowi problem to "ochrona danych osobowych". Jesli umiescimy film w internecie i nie wymazemy znakow identyfikacyjnych uczestnikow ruchu to wtedy dopiero mozemy sie narazic na wieksze badz mniejsze problemy. W przeciwnym wypadku to nawet wskazane jest rejestrowanie swojej trasy. Zawsze taki material w przypadku kolizji moze posluzyc jako dowod w sadzie i to sad uznaje czy dopuscic nagranie do sprawy czy nie. Nie wprowadzajcie ludzi w blad stwierdzeniami, ze " W niemczech nie mozna nagrywac kamera w samochodzie". Gdyby tak bylo, to wszystkie kamery z monitoringow (banki, supermarkety, itd) musialyby zniknac natychmiast w calej Europie. 
Pozdrawiam.

Olaf 2015-02-26

Była wczoraj audycja?

wieslaw czajkowski 2015-02-26

Piosnka pijaka 
Na trzeźwo nie mogę żyć! 
Więc się upijam od rana 
I zawsze z pełnego dzbana 
Do nocy wciąż muszę pić; 
Za każdym kielichem wina 
Piękniejszym staje się świat, 
I urok młodzieńczych lat 
Wstępować w serce zaczyna. 
Zaledwie wypróżnię dzban, 
Piosenkę znajduję na dnie, 
A ona dźwięczy tak ładnie 
Wśród moich samotnych ścian! 
Rozjaśnia duszę pogodą 
I z serca zdejmuje pleśń, 
Wesoła, swobodna pieśń 
Fantazję wskrzesza mi młodą; 
I słyszę kochanki głos, 
Pierwsze miłosne zaklęcia, 
I chwytam dzban mój w objęcia, 
Padając na flaszek stos - 
Zdjętemu błogim marzeniem 
Zda się, że wracam znów 
Do jasnych młodości snów 
Ponad srebrzystym strumieniem! 
Po kwiatach sączy się zdrój, 
A wietrzyk roznosi wonie, 
Pierś ogniem szlachetnym płonie, 
Chcę wznowić rycerski bój, 
W dobranym braci orszaku - 
Ochoczo biegnę na szturm 
I słyszę w odgłosie surm: 
"Zwycięstwo przy białym ptaku!" 
Pośpieszam, co zdąży koń, 
I u nóg kochanki klęczę, 
Ona z obłoków rwie tęczę 
I moję ozdabia skroń; 
W rodzinne przychodzę strony 
I witam rzucony dom, 
I matki radosnym łzom 
Powierzam zdobyte plony... 
W pośrodku ojczystych pól... 
Lecz tu się sen mój ucina; 
Fantazji gdy braknie wina, 
Powraca zgłuszony ból - 
Każda odnawia się rana - 
Na trzeźwo nie mogę żyć... 
A więc pozwólcie mi pić 
Z mojego pełnego dzbana.

Tomasz 2015-03-07

Niemcy to potęga, głównie jeśli chodzi o społeczeństwo. 
Możesz mieć Janku negatywne zdanie, ale wynik 1:0 dla Niemiec. 
Bankowość, czy telewizja komórkowa to dla niektórych drobiazgi a dla innych nie, jednak wielu niemców się tym nie przejmuje. 
Polacy za to mają podstawowe problemy z państwem, rządem i bydłem. 
Polska jako kraj już dawno przegrała, więc jedyne co można zrobić osobiście to zmienić lokalizacje. 
 
Janek, jeśli wolisz polskie zasrane toalety za darmo to korzystaj. 
Rozumiem, że narzekasz na kibel i kawę jak zarabiasz w złotówkach, współczuję. 
Przyzwoite wynagrodzenie i normalne traktowanie masz w ramach mieszkania w Niemczech, w pl to coś, czego nie kupisz. 
Co do mówienia po angielsku, to więcej ludzi mówi po angielsku niż w Polsce, ale wiele zależy indywidualnie, pytałeś ludzi przypadkowych, więc to zupełnie nie jest miarodajne. 
 
Jak widzisz z rozmów z niemcami im sie opłaca płacić podatki i nie mają problemów takich jakie mają Polacy, ciekawe, że Ciebie to dziwi, być może przyzwyczaiłeś się do polski. 
 
Co do kamer, to można spokojnie rejestrować na swoim podwórku ale trzeba tabliczkę z informacją zamieścić, myślę, że to dobre, bo wolę wiedzieć. 
 
Ukraina temat rzeka, sugerowałem się tytułem a tu niespodzianka, pieprzenie na inny temat. 
 
Życzę zdrowia i dużo witaminy B (jesli wiesz o czym mówię). 
Tomasz

PIotr 2015-04-27

Chciałbym sprostować kilka nieścisłości jakie pojawiły się w opiniach Janka. Niestety drogi Janku mylisz się w kilku kwestiach jeżeli chodzi o Ukrainę. W jednym masz rację. Ukraina jest rozbita jeśli chodzi o społeczeństwo. Są ludzie którzy bardzo chcą zmian i normalnego państwa które będzie państwem prawa i wolności. Dlaczego drogi Janku ludzie wyszli na Majdan? Znam Ukraińców którzy jechali setki kilometrów żeby stać tam i walczyć o wolność. Przez Majdan przewinęło się miliony Ukraińców. Jest i druga część Ukraińców którzy mają wszystko w dupie jednym słowem. Aby było na chleb i zakąskę. Którzy przywykli do życia w komunie i pod silnym obcasem Cara z Moskwy. Mylisz się jeśli chodzi o język rosyjski. Absolutnie nikt nie chiał i nie chce w Kijovie zabraniać języka rosyjskiego! Chodzi o to tylko, żeby język Ukraiński był językiem obowiązkowym aby wszyscy się go uczyli. Język rosyjski miałby być drugim językiem tam gdzie są rosyjskojęzyczni. Ale problem w tym, że na wschodzie nawet nie chcą się nauczyć języka ukraińskiego. Wyobrażasz sobie Janku kraj (Polska, Niemcy, Belgia itd) gdzie obywatel mówi, że ma w dupie i nie będzie uczył się języka oficjalnego? I nikt mu przy tym nie broni mówić w języku mniejszościowym. Dwa, nie bronię rządzących obecnie bo to kupa cwaniaków też. Ale można sobie mówić i teoretyzować, że należy zrobić tak i tak (wolność praworządność itd) ale trzeba być naiwnym, żeby wierzyć, że to da się zrobić tak od razu i bez bólu. Na Ukrainie trzeba jeszcze parę wyborów, żeby do władzy doszli młodzi. Poza tym dziwisz się, że Kijów buduje obronę, że nie wolno krytykować rządu (to mi się też nie podoba). Ale weź pod uwagę, że jest to kraj cały czas atakowany militarnie ale przede wszystkim agenturalnie. Nie ma dnia żeby nie było jakichś ataków wybuchów akcji anty ukraińskich organizowanych przez rosyjską agenturę. Polska owszem fajnie by było gdyby była neutralna i bezpieczna. Ale uważam, że zbrojenie się i posiadanie mocnej armii to niezbędny element prowadzenia niezależnej polityki. Mylisz się twierdząc, że władza Ukrainy nie chce i nie chciała iść na ustępstwa. Stworzyć autonomię. Krym to już miał daleko idącą autonomię. A dla donbasu proponował Kijów też autonomię. Niestety Rosji nei interesuje Donbas. Rosja chce federalizacji Ukrainy. Celem jest nie dopuszczenie, żeby Ukraina była silnym kwitnącym krajem z silną gospodarką gdzie ludziom żyje się lepiej. Tak, Rosja broni się przed tym, bo wtedy mieli by problem u siebie. Tych opinii nie wydumałem. Czytam codziennie wiadomości z ukraińskich portali więc mam wiadomości na świeżo.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt