Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-02-26

Jak samodzielnie wydać książkę?

Nadający:

Audycja o tym jak krok po kroku, samodzielnie wydać i sprzedawać swoją pierwszą książkę

KOMENTARZE

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-02-26

Cześć, Marcin, miło Cię tu powitać! Audycji zdecydowanie da się słuchać, jest od strony technicznej OK, treść konkretna i ciekawa, a forma, w której opowiadasz po kolei w pierwszej osobie swoje doświadczenia, które zebrałeś, podejmując dane wyzwanie (w tym przypadku napisanie, wydanie samemu i sprzedaż książki), wydaje się do Ciebie bardzo dobrze pasować. Myślę, że łatwo zdobędziesz wdzięczną grupę docelową!

SOCZ 2015-02-26

@Krzysiek, ja myślę, Marcin już ma taką grupę. ;) 
 
"W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie chyba abyśmi dziś zapłacił za ta książkę." - to jest mocny tekst. 
 
 
Ps. Maciek używając Crowfunding użył bardzo dobrego wideo... polecam kontakt;)

SOCZ 2015-02-26

@Krzysiek, ja myślę, Marcin już ma taką grupę. ;) 
 
"W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie chyba abyśmi dziś zapłacił za ta książkę." - to jest mocny tekst. 
 
Dzięki Marcin za wartościową audycję. 
 
 
Ps. Maciek używając Crowfunding użył bardzo dobrego wideo... polecam kontakt;)

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-02-26

SOCZ, wiem, że ma. :-) Zwłaszcza świadczy o tym, że znalazł 100 klientów na samą zapowiedź, bez posiadania produktu. Miałem na myśli, że wśród słuchaczy KonteStacji. 
 
@Marcin, a takie pytanie: czy według Ciebie zdolności przedsiębiorcze można wyćwiczyć, a jeśli tak, to w jaki sposób (z wyjątkiem oczywiście najpraktyczniejszego i jako pierwszy się nasuwającego na myśl, czyli rzucania się na głęboką wodę, gdzie są wielkie skarby do zdobycia, ale też duże ryzyko utonięcia)?

Maciej Dutko 2015-02-26

Bardzo fajna pigułka wstępna - myślę, że hasła w rodzaju "wydać własną książkę" są bardzo zdemonizowane, bo wiele osób, które już to zrobiły, troszkę zazdrośnie strzeże wstępu do "grona wtajemniczonych";) A - jak słyszeliście - tajemnicy nie ma w tym żadnej:).  
 
Marcin przytoczył kejs mojej książki, której wydanie w ponad 100% sfinansowałem dzięki crowdfundingowi w serwisie PolakPotrafi.pl - jeśli chcecie zobaczyć, jak ten projekt wyglądał - zapraszam: polakpotrafi.pl - może dla kogoś okaże się inspirujący. (A warto zajrzeć, bo to podobno rekordowa zbiórka w historii Polak Potrafi w kategorii "Książki").

Maciej Dutko 2015-02-26

Ps. A na akademia trochę dodatkowych porad nt. selfpabliszingu:)

Marcin Osman 2015-02-26

@Krzysztof 
Dziękuję Krzysztof, bardzo ciekawe pytania. Na tyle ciekawe, że warto zrobić z tego osobny odcinek. Dziękuję zatem za to, że jako pierwszy wygenerowałeś temat kolejnej audycji. Szczególnie mocno zależy mi na tym, aby dawać Wam Słuchaczom to czego naprawdę potrzebujecie!:) 
 
Dzięki Soczu!:) 
 
Maciek wie co mówi! :)

Jabollissimus 2015-02-26

SUUUUUPEEEER!!!!!!! Dzięki za tę audycję! Konkret i merytoryka! Czekam na więcej.

Anna 2015-02-27

Dziwi mnie, że Wy - ambitni ludzie biznesu - słuchacie rad człowieka, który twierdzi, że mieszka kątem u kolegów, a w ubiegłym roku nie zarobił ani złotówki. Twierdzi tak w sądzie, pod przysięgą.  
 
No chyba, że prawda wygląda inaczej. A to oznaczałoby, że pod przysięgą skłamał. A Wy go słuchacie.

Dawid 2015-02-27

Witam! A ja mam pytanie z innej parafii - czy na wydaniu książki można faktycznie godnie zarobić - czy raczej traktować jako content/promocje własnej osoby i oferowanych usług?  
 
Dziękuje za ciekawą audycję. Jedyna uwaga, że dla osób które już przeczytały książkę trochę rzeczy się powtarzało, mam nadzieję, że w kolejnych audycjach będzie więcej nowości :)

jmf 2015-02-27

Na ksiazkach mozna bylo zarobic, ale po tej audycji wydawcy padna jak muchy. Mysle, ze zbanrutua takze pisarze. Toscie narobii bigosy. Tyle tysiecy ludzi pojdzie na bruk. Pozdrawiam jan fijor

Ania 2015-02-27

Odpowiem na pytanie osób, które chcą dowiedzieć się, czy na wydaniu książki można zarobić - otóż nie można.  
 
Marcin oficjalnie, na piśmie, zadeklarował, że nie zarobił na niej dotychczas ani złotówki. Co więcej, twierdzi, iż mieszka kątem u kolegów i kompletnie nic nie zarabia.  
 
Drogi Adminie, czy mój komentarz także usuniesz na prośbę Marcina?

brat 2015-02-27

@Ania - cokolwiek chcesz powiedzieć przez swoje zarzuty to akurat nie trafi do nikogo. Marcin opowiedział historie wydania swojej książki. I tyle. Można sprzedać książkę i nie zyskać, słyszałaś o kosztach w firmie? Poza tym proponuje przenieść swoje zarzuty do sądu - jeżeli faktycznie masz coś przeciw nadającemu. Hejterzy sa męczący...

Marcin Osman 2015-02-27

@Dawid 
Jest kilka strategii, wszystko zależy od tego na czym Ci zależy. Dla przykładu, możesz skupiać się na tym aby wygenerować: 
1) Maksymalny zysk 
2) Bestseller 
3) Książką ściągać sobie leady do Twoich innych produktów np. szkoleń ALE nie tylko równie dobrze do sprzedaży samochodów, czy łodzi wędkarskich ;) 
4) Promocja autorytetu/eksperta w danej dziedzinie/niszy 
5) Dotarcie do środowisk, do których bez takiego "lewara marketingowego" byś nie dotarł  
a każdy z powyższych celów ma zupełnie inne mechanizmy działania. 
 
Np. jeśli chcesz wykreować bestseller asap to od początku wpisujesz się w strategię bardzo mocnego zaniżanie ceny książki, dodajesz ją jako produkt bonusowy do innych produktów/usług. Idealnym przykładem jest tutaj sposób działania Ewy Chodakowskiej. Pisząc tutaj o bestsellerze, chodzi mi o PRAWDZIWY bestseller liczony w dziesiątkach sprzedanych egzemplarzy ;) 
 
O czym chciałbyś usłyszeć w kolejnej audycji? 
 
@Jabollissimus 
dziękuję :) 
 
@jmf  
Również Cię pozdrawiam :)

Maciej Dutko 2015-02-28

ad. 2. Prawda - polecam Łukasza "Socza" Solarskiego. Jego "widełko" bardzo sympatycznie zdynamizowało projekt:) 
 
ad. 11. Fakt - nagłaśniamy selfpublishing ze świadomością, że teraz więcej osób zamiast iść do wydawcy, porwie się na samodzielne wydanie. Ale warto mówić o wadach i zaletach obu opcji. Mnie pierwsza próba selfpublishingowa kosztowała kilkanaście tysięcy złotych strat z powodu kilku złych decyzji... o czym zresztą wspomniał Marcin w audycji:) Dlatego dziś zachęcam do selfpublishingu, ale jeśli ktoś nie wie, jak to dobrze zrobić, pierwszą książkę jednak może warto zlecić profesjonalistom... 
 
ad. 12. Ania, to tak, jak z zapytaniem dwóch rolników: "Ej, panie, a da się zarobić cosik na handlu jabłkami?". Jeden zawsze będzie mówił "nie da się!", bo on akurat z jakichś powodów nie zarabia. Drugi natomiast powie: "Kurde, przecież na wszystkim da się zarobić":). A trzeci, sadownik - pasjonata, odrzeknie: "Zarobić? Panie, ja zarabiam pracując w hucie, a zdrowe jabłka to moja pasja i hobby - nie uprawiam ich na handel, ale dla rodziny i przyjaciół". Rajt?;) 
 
Sam mam na koncie 10 czy 12 książek (jako autor i współautor). Na pierwszej "zarobiłem"... 800 złotych. Na ostatniej: ok. 30k. W sumie na wszystkich - ok. 100k w ciągu 7 lat, czyli średnio trochę ponad tysiąc złotych miesięcznie (to mój goły dochód, po wszystkich kosztach, prowizjach wydawniczych, honorariach dla współautorów itd.). Słabo, wiem:)  
 
Tylko że wszystkie te książki były pisane z dwóch powodów: 
1. z pasji (serio, serio), 
2. ze świadomości, że książka daje przede wszystkim przychody wtórne - w moim przypadku każdej jednej złotówce zarobionej bezpośrednio na sprzedaży książek odpowiadało ok. 18-20 złotych, które przyszły jako "echa" książki.  
 
I tak po wydaniu pierwszej książki, z której skapnęło 800 zł, już w pierwszym miesiącu rozdzwoniły się telefony i rozpisały e-maile z zaproszeniami do licznych projektów, które były bardziej lukratywne. A później spirala brandingowo-ekspercka już tylko się nakręcała (o czym więcej w "Efekcie tygrysa").  
 
Czyli zadziało się dokładnie to, o czym Marcin napisał w komentarzu nr 14 - i o to chodzi:).  
 
No chyba, że ktoś zajmuje się robieniem książek zawodowo. Wtedy 1000 zł miesięcznie, jako jedyny dochód, to trochę kiepsko... Ale też jeśli robi się tylko książki i nic innego, nietrudno to przeskalować w górę. 
 
Ja tylko jedną z moich publikacji potraktowałem (oprócz misji i promocji) również jako projekt w pełni biznesowy - włożyłem weń maksimum czasu i energii, tak, jakby była moją etatową pracą:). Efekt: przychód 240k w pierwszym roku. A przecież nie jestem Stephenem Kingiem. Jeszcze;)  
 
To jak, może jednak da się zarobić na książkach?;)

Wojtek 2015-02-28

Ja chciałbym audycję o tym jakich błędów nie popełniać przy pierwszym projekcie. Na co szczególnie uważać, aby nie stracić. 
 
Pozdrawiam, Wojtek

RAdesign 2015-03-01

@ osoba o nicku Anna/Ania 
 
Czy jesteś pracownikiem z www.raportsa.pl czyt też inną osobą związaną z egzekucją ? 
 
Po raz któryś bowiem wypowiadasz pewne zarzuty / żądania wobec kilku osób, i to jest w zasadzie cała Twoja aktywność na stronie....

Dawid 2015-03-03

[email protected] Osman 
 
Interesuje mnie szczególnie temat zarządzania notatkami i informacjami - mam sporo dobrych rad z licznych szkoleń, książek, itd, ale mam duży kłopot jak te wszystkie informacje przetwarzać aby wyciągać z nich maksimum korzyści.  
 
[email protected] Dutko 
 
Ciekawy komentarz. Tak się składa, że mam dwie z Pana książek i obserwuje Pana działalność :)

HybridLizard 2015-03-11

@Dawid 
Temat z serii "długich i szerokich". Brutalna prawda jest taka, że pewnie prznajmniej część z tych notatek po ponownym przeanalizowaniu nie okaże się na tyle godna uwagi, aby je przetwarzać. Naturalna sprawa, szczególnie jeśli się zapisuje pewne rzeczy "na wszelki wypadek". 
 
Polecam Trello.com - bardzo prostą aplikację przeglądarkową (jest też wersja na telefony jakbyś potrzebował). Elektroniczny odpowiednik tablic korkowych i kolorowych karteczek. Plus jest taki, że możesz pracować grupowo, oznaczać poszczególne notatki, wgrywać obrazki, wyszukiwać itp. Co ciekawe jest to darmowe. Jest opcja płatna, ale raczej nakierowana na fanów dodająca kilka bajerów - a też w akceptowalnej cenie. 
 
Oczywiście tego typu aplikacji jest masa, ale Trello jest dobre na początek - reszta to już kwestia tego jak przyłożysz się do tematu. Używam tego z powodzeniem od dość dawna, więc w razie czego chętnie odpowiem na bardziej sprecyzowane pytania. 
 
Abstrahując trochę od kwestii technicznych, polecam zastanowić się co masz konkretnie na myśli pisząc o "maksymalnych korzyściach". Możesz np. rozrysować sobie Mapy Myśli, co pomoże znaleźć powiązania pomiędzy poszczególnymi zagadnieniami i wytworzyć nowe. Jak nazbierałeś tego dużo, to pewnie warto je trochę pogrupować tematycznie. 
 
Pozdrawiam, Dawid.

banan 2016-02-16

Bardzo ciekawa audycja, zwłaszcza dla kogoś jak ja kto dopiero się przymierza do pierwszego wydania. Interesuje mnie głównie własny nakład, najlepiej przez wydawnictwo rozpisani.pl, dzięki więc wielkie za wskazówki.

Dodaj komentarz...


Marcin Osman
Przedsiębiorca, szkoleniowiec, podróżnik, autor książki "Biznes ci ucieka".

Zajmuje się rozwiązywaniem wyzwań i problemów biznesowych, które wymagają szybkiego i niestandardowego działania. Więcej o nim na osman.plProwadzi audycję Biznes Ci ucieka


Inne audycje tego autora:Jak skutecznie sprzedawać? (7) - 5 lat temu
Po co tworze vloga? - 5 lat temu

Więcej audycji...Siła upadku - 5 lat temu


Czym jest follow-up? - 5 lat temu

Jak dobrze zainwestować? (4) - 5 lat temuJak być asertywnym? - 5 lat temu

Jak się rozstawać? - 5 lat temuCzym jest JCI - 5 lat temu

Amerykańscy nauczyciele (3) - 5 lat temu


Skup się na robocie! - 5 lat temu
Słuchaj siebie - 5 lat temu

Jak być konektorem? - 5 lat temuMost samobójców - 5 lat temu


Po prostu vlog - 5 lat temu

Jak wycenić produkt? - 5 lat temuJak założyć startup? (5) - 5 lat temu


Najważniejszy jest klient (7) - 6 lat temu
Wywiad z Kamilą Kruk (7) - 6 lat temu


Jak działać błyskawicznie? (16) - 6 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Naprawa i serwis endoskopów przemedservice.pl - - 20.00
Inwestycje, giełda, krypto waluty monitorfx.pl - - 20.00
Sklep FOX - foxsklep.pl ubrania i akcesoria - - 20.00
Dźwig nowy sącz, gorlice, limanowa... - - 20.00
sprawy nowy sącz - - 20.00
jak zarobić przez internet - - 20.00
Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe od producenta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt