Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Branża budowlana - Łukasz Murat |#568
Łukasz Murat Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-03-14

Po jaką cholerę istnieje szkoła?

Nadający:

O nowym poborze do wojska, o tym dlaczego dziennikarstwo jest w Polsce takie a nie inne, o przechodzeniu na czerwonym świetle i o tym dlaczego Jacek Żakowski zirytował się na szkolnictwo.

KOMENTARZE

Grzegorz 2015-03-14

No w sumie taka szkoła 4-letnia mogłaby być. Z tym, że oczywiście powinna być opcja niechodzenia do niej i jedynie zaliczenia jakiegoś testu na dowód opanowania umiejętności/wiedzy. 
Ta koncepcja nie jest bardzo szkodliwa, a umożliwiłaby wytrącenie lewakom całkowicie argumentu o tym, że bez obowiązku szkolnego mielibyśmy 99,99999% analfabetyzmu w Polsce i tylko Korwin potrafiłby czytać i pisać.

tomek 2015-03-14

No i po co przed Hitlerem się broniliście? On przecież sam chciał zafundować Polakom maks. 4letnią szkołe a pozniej fru do pracy...

Judgement 2015-03-14

Bez szkoły w obecnym kształcie, automatycznie powstało by tysiące żargonów i w takiej sytuacji jakikolwiek obieg gospodarczy byłby prowadzony w obrębie jednego żargonu zarządzany przez lokalne klany (takie 150 osobowe plemiona) z własnymi cłami, własną walutą, własną moralnością publiczną, własnym systemem administracyjnym. 
 
W świecie dóbr rzadkich libertarianizm nie jest alternatywą, bo nie ma w nim odpowiedzi na pytania:  
- kto ma prawo korzystać z danego terenu i w jakim stopniu. 
- dlaczego ogranicza pojęcie przemocy do fizycznej, która jest stosowana w ostateczności, zamiast widzieć ją w pełnym spektrum od ostracyzmu po sytuację gdy dziecko wychowane w jakimś systemie nie ma zielonego pojęcia, że można żyć inaczej. 
 
Jeśli w sytuacji informacji internetowej gdzie problem dóbr rzadkich nie występuje, następuje moderacja, to dlaczego aż tak trudno jest sobie wyobrazić sytuację gdy ktoś nie pozwali na przepływ np. sieci przesyłowych, sygnałów radiowych przez jego teren?

mięso armatnie 2015-03-14

Ku chwale ojczyzny Panowie: 
"Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 lutego 2015 r. w sprawie płatności uposażenia i innych należności pieniężnych oraz pokrywania przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej kosztów pogrzebu żołnierzy niezawodowych" 
 
dziennikustaw.gov.pl

mięso armatnie 2015-03-14

Ku chwale ojczyzny Panowie 
"Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 lutego 2015 r. w sprawie płatności uposażenia i innych należności pieniężnych oraz pokrywania przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej kosztów pogrzebu żołnierzy niezawodowych" 
 
dziennikustaw.gov.pl

Nikosis 2015-03-16

Polecam poczytać: pl.wikipedia.org

Marcin z Białegostoku 2015-03-16

No mnie tak szkoła średnia nauczyła fizyki, że zdałem rozszerzoną maturę z hakiem, ogarniałem wszystko, a teraz na studiach nie jestem w stanie podołać podstawom, nie jestem w stanie przeskoczyć na "tryb myślenia" z "trybu tu masz gotowca" jak większość mojego kierunku. Zasuwanie na dodatkowe fakultety maturalne były tylko stratą czasu, teraz mogę stwierdzić z autopsji - matura to bzdura, do niczego nie przygotowuje, tworzy tylko produkt jakości obecnego jedzenia z biedronki.

Karpiu10 2015-03-20

Mała uwaga, koczowisko nie pokazuje się w "ramówce", ani też w zbliżających się audycjach. 
Zróbcie coś :P

Dodaj komentarz...


Marcin Hugo Kosiński
Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Martin Lechowicz
Twórca radia
Enklawa.net. I videocastu Odwyk.com. I do tego jeszcze bard. A, gdyby tego było mało to programista. I pisarz. I podróżnik. I cholera wie co jeszcze...

Prowadzą audycję na żywo Koczowisko Dekadencji


Medale:

Program miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

Czy gry przynoszą śmierć? (12) - 5 lat temu

Widzieliśmy film Korwin (6) - 6 lat temu

Korwin jest kobietą (13) - 6 lat temu

Bo trolić to trzeba umić (4) - 6 lat temu


Czego nie widzą cukrzycy? (5) - 6 lat temu

Zgwałcił wolny rynek (16) - 6 lat temu

Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kuba - - 5.00
Wolność! - - 10.00
NIE dla Janka Fijora! - - 11.00
gaceq - - 10.00
Frostmourne - - 40.00
Skub z Orla - - 20.00
Łukasz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt